t maasstad p©dfe Spektakel in tweede 'Pirates of the Caribbean' t Zo trots als een pauw... Moderne en historische lingerie in Het Schielandshuis Vakantie tip 199* Zing mee met de jaren 80 Microsoft ox 360 Core 10-tallen 299 ox°"pillen 99 IITI ,xsl r Filmzomer in Lantaren/Venster Dansschool La Bandera maakt zich op voor Zomercarnaval ledere le zondag BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 19 juli 2006 i Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grond een breed assortment aan spelcomputers van Sony, Nintendo en Microsoft. Bovendien zijn honderden games op voorraad. Kom naar Correct de specialist in spelcomputers -2497- PlayStation, tf fltu door Vincent Wernke ROTTERDAM - Piraatje spe- len is geweldig als je kind bent. Maar ook wanneer je wat ouder bent, kan dat hele- maal het einde zijn. Kijk maar naar 'Pirates of the Caribbean: Dead man's chest'. Het plezier spat van het scherm af. Enige minpuntje aan dit spectacu- laire vervolg op 'Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl' is dat de makers in hun enthousiasme vergeten zijn om de speelduur binnen de perken te houden. Dat Johnny Depp drie jaar geleden in 'Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl' een mees- terlijke rol neerzette als de sluwe piratenkapitein Jack Sparrow, weet inmiddels iedereen. Dat hij zich voor deze rol, waarin hij behendig balanceert tussen goed en kwaad, liet inspireren door Rolling Stone Keith Richards ook. Gelukkig kunnen we nu gewoon weer genieten van Depp in de huid van Jack Sparrow, want drie jaar na het eerste deel draait de sequel 'Pi rates of the Caribbean: Dead man's chest' in de bioscopen. Opnieuw geproduceerd door Jerry Bruck heimer en geregisseerd door Gore Verbinski. Dit tweede deel begint waar het eer ste avontuur ophield. Gouveneurs- dochter Elizabeth (Keira Knight- ley) staat op het punt in huwelijk te treden met Will (Orlando Bloom). Binnen vijf minuten is er echter stront aan de knikker en begint een duizelingwekkende tocht. Centraal in de film staat andermaal kapitein Jack Sparrow, die ontelbaar veel vijanden heeft. De grootste is de legendarische Davey Jones (Bill Ni- ghy), kapitein van het spookachtige schip 'The Flying Dutchman'. Deze onooglijke schurk wil maar een ding: Jack's ziel. Gaandeweg lijkt het verhaal, door de kluwen van personages en ge- beurtenissen, steeds ingewikkelder te worden. De realiteit is echter dat het ver- haaltje er eigenlijk niet eens zoveel toe doet. 'Pirates of the Caribbean' is niet voor niets gebaseerd op een van de bekendste attracties in Dis ney World. Ook de filmversie is een soort van speeltuin, waarin genoeg te bele- ven, genieten en lachen valt. En te gruwelen, want de bemanning van 'The Flying Dutchman' is nog t- Johnny Depp speelt alle andere acteurs van het doek in 'Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl'. gruwelijker dan de spookpiraten uit het eerste deel. Vooral Davey Jones is een bizarre verschijning, met zijn inktvissengezicht. De film leunt vooral op het spek takel dat regisseur Verbinski het publiek in alle soorten en maten voorschotelt. Een van de hoogtepunten is de scene waarin Sparrow, Will en James Norrington (Jack Davenport) vechten in een waterrad dat op hoge snelheid door de jungle raast. Even spectaculair en grappig is het wanneer de aan een bamboestok vastgebonden Sparrow op de vlucht slaat voor een meute inboorlingen die hem letterlijk wil verslinden. Ook het levensgrote inktvismon- ster dat in luttele momenten een compleet piratenschip verslindt en onder water zuigt, zul je niet snel vergeten. 'Pirates of the Caribbean: Dead man's chest' is een achtbaanrit, die je amper tijd gunt om bij te komen. Behendig mixt Verbin ski verschillende filmgenres. Zijn avonturenfilm bevat onder meer horrorelementen, slapstickscenes en onvervalste actie. Anders dan bij het eerste deel wreekt zich echter de speelduur van ruim twee en een half uur. Af en toe had het allemaal best iets korter gemogen. lets minder zijsprongetjes en subplotjes. Maar gelukkig is daar Johnny Depp, die andermaal uitblinkt in zijn rol van Jack Sparrow. Stoer en laf, inne- mend en afstotend, goed en slecht, en vooral knettergek. Hij speelt alle andere acteurs van het doek, al blijft de Britse Keira Knightley een fijne actrice om naar te kijken. Hoewel smoorverliefd op Will, lijkt ze toch ook amoureuze gevoelens voor die maffe piraten kapitein te voelen. Het is te hopen dat regisseur Gore Verbinski zich in het derde deel, 'Pirates of the Caribbean: At world's end', niet verliest in nog meer herhaling van zetten. 'Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl' was een topfilm. Het vervolg 'Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl' is zeer verdienstelijk, maar minder dan het eerste avontuur. Desondanks blijft het heerlijk om naar dit soort groots en goed op- gezette avonturenfilms te kijken. Zeker als ze er zo mooi uitzien als 'Pirates of the Caribbean'. Dan kan ik me goed voorstellen dat de acteurs die erin meespelen zich op de set weer even kind voelen en zich helemaal laten gaan. Overigens schijnt Keith Richards, inspiratiebron van Johnny Depp, in het derde deel echt op te komen draven in een gastrolletje. Stond eigenlijk gepland voor deel twee, maar dat ging om een of andere reden niet door. ROTTERDAM - In negen weken tijd vertoont Lantaren/Venster liefst 41 films tijdens de jaarlijkse Film zomer. Klassieke meesterwerken weer eens op het witte doek zien, gemiste toppers van nu inhalen, gay- en lesbianfilms, hoogtepun ten uit het afgelopen seizoen of een meesterwerk uit het oeuvre van acteur Robert de Niro. Het kan al lemaal tot en met 6 September in de Gouvernestraat in Rotterdam. Het is inmiddels traditie in Lanta ren/Venster dat in de zomermaan- den ruimte wordt ingeruimd voor de Filmzomer. Even geen actueel filmprogramma, maar bijzondere films die het verdienen om gezien te worden, nogmaals bekeken te worden of alvast vertoond worden. Want ook tijdens Filmzomer 2006 is er weer ruimte voor vier zomer- premieres. Zo is vanaf donderdag 'The Wayward Cloud' te zien van Tsai Ming-Liang, eerder dit jaar be- kroond met de Zilveren Beer op het filmfestival van Berlijn. Expliciete seks met muzikale intermezzi. De Filmzomer biedt filmliefheb- bers vooral de gelegenheid om mo- derne en klassieke meesterwerken (weer) eens op het witte doek te zien. Zo wordt komende weken on der meer 'Lola' van Rainer Werner Fassbinder vertoond, 'Skammen' van Ingmar Bergman, 'Rashomon' van Akira Kurosawa en 'La Double vie de Veronique' van Krysztof Kieslowski. Bovendien is van 20 juli tot en met 2 augustus de klas- sieker 'Ragging Bull' met Robert de Niro te zien, in het kader van de Robert de Niro special. Lantaren/Venster vertoont tijdens de Filmzomer 2006 ook hoogtepun ten van het vorige seizoen. De pro- grammeurs in de Gouvernestraat hebben onder meer gekozen voor 'Manderlay' van Lars von Trier, 'Crash' van Paul Haggis ien LV's nummer een 'Last days' van Gus van Sant. De laatste film is geba seerd op het leven van Kurt Cobain en gaat over een introverte rock- muzikant die bezwijkt onder de druk van het succes. 'Vanwege de ingenieuze opbouw, de gestileerde vormgeving en montage, en het minimalistisch perfectionisme van de film' is 'Last days' volgens het bioscooptheater de beste film van 2005. Het programma Gay Sum mer omvat zeven films, waaron- der het Spaanse 'Cachorro' over homomannen die een kind willen opvoeden. In de Lesbian Summer onder meer 'Fucking Amal' van Lukas Moodysson en 'Monster' van Patty Jenkins, met een glansrol van Charlize Theron. De Filmzomer bevat dus voor elke filmliefhebber dagelijks wat wils. Kijk voor het complete programma in de speciale programmafolder of op de website www.lantaren-venster.nl. Reserve- ren kan via 010-277.22.77. ROTTERDAM - Maasstad wee- bladen heeft de zomer al aardig in de bol en kan niet wachten tot 29 juli het Zomercarnaval losbarst. Om alvast wat mee te pikken van de tropische sferen volgen we de voorbereidingen van La Bandera, de enige Rotterdamse dansschool die meeswingt in de parade. Van- daag deel 1: de leden van La Bandera werken zich in het zweet om er straks op hun paasbest uit te zien Na vier maanden zwoegen zijn de kostuums van de carnavalsklanten eindelijk klaar. Het resultaat is een kleurrijke mix van traditionele Cu- baanse kleding en verentooien die altijd de hoofdtoon voeren tijdens het Zomercarnaval. „Uniek en nooit eerder vertoond", aldus Fred de Veld van de dansschool uit Zuidwijk. La Bandera is een dansschool aan het Hijkerveld voor en door leer- lingen. Ze zijn gespecialiseerd in Cubaanse salsa en rueda. Het is de eerste keer dat ze meedoen aan het Zomercarnaval. „We hebben hier een enthousiasteling die vorig jaar met een groep heeft deelgenomen aan het carnaval. Die zei meteen 'dat moeten wij ook doen!', dus zo is het gekomen. Het moet echt ontzet- De leden van dansschool La Bandera werken zich in het zweet om er straks op het Zomercarnaval op hun paasbest uit te zien. foto: Rob Kamminga tend leuk zijn", vertelt Fred. De afgelopen maanden heeft een groep vrijwilligers zich op de kos tuums gestort. Nachten achtereen zaten zij gebogen over de ontwer- pen. Dagen lang is er genaaid, ge- stikt en geknipt om de veertig kos tuums op tijd af te krijgen. Fred: „Het resultaat is verbluffend! De dameskostuums zijn uitgevoerd in wit met goud, en zwart met goud. De heren gaan strak in het wit. met een rieten hoed. Misschien niet zo opwindend, maar wel heel mooi!" De Latin dansschool wil tijdens de parade een stukje Cubaanse sfeer overbrengen. „Dit is redelijk uniek en is nooit eerder gebeurd tijdens het Zomercarnaval. We hopen men- sen enthousiast te maken voor onze Cubaanse stijl." door Vincent Wernke ROTTERDAM - Net zoals het schoonheidsideaal zijn ook de ideeen over lingerie gaandeweg de tijd veranderd. Van helemaal geen ondergoed tot ingesnoerde korsetten, van gezondheidson- derkleding tot strings. Lingerie in alle soorten en maten, voor mannen en vrouwen, staat cen traal tijdens de expositie 'Ach- ter gesloten deuren' die tot en met 27 mei 2007 te zien is in Museum Het Schielandshuis in Rotterdam. Het spotje is vooral om te lachen, maar het zegt ook wel iets over hoe mpnsen met het schoonheidsideaal omgaan. Een slanke vrouw met kor- te rokje en dito topje wandelt over de afdeling van een bedrijf, waar de mannen haar met open mond nastarten. Eenmaal in de lift, ademt ze opgelucht uit. Als gevolg daarvan wordt haar dikke buik, die ze al die tijd had ingehouden, zichtbaar. Het betreft hier een Aziatisch recla- mefilmpje voor magere tonijn, dat wordt vertoond in Het Schielands huis tijdens de expositie 'Achter gesloten deuren'. De expositie, die als ondertitel 'Van keurslijf tot string' draagt, geeft t De tentoonstelling 'Achter gesloten deuren, van keurslijf tot string' is tot en met 27 mei 2007 te zien in Museum Het Schielandshuis. de geheimen prijs van moderne en historische lingerie. Als een ding duidelijk wordt, is het dat de ideeen over lingerie nauw samenhangen met het schoonheidsideaal van een bepaalde periode. Rond 1900 was het S-figuur helemaal in: voile boe- zem. smalle taille en holle rug. Om dit te bereiken droegen vrouwen een korset waarin ze helemaal strakge- trokken werden. Wie de korsetten ziet liggen in de vitrines van Het Schielandshuis. weet zeker dat het een ramp moet zijn geweest. Maar, zoals een van de wijze spreuken op de trap zegt: wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Het is overigens niet alleen lingerie die wordt getoond. De expositie heet niet voor niets 'Achter gesloten deu ren". De meest uiteenlopende deu ren worden tentoongesteld, al gaat het uiteindelijk vooral om wat zich achter die deuren bevindt. Want: 'Gesloten deuren of deuren op een kier wekken nieuwsgierigheid op. Wat niet mag worden gezien, is extra aantrekkelijk.' En deuren en lingerie hebben soms meer met elkaar gemeen dan je zou denken. Zo'n strakgetrokken korset voelt immers net zo beklemmend aan als een gesloten gevangenis- deur. Gelukkig blijven de deuren in de expositieruimte niet gesloten. Daardoor kan het publiek iekker voyeuristisch meegluren en de lin gerie zien die mensen gedurende de afgelopen eeuwen hebben gedragen. Zo komen we te weten dat vrouwen tot het midden van de negentiende eeuw helemaal geen onderbroek droegen. Hun lange rokken gaven meer dan genoeg warmte. Tot 1900 was het zelfs zeer onfatsoenlijk om een on derbroek te dragen met een dicht kruis. Dat deden alleen revuemeis- jes, om te voorkomen dat ze inkijk hadden tijdens het dansen. En de eerste bh's doken pas eind negen tiende eeuw op. Omvangrijpe con- structies waren het, heel anders dan de moderne blote borsten bh's van Annelies Nuy. Het is overigens niet alleen maar op windend wat te zien is. Zo komt ook de keerzijde van het schoonheids ideaal aan bod. De Amerikaanse Cathy Jung droeg een half jaar lang een strak korset om een slanke taille te krijgen. De foto, waarop haar taille inderdaad veel dunner is dan de rest van haar lichaam. is bepaald niet smaakvol. Ook de beelden van een meisje dat leed aan anorexia bewijzen dat het streven naar schoonheid gemak- kelijk kan omslaan naar levensge- vaarlijke gekte. De lijst kwalen, het gevolg van het dragen van een strak korset, spreekt wat dat betreft boekdelen. Het doet je spontaan besluiten je eigen riem een tandje wijder te zetten. Gelukkig valt er ook genoeg te glimlachen. Om de reform gezond- heidsonderkleding ('prima kwaliteit en krimpvrij'), die lijnrecht staat tegenover de Undressed lingerie van de Rotterdamse Marlies Dekkers. Haar lingerie heeft vrouwen sinds 1993 niet alleen vertrouwen, maar tevens 'heimelijk draaggenoegen'. Bovendien vertoont het hang- en sluitwerk van haar setjes sterke overeenkomsten met stevige hou- ten kisten uit de collectie van het museum. En wat te denken van push-up slips voor mannen, kinderstrings en het beruchte televisiespotje waarin Beau van Erven Dorens in onder broek reclame maakt voor Scarlet. Je ziet het allemaal 'Achter gesloten deuren' in Museum Het Schielands huis. 'Achter gesloten deuren, van keurs lijf tot string' is tot en met 27 mei 2007 te zien in Museum Het Schie landshuis, Korte Hoogstraat 31, Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www. historischinuseumrotterdam.nl. com *MAXIMAAL 1 PER KUANT SONY PSP VALUE PACK Draagbare spelcomputer die naast games ook geschikt is voor muziek, films en digitale foto's Beschikt over een 11,4cm breedbeeld LCD-scherm, een slot voor geheugenkaarten en WiFi (802.11b) voor draadloze communicatie. Afm. 17x7x2.3 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 290777 PlayStation d singsla SONY PS-2 SILVER SPELCOMPUTER MET SINGSTAR 80'S Spelcomputer die tevens een volwaardige DVD en CD speler is voor optimaal home entertainment. Geleverd met Singstar 80's zing je de sterren van de hemel. Incl. 1 dualshock controller, aansluitkabels en netadapter. CORRECTPRIJS Art.nr. 305572 169 MICROSOFT XBOX 360 CORE SPELCOMPUTER Spelsensatie met verbluffend grafische kwaliteit die 3x hoger is dan bij andere consoles. Met een breedbandverbinding en vier game- ports. Speciale audio- en video- verbindmg zorgt voor feilloze weergave op tv en thuis-theater- systemen. Bestaat uit controller en composite AV scart kabel. CORRECTPRIJS Art.nr. 298757 Naast de grote keuze van honderden games vindt u bij Correct tientallen Playstafion2 en Xbox spellen uit voorraad Ieverbaar vanaf een zeer interessante lage prijs. CORRECTRIJS PER STUK VANAF 7: v/d maand geopend van 12.00-17.00 uur WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere le zondag v/d maand geopend van 12.00-17.00 uur. 4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 17