Dienstwagen voor Lichtblauwe brigade I i A -> Jubilerende stichting schrijft wedstrijd uit www.schiedam.nl Van balkon tot voortuin Het aanvragen van huurtoeslag wL» Verstandelijk gehandicapten uit Esslingen op bezoek in Schiedam Ombudsman houdt in juli geen spreekuur in Schiedam gemeente Schiedam rv J** Andere foto voor paspoort of identiteitskaart 4 4l d Week 27 Woensdag 5 juli 2006 De balkons van de flat aan de Willem Pijperstraat in Groenoord-Zuid zijn met vrolijke balkonschermen omgetoverd tot voortuinen. De flatbewoners kozen zelf de bloem of plant op het balkonscherm en nu hangen er Madeliefjes, Narcissen, Hortensia's en vele andere bloemsoorten. Het project 'Van balkon tot voortuin' is een initiatief van Woonplus Schiedam en afde- ling Cultuur van de gemeente Schiedam om Groenoord-Zuid op te fleuren. Op donder- dag 6 juli aanstaande vindt de feestelijke presentatie plaats om 19.00 uur op het grasveld aan de Willem Pijperstraat. Menno Siljee, wethouder Cultuur, Yorick Haan, wethouder Volkshuisvesting, en Bob Venhuizen, directeur Bedrijfsvoering van Woonplus Schiedam, zijn aanwezig om een bijzonder cadeau te overhandigen aan een van de bewoners. Het Groene Boekje Ontwerper Minke Themans kreeg van de initiatiefnemers de kunstopdracht voor de bal konschermen. Ze heeft zich verdiept in Groenoord en vond dat het groen uit de naam van de wijk nog meer versterkt kon worden. 'Daaruit is het idee ontstaan om de bewo ners van de Willem Pijperstraat gratis een balkonscherm aan te bieden met een afbeelding van een bloem of plant', vertelt de ontwerper enthousiast. 'De bewoners konden kiezen uit twintig soorten bloemen en planten, die afkomstig zijn uit de hele wereld, maar ook terug te vinden zijn in de tuinen en perken van Groenoord.' De bloemen en planten waaruit mensen konden kiezen, zijn verzameld in 'Het Groene Boekje' dat naar de bewo ners van de Willem Pijperstraat is gestuurd. Themans: 'In het boekje staan bijzondere kenmerken over alle bloemen en planten geschreven. Bijvoorbeeld dat de Dotterbloem veel voorkwam in Groenoord, toen dit gebied nog weiland was, dat de Agave is ontdekt door Columbus en dat de zeven bloemen van de Akelei verwijzen naar de zeven gaven van de Heilige Geest. Dit zijn wijsheid, verstand, raad, sterkte, godsvrucht, wetenschap en ontzag. Veel mensen weten vast ook niet dat de Tulp, symbool van Nederland, afkomstig is uit de bergen van Kazachstan en dat de Tulpenbol vroeger het gewicht van de bol in goud waard was. Niet alleen staan er verhalen over de herkomst en geschiedenis van planten in het boekje, maar vermelden we ook de volksnamen. De Klimop wordt bijvoorbeeld ook Eeuwig leven genoemd en de Narcis heet Morgenster. Dat vind ik het leuke aan dit project. Voor ik hier aan begon, wist ik hele- maal niets van planten en niets van Groenoord-Zuid. Maar je komt in een omgeving die je niet kent. Je wordt een soort toerist en verdiept je in zaken die onbekend zijn.' Frisse identiteit Nadat iedereen Het Groene Boekje had gekregen, zijn de medewerkers van Woonplus Schiedam bij de mensen langsgegaan om te informeren welke bloem of plant de bewoners afgebeeld wilden hebben op het balkonscherm. De bewoners hebben naast het balkon scherm een naambordje met dezelfde foto bij de ingang van de flat gekregen. Woonplus Schiedam en de afdeling Cultuur van de gemeente Schiedam hopen in de toekomst meerdere flats in Groenoord-Zuid op dezelfde manier op te kunnen fleuren. Themans: 'Het leuke aan dit project vind ik dat je met weinig middelen veel bereikt. Met de bal konschermen geef je een identiteit aan het gebouw en krijgt de flat een frisse uitstraling. Daarnaast krijgen de bewoners meer binding met hun huis. Ze kunnen van buitenaf aangeven welk huis van hun is door te verwijzen naar het balkonscherm en het fleurt hun woning op.' In het kader van de herstructurering van Groenoord-Zuid hebben Woonplus Schiedam en de afdeling Cultuur van de gemeente Schiedam drie kunstop- drachten verleend. Een aan kunstenaar Anet van de Elzen voor het ontwerpen van een kunstwerk en twee opdrachten aan ontwerper Minke Themans. Deze opdrachten zijn gericht op het ontwerpen van nieuwe nummer- en straat- naamborden en het ontwerpen van balkonschermen voor het project 'Van balkon tot voortuin'. In het kader van uitwisselingen met partnersteden heeft een groep bestaande uit zes licht verstandelijk gehandicapten en twee begeleiders uit de Duitse part- nerstad Esslingen een bezoek gebracht aan Schiedam. Doel van dit bezoek was het uitwisselen van kennis en ervaring met betrekking tot de woon, leef- en werkomstandigheden van verstandelijk gehandicapten in Schiedam en in Esslingen. Als gastheren en dames traden op begeleiders en clienten van de Stichting Paus Johannes XXIII van het gezinsvervangend tehuis De Vleugei in Schiedam-Groenoord. Deze Stichting heeft als doelstelling ondersteuning voor mensen met een verstandelijke handicap. Gedurende hun verblijf in Schiedam van 22 tot 28 juni hebben zij een intensief pro- gramma afgewerkt. Zo hebben de Duitse gasten samen met hun Schiedamse vrienden een bezoek gebracht aan de B.G.S. waar zij door de directeur, de heer Adolfs, zijn rondgeleid. Daarna volgde een bezoek aan het stadskantoor waar zij werden ontvangen door loco- burgemeester Maarten Groene. Ook werd een bezoek gebracht aan het gezinsvervangend tehuis De Vleugei, waar de Schiedammers konden laten zien hoe zij wonen. Natuurlijk was er ook tijd voor ontspanning. Een vaartocht met de fluisterboot en een bezoek aan Molen de Palmboom mochten niet ontbreken. Ook stond een gezamenlijk bezoek aan Diergaarde Blijdorp en de Euromast op het pro- gramma. Het bezoek is afgesloten met een diner. Het is de bedoeling dat de groep uit Schiedam op een nog nader te bepalen tijdstip een tegenbezoek brengt aan Esslingen. Deze uitwisseling is mogelijk gemaakt dankzij een subsidie van de gemeente Schiedam, de gemeente Esslingen en de Stichting Paus Johannes XXIII. Als huurder van een woning van een woningcorporatie of particuliere verhuurder kunt u in aanmerking komen voor huurtoeslag. Of u huurtoeslag kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voorwaarden voor huurtoeslag vindt u op de site van de Belastingdienst/Toeslagen www.toeslagen.nl Maximale huurgrens In de Wet op de huurtoeslag (Wht) is geregeld dat er in beginsel geen huurtoeslag wordt verstrekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maximale huurgrens. De maximale huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2006 tot 1 juli 2007 339,08 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 615,01. Nieuwe aftoppingsgrenzen per 1 juli 2006 Een huurder van een woning met een huurprijs boven de aftoppingsgrens krijgt geen huurtoeslag wanneer hij/zij een woning had of kon krijgen die beter past bij zijn/haar persoonlijke en financiele omstandigheden. Belastingdienst/ Toeslagen vraagt aan de gemeente of de woning passend is voor het huishouden (de zogenaamde passendheids- toets). Dit gebeurt alleen wanneer de aanvrager ten hoogste zes maanden op het nieuwe adres woont. De aftoppingsgrens is het huurbedrag waaronder in Nederland voldoende woning- voorraad is voor de doelgroep. Van 1 juli 2006 tot 1 juli 2007 zijn de nieuwe aftoppingsgrenzen: - Voor 1- en 2- persoonshuishoudens 485,33 - Voor 3- en meer persoonshuishoudens 520,12 Een duurdere woning wordt door de gemeente alleen als passend aangemerkt in de volgende gevallen: 1) U bent 65 jaar of ouder en gaat verhuizen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiekwoning) naar een aanleunwoning. Een aanleun- woning is een ouderenwoningen binnen of in-de directe omgeving van een zorg- centrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen van het zorgcentrum. 2) U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient hiervoor een medische indicatie te zijn afgegeven. 3) U heeft een groot gezin (ten minste 8 personen) en verhuist naar een 5- of meer kamerwoning omdat de huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwijzend passendheidsadvies geven aan de Belastingdienst/ Toeslagen. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huur toeslag wordt door de Belastingdienst/ Toeslagen genomen. Meer informatie Op de website van de Belastingdienst/Toeslagen (www.toeslagen.nl) kunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huurtoeslag. Hier vindt u ook verdere informatie over huur toeslag en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om het te kunnen krijgen.U kunt telefonisch (0800-0543) of via de site (www.toeslagen.nl) een aanvraagformulier huur toeslag opvragen. Daarnaast kunt u ook meer informatie over huurtoeslag krijgen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel telefoonnummer: (010) 246 53 04. Trots poseren de medewerkers van de Lichtblauwe brigade bij een gloednieuwe dienstwagen ter ondersteuning van haar toezicht- en handhavingstaken. Deze lichtblauwe wagen' is door burgemeester Reinier Scheeres persoonlijk bij de dealer in ontvangst genomen en vervolgens overgebracht naar het onderkomen aan het Broersveld. Daarbij overhandigde hij de contactsleuteltjes overigens direct aan wethouder Maarten Groene omdat hij de bestuurlijke verantwoorde- lijkheid voor de lichtblauwe brigade overneemt van de burgemeester. Zoals bekend voeren de medewerkers van de lichtblauwe brigade taken uit op het gebied van toezicht en handhaving in de stad. De lichtblauwe wagen ondersteunt de medewer kers bij de uitvoering van deze taken. Zo zal in de komende tijd veel aandacht worden besteed aan het verkeerd aanbieden van huisvuil. Met het dienstvoertuig lean het huisvuil worden meegenomen voor nader onderzoek, zodat de aanbieder van dit huisvuil hierop kan worden aangesproken. Ook verkeerd geplaatste fietsen of fietswrakken kunnen met de wagen worden vervoerd. De lichtblauwe wagen kan bovendien worden ingeschakeld bij incidenten en calamiteiten. Hiervoor beschikt de wagen onder meer over een omroep- installatie en diverse materialen voor af/.ettingen e.d. Het is niet de bedoeling dat de wagen wordt ingezet als surveillancevoertuig. De medewerkers van de lichtblauwe brigade blijven gewoon te voet of op de fiets hun werk doen, waardoor zij zichtbaar en aanspreek- baar zijn voor het publiek en goed kunnen observeren wat er in de stad gebeurt. Het college wil meer aandacht besteden aan het wijkgericht werken. Dit betekent dat ook de medewerkers van de lichtblauwe brigade nog meer dan nu het geval is zullen meehel- pen aan het uitvoeren van het beleid dat voor en door de wijken wordt ontwikkeld en zullen inspelen op signalen uit de wijken. Dit is ook de reden dat wethouder Maarten Groene, als wethouder wijkgericht werken, waartoe ook wijkveiligheid wordt gerekend, de bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de lichtblauwe brigade van de burgemeester overneemt. Tot nu toe hield de ombudsman wekelijks spreekuur op vrijdagochtend in het gebouw Noordvest 21a (bij de sociaal raadslieden). Tijdens het zomerreces (de maand juli) komen de spreekuren in Schiedam te vervallen. Na het zomerreces zullen de spreekuren - anders dan voorheen - plaatsvinden Op de vrijdagen in de even weken; te beginnen op vrijdag 11 augustus van 9.00 tot 10.00 uur in het gebouw Noordvest 21 -a (bij de sociaal raadslieden) Klagers kunnen de gemeentelijke ombudsman steeds bereiken op het adres Hofplein 33 3011 AJ Rotterdam Email info@ombudsman.rotterdam.nl Webstek www.ombudsman.rotterdam.nl telefoon: (010) 4111600 Fax:(010)4118181 Het centrale spreekuur in Rotterdam sluit niet tijdens het zomer- of winterreces. Dit spreekuur is zonder voorafgaande afspraak voor iedereen te bezoeken op: Alle dinsdagen Tussen 9.00 en 12.00 uur Hofplein 33, Rotterdam (metro en tramhalte: Stadhuis) 1 Een aanwinst dankzij Wlj een foto, u een foto. Aan de Van "s Gravesandstraat viert de familie Hettinga de verjaardag van oma, 1964. Foto GA Schiedam, nr. 27360. De Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) nodigt iedere Schiedammer uit. Wie schrijft het beste verhaal over het onderwerp 'Het belang van restaureren van panden voor onze stad'? De wedstrijd vindt plaats ter gele- genheid van het twintigjarige bestaan van de stichting. De komende zomermaan- den krijgen schrijvers-in spe de gelegenheid een essay te schrijven. De inzendin- gen moeten voor 20 augustus binnen zijn. Het onderwerp vloeit voort uit de doelstelling van de stichting, die in slechte staat verke- rende monumenten en beeldbepalende panden in stand wil houden. Sinds de oprichting in 1986 heeft de stichting het initiatief genomen voor restauratie van een aantal panden in Schiedam. Zo is onder andere de voormalige branderij aan de Schie 94 onder handen genomen, evenals de Vismarkt 9 en Korte Haven 125, het bekende Pand Paulus. Aantal vragen De stichting is benieuwd naar de mening van Schiedammers over 'Het belang van restau reren van panden voor onze stad'. Het essay over dit onderwerp moet in de Nederlandse taal worden geschreven en mag niet langer zijn dan 1200 woorden. Om deelnemers op weg te helpen legt de stichting hen een aantal vragen voor: - Bouwt een stad die leeft ook aan haar verleden? - Is zorg voor het verleden ook zorg voor de toekomst van Schiedam? - Wat betekent restauratie in economisch opzicht voor Schiedam? - En wat in cultureel opzicht? - Naar welke panden gaan uw gedachten uit? Aan de wedstrijd zijn prijzen verbonden van 200 euro, 100 euro en een speciale jeugdprijs voor deelnemers tot achttien jaar van 100 euro. De inzendingen worden beoordeeld door een jury bestaande uit: historicus Han van der Horst, communicatiedeskundige Janet van Huisstede, publicist Hans van der Sloot en restauratiedeskundige Vera van der Vlerk. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens Open Monumentendag op zaterdag 9 September in Pand Paulus. De bedoeling is dat de winnaars hun inzendingen voorlezen. Het reglement voor deze wedstrijd is af te halen bij de SBSS, Dam 30, 3111 BD Schiedam. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de SBSS-coordinator via tel. (010) 427 06 40 of bij de SBSS-secretaris via tel. (010) 426 39 88. Vanaf 26 augustus 2006 veranderen de criteria voor pasfoto's die u nodig heeft voor het vernieuwen van uw reisdocument. De fotografen worden binnenkort op de hoogte gebracht van de nieuwe pasfoto-eisen. Meer informatie kunt u krijgen bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Telefoonnumer: (010) 2465304 Email info@schiedam.nl Openingstijden: maandag 12.00 16.00 uur dinsdag, woensdag en vrijdag 08.00 - 16.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Far. (010) 473 70 21 E-mail: info@sctiiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 A 1 Gemeenteberi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3