ii www.schiedam.nl Tentoonstelling over interieurs in Stadswinkel gemeente Schiedam Week 28 Woensdag 12 juli 2006 Bouwzaken Wijzigen gemeentelijk monument Verkeersbesluiten Belasting- en retributieverordeningen Beschikking rijksmonument Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 3 juli 2006 t/m 6 juli 2006: Bouwaanvragen: Aleidastraat 75, 3117 DB De Akkers 42, 3124 Laan van Bol es 13, 3112 AE Newtonstraat 9 B, J. Sloot R.A. Nieuwland D-Winkels A. de Nooijer Singel 67-75, 3112 GL VvE Emmaplein/ Broersvest Sommelsdijksestraat 14, 3114 PR G. Bijl Verleende bouwvergurwingen: Verzonden 4 juli 2006: Mieriksveld 14, 3124 CK Verzonden 7 juli 2006: Atalantahof 61 en 63, 3124 BA J.J.W. Boezemanstraat 40, 3123 CL Kamilleveld 26, 3124 CE Olol Palmeborg M. Leijenaar Jan Louter Architetenbureau J. de Vilder A. Sparreboom Midgard Beheer Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 7 juli 2006: Overschiesestraat 30-40, 3112 HG Levago Projekt Ontwikkeling gevel wijzigen voordeur verplaatsen supermarkt oprichten gevel gedeeltelijk veranderen hekwerk plaatsen hek tbv dakterras maken woning vergroten dakopbouw plaatsen dakkapel plaatsen dakterras vergroten drijvende stijger plaatsen opslagruimte slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge- meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schiedam maken bekend dat zij de rapportage over de luchtkwaliteit van de gemeente Schiedam over het jaar 2005 hebben vastgesteld. Om de inwoners van de gemeente te informeren zal de rapportage vier weken ter inzage worden gelegd. Tot 2001 was de grondslag van het beleid inzake luchtkwaliteit vastgelegd in vier beslui- ten luchtkwaliteit. In deze besluiten waren grenswaarden vastgesteld voor de lokale luchtkwaliteit en hadden tot doel de bevolking te beschermen tegen luchtverontreini- ging. In juni 2001 zijn deze besluiten vervangen door de Nederlandse implementatie van Europese regelgeving in het Besluit Luchtkwaliteit. In dit besluit zijn de grenswaarden voor luchtkwaliteit voor een aantal stoffen in de EG-lidstaten gelijk getrokken en is een rapportageverplichting en een verplichting tot het maken van een saneringsprogramma bij overschrijding van de grenswaarden opgenomen. Heden is de vijfde rapportage afgerond over de stand van zaken van de luchtkwaliteit in Schiedam over het jaar 2005. Uit de rapportage komt naar voren dat in 2005 langs diver se wegvakken de plandrempel voor N02 is overschreden. Langs een groot aantal andere wegvakken is in 2010 sprake van overschrijding van de grenswaarde van 40 ug/m3. Het feit dat langs een aantal van deze wegvakken in 2005 de plandrempel niet is overschreden is dus geen garantie dat in 2010 de grenswaarden wordt gehaald. De uurgemiddelde con- centraties worden in Schiedam niet overschreden. De hoogste concentratie wordt berekend voor de Oranjestraat. Dit komt door de grote bijdrage van het zwaar vrachtverkeer. In eerste instantie is door reconstructie van de kruising Vlaardingerdijk/Nieuwe Haven getracht de verkeersdrukte van vrachtauto's te verminderen. Tevens is een verbodsbord "verboden voor vrachtauto's" teruggeplaatst. Dit knelpunt wordt nu opgenomen in het gemeentelijke plan van aanpak luchtkwaliteit. Voor PM10 (fijn stof) is langs geen van de beschouwde wegvakken sprake van over schrijding van de grenswaarde voor de jaargemiddelde concentratie. Ook voor 2010 is de verwachting dat de jaargemiddelde concentratie niet wordt overschreden. Langs 52 weg vakken wordt de grenswaarde voor het daggemiddelde overschreden. De zeezoutcorrectie is hierin verwerkt. In 2010 is naar verwachting nog op drie wegvakken sprake van een overschrijding van de grenswaarde voor het daggemiddelde. De knelpunten die uit de rapportage naar voren komen worden meegenomen in het gemeentelijke plan van aanpak luchtkwaliteit. Dit plan is in een afrondend stadium. De rapportage ligt ter informatie vier weken ter inzage (van 12 juli 2006 tot en met 9 augustus 2006) bij de Balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor. Voor vragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met Mw. A.M. Nix van de Afdeling Bouwen en Milieu. Zij is bereikbaar onder telefoonnummer (010) 2465440 of mail am.nix@schiedam.nl. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Warande 117 Het plan ligt ingaande 13-07-2006 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 3 juli 2006 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1vanaf 7 augustus tot 30 September 2006 de kruising van de Burg. Knappertlaan met de Nw. Haven gesloten te verklaren voor alle bestuurders, aan te geven door plaatsing van het bord model CI bijlage I RVV; 2. de fietspaden aan beide zijden van de Westfrankelandsedijk, tussen Vlaardingerdijk en Adm. Trompstraat, te wijzigen in fiets/bromfietspad, door wijziging van het bord model G11 in het bord model G12a RW; 3. het gedeelte van het fietspad tussen de Groeneweg - Kandelaarweg (deelgemeente R'dam-Overschie), gelegen tussen de Groeneweg en de spoorbaan aan te wijzen als verplicht fietspad door plaatsing van het bord model G11 RW; 4. het voetpad tussen de Meeuwensingel en de Nachtegaallaan te wijzigen in een onverplicht fietspad door wijziging van het bord model G7 in bord model G13 RW; 5. de aanwijzing van de parkeerplaats voor bussen op de Noordvest noordzijde (verkeers besluit dd. 7 juni 2006) zodanig te wijzigen dat deze parkeerplaats wordt aangewezen aan de noordzijde van de Noordvest, halverwege tussen de panden nrs 40 en 40a, aan te geven door plaatsing van het bord model E8d bijlage I RW; Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuurs-irecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemees-iter en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijk-iheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse-imentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 39813003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatie-ipunt in de Stadswinkel van het Stadskan-itoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendma-iking. Schiedam, 12 juli 2006 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling REO (Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling) mr. W.J. Sanders Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 conifeer, staande in de achtertuin Rembrandtlaan 85a, in verband met ernstig gevaar en risico 1 esdoorn, staande aan de zijkant van de woning Gildeweg 110, in verband met scheefstand en overlast 1 conifeer, staande in de achtertuin Johann Straussplein 133, in verband met scheefstand en overlast 4 Italiaanse populieren, staande op het speelterrein van de Openbare School Annie M.G. Schmidt Anthonie Muijsstraat 2* 1 wilg, staande ter hoogte van de inrit Admiraal de Ruyterstraat 24 1 berk, staande in de voortuin Julianalaan 54, in verband met veiligheidsrisicos 1 Italiaanse populier, staande in de achtertuin Boerhaavelaan 97 a, in verband met ernstige overlast 10 veldesdoorns, 1 sierappel, 1 es, staande op het terrein behorende bij de Basisschool Het Windas, Nachtegaallaan 2 1 populier, staande in het openbaar plantsoen ter hoogte van Burgemeester van Haarenlaan 865* 176 bomen van diverse soort, 9,5 are bosplantsoen met ca. 130 boomvormers, staande in het oostelijk deel van plangebied Parkweg Noord (Burg. Van Haarenlaan, W. Pastorsstraat, Henri Polakstraat, J. Oudegeeststraat, Klaas Katerstraat en Parkweg), in verband met slopen van bestaande bebouwing en het bouwrijp maken van het plangebied.* 8 honingbomen, 8 sierappels, 1 els, 5 sierkersen, 2 berken, 2 populieren, staande op het perceel B. Ijserdraadsingel, L. Keesmaathof, A.J. de Haasplein, J.J. Smitpad en J.W. van de Berghpad, in verband met het ophogen van de woonwijk* 4 populieren, 42 Iepen, 4 essen, 8 lindes, 3 kastanjes, 4 esdoorns, 1 meidoorn, 1 sierkers, alsmede het rooien van 11 are bosplantsoen met ca. 40 boomvormers, in het leader van het bouwplan Slachthuisbuurt/Toernooiveld/Vijfsluizen, staande in de omgeving Vlaardingerdijk, Slachthuislaan* hiervoor geldt een herplantplicht op of in de nabijheid van de kaplocatie hiervoor geldt, dat de kapvergunning pas van kracht wordt, zodra de sloopvergunning verleend en onherroepelijk is Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel. (010) 2465487. AftCHIEF Tot 29 augustus 2006 is in de Stadswinkel in het Stadskantoor gratis de tentoonstelling Schiedamse interieurs. De poezie van een binnenruimte te zien. Deze tentoonstelling wordt gehouden naar aanlei- ding van de actie Wij een foto, u een foto waarmee het Gemeentearchief het aantal interieurfoto's in zijn collectie heeft kunnen uit- breiden. Interieur als keuze In de intimiteit van de eigen ruimte hebben het kastje van oma of de familiefoto's een belangrijke betekenis. Ook al halen we meubels bij de kringloopwinkel, wat we neerzet- ten is een keuze. Het past en voelt als thuis. Bij het bekijken van een interieur spelen verschillende elementen een rol: licht, ruimte, de bewoner, de wijze van bewoning, de woonconventie van dat moment. Maar ook het invallende koele licht van het noorden of het warme, schaduwrijke licht van het zuiden, ornamentgebruik, stijl en kleur zijn bepa- lend. Sommige huizen hebben nog een verbinding met vorige generaties van bewoners. Ook regelgeving is van invloed op hoe ons huis er van binnen uitziet. In 1854 bepaalde de gemeente Schiedam dat elk huis een houten vloer en minstens twee kamers moest heb ben. Dit gebeurde in de eerste bouwverordening van Nederland. Tijdsbeeld Interieurfoto's geven een tijdsbeeld weer, voor de oplettende kijker bevatten zij een schat aan informatie. Ze stemmen tot nadenken over leven in een wereld zonder elektriciteit, waterleiding of televisie. Het spreekt dus voor zich dat interieurfoto's ook een belangrijke plek verdienen in het Gemeentearchief, immers de bewaarder van de geschiedenis van de stad. Maar het Gemeentearchief heeft weinig interieurfoto's van Schiedamse panden in zijn collectie. Een aanwinst dankzij Wij een foto, u een foto. Aan de Van's Gravesandstraat viert de familie Het- tinga de verjaardag van oma, 1964. Foto GA Schiedam, nr. 27360. Wij een foto, u een foto Om iets te doen aan deze leemte in de collectie werd vorig jaar Wij een foto, u een foto begonnen. Deze actie houdt in dat iedereen in ruil voor een interieurfoto van een Schiedams pand een gratis afbeelding uit Skopeo kan bestellen. Skopeo is de beeld- bank van het Gemeentearchief en bevat meer dan 27.000 afbeeldingen over Schiedam en Schiedammers. En de actie heeft resultaat gehad... Tientallen nieuwe aanwinsten werden verkregen. Het archief is er blij mee en laat graag een selectie door middel van de tentoonstelling Schiedamse interieurs. De poezie van een binnenruimte zien. Op deze bescheiden expositie zijn ook foto's te zien die al langer in het bezit van het Gemeentearchief waren. Openings tijden Schiedamse interieurs. De poezie van een binnenruimte is gratis te bekijken in de Stadswinkel in het Stadskantoor van Schiedam, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12 tot 16 uur dinsdag, woensdag en vrijdag van 8 tot 16 uur donderdag van 8 tot 20 uur Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en geves- tigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedamnlBezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bervaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeenteraad op 3 juli 2006 heeft vastgesteld de Eerste verordening tot wijziging van de legesverordening 2006. De verordening treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de verordening in de verzameling "Belasting- en retributieverordeningen" op 10 juli 2006, onder "Belasting- en retributie verordeningen 2006", nummer 14. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van vermeld besluit. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van Broekbakema om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Buitenhavenweg 98, 3113 BD Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlij- nen het herinrichten van een gedeelte van het distilleerderijcomplex. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@sehiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2