SCHIEDAM Kipfilet 3.99 Bieb 'behangen' met rollen poezie schiedam Schepen van Wiismuller Ouders willen vertrek directeur Honki Ponk Eerste sleutel voor oude bekenden Ervaring enKennis DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND Politie nu ook op 'off the road'-motoren in verhuizen Nieuw glas-in-lood- raam Liduina Basiliek FOTO SE mm If lianDiihs1^® f \Veihiiizingen verhlmzer! m stad GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Verse Hollandse Getuigen gezocht van beroving Opknappen Hof van Spaland 'Niet in staat een organisatie te leiden' Werk aan de Rietkraag Man gewond bij straatroof Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) z«k.z,-.twmtwii heel kilo van 7.98 eenmaliq voor Schiedam DIGITALS Gratis afhalen Van Loenen Decokav Dam 3745 Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 19 juli 2006 13e Jaargang nr 29 Sak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam M i BERGWEG EN CEINTUURBAAN Hi Ue VlRlMG0 weekbladen WWW.VLEESCHHOUWERII.nl Geldig van 201 m 26 juli. SCHIEDAM - Nederland heeft de tweede hittegolf op rij te pakken. De temperaturen zijn de afgelopen en deze week weer zo ver opgelopen dat Nederland puffend en steunend van de hitte de dagen probeert door te komen. Maar er zijn er natuurlijk ook die juist profiteren van het Foto: Roger van der Kraan mooie weer, en de vakantie, en het koele water opzoeken. En wie geen zin heeft om daar ver voor te rijden zoekt dichtbij huis de haven op, waar je je makkelijk een dag kunt vermaken met wat vrienden, een boot en een heleboel water. SCHIEDAM - In de Schiedamse bibliotheek aan het Stadserf is afge lopen donderdag de expositie 'Poe zie voor boven de bank' geopend, een expositie van handgeschreven gedichten op behang waaraan 32 dichters uit Nederland en Belgie deelnemen. De bijzondere tentoonstelling is een creatie van Jet Crielaard, die hier- mee al eerder de belangstelling trok in Amsterdam, Groningen en Den Haag. Crielaard (31) noemt zich- zelf beeld- en woordkunstenaar. Al tijdens haar studie begon zij met kleine exposities en sindsdien breidt haar netwerk zich uit. Het idee voor 'Poezie voor boven de bank' heeft zij te danken aan Bouke Bottelier van de Amsterdamse galerie Jog- hem. Hij vroeg haar iets te organi- seren met dichters, omdat zij daar eerder een expositie had geopend met voordrachten. „Ik bedacht me dat een aantal men- sen kunst benadert alsof het thuis boven de bank moet hangen", ver- telt Crielaard. „Dat is jammer want dan zie je het niet; dan hangt het kunstwerk achter je. Ik heb me afgevraagd of net zoveel mensen poeziebundels in de kast hebben staan die ze niet lezen. Door onder andere die vraag ontstond zowel het concept als de titel van de expositie. De expositie is een soort driedimen- sionale bundel die niet boven de bank noch in de kast past. Je kunt er doorheen wandelen, lezen en kij- ken. Een groot aantal dichters heeft alleen geschreven, een klein aantal heeft werk gemaakt van beeld." De behangkunst in Schiedam blinkt uit door originaliteit. Er is bijvoor- beeld een deelnemend kunstenaar die een reep behang van meer dan drie meter nodig heeft. Iemand an- ders koos als titel van zijn gedicht Rauhfaser. Weer een andere in- zender stelde zich voor dat hij zelf behang was en heeft van daaruit geschreven. Hoe dan ook, het is een gerenommeerde lijst van deelne- mers geworden. De tentoonstelling loopt tot 30 au- gustus en is - naast het Stadserf - ook te zien in Bibliotheek Noord en bij de Schiedamse boekhandelaren. SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLFIN.NL j ftet meer dart 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! v-4 e ft fe a 4 9 r* I Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersverenioinq Schiedam-Post Boertiavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 SCHIEDAM - ONS start in au- gustus met verschillende werk- zaamheden aan de Rietkraag. Het gaat het om werkzaamheden aan riool, straatwerk. lichtmas- ten, kabels en leidingen. De Rietkraag kent maar een ont- sluitingsweg. Tijdens de werk zaamheden zal tussen de speel- weide en het speelplaatsje langs de Kaag in de richting van het Laagland door middel van rij- platen een tijdelijke ontsluiting voor verkeer worden gemaakt om de bereikbaarheid van wo- ningen van de Rietkraag l-j>9 en 2-24 zoveel mogelijk in stand te houden. De werkzaamheden starten ach- terin de wijk en zullen zo'n ze- ven weken duren. Gewerkt zal worden in de richting van de ontsluitingsweg aan de Kaag. SCHIEDAM - Een 62-jarige Schiedammer is maandagavond rond 21.15 uur gewond geraakt toen hij werd beroofd. Het slachtoffer liep over het Hazepad toen hij door een negroide man werd aangesproken met de vraag of hij een sigaret had. Toen het slachtoffer voor de man zijn shag uit zijn tas pakte kreeg hij van de man een klap op zijn hoofd, waarna de onbekende man er met de tas van het slachtoffer vandoor ging. Wie getuige is geweest van deze beroving of over andere infor- matie beschikt die betrekking heeft op dit misdrijf, wordt ver- zocht contact op te nemen met nummer 0900-8844. SCHIEDAM - De SP vraagt zich bij monde van raadslid Sinne Tolsma af of er voor de ondernemers in het op te knap- pen winkelcentrum Spaland nog enige vorm van (financiele) compensatie voor de komende (bouw)overlast inzit. „In Am sterdam", zo schrijft hij aan B&W, ..Worden afspraken ge maakt om de overlast -en daar- mee de inkomstenderving- tot een minimum te beperken. Ook is daar een 'boete bij vertraging' gei'ntroduceerd, waarbij de aan- nemer - als de door hem zelf aangedragen tijdsplanning niet gehaald wordt - een boete be- taald aan de ondernemers." Tolsma vraagt zich onder meer af of het college ook vindt dat de overlast en inkomstenderving tot een minimum beperkt moeten worden en of het college bereid is deze werkmethode in het be- leid vast te leggen. SCHIEDAM - De advocaat van de stichting Honki Ponk noemt het rumoer dat op de vestiging Schiedamseweg tussen enkele ouders en algemeen directeur Monique Dongelmans ontstaan is 'een storm in een glas water'. Een kleine groep ontevreden ouders die de zaak enorm opblaast. Maar storm of briesje; de ouders zijn inmiddels vastberadener dan ooit en lijken, naast stabiliteit op de groepen, het vertrek van algemeen directeur Monique Dongel mans als prioriteit te hebben. WATERWEG - De verkeerspolitie van Rotterdam-Rijnmond beschikt sinds kort over de eerste twee her- kenbare 'off the road' motoren. De HM motoren van Honda (type F450) worden ingezet bij grote eve- nementen op onverhard terrein, bij ondersteuning van milieucontroles en ter bescherming van landelijk beschermd natuurgebied. Reguliere politiemotoren zijn te zwaar om te kunnen rijden op on- verharde gebieden. Met de nieuwe motoren beschikt de Verkeerspolitie nu over de vaardig- heden en de middelen om bijvoor- beeld ondersteuning te kunnen ge- ven bij een evenement als 'Concert at Sea' op de Brouwersdam. Bij dit evenement, dat 8 juli werd georganiseerd, zijn de motoren voor het eerst ingezet met als doel de grote mensenmenigte te beheersen en in te springen bij incidenten op het strand en in de duinen. Tijdens de surveillance is een dron- ken man uit de branding gehaald en werden er waarschuwingen gegeven voor het houden van kampvuren. Bovendien is er assistentie verleend aan het Korps Zeeland bij onenig- heid tussen een groep jongeren op het strand en in de duinen nabij strandtent 'De Kous'. De motoren zijn aangeschaft na een succesvolle pilot op de Vinex-loca- tie Nesselande, waar crossers vorig jaar ieder weekend zorgden voor veel geluidsoverlast en vernielingen aanbrachten aan het terrein. Ook districten De Eilanden en Wa- terweg-Noord kampen met soortge- lijke problemen. SCHIEDAM - Een 28-jarige Schie dammer is zaterdagmorgen op de Schiedamseweg door een nog on bekende man beroofd van zijn sie- raden. Bij de beroving werd hij geslagen. Hij raakte gewond aan zijn gezicht en rug en moest voor behandeling naar het Vlietlandzie- kenhuis. De familie Shankar voor hurt nieuwe woning. SCHIEDAM - De familie Shankar heeft donderdag 13 juli als eerste de sleutel ontvangen van een van de acht nieuwbouwwoningen in Het Bordes, onderdeel van Nieuwe Tui- nen. De familie Shankar is erg blij met de nieuwe woning. Zij heb ben gewoond in een voormalige huurwoning van Woonplus aan de Burgemeester van Haarenlaan, die in verband met de herstructurering van Nieuwland plaats heeft moeten maken voor de nieuwbouwwijk. Nu keren zij dus weer terug. Het aanbod in Nieuwland was wei- nig divers en bood bewoners van Nieuwland geen mogelijkheid om een zogenaamde wooncarriere in de wijk te maken. Om een gevarieerder woningaan- bod te realiseren is een deel van de woningen in Nieuwland gesloopt en hiervoor heeft Woonplus nieuwe eengezinswoningen en appartemen- ten laten bouwen. Het beoogde doel van de herstruc turering is nu al succesvol gebleken: de familie Shankar keert terug naar haar 'oude stek' in een nieuwe, rui- me eengezinswoning in Nieuwland. Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 12 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl SCHIEDAM - Op het Stoompie bij de Marconihove was de afgelopen week een eigen strand gemaakt, waar de jeugd met elkaar de strijd aan kon binden bij het beach voetbal en beach korfbal. Onder de naam 'Sporten op het Zand' hadden TOS, de Speeldam en de Stichting Welzijn Schiedam de krachten gebundeld om de jeugd die deze zomer niet op vakantie gaat, toch een vakantiegevoel te geven. En met de temperatuur die er de afgelopen week in Schiedam hing, lukte dat in Oost behoorlijk goed. Foto: Roel Dijkstra beerd om de vestigingsmanager te ontslaan. Dat is haar toen niet ge- lukt, omdat daar onvoldoende re- den voor was en de rechter daar een stokje voor heeft gestoken. Die vond dat Dongelmans eerst beter haar best moest doen en stelde me diation voor. Dat heeft echter nooit echt plaatsgevonden. Nu beide par- tijen voor de tweede keer voor hem stonden kon hij niet anders dan de arbeidsovereenkomst van Burleson (na achttien jaar dienstverband) ont- binden' omdat de werksfeer inmid dels verziekt is, maar wel met de opmerking dat de werkgever zeker in gebreke is gebleven. In het jaar tussen beide ontslag- aanvragen heeft Dongelmans, zo vertellen verschillende ouders die liever anoniem willen blijven, bang als ze zijn voor represailles, de ves tiging aan de Schiedamseweg be- wust laten zwemmen. De vestiging heeft, geven ze toe, inderdaad een wat rebelse houding aangenomen, maar dat vinden ze alleen maar logisch als er wordt geprobeerd om je vestigingsmanager te wippen. „Nancy Burleson was een vesti gingsmanager die in de ogen van de leidsters tot aan de eerste poging tot ontslag prima functioneerde, een vestigingsmanager waaraan de medewerkster zich zeer loyaal op- stelden." De directie van de Stichting Kin- deropvang Honki Ponk zegt slechts in conflict te zijn gekomen met de vestigingsmanager omdat zij zich zorgen maakte over de kwaliteit van de kinderopvang op deze locatie. „Omdat de manager ondanks her- haaldelijke waarschuwingen wei- gerde een aantal kwaliteitsaspecten aan te pakken, heeft de directie in overleg met bestuur en oudercom- missie maatregelen genomen. In middels is de arbeidsovereenkomst met de manager door de rechter ont- bonden. Hiermee is de weg geopend om de kwaliteit van de opvang op het juiste niveau terug te brengen", schrijft de stichting in een pers- verklaring. „De oudercommissies zijn al langer op de hoogte van de situatie en hebben afgelopen juni een klacht ingediend bij de inspec- tie kinderopvang. Ook de inspectie constateerde dat niet werd voldaan aan de wettelijke eisen met betrek king tot de leidster- kind ratio. Dit was voor de directie aanleiding om direct in te grijpen. In verband met de noodzakelijke cultuurveran- dering is er voor gekozen dit niet geleidelijk te laten verlopen doch om enkele groepsleidsters direct over te plaatsen, met als doelstelling onmiddellijke kwaliteitsverbetering in gang te zetten. Op dit moment voldoet de locatie weer aan alle wettelijke en gewenste kwaliteits- eisen. Dat de kinderen nu plots en kele vertrouwde gezichten moeten missen, erkent de stichting. De directie biedt daarom de mogelijk heid aan ouders om een kind over te plaatsen naar de locaties waar de drie leidsters zijn geplaatst." Maar tevreden over die 'oplossing' zijn de ouders niet echt. „In haar brief van 11 juli schrijft Dongelmans dat ze ervan uitgaat dat de ouders de beslissingen zullen respecteren en zo niet, dat Honki Ponk bereid is de mogelijkheid te onderzoeken om je kind naar een andere vestiging over te plaatsen. Mond houden of oppleuren met je kind. Slikken of stikken. Zo kwam de brief op mij over. Momenteel zijn er nou niet echt hele lange wachtlijsten voor kinderopvang, de markt is niet dus- danig dat mevrouw Dongelmans zo met haar klanten kan omgaan. Nog even en mevrouw Dongelmans richt Honki Ponk persoonlijk te gronde en dat zou erg jammer zijn", besluit een zeer verontruste ouder. Donderdag 20 juli is er een ge- spreksavond waarop de ouders met al hun vragen en opmerkingen bij de directie terecht kunnen. Monique Dongelmans is nu drie jaar directeur van Honki Ponk. Na het gedwongen vertrek van Marja van Wolferen in 2001, nam zij enige tijd later de touwtjes stevig in handen. De ontevreden groep ouders van de Schiedamseweg vinden echter dat ze zich al die tijd veel te weinig bemoeid heeft met deze vestiging in Schiedam-Noord en geen ver- antwoordelijkheid heeft genomen voor zaken die er speelden. Fouten rekende zij het vestigingshoofd of medewerksters op de vestiging aan, terwijl zijzelf eindverantwoorde- lijke is. Ze vinden vrijwel unaniem dat zij niet in staat is een organisatie te leiden en dingen voor elkaar pro beert te krijgen 'over de ruggen van kinderen heen'. De bom is min of meer gebarsten nadat vestigingsmanager Nancy Burleson door Dongelmans voor de tweede keer op rij de laan was uitgestuurd omdat zij het niet voor elkaar zou hebben gekregen de leid- ster-kind ratio te waarborgen. Dat betekent dat er niet genoeg leidsters op de groepen waren. Ook vorig jaar al heeft Dongelmans gepro- SCHIEDAM - Het nieuwe Liduina glas-in-lood-raam, dat door de paro- chianen van de Liduina Basiliek is aangeboden aan Pastoor Vismans, is vorige week zondag onthuld. Het raam is aan de pasteor aangeboden omdat hij dit jaar 25 jaar verbonden is aan de kerk. Het glas-in-lood-raam is gemaakt door glaskunstenaar Henk van Kooy uit Rotterdam Delfshaven. Foto's: Roger Pluijm In het raam is het wapen van de pastoor aangebracht: 'Piscator Ho- minum' (Visser van Mensen). Deze afbeelding heeft een dubbele be- tekenis, het is namelijk zowel een verwijzing naar de naam Vismans als naar het pastorale ambt. Henk Van Kooy werd voor zijn werk geinspireerd door het schilderij van Liduina met Beschermengel van Geraedts uit 1942. r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1