i Collegewerkprogramma "Alle Schiedammers" www.schiedam.nl College zet met Voorjaarsnota lijn uit voor de toekomst Burgerjaarverslag 2005 is uit Zomerbeat in de City: Urbanstyle XL en Caribbean Beats Inspraak mogelijk over verordening maatschappelijke ondersteuning Paspoort of ID-kaart op afspraak? gemeente Schiedam Week 28 Woensdag 12 juli 2006 Voor bijna zes miljoen aan extra investeringen in Schiedam Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO Gemeenteber Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op dinsdag 4 juli het concept-Collegewerkprogramma 2006-2010 vastgesteld. Titel van dit werk- programma is: Alle Schiedammers. Bij de presentatie van het nieuwe Schiedamse college legdenPvdA, SP en het CDA dit voorjaar een coalitieakkoord op tafel met de hoofdlijnen van het beleid voor de komende jaren. Dit akkoord is nu omgevormd tot een ontwerp actie- en uitvoeringsprogramma. Daarbij heeft het college gebruik gemaakt van de reacties die vanuit de stad zijn binnen- gekomen op het coalitieakkoord. Ook over dit concept-Collegewerkprogramma wil het college graag de mening horen van Schiedammers en Schiedamse instellingen. Daarna zal het concept definitief worden gemaakt en worden aangeboden voor bespreking in de gemeenteraad. U kunt het Concept-collegewerkprogramma en het daarbij behorende overzicht van resultaatverplichtingen downloaden via www.schiedam.nl. U kunt deze stukken ook inzien of afhalen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Als u wilt reageren op het concept-Collegewerkprogramma dan dan dat: - via de post: Gemeente Schiedam, bureau gemeentesecretaris, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam - per e-mail: e.geler@schiedamnl - in briefvorm af te geven bij de receptie van het Stadskantoor, Stadserf 1, onder vermelding op de enveloppe: gemeente Schiedam, bureau gemeentesecretaris. Over Burger en Gemeente is de titel van het Burgerjaarverslag 2005. Het is voor de vierde maal dat de burgemeester in een eigen verslag, een beeld geeft van de manier waarop de Schiedammer bij de gemeentelijke activitei- ten wordt betrokken. Ook de dienstverlening door de gemeente komt er ruim in aan bod. In dit laatste burgerjaarverslag van burgemeester Scheeres vraagt hij met name aandacht voor het 'meedoen' door Schiedammers want juist hierdoor wordt een gemeente een gemeenschap. De waarde van het burgerjaarverslag wordt ook steeds duidelijker. Niet alleen geeft het vergelijkingsmateriaal van hoe het met de dienstverlening staat, maar ook de gemeentelijke organisatie doet met deze informatie zijn voor- deel. Juist dit stimuleert, om het verslag verder uit te bouwen en daarmee de kwaliteit van de service van de gemeente aan de Schiedammers verder te verbeteren. U kunt daarbij helpen door uw vragen, opmerkingen of suggesties door te geven. Dat kan telefonisch op OlO 2465304 of in een briefje of mailtje aan het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP)Het postadres van het GIP is postbus 1501, 3100 EA Schiedam, het e-mailadres info@schiedam.nl Wilt u een exemplaar van het verslag neem dan contact op met het GIP of loop er even iangs in de Stadswinkel aan het Stadserf. Het verslag is ook te vinden op www.schiedam.nl. Zomerbeat in de City zorgt vcor een tropisch feest op het Stadserf in Schiedam. Op donderdagen 13 juli en 20 juli staan de beste urban acts van dit moment op het programma, is er een kids-special en kunnen de sambaliefhebbers swingen op Caibbean Beats. Urbanstyle XL begint op donderdag 13 juli om 16.00 uur met urban sportactiviteiten. Naast competities zijn er basketbal- en voetbaldemonstraties. De beste panna-spelers en basketballers kunnen hun skills laten zien. Inschrijven kan op de dag zelf tussen 16.00 en 16.30 uur. s Avonds staan onder andere de Schiedammer Meo en de Rotterdammers Secure op het podium. Ook is er een bijzonder optreden van The Urban Rap Crew. Na workshops gevolgd te hebben bij Mega (K-Liber) bij Urbanhouse Schiedam/ Vlaardingen, geeft deze rapcrew een spetterend optreden. Yes-R zorgt voor de daverende slotact. Deze rapper haalde de meeste successen door samenwerking met Lange Frans en Baas B, Ninthe en zijn neef Ali B. De DJ s van de avond zijn DJ Gani, Dj Rockwilder en Dj Menace. Tropisch De allerkleinsten van Schiedam kun nen donderdag 20 juli genieten bij Zomerbeat tijdens de kids-special. De donderdagmiddag staat van 16.00 tot 19.00 uur in het teken van muziek, dans, theater en doe-activiteiten voor kinderen. Er zijn optredens van onder andere Modern Generation en Solangy, spelletjes, pannenkoeken, schminken en nog veel meer. Om 19.30 uur start Caribbean Beats met warmbloedige ritmes, tropische cock tails, 'n ondergaande zon en een swin- gend publiek. De Afro-Carai'bische slagwerkgroep Kalentura staat garant voor een show vol dans, ritme en zang en Mistura Tropical geeft een spet- terende samba dansact en een samba workshop. Trafassi zorgt voor de tropi sche afsluiting. Het hele programma is te vinden op www.zomerbeatindecity.nl en www.evenementeninschiedam.nl. Informatie Zomerbeat in de City Donderdag 13 juli: Urbanstyle XL 16.00 uur - 23.00 uur Donderdag 20 juli: Kids special 16.00 - 19.00 uuR Caribbean Beats 19.30 - 23.00 uur Stadserf, Schiedam openbare ruimte; - Er wordt meer geld uitgetrokken om te stimuleren door er nog meer aansprekende evenementen in de stad zullen plaatsvinden; - Ook het beleid om de winkelleegstand aan te pakken blijff van kracht door voort- zetting van de subsidie aan de Stichting Winkelontwikkeling Schiedam; Er wordt een budgetsubsidie beschikbaar gesteld voor het Filmhuis en het Jeugdtheater in de nieuwe huisvesting. Daarnaast zal ook stadstheatergezelschap Els Inc. de komende jaren door kunnen; - De gemeente zal samen met de bewoners van De Velden voor de hele wijk zoeken naar een duurzame oplossing voor de extreme verzakkingen. Het uiterlijk van de stad wordt verbeterd. De Kippenbrug en de Proveniersbrug worden gerenoveerd. Voor de herstructurering van winkelcentrum Hof van Spaland is geld uitgetrokken. Er gaat extra geld naar de zwembaden. Er wordt een kunstgrasveld aangelegd in sportpark Thurlede. Er komt een ton extra voor wijkgericht werken. Het zijn slechts een paar van de plannen die het college in 2007 en de jaren erop wil verwezenlijken. De complete lijst plannen is opgenomen in de zogehe- ten 'Voorjaarsnota' die jaarlijks uitkomt aan het begin van de zomer. De nota bevat voorstellen tot het doen van uitgaven voor het komend kalenderjaar en de jaren erop. Burgemeester en Wethouders hebben in totaal 99 voorstellen aange- nomen. Daarmee is een bedrag gemoeid van 5.668.209. De gemeenteraad heeft zich inmiddels akkoord verklaard met de Voorjaarsnota. Wethouder Menno Siljee (van onder meer financien) is tevreden met het resultaat: "Het college heeft nu de eerste stappen genomen om woorden om te zetten in daden. De plan nen zijn een vertaling van waar we als Burgemeester en Wethouders voor staan; een verta- ling van de afspraken die we hebben gemaakt in het coalitieakkoord bij het aantreden van de nieuwe wethouders. Het collegewerkprogramma dat nu wordt opgesteld in samen- spraak overigens met de stad zal dezelfde toonzetting krijgen." Als voorbeeld noemt wethouder Siljee de financiele middelen die in de Voorjaarsnota zijn gereserveerd voor onder meer het meedoen van mensen in de wijken, voor het uiterlijk en de veiligheid van de stad, voor de jeugd en voor marketing en acquisitie. "Een goed- draaiende plaatselijke economie is belangrijk voor alle Schiedammers. Daarbij hoort ook het stimuleren van het werkgelegenheidsbeleid. Daarvoor hebben we 350.000 Euro uitge trokken. Dat geld is bedoeld voor ID-ers die een doorstroombaan hebben en van wie de subsidie stopt. Per geval zal worden beoordeeld of en hoe deze personen het beste kunnen worden begeleid. Aan de ene kant hebben we als college aandacht voor mensen die wil- len en kunnen, aan de andere kant is er ook aandacht voor mensen die echt niet kun nen. Zo is de herinvoering van de kwijtschelding van de afvalstoffenheffing opgenomen voor Schiedammers die moeten rondkomen van een minimuminkomen. Daarmee is een bedrag van 800.000 Euro gemoeid." Andere opvallende prioriteiten in de Voorjaarsnota zijn: - Onder de noemers uitbreiding schoolmaatschappelijk werk' en 'jeugd en opvoeding' wordt extra ondersteuning geboden aan de jeugd; - De medewerkers van de lichtblauwe brigade zullen meer buiten kantooruren worden ingezet; - Er komt een voorziening voor de terugkoppeling van klachten en meldingen over de Menno Siljee De in de Voorjaarsnota genoemde punten komen mede voort uit het vorige week gepre- senteerde College Werkprogramma - dat in samenspraak met de stad verder wordt uitge- werkt - en voor de begroting die in het najaar uitkomt. Menno Siljee: "We gaan nu bijna zes miljoen extra investeren in de stad, maar er valt ook nog een financieel gat te dichten. Daaraan gaan we als college keihard werken. We zullen duidelijke keuzes moeten maken. Wat belangrijk is voor Schiedam, maar vooral voor alle Schiedammers, zal daarbij uiter- aard centraal staan." De concept-Verordening maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord ligt ter inzage in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. U kunt de Verordening op het gemeentekantoor inzien en u kunt uw mening bekend maken op de inspraakavond in uw gemeente. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) De Wmo zal per 1 januari 2007 in werking treden. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis werken samen bij de invoering van de wet. De huidige Wet voorzieningen gehandicapten en de Huishoudelijke zorg uit de AWBZ worden ondergebracht in de Wmo. Voor het verstrekken van individuele Wmo voorzie ningen, zoals huishoudelijke verzorging of vervoer, aan burgers moet een nieuwe verorde ning vastgesteld worden. De Verordening maatschappelijke ondersteuning NWN De Verordening is een juridisch instrument om de individuele Wmo voorzieningen, zoals rolstoelen, scootmobielen, huishoudelijk zorg, woningaanpassingen en aangepast vervoer aan burgers te kunnen verstrekken. De wet omschrijft deze gemeentelijke taak als: het verlenen van voorzieningen aan mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem en aan mensen met een psychosociaal probleem ten behoeve van het behoud van hun zelfstandig functioneren of hun deelname aan het maatschappelijke verkeer. Meer informatie over de Wmo, waaronder de concept-Verordening, kunt u vinden op www.schiedam.nl onder het kopje Zorg en Welzijn. Wat verandert er voor mij? In 2007 verandert er niet zoveel omdat de Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ernaar streven om het huidige niveau van de individuele Wmo voorzieningen vooralsnog zoveel mogelijk in stand te houden. Dit geldt voor zowel de omvang als de kwaliteit van de indi viduele voorzieningen die nu op het gebied van de voorzieningen gehandicapten en de huishoudelijke verzorging worden verstrekt. Dit betekent dat de indicaties bij nieuwe aanvragen en heriqdicaties in 2007 niet erg zul len afwijken van de huidige indicaties. Mensen die nu gebruik maken van huishoudelijke zorg of een voorziening voor gehandi capten behouden hun rechten in 2007 tot de einddatum van de indicatie of uiterlijk tot het einde van het jaar 2007. In 2007 zullen alle indicaties opnieuw beoordeeld worden op grond van de Verordening maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord. De gemeenteraden kunnen jaarlijks besluiten het voorzieningenniveau aan te passen. Waar kan ik terecht met mijn aanvraag Voor aanvragen kunt u vanaf 2007 terecht bij het Wmo loket in uw eigen gemeente. Het Regionaal Orgaan Gehandicaptenvoorzieningen (ROG) voert nu de indicatie voor Wet voorzieningen gehandicapten voorzieningen uit en zal dat vanaf 2007 ook voor de Huishoudelijke Verzorging gaan doen. We spreken dan over Wmo voorzieningen omdat de Wet voorzieningen gehandicapten en de Huishoudelijke Verzorging ondergebracht zijn in de Wmo. Inspraak De concept verordening ligt tot en met 22 augustus ter inzage voor belanghebbenden en inwoners. In Schiedam kunt u de tekst inzien bij het Gemeentelijk Informatiepunt van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Om u zo goed mogelijk in staat te stellen om uw zienswijze over de concept-Verordening weer te geven wordt u de mogelijkheid geboden om in te spreken op een van de drie lokale inspraakavonden over de Verordening maatschappelijke ondersteuning 2007 op donderdag 20 juli 2006 in Schiedam, maandag 14 augustus 2006 in Vlaardingen en dinsdag 8 augustus 2006 in Maassluis. De inspraakavonden zijn in Schiedam in het Stadskantoor aan het Stadserf 1 en in Vlaardingen en Maassluis in het Stadhuis en duren van 19.30 tot 21.30 uur. U heeft de mogelijkheid om per hoofdstuk van de concept-Verordening een inspraakreac- tie te geven. Deze bijeenkomsten zijn toegankelijk voor alle inwoners en belanghebbenden van de drie gemeenten. Mocht u, bijvoorbeeld vanwege vakantie, verhinderd zijn de inspraakavond in uw eigen gemeente bij te wonen, dan kunt u ook in een van de andere gemeenten naar de inspraakavond. Tijdens de inspraakavond kunt u uw zienswijze naar voren brengen. Dat kan ook schrif- telijk tot uiterlijk 23 augustus 2006. U kunt uw brief richten aan: Gemeente Schiedam, t.a.v. mw S. Konijnendijk, Afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA, Schiedam. Als u zich wilt aanmelden voor een inspraakavond, dan kunt u hiervoor contact opnemen met mw. Ramkisoensing, telefoonummer: (010) 246 5795, e-mailadres: uc.ramkisoensing@schiedam.nl De inspraakreacties worden opgenomen in een inspraakverslag, dat wordt betrokken bij de besluitvorming door de colleges van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad in September. Dat kan in de maanden juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam, Stadserf 1. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak dan is dat mogelijk. U belt naar de Stadswinkel, (010) 2465805. Daar kunt u voor de woensdag (tussen 10.00 - 16.00 uur, voor de donderdag (tussen 10.00 - 20.00 uur) en voor de vrijdag (tussen 10.00 - 16.00 uur) een afspraak maken. U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 8.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag. Veelal zijn er vroeg in de ochtend geen wachttijden en wordt u snel geholpen. Onze volledige openingstijden zijn Maandag: 12.00 - 16.00 uur (vaak is het maandagmiddag erg druk) Dinsdag, woensdag en vrijdag: 8.00 - 16.00 uur Donderdag: 8.00 20.00 uur LET OP: Vanaf 26 augustus 2006 veranderen de criteria voor pasfoto's die u nodig heeft voor het vernieuwen van uw reisdocument. Meer informatie kunt u krijgen bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, tel. 010-2465304, email: info@schiedam.nl Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Hagastraat 44, verbouwen van een woning Veenlandtstraat 8, vergroten van een woning (achterzijde) Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 13 juli 2006 t/m 24 augustus 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3