schiedam *1 Waterpret bij TOS Nog eenmaal extra geld van gemeente voor DOEK! Z0NDAG 9 JULI GE0PEND 4.99 De Klinker krijgt heerlijke wasbeurt Ervaring enKennis GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Opruimings voltreffers! 39 Willem Pijperstraat krijgt bloemenentree Singelkleuters maken mooiste aardbeien Hamlappen Wie heeft informatie over deze tas? ■in verhuizen stad Oppositie vreest dat 'iedereen meer subsidie gaat vragen' a<l Jacques Tange genomineerd Wateroverlast in Vlietland H. van Dijke Verhuizingen Extra handen in de heemtuin Circus langer in Schiedam Vragen AOV over ontslag directeur BOUMAIVI Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 5 juli 2006 13e Jaargang nr 27 Gratis afhalen ak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Lekker warm gehad vorige week?? De buren niet. Die hebben zonwering van... ti vers van de bil gesneden heel kilo van 7.98 voor Gratis tweezitter Kortingen tot 60%! mm meubelen t i:r w -1 weekbladen e nH| w a k b I d Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersverenioing Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Prop-it Lange Kerkstraat 86 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Is DOEK! meer subsidie waard dan de andere evenementen? Dat is de vraag die bleef hangen na een fel debat in de laatste gemeenteraad voor de zomervakantie. Een regelrechte overval, zo noemde elke partij het voorstel om - ondanks eerdere afspraken- toch het waterweekend DOEK! een extra subsidie toe te kennen. 'Anders gaat het feest dit jaar niet door', zo dreigde DOEK! Een gat in de begroting van 15.000 euro moet gedicht worden met deze extra subsidie. Bovenop de al eerder opgehoog- de subsidie van 25.000 euro. De gemeenteraad ging overstag met de oppositie tegen. Die argumenteerden dat -na extra geld voor Maasboulevardfeest en Liduina- straks iedereen meer geld eist. 'Dit is echt de laatste keer. Nog eenmaal een extra bedrag' zo oor- deelde de raad mild. Het voorstel kwam uit de hoge hoed van de PvdA en SP (en later steun van Leefbaar). Waarbij de opstellers zelf spreken van een 'overval' op de raad. Maar noodzakelijk, omdat afzeggen dreigt. Cultuurwethouder Menno Siljee (PvdA) gaf grif toe net als zijn partij voor extra subsidie aan DOEK! te zijn. Zo'n overval was het dus ook niet. De wethouder waarschuwde tegen 'precedentwer- king'. Zodat andere evenementen, als Zomerbeat, Brandersfeesten of Open Monumentendag, ook meer geld gaan eisen. Dat argument sprak de oppositie het meest aan. „Nee, dit moet echt de laatste maal zijn" sprak CDA-politicus Ad Hek- man. Zijn CDA dat met een an dere motie ook extra geld voor SCHIEDAM - De balkons van de flat aan de Willem Pijperstraat in Groenoord-Zuid worden donder- dag 6 juli met gevarieerde balkon- schermen omgetoverd tot kleurrijke voortuinen. De bewoners van de Willem Pijperstraat kozen zelf de bloem of plant die op hun bal- konscherm wordt afgebeeld. 'Van balkon tot voortuin' is een initia- tief van Woonplus en de gemeente. Menno Siljee, wethouder Cultuur, Yorick Haan, wethouder Wonen, en Bob Venhuizen, Directeur Bedrijfs- voering van Woonplus, zijn tevens donderdagavond ter plekke om een bijzonder cadeau te overhandigen aan een van de bewoners. Woonplus Schiedam en de afde- ling Cultuur van de gemeente heb- ben de handen ineengeslagen om Groenoord-Zuid op te fleuren. Het doel is om te komen tot een frisse uitstraling van de wijk, die aan- sluit bij de wijkvernieuwing van Groenoord. In dit kader werd aan ontwerper Minke Themans een kunstopdracht verleend. Themans heeft zich verdiept in Groenoord en vond dat het groen uit de naam van de wijk nog meer versterkt kon 'Liduina 2006' vroeg. Die ook werd aangenomen. Twee weken geleden maakte DOEK! bekend dat dit cul- turele water- en filmweekend niet door kan gaan. Reclamefolders met DOEK! erop waren al gedrukt en hadden anders weggegooid kunnen worden. Kunstenaar en initiatiefne- mer Frans Huisman (en Stichting Sequoia) dreigde met afblazen. On danks dat nog in mei het subsidie- bedrag was verhoogd tot 25.000 euro en dat met eisen namens de gemeente van meer toeschouwers en een betere en een meer profes- sionele organisatie. DOEK! kreeg de B-status. Te laag volgens de meeste raadleden die DOEK! veel lof toezwaaien van- wege de culturele waarde. „Een feest met potentie dat zijn weerga niet kent", sprak de SP. En de PvdA stelde dat de geringe bezoekers- aantallen (12.000) door het slechte weer van vorig kwamen. Dat DOEK! dreigde te verhuizen werd als 'doodzonde' ervaren. „Doek dreigt Schiedam te ontglip- pen en de kans is groot dat het unieke evenement in een andere stad zal aanmeren als we het niet aan de stad binden", zo luidde de wervende tekst van SP en PvdA. Probleem is waar het 'nieuwe' geld vandaan moet komen, stelde de op positie bij monde van Ad Mostert (WD). Wethouder Siljee stelde voor dat de post P.M. of 'onvoor- zien' soelaas zou brengen. Tegen het zere been van de oppositie die voor harde regels zijn. VVD, Ge meente Belangen en AOV bleven categorisch tegen. De lange vergadering eindigde na twaalven met het aannemen van de eerste voorjaarsnota. Een eerste aanzet van B&W hoe de komende tijd het gemeentegeld verdeeld gaat worden. Welke prioriteiten wel en welke niet gehonoreerd gaan wor den. Een ruime meerderheid ging akkoord in de wetenschap dat pas in September het College Werk Pro- gramma zal uitkomen. En daarin zullen pas echt de politieke keu- zes van dit jonge college duidelijk worden. SCHIEDAM - We wilden toch zo graag mooi weer? Nou, dat hebben we gekregen! Sinds afgelopen woensdag heeft het warme weer bezit genomen van Nederland en we genieten ervan. Het afgelopen weekend zochten veel mensen een beetje verkoeling aan de Maasboulevard. Met parasols, handdoeken, water en waaiers werd de hitte te lijf gegaan. Aan de eerste officiele hittegolf van dit jaar lijkt binnenkort echter alweer een einde te komen. Als de weerskundigen gelijk krijgen brengt onweer aan het einde van de week de broodnodige afkoeling. Foto: RoeI Dijkstra Broersveld 127 3111 LG Schiedam Tel. 010-473 33 16 www.villeriuszonwering.nl J SCHIEDAM - De Schiedamse kun stenaar Jacques Tange is wederom genomineerd voor de titel 'Kunste naar van het Jaar'. Vier jaar geleden beleefde de verkiezing de eerste editie. Vorig jaar werd Tange daadl werkelijk 'Kunstenaar van het Jaar', na eerder al 'Talent van het Jaar' te zijn geweest. De verkiezing is de grootste verkie zing op het terrein van beeldende kunst in Nederland. VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN SCHIEDAM - Juffrouw Bernar- dina en de kinderen van groep IF van openbare basisschool De Singel hebben de voorjaarsprijsvraag van Wolters Noordhoff over de aardbei gewonnen. Volgens de jury hadden de Schiedamse kleuters samen met de juf een mooi project neergezet rond het zomerkoninkje. Er was ge- vouwen, geplakt en geknipt; zodat Foto: Roel Dijkstra de hele klas een en al aardbei adem,- de. Er waren mooie slingers met vouwwerkjes, een reuze aardbei van vouwballonnen en zelfs de paastak was helemaal versierd met aardbei- den in plaats van met paasspullen. De prijs, een kist aardbeien, werd vorige week in de klas uitgereikt door aardbeidenexpert Harrie. En gesmuld dat ze hebben... WWW.VLEESCHH0UWERII.nl LET OP 2 WEKEN GELDIG. Geldig van 6 tm 19 juli. worden. Daaruit is het idee ontstaan om de bewoners van de Willem Pij perstraat gratis een balkonscherm aan te bieden met een afbeelding van een bloem of plant. De be woners konden kiezen uit twintig soorten bloemen en planten uit de hele wereld. De meeste soorten zijn terug te vinden in de tuinen en per- ken van Groenoord. De bloemen en planten waaruit men kon kiezen, zijn verzameld in 'Het Groene Boekje', dat naar de bewoners van de Willem Pij perstraat is gestuurd. Vervolgens zijn medewerkers van Woonplus bij de mensen langsgegaan om te informeren welke bloem of plant de bewoners afgebeeld wilden hebben op het balkonscherm. De bewoners krijgen naast het balkonscherm een naambordje met dezelfde foto bij de ingang van de flat. Woonplus Schiedam en de afdeling Cultuur hopen in de toekomst meerdere flats in Groenoord-Zuid op dezelfde manier op te kunnen fleuren. De feestelijke onthulling van de balkonschermen vindt donderdag 6 juli om 19.00 uur plaats op het gras- veld aan de Willem Pijperstraat. SCHIEDAM - Niet alleen mens en dier zochten afgelopen maandag naar een beetje verkoeling in de hitte. Ook aan een standbeeld werd Foto: Jan Plugge gedacht, in dit geval De Klinker aan de Maasboulevard. Die kreeg aan het begin van de middag eindelijk weer eens een goede wasbeurt. REGIO - De Politie Rotterdam- Rijnmond is op zoek naar de her- komst van de tas, die 20 juni ter hoogte van het Mallegat (nabij de Persoonshaven) werd gevonden. In de tas werden lichaamsdelen aan- getroffen. Uit het onderzoek is gebleken dat het OM een jonge vrouw tussen de 12 en 16 jaar gaat. Het meisje moet minimaal 1.68 meter lang geweest zijn. De politie heeft de volgende vragen: Wie mist in zijn omgeving een meisje tussen de 12 en 16 jaar oud? Wie herkent deze tas? en Wie heeft andere informatie over deze tas? De politie is verder ook op zoek naar getuigen die op of rond 20 juni of enkele weken daarvoor iets ver- dachts gezien hebben op of rond de vindplaats van de tas. Deze plaats is in de nautische wereld bekend onder de naam Steenplaat. Wie informatie heeft wordt drin- gend verzocht contact op te nemen met nummer: 0800-7444455 of via Meld Misdaad Anoniem, telefoon- nummer 0800-7000. SCHIEDAM - Door een breuk in een heetwaterleiding heeft de eer ste verdieping van het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam dinsdag- morgen enige tijd blank gestaan. De afdeling is tijdelijk gesloten. De breuk ontstond om 7.45 uur op de dagverpleging/midweek. Binnen korte tijd kwam een groot deel van de afdeling blank te staan. De patienten zijn door het personeel direct naar andere afdelingen over- gebracht. De opname van nieuwe patienten ondervond geen stagna te. Met hulp van de Brandweer hebben medewerkers de afdeling binnen een uur weer vrij van water gemaakt. De verwachting is dat de eerste verdieping op korte termijn weer in gebruik kan worden geno men. Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 12 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl SCHIEDAM SCHIEDAM - IRADO en Stich ting Ipse tekenen maandag 10 juli een overeenkomst waardoor mensen met een verstandelijke beperking van Ipse werkzaam- heden kunnen blijven verrichten voor IRADO, zoals onderhoud in de Heemtuin in het Beatrix- park. In September 2005 startte deze samenwerking bij wijze van proef en inmiddels is een groep van zeven mensen elke maan dag en dinsdag werkzaam in de heemtuin. De groep gaat met veel plezier naar het werk en voelt zich hier erg verantwoor- delijk voor. SCHIEDAM - Circus Althoff blijft langer in Schiedam staan. Dit heeft te maken met het mooie weer van de laatste tijd. Er zijn minder Schiedammers dan nor- maal naar het circus geweest en die krijgen deze week dus nog een kans. Iedereen mag boven- dien voor 7,50 naar binnen. Wethouder Yorick Haan heeft afgelopen donderdag overigens een bezoek gebracht aan Circus Althoff, dat aan de Maasboule vard voorstellingen geeft. Als wethouder voor Dierenwelzijn ging zijn interesse uit naar de dieren van het circus. Circus Althoff, dat koeien en paarden laat optreden in de circusshow, toonde zich enthousiast over het bezoek. De wethouder en de vertegenwoordiger van de die- renbescherming zijn uitgebreid rondgeleid en hebben kennis ge maakt met de medewerker die verantwoordelijk is voor de ver- zorging en de training van de dieren. De verzorging van zowel de paarden en de koeien is prima in orde. SCHIEDAM - Het AOV heeft met verbazing kennis genomen van het artikel uit het AD/RD van 29 juni over het vertrek van directeur Lucas Elting uit het Vliteland Ziekenhuis. In dit artikel stond dat Elting niet zelf bij het Vlietland Ziekenhuis is opgestapt, maar ontslagen. Hij kreeg ruim drie ton mee. Kritiek op zijn functioneren heb ben geleid tot het ontslag van Elting, voorzitter van de Raad van Bestuur. Bij het ontslag van Elting moesten de nodige hob- bels worden genomen. Zo eiste hij drie jaarsalarissen voor zijn vertrek - ruim 600.000 euro. Uiteindelijk kreeg Elting een gouden handdruk van 355.000 euro. Het AOV wil van het col lege daarom onder andere weten of ze al eerder op de hoogte was van het komende ontslag van Elting en waarom de raad niet in een eerder stadium door het college hiervan op de hoogte is gebracht. bij aankoop van deze driezitter! Driezitter Rover in stof, 198 cm breed vanaf 899,-, tweezitter, 168 cm breed gratis. Excl. sierkussens. Kies uit diverse kleuren. www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bo u- man blijft bijzonder

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1