4 *llS maasstad Het rommelt weer bij Honki Ponk 1 Granieten bestand aan het werk gezet Bewoners blij met fleurige schermen 1.000,- Gele straathoeken Maasboulevard Zomersluiting bibliotheken m Politie vordert 260 rijbewijzen in Mantelzorgsteunpunt MILIEUKORTING EN SUMMERSALE Controle op gebruik alcohol Portier in zijn buik gestoken Scooterdief aangehouden ANPR-controle levert veel op Verplichte cursus voor jarenlang werklozen Groenoord wordt 'groener' Auto Beumer B.V., Nieuwe Haven 233, SCHIEDAM, tel. 010-4264546/4261483 van de lezer telijk) is gebonden. Woensdag 12 juli 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 ■Tx-?3 €9.999, MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - De politie van het district Waterweg-Noord heeft van zaterdagavond 18.00 uur tot zondag- morgen 01.00 uur alcoholcontroles gehouden op de Maassluissedijk, de Laan 1940-1945 en de Rozenlaan in Maassluis: In totaal moesten 450 automobilisten de blaastest afleg- gen; drie kregen een proces-verbaal omdat zij teveel alcohol houdende drank hadden gebruikt. Van zater dagavond 21.00 uur tot middernacht werd een alcoholcontrole gehouden op het Bijdorpplein in Schiedam. Maar liefst 427 bestuurders moesten de blaastest doen; vijf kregen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. SCHIEDAM - De 43-jarige portier van een cafe aan het Broersvest is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn buik gestoken. De portier had een bezoeker aangesproken op het feit dat hij in het cafe had staan overgeven. Die man trok een mes en stak de portier vervolgens in zijn buik. Hierna rende hij weg. De portier werd door de GGD overge- bracht naar het Vlietlandziekenhuis in Schiedam. SCHIEDAM - Een 15-jarige jongen uit Rotterdam is in de nacht van zondag op maandag aangehouden op verdenking van diefstal van een scooter. Rond half drie kwam er een melding binnen dat er een scoo ter was weggenomen aan de Van Ostadelaan. De politie stelde een onderzoek in en hield op de Vlaar- dingerdijk, aan de hand van het opgegeven signalement, de 15-jarige jongen aan. Hij was in het bezit van een scooter. REGIO - De politie heeft de afge- lopen week in samenwerking met de Douane, Gemeente- en Rijksbe- lastingen op de Matlingeweg een ANPR-controle (automatische ken- tekenplaat herkenning) gehouden. Vanuit de politie werden 32 bekeu- ringen uitgeschreven, voor met name niet handsfree bellen en het niet dragen van de autogordel. Er werden twee personen aangehouden en in- gesloten; zij hadden nog respectieve- lijk 20 en 25 dagen gevangenisstraf open staan. Bij drie anderen werden openstaande boetes van 225, 250 en 480 euro geconstateerd. De Rijksbe- lastingen had 19 beslagleggingen. Er werden 8 auto's afgevoerd met een gezamenlijke waarde van 184.441 euro. Ook werd er aan contanten voor een bedrag van 6454 euro aan boetes gei'nd. De Gemeentebelastin- gen had 18 beslagleggingen. Drie personenauto's werden daadwer- kelijk afgevoerd, met een waarde van 6097 euro. Aan contanten werd nog voor een bedrag van 3386 euro gei'nd. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 MO euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM - Het is weer hommeles bij Honki Ponk. Vijf jaar na de 'Crisis Honki Ponk', die landelijke bekend- heid kreeg en waarbij toen- malig directeur Marja van Wolfferen en de door haar binnengehaalde iatrosoof Jan Pieter de Kok het veld moesten ruimen, ligt nu algemeen di recteur Monique Dongelmans onder vuur. Volgens de ou- ders houdt Dongelmans zich niet aan afspraken, straft ze personeel voor zaken die ze zelf beter had moeten regelen en heeft ze geen idee hoeveel schade ze de kinderen berok- kent met haar spontane, niet goed doordachte, acties. En opeens ging het weer broeien bij Honki Ponk. Al maanden wa- ren er spanningen tussen enkele medewerksters op deze vestiging en algemeen directeur Monique Dongelmans. Er waren teveel in- valsters, te weinig vast personeel en het rommelde aan alle kanten. Dongelmans klopte aan bij Nancy Burleson, die min of meer de lei- ding had aan de Schiedamseweg. Zij meldde dat ze twee brieven had gekregen van verontruste ouders en een telefoontje van de inspectie van de GGD. Die wilde komen kijken om de klachten na te trekken. Zo zou de leidster/kind-ratio niet klop- pen (er zijn bepaalde richtlijnen voor het aantal leidsters per aantal kinderen dat minimaal verplicht is) en had zij tijdens een onaangekon- digd bezoek leidsters gezien met een niet-pedagogische benadering. Een leidster was erg onaardig en ruw tegen een klein kind geweest. Burleson vroeg zich op haar beurt af waarom Dongelmans die leid ster dan niet direct op haar gedrag aan had gesproken en dat het niet haar. maar Dongelmans te verwij- ten was dat de leidster/kind-ratio niet klopte. „Jij hebt stelselmatig Het rommelt op de Schiedamseweg. Te weinig vast personeel, klachten waar niets mee gedaan wordt; ouders zijn het spuugzat. Foto: Fred Libochant geweigerd vast personeel aan te nemen en daarom moet je wel met inval- of uitzendkrachten werken", schreef Burleson in een mail aan Dongelmans. „Geen vast personeel is ook geen stabiliteit en veiligheid op de groepen." Algemeen directeur Dongelmans eiste echter van Burleson dat ze nog voor het bezoek van de inspectie de leidster/kind-ratio op orde zou heb- ben. Zoniet, meldde de directeur, sluit je maar een groep. „Ondenk- baar", vond Burleson. „Want wat doe je dan met al die gedupeerde ouders die hun kind ineens niet meer onder kunnen brengen." Inmiddels is Burleson de laan uit- gestuurd en kan zij niet terug naar Honki Ponk vanwege een verziekte werkrelatie. Maandagmorgen heb- ben enkele ouders Dongelmans voor het blok gezet. Drie vertrouw- de leidsters die vorige week ineens bleken te zij overgeplaatst naar een andere vestiging van Honki Ponk eisen ze terug op de groepen. Ze verwijten Dongelmans niet te hebben bijgestuurd waar dat nodig was en stellen dat de verwijten die ze anderen maakt vooral haar als eindverantwoordelijke treffen. „Je neemt ad hoc beslissingen met grote schadelijke gevolgen voor de kinderen, en dit is het grootste verwijt, zonder ze te overzien. Je weet sinds drie jaar dat de Schie damseweg een tekort aan personeel heeft, doet hier niets aan en trekt in de vakantieperiode twee ervaren leidsters en Nancy weg zonder daar goede vervanging voor te regelen. Weer worden de kinderen, ouders en jouw personeel de dupe van het feit dat je niet in staat bent te organiseren." Algemeen directeur Monique Don gelmans was voor het perse gaan van dit nummer, dinsdagmiddag 14.45 uur, niet voor commentaar bereikbaar. Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Wie kan wer ken, moet werken' is het motto van de nieuwe politiek. 'Top- prioriteit is het bieden van voldoende werkgelegenheid', zo schrijft het nieuwe college in haar werkprogramma. Aan de slag en niet langer afhan- kelijk zijn van een uitkering. Aanvragers van een uitkering worden meteen aan het werk gezet in het gemeentelijke Pro- ductiehuis. Maar hoe krijg je mensen die al jarenlang thuis zitten weer aan de slag? Voor deze speciale groep - het zo- genaamde Granieten Bestand - is bureau ReWork ingehuurd. Die belooft ze na drie maanden cursus weer aan het werk te krijgen. „Het Granieten Bestand klinkt zo negatief", zegt Marieke Geise van de afdeling Werk van de gemeen te. Zij gebruikt liever vaktaal als 'Mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt'. Wel mensen die feitelijk niet meedoen in de maat- schappij en die vaak door schulden, verslaving of psychische problemen niet werken. Afgelopen dinsdag was de opening wan een kantoor waar telkens een tiental clienten van de Sociale Dienst drie maanden gaan leren om hun leven weer op orde te krijgen. Die hulpverlening is een wereld vol geheimtaal met woorden als reinte- gratie, outplacement, projectmatige aanpak en maatwerk. „Arbeidsbu- reaus en Sociale Diensten kunnen het werk niet aan en daarom zijn er bedrijven als ReWork uit Eindhoven die in het gat springen", verklaart Floor 'Gijami' Geise van ReWork. Hij gaat de komende maanden als trainer telkens een groep van tien mensen begeleiden. „Het is een training, geen therapie met een sociaal emotionele insteek", legt hij uit. „Want deze mensen heb ben vaak psychische problemen. De een durft de straat niet op, de ander slikt kalmerende medicijnen en de volgende heeft schulden. Voor deze mensen is regelmaat een probleem. Daarom beginnen we morgen om 09.00 uur precies met de cursus. „Met als doel weer te leren een regelmatig leven te leiden", vertelt de cursusleider die jarenlang in de verslavingszorg (Baumankliniek) heeft gewerkt. Mensen aan het werk en uit de uitkering is een markt waar grote bedrijven happig op zijn. Grote reintegratiebedrijven die de Soci ale Diensten afstropen en soms wel 'kavels' van duizend mensen con- tracteren. De stok achter de deur is de Rijksoverheid die tegenwoordig gemeenten een beperkte subsidie geeft. Zodat gemeenten met weinig uitkeringen geld over houden en an dere er geld bij moeten leggen. ReWork en Schiedam hebben een contract gesloten waarbij het bedrijf binnen een termijn van zes maan den belooft om zo'n 50 procent van deze clienten aan werk te helpen. Niet altijd een betaalde baan, want vrijwilligerswerk kan ook. Tijdens de cursus wordt geleerd hoe zij hun leven weer op de rails kunnen zetten. Hoe zij beter (zelfbewuster) overkomen, beter in hun vel steken en een regelmatig leven kunnen lei den. Hooggestemde verwachtingen dus terwijl wat cursisten kritisch toekijken. Twee cursisten met een pijpje bier laten hun ongenoegen over de ver plichte cursus nu al blijken: „Zal mij benieuwen wat we nu weer voor kleuterspelletjes moeten gaan doen." REGIO - In de eerste helft van dit jaar heeft de Verkeerspolitie bijna 260 rijbewijzen ingevorderd wegens agressief rijgedrag. Vorig jaar werden in dezelfde periode 163 rijbewijzen ingevorderd. Verreweg de meeste rijbewijzen werden ingevorderd op de A15/A16 ter hoogte van Ridderkerk (110), Vaanweg in Rotterdam (55) en in het district De Eilanden (30). Hier overtraden bestuurders de maxi mum snelheid met meer dan 50 kilometer per uur. De toename van het aantal invorderingen komt mede door de gerichte acties op de N57, N59, N215 en de A15/A16. De controles zijn van tevoren aange- kondigd in de media. Met agressief rijgedrag wordt een verzameling van grove overtredin- gen bedoeld, waaronder extreme snelheidsovertredingen, bumper- kleven, niet handsfree bellen en bijvoorbeeld rijden over een door- getrokken streep. Deze overtre- dingen staan in de ergernissen Top-10 van weggebruikers. Gecon- troleerd wordt met een lasergun of (on)herkenbare surveillancevoertui- gen. Bij de gerichte acties wordt iedere overtreder aangesproken op zijn verkeersgedrag en welke ge- varen dit met zich meebrengt. Op deze manier wil de Politie Rot- terdam-Rijnmond een bijdrage le- veren aan de bewustwording van de bestuurders met als doel de ver- keersveiligheid te vergroten. Naast snelheid wordt gecontroleerd op het naleven van de verkeersregels met betrekking tot de draagplicht van gordel en helm, rood licht, alcohol en snelheid. Vrijdag 14 juli controleert de Ver keerspolitie op de N57, N59 en N215 van 07.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag 21 juli wordt overdag een gordelcontrole gehouden in de om- geving van Oostvoorne en Brielle. Naast deze aangekondigde contro les blijft de politie vanzelfsprekend ook controles houden die niet zijn aangekondigd. Afhankelijk van de ernst van een ongeval (doden of letsel), in combinatie met roekeloos rijgedrag, kan een gevangenisstraf worden opgelegd van drie tot zes jaar. Ook kan een ontzegging van de rijbevoegdheid worden opge legd. SCHIEDAM - De balkons van de flat aan de Willem Pijperstraat zijn omgetoverd tot kleurrijke voortui- nen. Afgelopen donderdag vond de officiele onthulling van de scher men plaats, al hingen deze er al wel een tijdje. De bewoners konden zelf de bloem of plant kiezen die op hun balkonscherm werd afgebeeld. In het kader van de herstructurering van Groenoord-Zuid hadden Woon- plus Schiedam en de afdeling Cul- tuur drie kunstopdrachten verleend. Een aan kunstenaar Anet van de Elzen voor het ontwerpen van een kunstwerk en twee opdrachten aan ontwerper Minke Themans. Deze bedacht nieuwe nummer- en straat- naamborden en ontwierp de balkon- schermen. Het plaatsen van de balkonscher- men is een van de acties die bedoeld is om Groenoord-Zuid op te fleu- Foto: Roel Dijkstra ren. De wijk moet weer een frisse uitstraling krijgen, die aansluit bij de wijkvernieuwing van Groenoord. De bewoners konden kiezen uit twintig soorten bloemeri en planten die verzameld zijn in 'Het Groene Boekje', dat naar de bewoners van de Willem Pijperstraat is gestuurd. Vervolgens zijn medewerkers van Woonplus Schiedam bij de men sen langsgegaan om te informeren welke bloem of plant de bewoners afgebeeld wilden hebben op hun scherm. De bewoners krijgen naast het balkonscherm een naambordje met dezelfde foto bij de ingang van de flat. Woonplus Schiedam en de afde ling Cultuur hopen in de toekomst meerdere flats in Groenoord-Zuid op dezelfde manier op te kunnen fleuren. SIRJON jumsr €6.999,- 21.995,- 440=9997 €18.999,- DAIHATSU RIJ ZUINIG RIJ DAIHATSU ONDERDEEL VAN DE TOYOTA-GROEP Prijzen incl. BTW en BPM, excl. kosten rijklaar maken, de verplichte verwijderingsbijdrage en registratiekosten. Druk- en/of zetfouten en prijs- en/of specificatiewijzigingen voorbehouden. SE&O. Afgebeelde accessoires kunnen optionee! zijn. Brandstofverbruik (gecombineerd, volgens 1999/100/EG en 80/1268/EEC) en C02-uitstoot: Van 4,6 liter/100 km 109 g/km (Cuore) tot 8,5 liter/100 km - 201 g/km (Terios 4WD Automaat). Deze Summersale-actie loopt van 1 juli t/m 31 augustus 2006. V w Ik heb me er maar bij neergelegd, de auto regeert'. Dat Schiedam wordt bedolven onder het asfalt en de parkeer- vakken. De Rijksweg, dat stukje tussen Vlaardingen en Schie dam of andersom, van 7 kilometer er toch komen zal. Er oudere Schie- dammers zijn die de jeugd niet meer zien zitten daar er teveel herrie gemaakt wordt. Dat het gebed van die klagers, over die spelende kjnderen, is verhoord door de aanleg van grasvelden met bulten en meer parkeergelegenheid. Dat de auto(mobilist) eigenlijk geen leven meer heeft in Schiedam. Ge- woon, het is te druk! Voor mijn werk of juist daardoor, rijd ik door heel Schiedam. Met veel pijn en moeite kan ik straatje in en uit. Mijn collega's hebben het moeilijker, hun wagens zijn nog langer. Eigenlijk is er geen parkeer- ruimte meer voor de auto! Wat kan mij dat nou schelen, u als automobilist, hoor ik sommige brommen. Nee u niets, als dat blik maar voor de deur staat! Nu dacht ik ooit weleens geleerd te hebben, tijdens mijn rijlessen, dat parke- ren bij/op hoeken yan straterl aan be_ paalde regels (wet- Nou, de meeste van onze Schiedammers mogen dan zo opnieuw examen gaan doen want die zijn hierop gezakt! Voor een beetje langere auto dan een mini, zoals die van mij, moet ik meerdere malen steken, laat staan mijn collega's die er nog een metertje bij hebben. Geel wil ik Schiedam gaan zien en lichtblauw, op iedere hoek van een straat een. Zowel een gele verbodsstreep met het juiste aantal meters als een fikse bekeuring voor die daarop parke- ren. Ja Schiedam, je moet even nadenken, maar dan heb je ook wat (te bekeuren). Ik en mijn collega's danken u bij voorbaat, zodat wij weer onze Schiedamse bochten kunnen ne men. Leve de kleur geel, leve de Schiedamsche bochten! Hans Henrichs Prachtig mooi weer even een fijn fietstochtje langs de Maasboule vard waar de mensen heerlijk in de zon liggen te bruinbakken en van de de vissers hun hengels in de grond hebben verankerd en het recreeren van veel mensen en bejaarden in scoo ters en met rollators. Een fantastisch gevoel, wat de stad Schiedam toch te bieden heeft, geweldig daar aan de maas waar het altijd levendig is door de vele schepen die langskomen. Het circus zal door het te warme weer minder bezoekers hebben ontvan- gen. Jammer dan, horeca des te meer. Maar een groot minpuntje voor de gemeente Schiedam is het nalopen van de vuilnisbakken. Even tus- sentijds controleren en de ONS/ IRADO op hun vingers tikken om dat ze moeten zorgdragen voor het legen van de vuil- nisbakken...Za- je?er terdag 1 juli 14.30 uur: alle bakken vol en de zondag moet nog komen. De vervuiling wordt mede veroor- zaakt door de gemeente en ONS/ IRADO...voorbeeld tonen dat maakt de mensen gemotiveerd om het zelf te doen zoals het hoort. Nog even wat, het zou ontzettend prettig zijn als er een openbaar toilet geplaatst zou worden aan de Maasboulevard. Dan wordt de overlast terugge- drongen. Gerhard de Kok SCHIEDAM - In verband met va- kantie van de mantelzorgconsu- lent zal het Steunpunt Mantelzorg Schiedam aan de Singel 85 gesloten zijn tot maandag 21 augustus. Het Mantelzorgcafe is weer geopend vanaf 29 augustus (iedere laat- ste dinsdag van de maand), op de Broersveld 123. Iedereen die langdurig zorgt voor een ziek(e) of gehandicapt(e) partner, kind, ouder, familielid, vriend(in), buur of bekende kan voor informatie en advies terecht bij het steunpunt. Vanaf 21 augustus kan er weer gebeld worden naar: 06 - 516 94 096 (maandag en dinsdag 09.00-16.00 uur) of mailen naar: mantelzorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - Tijdens de zomer- periode zijn twee bibliotheekvesti- gingen enige tijd dicht. Het gaat om Het ServicePlusPunt De 4-Molens aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57 en het ServicePlus Punt Leliestraat. ServicePlusPunt De 4 Molens is gesloten tot en met vrijdag 25 au gustus. Het ServicePlusPunt Le liestraat zal gesloten zijn van 25 juli tot en met 5 augustus. De Ieners van deze vestiging zijn in de zomerperiode welkom in de an dere bibliotheekvestigingen: Stad- serf en Noord aan het Bachplein. In het kader van de actie Zomerlezen presenteert de bibliotheek daar al- lerlei leuke, mooie, spannende en informatieve boeken voor in de va- kantiekoffer of voor thuis. ^jeudienst Rijnn,O0tf In de week van 3 tot 10 juli ontving de meld- kamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 752 klachten. Bewoners dienden 240 klach ten over vliegtuiggeluid in. De overlast veroorzaakt door het composteringsbedrijf van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond in het Botlekgebied, waarover al eerder werd bericht, kon deze week definitief worden opgelost. Ondanks het warme weer waren er geen klachten over smog. Hieronder een korte toelichting. Stankoverlast in Vlaardingen, Rozenburg en Heenvliet De afgelopen drie weken ontving de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 162 klachten ov6r een chemische, zurige, lucht. Deoorzaaklag bij het composteringsbedrijf van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond. Nadat een kapotte waterpomp was vervangenen het biofilter was hersteid, bleek het euvel te zijn verholpen. De laatste klacht ontving de meldkamer op dins- dagmorgen4juli. Olie- en koffielucht in het Westland Op donderdag 6 juli ontving de meldkamer 12 klachten over een olie- en koffielucht uit De Lier, Delft, Maassluis, Maasdijk, Maasiand en Vlaardingen. Onderzoek van de uitrukdienst wees uit dat deze klachten werden veroor zaakt door Kuwait Petroleum Europoort Raffinaderij. Het verpompen van verontreinigd water naar de waterzuiveringsinstallatie van het bedrijf en de opslag van stookolie met vermoedelijk te hoge tempe- ratuur in het tankenpark heeft de stankklachten veroorzaakt. Gas- en olielucht in Hoek van Holland en omgeving Op vrijdag 7 juli kwamen vanaf 12.30 uur bij de meldkamer rutin 30 klachten binnen over een olie- of gaslucht uit Hoek van Holland en omgeving. Direct is de uitrukdienst naar de klachtlocaties gegaan en zijn door de meldkamer enkele bedrijven gebeld die, gezien de aard van de klachten en de wind- richting, de klachten kunnen veroorzaken, Ook zijn de Havendienst en de Zeehavenpolitie ingeschakeld voor assistentie bij het zoeken naar een oorzaak, Na een half uur kwamen er nauwelijks nog klachten binnen. Dat is een aanwijzing dat het om een korte uitstoot is gegaan. Ook de uitrukdienst heeft op de klachtlocaties in Hoek van Holland geen stank meer waarge- nomen. Helaas hebben deze drie diensten de veroorzaker van de klachten niet kunnen achterhalen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5