maasstad 'Ramlila moest nu gebracht worden' 'Ooit een mollige, wulpse Liduina gezien?' maasstad wijkkort Siljee op de koffie 1 Dierenbeul actief rond het Straussplein H- maasstad Excursie Heemtuin Uitstapjes met kinderwerk van SWS Slippers en sandalen Schiedamse vriendenstichting organiseert groot theaterevenement Unieke afbeelding of niks bijzonders Seizoenen in Kethel Fietser aangereden Woensdag 19 juli 2006 tjchoe- Volop NU PRETTIG GEPRIJSD! maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Wat begon als een zaalvoetbalploeg van vooral Schiedamse vrienden, is uitgegroeid tot een initiatief dat komend weekend als het goed is duizenden mensen op de been zal brengen in het Rotterdamse Lloydkwartier. Stichting Trisur organiseert de doorlopende voorstelling in drie delen van het theaterstuk Ramlila. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Music kids Harg/Spaland Contactpunt 60+ De Wissel Kidsgids van de lezer MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Vorig jaar viel de jaarlijkse kruidentuin-excursie let- terlijk in het water, dus dit jaar wordt ie opnieuw georganiseerd: 'Kruiden in het wild'. Ook buiten de kruidentuin groeien heel veel waardevolle kruiden, door sommige onkruid genoemd, zoals bijvoor- beeld de brandnetel. Belangstellen- den kunnen er alles over te weten komen tijdens een rondje Heemtuin op zondag 30 juli. Er wordt gestart bij het Heemtuinhuisje om 13.30 uur. Natuurlijk wordt er na afloop kruidenthee gedronken en kan er ook nog creatief aan de gang wor- den gegaan met kruiden. SCHIEDAM - Het kinderwerk van Stichting Welzijn Schiedam organi- seert dit jaar weer diverse uitstapjes. Woensdag 2 augustus gaat de club naar het vernieuwde Spoorwegmu- seum in Utrecht waar de kinderen van alles kunnen leren over treinen. Op 9 augustus wordt 's morgens het Muiderslot bezocht en 's mid- dags Speelpark Oud-Valkeveen. De uitstapjes worden afgesloten met Speelpark Linneaushof waar de hele dag gespeeld kan worden. De uitstapjes zijn voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Vertrek is om 09.00 uur van diverse wijkcen- tra, waar ook de kaarten voor tien euro per uitstapje gekocht kunnen worden. De kaarten zijn te koop bij Wijk- centrum de Ericer, Jan van Avennes- straat 32, Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, Wijkcentrum Oost Boerhaavelaan 79 en Wijkcen trum Dreesplein Dr. Willem Drees- plein 2. Er zijn een beperkt aantal plaat- sen. Voor meer informatie vanaf donderdag 27 juli: Jolanda van der Lubben, tel. 426 77 67. v'S, ook met losse voetbedden Aleidastraat 64 Schiedam Gratis parkeren - Pinnen mogelijk - Maandag gesloten www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: wateweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Door Ted Konings „Trisur", zo vertelt Revinh Ram- nandanlall, stichtingsvoorzitter, „is twee jaar geleden ontstaan. Met een groep vrienden en familieleden voetbalden we al enkele jaren in de zaal. We waren bij elkaar gekomen onder het mom dat het goed was om elkaar vaker te zien en om wat aan het buikje te doen." Als ie- dereen er was, trokken zo'n vijftig voetballers hun schoenen aan. Behalve de eigen voetbalavonden werd ook meegedaan aan toer- nooien. Omdat de groep veel men- sen telt v^n Surinaams-Hindoe- staanse afkomst, lag het ook voor de hand als groep deel te nemen aan de Brandersfeesten, met een programma op het multiculturele plein, vertelt Ramnandanlall. Ook aan de Dag van de Dialoog werd meegedaan. „Sportief, sociaal en stimulerend, dat werd ons motto. Mede-initiatiefnemer tot Trisur, en zwager van Ramnandanlall, is Amrika Anroedh. Hij heeft jaren- lang toneel gespeeld en kwam met het idee om het stuk Ramlila op te gaan voeren. Dat was niet zo maar een idee, legt hij uit. „Ramlila, let- terlijk het spel. van Ram, gaat over de ideale mens die op aarde komt en daar een beeld geeft hoe met elkaar om te gaan. Hoe om te gaan met ouderen, met de natuur, met relaties." Ramlila of de Ramayan is een beroemd epos uit de Hin- doestaanse cultuur, dat in verschil- lende versies wereldwijd en steeds opnieuw wordt opgevoerd. „Maar in Nederland was dat nog niet ge- beurd", aldus Anroedh. „Wel in het theater, maar niet zoals wij het gaan doen." Want Trisur haalt nogal wat uit de kast. Theaterspel, live muziek, vertelling en dans, al deze elemen- ten kent het verhaal over Ram. In Het verhaal van Ramlila gaat over een koningszoon die voorbestemd is koning te worden. Een van de andere vrouwen van de koning wil echter haar zoon op de troon. Zij dwingt Ram ertoe veertien jaar verbannen te zijn en dan krijgt Ram te maken met een tegenstander die zijn vrouw Sita ontvoerd. Engeland is het verhaal verfilmd in maar liefst 27 delen van in totaal tachtig uur. Zo'n vijftig the- atermensen, waarvan de meeste amateurs, zijn daarvoor bij elkaar gezocht en gevonden. Een locatie in Schiedam leek niet een-twee- drie voorhanden en dus - ook om meer Rotterdammers te trekken - is men uitgeweken naar het Mul- tiplein in het Lloydkwartier, tussen de Westzeedijk en de Maas. De capaciteit daar is vijfduizend men- sen per avond, en Ramnandanlall en Anroedh hebben zo de stoute hoop dat het misschien wel vol gaat lopen. Drie avonden lang. Want al- hoewel het spel per avond te volgen is, gaat het om een doorlopend ver haal. „Als je moet kiezen, kom dan vrijdag, want dan kom je de andere avonden ook", aldus Anroedh. Het verhaal van Ramlila gaat over een koningszoon die voorbestemd is koning te worden. Een van de andere vrouwen van de koning wil echter haar zoon op de troon. Zij dwingt Ram ertoe veertien jaar verbannen te zijn in het bos. Daar krijgt Ram te maken met een te genstander die zijn vrouw Sita ont voerd. „Het verhaal gaat over het overwinnen van tegenslag", vertelt Anroedh, creatief en technisch lei- der van het stuk. ,.En over het trouw zijn aan je woord, want de koning had zijn vrouw beloofd dat twee van haar wensen gerealiseerd zouden worden, en dus gebeurt het en wordt Ram verbannen." Zo is Ramlila een waarachtig epos waar bijna alle menselijke emoties en zwaktes, maar ook hun kracht en liefde aan bod komt. Niet alleen voor het voetlicht, maar ook achter de schermen, waar sinds november iedere zondag wordt ge- oefend, zo benadrukt Anroedh. „Dat is ook onze ervaring ge- weest." Aan de spelers is gevraagd zich ter voorbereiding op het stuk ook de houden aan de achterlig- gende Hindoestaanse filosofie, die bijvoorbeeld het afzien van vlees, alcohol en sex aanbeveelt. Som mige spelers zijn om die reden ook afgehaakt tijdens de voorbereidin- gen. „Zij waren nog niet rijp om meete doen." Maar de mooiste ervaring nu al - 'we hebben gezegd: de tijd is rijp voor de Ramlila, we gaan het doen, ook al is het voor vijf mensen', dus veel paniek hoe het dit weekend allemaal gaat lopen is er niet - is om te zien hoe de groep binnen een klein jaar tot rust komt, aldus Anroedh. „In onze drukke wereld is rust steeds kostbaarder. Maar je ziet mensen tot rust komen. Zo is -de Ramlila ook voor de spelers een zuiverende ervaring. Dat zal op het Multiplein zeker uit de verf komen!" Ramlila wordt gespeeld op 21. 22 en 23 juli op het Multiplein in Rotterdam, van 19.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www. ramlila.nl. Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Marco Kalk- man, artistiek leider van de Schiedamse Stichting In- torno Ensemble, heeft bij het Utrechts Veilinghuis Beyers een uiterst zeldzame ets van de Schiedamse stadsheilige Li duina gekocht', zo ronkt het persbericht. Hoe bijzonder en waarom zeldzaam? En waarom koopt de stad Schiedam zoiets niet? Of is het publiciteit voor zijn muziekstuk 'Liduina' dat in het najaar in de Gorzenkerk gespeeld wordt? „Ik heb honderden platen met Li duina gezien, maar nooit een waar ze er mollig uitziet", vertelt Marco Kalkman de nieuwe trotse bezitter van de etsplaat. Liduina als wulpse dame was het laatste wat hij ver- wachtte. Het is een 'barokke' Liduina uit 1650, twee eeuwen. na haar dood. Door Cornelis Visscher die de kunst afkeek bij de Vlaamse kunstenaar Rubens. Vandaar die rondborstige vormen. Wel vreemd omdat Li duina aan vreselijke ziektes leed waaronder hetgeen wat nu boulimia heet. Kalkman had 'nog nooit zo'n wulpse Liduina gezien'. Daar denkt een Liduina-deskundige geheel anders over. Wim Groenen- daal is van het Liduina Comite dat waakt over haar nalatenschap. Hij heeft -als enige Schiedammer- de geheimzinnige etsen gezien. Maar een tiental minuten; zijn oordeel is beleefd maar duidelijk. „Ik ben niet onder de indruk. Het zou een leuke aanvulling zijn op de grote collectie in de Liduina Basiliek. Of voor het Liduina-archief in het Stadskantoor. Zulke etsen werden in die tijd in opdracht gemaakt en gedrukt. Door een graveur op basis van oude teke- ningen. Niet erg waarheidsgetrouw want ze moesten er toch iets van maken." Trotse koper Kalman werd getipt door een bestuurslid van het Intorno Ensemble die de plaat op de vei ling zag. De drie gekochte platen horen thuis in een serie etsen over Hollandse heiligen. De etser drukte SCHIEDAM - Uit onderzoek is vast komen te staan dat een hond die eind juni op het Johan Straus splein iets van straat had gegeten, is vergiftigd. De hond is hieraan dood gegaan. Op en rond het Johan Straussplein werden en worden nog steeds stuk- ken purschuim, stukjes spons en etenswaren gevonden. Vermoede- lijk heeft iets hiervan eerder voor de vergiftiging gezorgd. Op de om- liggende grasvelden zijn eveneens stukken glas gevonden, die rechtop waren neergezet. Diverse hotiden hebben hieraan hun poten openge- haald. De politie en de dierenbescherming waarschuwen honden- en katten- bezitters goed op hun dieren te letten. Laat de hond niet los lopen op en rond het Johan Straussplein en wees alert wanneer het dier iets van straat eet. De politie stelt een onderzoek in naar wie er verantwoordelijk kan worden gehouden. dan afbeeldingen in een kleine op- lage. Kalkman, componist en regis- seur van de musical Liduina, kocht ongezien de drie platen van 80 centimeter. „Natuurlijk heb ik Kalkman geluk- gewenst met zijn koop. Maar of het nu zo bijzonders is?", zegt Groenen- daal. Is een dikke Liduina dan niet bijzonder? „Ja, maar eerder opmer- kelijk, dan opzienbarend." Dat is het antwoord van Groenendaal die verklaart dat vaker niet-gelovigen anders aankijken tegen mystiek. Kalkman betaalde de etsen uit eigen zak. Voor hoeveel wil hij niet prijs- geven. Mogen wij de etsplaat foto- graferen? Nee, maar hij wil ze wel tentoonstellen. Liefst in het Stads kantoor; 'dan kan heel Schiedam ze zien'. Ook het Liduina Comite pleit voor aandacht voor Liduina maar dan met een 'volwaardige' tentoon- stelling in het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Nog tot 1 augus tus is in Bibliotheek Noord een selectie te zien van foto's uit het boek 'Seizoenen in Kethel'. In juni 2006 stond Boekhandel Post Scriptum vijf jaar op eigen benen. Ter gelegenheid hiervan verschijnt op 26 September het boek 'Seizoenen in Kethel'. Het is een boek geworden waarin twee kunstvormen elkaar ont- moeten in een harmonieus ge heel. Het is een kleurig tijds- beeld van een van de mooiste stadsdelen in het Waterwegge- bied. Maar het boek bevat ook sonnetten van Dick Bouwmees- ter, gei'nspireerd op indrukken opgedaan tijdens wandelingen door Kethel. Adri Reijnhout (voormalig wethouder) heeft bij hierbij foto's gemaakt. De foto's laten Kethel en omstreken zien in de verschillende jaargetijden. Van 1 tot 30 augustus zijn de fo to's ook in Bibliotheek Stadserf te zien. Op scheepsdoek worden verschillende films getoond. SCHIEDAM - Schiedam is tijdens DOEK!, dit jaar op vrijdag 8, za- terdag 9 en zondag 10 September, weer op zijn mooist. Drie dagen en twee avonden is de historische bin- nenstad het podium voor schepen, films, kunst en muziek. Een bij zonder evenement met een unieke formule. Ruim zestig schepen leggen aan in de Lange Haven, Korte Haven en Kolk. Deze authentieke bedrijfs- vaartuigen, zoals westlanders, klip- peraken en sleepboten hijsen de zei- len, die het doek vormen voor films, documentaires en animaties. Ook allerlei monumentale panden langs de havens worden omgetoverd in tijdelijke bioscopen met films, do cumentaires en video-installaties. Het thema is 'Vuurwater': de ele- menten vuur en water vormen de rode draad door het filmprogram- ma, de installaties van beeldend kunstenaars en diverse acts. Vuur water staat ook voor gedistilleerde dranken als jenever, waar Schiedam beroemd om was en is. In Het Ge- distilleerd Museum staat Ghanees 'vuurwater' centraal. Bij de sluis in de Lange Haven brengt het beeldend theatergezel- schap Het Bedrijf v/h een bijzon- dere voorstelling met theater, mu ziek, licht en beeldende kunst. De buitenproductie 'Waterstokers', spe- ciaal op locatie gemaakt, neemt het publiek mee in een surrealistische droomwereld waarin water en vuur een hoofdrol spelen. Diverse productieruimtes in voor- malige branderijen en pakhuizen worden omgetoverd in 'Parels aan de Haven': 3 tot 60 bezoekers kun nen in deze ruimte, die soms zelden voor het publiek zijn geopend, korte en langere films zien. De kades, de bruggen, de monumenten, de schepen en de stegen worden in een ander licht gezet in een speciaal lichtdecor. Het Havenmuseum laat een gedeel- te van zijn bijzondere vloot zien, met o.a. een historische zandlosser, die ook demonstraties zal verzor- gen. Ook meert 'De Zeeland' af, een 42 meter lang partyschip, dat geheel toegankelijk is voor minder validen. In het Stedelijk Museum van Schie dam is een overzichtsexpositie te zien van zeven edities DOEK!. In de aula is een bijzondere installatie te zien met Hollywoodbrandweer- films en een koepel van water. De binnenplaats/entree van het mu seum zal met filmbeelden worden 'uitgelicht'. Op diverse plaatsen is er muziek op de kades en op het water. Uitrusten en genieten van films kan op de diverse terrassen aan het water en in de musea. Voor kinderen is er 's middags een cultureel-maritieme speurtocht. De gezamenlijke horeca 'kookt' op het water en serveert een speciaal menu op vrijdag en zater- dag. De fluisterboten brengen het publiek over water naar de diverse opstappunten. Diverse kunstenaars laten op en rond het water hun kunstwerken zien: drijvende lichtsculpturen, vi deo-installaties, een veldsmidse en er worden juwelen gegoten. Het publiek kan zelf bloemenbootjes maken tijdens een Loy Kratong- ritueel.. WATERWEG - Het Rode Kruis organiseert 9 en 16 September voor de 46ste keer twee boottochten over de Hollandse wateren. Inwoners van Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Hoek van Holland en Overschie kunnen zich voor deze tochten nu al aanmelden. Op deze boottochten zijn niet alleen mindervalide en hulpbehoevende ouderen welkom maar ook jongere minderva- liden. De kosten, inclusief lunch, bedragen 25 euro per persoon. Voor meer info: 234 20 49 (09.00-12.00 uur). 11.30 uur in de ruimte van Wonen en Leven aan de Nieuwe Damlaan. Voor beide groepen zijn de kosten vijf euro per maand. Opgeven kan via Wijkcentrum Dreesplein. SCHIEDAM - Als eerste Schie damse muziekvereniging is het de Rijnmondband gelukt om de lan- delijk succesvolle formule van het 'Music Kids-plan' te vertalen naar de Schiedamse situatie. Music Kids houdt een gratis muziekcursus in, gedoceerd door een ervaren mu- ziekdocente, Allerlei instrumenten, zoals een trompet, een saxofoon en een trommel komen aan de orde. In eerste instantie wordt een gastles verzorgd op de basisschool, waarna een informatieavond volgt voor ou- ders en kinderen in het verenigings- gebouw van de Rijnmondband. Vervolgens start de basiscursus, waarbij de kinderen een keer per week aan de slag gaan met de do- cente. Music Kids is bedoeld voor alle kinderen vanaf 8 jaar en geheel gratis. Voor meer informatie kun je een mailtje sturen naar info@ rijnmondband.nl SCHIEDAM - Woon- en zorgcen- trum De Harg/Spaland heeft da- gelijks een gevarieerd activiteiten- programma van 10.00 tot 16.00 uur in de recreatiezaal. Ook senioren in Noord die graag contact zoeken met leeftijdsgenoten en voor wie wat afleiding welkom is, zijn uitge- nodigd. Er kan gedacht worden aan klaverjassen, handwerken, bloem- schikken, optredens, bingo en nog veel meer. Informatie is te krijgen bij de receptie. SCHIEDAM - Er zijn een aantal plaatsen vrijgekomen voor 60-plus- sers die graag een poosje in elkaars gezelschap willen zijn op neutraal gebied. De groep komt bij elkaar op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in Wijkcentrum Dreesplein en op donderdagochtend van 9.30 tot SCHIEDAM - De Wissel is het in- loophuis van de kerken in Schiedam en te vinden aan het Broersveld 123. De Wissel is open op dinsdag-, don derdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur zou die tijden heel graag uitbreiden, maar dan moe- ten er meer vrijwilligers bijkomen. Nieuws over De Wissel is te lezen op de website: www.dewissel-schie- dam.nl. SCHIEDAM - De Schiedamse jeugd kan deze zomer op avontuur in Schiedam dankzij de KidsPIe- zierGids, een initiatief van de ge- meente. In de KidsPlezierGids, speciaal voor Schiedamse kinderen van 4 tot en met 12 jaar, staan activiteiten die kinderen tijdens de zomervakantie (van 10 juli tot en met 20 augustus) kunnen onderne- men. De gids is verspreid onder alle Schiedamse basisschoolleerlingen. SCHIEDAM - Een 69-jarige Schie dammer is maandagmorgen rond 11.30 uur op de Laan van Spaland gewond geraakt toen hij werd aan gereden op zijn fiets. Een 18-jarige automobilist zag de man vermoe- delijk te laat waarna de aanrijding ontstond. Het slachtoffer werd met vermoedelijk gekneusde ribben en een flinke hoofdwond overgebracht naar het Holyziekenhuis. Wethouder Siljee van de PVDA wil dat Schiedammers 'op de koffie komen in hun eigen centrum'. Hij is van me lting dat het wel meevalt met de leegstand en dat Schiedammers te negatief zijn over hun eigen centrum. Typisch woorden voor een po- liticus die met mooie woorden mensen enthousiast probeert te krijgen, maar voorbij gaat aan de essentie van het verhaal. Schiedam heeft een schitterend centrum, met mooie havens en grachtenpanden. Met Rotterdam om de hoek heb je een perfect winkel- en uitgaansalternatief waardoor Schiedam het al snel verliest met het winkelen en uit- gaan, mits er structureel beleid wordt gevoerd. Daarbij vraag ik me ook af wat Siljee precies be- doelt met het meevallen van de leegstand'. Ik zou bijna denken dat hij bestuurt vanachter een dik eikenhouten bureau ergens ver weggestopt in het stadskantoor. Elke Schiedammer weet dat de helft van de winkels leegstaat en dat daardoor de Hoogstraat waar- schijnlijk de minst drukbezochte winkelstraat van het land is. On- dernemers die het aandurven een winkeltje te star- ten, zijn binnen een paar maanden weer weg wegens geb'rek aan klan- dizie of ze kunnen de hoge huur niet meer betalen. Wethouder, uw woorden hebben veel weg van een zinkend schip, verlaat deze woorden snel en kom met eens met hapklare ideeen over de bin- nenstad, zonder de Schiedammer verantwoordelijk te maken voor de aantrekkelijkheid van het stads- centrum. Na een aantal jaren van oppositie weet u toch als geen an der dat de schuld hiervan gegeven kan worden aan het beleid vanuit het stadskantoor? En ik had nog zo gehoopt dat uw partij in de tijd van oppositie plannen gemaakt had voor ons mooie centrum, zo- dat de tijd van slechts woorden omgezet zou gaan worden in echte Schiedamse arbeid. En ik weet zeker dat Schiedam mers dan bereid zijn dat kopje koffie te komen halen in het cen trum. Ik drink mijn koffie overi- gens zwart! R. de Groot ^lieudienst Ri|nn,0„d Vanaf begin juni ontvangt de meldkamer een meer dan gemiddeld aantal klachten per week. Afgelopen week was dat ook het geval met 669 kiachten ten opzichte van 424 gemid deld per week tot nu toe in 2006. Veel klach ten gingen over geluidsoverlast van horeca, evenementen en vliegtuigen. In verband met het aanhoudende warme weer houdt de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond nog meer dan anders de weersomstandigheden scherp in de gaten. Mocht de wind bijvoorbeeld af nemen dan kan het nodig zijn om een waarschuwingscode voor de Industrie af te geven. Bij een dergelijke code mogen fabrieken geen stankverwekkende werkzaamheden uitvoeren. Hieronder een korte toelich- ting op een aantal bijzonderheden. Geluidsoverlast van horeca, evenementen en vliegtuigen Meer dan de helft van het aantal ontvangen klachten ging over geluids overlast. Bijna 100 bewoners dienden verschillende klachten in over vliegtuiggeluid. Over de horeca kwamen zo'n 75 klachten binnen en over evenementen, waaronder het North Sea Jazz Festival, ontving de meld kamer zo'n 25 klachten. Ook bij deze geluidsoverlast speelt het warme weer een rol. Bij het huidige stabiele weer draagt geluid verder dan gemiddeld. Bovendien hebben zowel bewoners als horecagelegenheden ramen en deuren wagenwijd open. Visuele hinder van roetende fakkel in Vlaardingen Woensdagavond ontving de meldkamer in een half uur tijd zeven klachten over de roetende fakkel van Shell Nederland Raffinaderij, Bewoners van met name Vlaardingen waren hierover ongerust. Een van de Shellfabrieken was na een storing weer met produceren begonnen. Ondanks de voor- zorgsmaatregelen die het bedrijf genomen had, veroorzaakte het opstarten van het productieproces toch een roetende fakkel. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9