maasstad P@Ol£ Verrassend goed op dreef in regionale tennistoernooien m ,v i i 4 i I Soring1 M ZVV-zwemmers in nieuwe zwemtempel Los Amigos trekt zich niets aan van hitte maasstad sportflitsen I I I •h Chantal Bousche kanshebber tijdens VLTC Open 165/70TR13 185/65TR15 195/65HR15 195/65VR15 205/55VR16 185/65TR14 185/60TR14 195/50VR15 205/60HR15 195/55VR15 itMOGESTOnE 155/70TR13 165/70TR13 175/65TR14 185/65TR14 195/60HR14 185/65TR15 Alfa 156 - Mazda 626 ECO 3 Saab 93 - Renault Megane 195/65HR15 BMW 3 - Mercedes E CH90 Peugeot 307 - VW Golf GENEHAl TIRE Woensdag 26 juli 2006 Sparta en Volendam in Maassluis Topbowlingtoernooi 50-plussers Cricketers naar EK Ribberink snel Energy E3B Energy E3A Energy E3A Pilot Primacy Pilot Primacy HP B250 B330 Potenza RE720 Turanza RE300 Potenza RE720 XP2000 EURO XP2000 EURO XP2000 EURO XP2000 EURO XP2000 EURO GRATIS APK 205/55HR16 Audi A4 - A6 - BMW 3 Premium Contact Mercedes c -vw Passat 0044 0434 8532 9086 desprint -$•1*1* xq 55 VLAARDINGEN - Jeugdzwem- mers van zv Vlaardingen hebben kort voor de vakantie een uitstapje gemaakt naar het nieuwe nationale zwemcentrum in Eindhoven. Tij- dens de Netherlands Invitational kwamen 42 zwemverenigingen uit Nederland en Belgie een kijkje ne- men in het geheel verbouwde wed- strijdzwembad De Tongelreep en het naastliggende 50 meter trainingsbad waar Pieter van den Hoogenband dagelijks traint. Enkele ZVV-ers deden zwommen tijdens de wed- strijden niet onverdienstelijk. Victor Poot behaalde tweemaal een eerste plaats, op de 50 en 200 meter rug- slag. Daarnaast won de Schiedam- mer ook nog brons op de 100 meter rugslag. Ook Laura Over de Vest was goed voor tweemaal goud. De jonge zwemster was te sterk voor de concurrentie op de 50 en 100 meter rugslag. Een eerste plaats was er tot slot nog voor Nick Cleintuar. Naast zijn winst op de 100 meter rugslag zwom Cleintuar tevens naar een tweede plaats op de 50 meter rugslag. Nadya Putter behaalde drie keer zilver: op de 200 meter wissel- slag, de 100 meter vlinderslag en de 200 meter rugslag. Karen Dentener behaalde een tweede plaats op de 50 meter vrije slag en werd tweemaal derde, op de 100 meter schoolslag en de 50 meter vlinderslag. SCHIEDAM - Tennisclub Los Ami gos kan terugzien op een geslaagde editie van het. open dubbeltoernooi. De drukkende hitte van vorige week deed geen afbreuk aan het ver- toonde tennis. ..Men trok zich er niets van aan. Regelmatig waren er drie sets nodig voor de overwinning waardoor wij hier 'een enkele keer's avonds tot na twaalven met de wed- strijden bezig waren", vertelt Ria Kers over de goede sfeer tijdens het toernooi. ..Door de warmte maakte de mensen achter de bar natuurlijk ook overuren." Afgelopen zondag stonden de finales van het open dub beltoernooi op het programma. On- danks de gezelligheid werd er toen foto: Roger van der Kraan ook even op het scherpst van de sne- de getennist. In de hoogste categorie gingen daarbij de overwinningen naar Jeroen Jans/Martin Smit in het herendubbelspel, Seda van Rooijen/ Alex jansen in het gemengd dub- belspel en Lindy Kroonbergs/Saskia Rietkerken in het damesdubbelspel. Een opmerkelijk resultaat tijdens het toernooi was volgens de Los Ami- gos-toernooileiding de overwinning van het VLTC-duo Erik van Os van den Abeelen en Koen Smalbeek in het herendubbel op niveau 6. „A1 hun tegenstanders dachten makke- lijk van hen te kunrien winnen maar toch ging iedereen in drie sets tegen hen ten onder." door Norbert Veringmeier REGIO - VLTC organiseert vanaf 29 juli haar open tennistoernooi. Tijdens dit tennisevenement gaan gezelligheid en presteren al een aantal jaren hand-in-hand. Het VLTC Open is voor de Schiedamse Chantal Bousche een vaste afspraak in haar tennisagenda. „Ik probeer zoveel mogelijk alle toernooien hier in de regio mee te doen en VLTC hoort daar zeker bij. Er doen altijd veel bekenden van mij mee en het is er inderdaad heel gezellig." Voor de 28-jarige Bousche telt ech- ter niet alleen de gezelligheid. Dit seizoen verrast zij met haar pres- taties in categorie 4 van het Rotter- damse tenniscircuit. In Vlaardingen hoopt Chantal Bousche opnieuw punten te kunnen pakken voor het klassement van deze regionale open wedstrijdenreeks. In de laatst bekende stand van dit of- ficiele KNLTB-circuit staat Chantal Bousche als vierde geklasseerd van de categorie 4. „Maar daarin is mijn finaleplaats bij het Holy Open nog niet meegenomen dus ik denk dat ik nog wel wat verder zal stijgen." Bousche bereikte zowel in het Holy Open als het toernooi van haar ei- gen club Kethelhaghe: het 'TSN Open', de finale. Daarnaast won de Schiedamse tennisser het toernooi op tennispark Van Vliet. Deze goede resultaten verbazen Bousche zelf nog het meest: ,.Ik heb deze winter wel hard getraind maar dan weet je vooraf toch niet goed wat je ervan moet verwachten. Ook vorig jaar had ik mij in de winter goed voorbereid maar toen had ik in de zomer echt een tennisdip. Elk toernooi ging ik toen dik af. Dit jaar ging het meteen lekker. Bij het TSN Open, mijn eerste toernooi, kwam ik net terug van vakantie en dus verwachtte daar niet zo heel veel van. Toen ik echter de eerste twee ronden toch was doorgekomen, ben ik er vol voor gegaan met die fina leplaats als gevolg." Het doel voor Chantal Bousche was om deze zomer haar ranking op ni- m Chantal Bousche: ,,/n categorie 4 speel je veel tegen hele jonge talenten die snel willen stijgen in de ranking. Dat mij dat nu als relatief oudere tennisser ook lukt, vind ik wel speciaal." foto: Roger van der Kraan veau 4 vast te houden. Gezien haar huidige uitslagen is dat inmiddels eenvoudig geworden en gloort zelfs promotie naar niveau 3. Die nade- rende promotie doet Bousche wel iets. „In categorie 4 speel je veel tegen hele jonge talenten die snel willen stijgen in de ranking. Dat mij dat nu als relatief oudere tennisser ook lukt, vind ik wel speciaal." De Schiedamse vindt het niet verve- lend regelmatig tegen 13/14 jarige meisjes te moeten tennissen. „Oke, je houdt er na afloop niet echt een gezellig praatje mee maar als je van hen wint, zeker als veel mensen langs de kant dat niet verwachten, geeft dat wel voldoening." De oorzaak van haar succes dit seizoen zoekt Chantal Bousche in haar fitheid. „Naast het tennis doe ik ook veel aan fitness en de conditie die ik daarin opdoe, helpt mij nu ook op de tennisbaan. Zeker tegen die jonge meiden die ook heel fit zijn." Anderzijds heeft Bousche dit seizoen haar backhand weer on der controle gekregen. „Vorig jaar raakte ik daarmee geen bal goed en dat ging wel een beetje in mijn hoofd meespelen. Nu gaat het beter en kan ik ook met mijn backhand weer normaal retourneren." Bij de Kethelhaghe-speelster is er de echte wil om te winnen. „Voor een wedstrijd ben ik altijd erg ge- spannen. Dat verdwijnt wel meteen als ik de baan opga maar tot dat moment ben ik echt heel de tijd met zo'n wedstrijd bezig. Ik moet ook uitkijken dat ik mij niet veel te zenuwachtig maak. Daarom wil ik ook liever fiiet zien wie er al- lemaal op de speellijst staan bij een toernooi. Ik zie liever geen namen waarvan ik denk niet te kunnen winnen." Bousche mag met recht een ervaren rot genoemd worden. Eigenlijk staat zij al een heel leven op de ten nisbaan. „Ik ben als 5-jarig meisje begonnen. Mijn opa Joop de Mos runde toen Holy en ik was daar altijd te vinden. Omdat er in die tijd niet veel jeugd bij Holy van mijn sterkte was, ben ik op een gegeven moment naar Yellow Smash over- gestapt. Qua niveau heb ik er altijd een beetje tussenin gezeten. Ik zat net onder de top en toen ik 15/16 jaar was, is het tennis een beetje verwaterd. Ik had veel interesse in jongens en ging graag stappen. Toch ben ik altijd blijven tennissen. Aan stoppen heb ik nooit gedacht. Ik vind het gewoon te leuk om te doen. Ook toen het vorig jaar helemaal niet liep, heb ik nooit aan stoppen gedacht. Ik ben er eerder harder door gaan trainen in de winter." Naast de enkelpartijen die Chantal Bousche in het tenniscircuit speelt, komt zij in elk toernooi ook in een dubbel uit. „Per toernooi kijk ik of ik iemand geschikt vind om mee te dubbelen en die vraag ik dan. Een vaste dubbelpartner heb ik niet. Steeds een ander vind ik leuker en afwisselender. Sowieso ligt de prioriteit in het toernooi voor mij bij het enkelspel." Ook bij VLTC komt Chantal Bousche komende week zowel in het enkel als in het dub bel uit. „Ditmaal 'mix' ik naast het enkelspel. Ik heb Yoerie van Keulen gevraagd om met mij te dubbelen. Yoerie is een sterke speler van Holy en ik ken hem ook goed." Deze week speelt Bousche eerst nog het open tennistoernooi in Hoog- vliet. Zowel in Hoogvliet als bij VLTC Open hoopt Chantal Bousche haar klassering in het Rotterdamse tenniscircuit verder te verbeteren. Die klassering moet voor haar uit- eindelijk leiden tot deelname aan het finaleweekeinde. „Als ik mij daarvoor plaats, zal ik daaraan ze ker meedoen. Goed presteren zal daar wel moeilijk worden want tot nu toe ben ik tijdens de masters nooit verder gekomen dan de eerste ronde." VOETBAL - Excelsior Maasluis is op woensdag 2 augustus de gastheer voor een oefenwedstrijd tussen Sparta en Volendam. De wedstrijd tussen de Rotterdamse eredivisionist en eerste divisieclub uit Volendam geldt als een thuiswedstrijd voor Sparta-verdediger Wouter Gudde. Het voetbaltalent speelde lange tijd bij Excelsior Maassluis. Verder komen op 2 augustus nog enkele bekende namen naar Maassluis. De van Ajax overgekomen Yannis Anastasiou is een publiektrekkende speler in de spits van Sparta. Daarnaast is Stanley Menzo, tot voor kort nog kee- perstrainer bij Oranje, te bewonderen. Menzo volgde bij het 'andere Oranje' Ernie Brandts op als hoofdtrainer. De wedstrijd die wordt gespeeld aan de Lavendelstraat I in Maassluis begint woensdag 2 augustus om 19.00 uur. Entreekaarten gaan van de hand voor 6,00 euro. BOWLING - Bowlingvereniging De Walvis in Schiedam is van 2 tot 6 augustus gastheer van een sterk bezet internationaal bowlingtoernooi voor 50-plussers. Dit zogenaamde 'Walvis-QubicaAMF senior open' geldt als een echt topsportevenement. Walvis-voorzitter Ad van der Jagt toont zich trots dat de Schiedamse club dit evenement mag organiseren. „Aan dit evenement doen gevestigde spelers uit binnen- en buitenland mee. Inmiddels hebben al deelnemers uit zeven landen zich ingeschreven." Vanaf woensdag 2 augustus worden in het bowlingcentrum aan de Nieuwe Haven in Schiedam de voor- ronden afgewikkeld. Tijdens de finaledag op zondag 6 augustus komen zowel bij de vrouwen als de mannen de beste zestien spelers in actie. Behalve voor de topsport heeft bowlingclub De Walvis met dit evenement ook aandacht voor het goede doel. Voor de CliniClowns worden tijdens het 'Walvis-Qubi- caAMF senior open' onder meer twee bowlingballen per ophod verkocht. CRICKET - Twee cricketers van Excelsior'20 en een van Hermes DVS zijn door bondscoach Cantrell geselecteerd voor het EK cricket dat van 4 tot 9 augustus wordt gespeeld in Schotland. Namens Excelsior'20 rnogen Luuk van Troost en Daan van Bunge de reis naar Glasgow maken. Herms DVS wordt vertegenwoordigd door Pieter Seelaar. Overigens komen de beide Schiedamse clubs dit seizoen nog altijd niet goed uit de verf in de hoofdklasse. Zowel Excelsior'20 als Hermes DVS houden zich op in de middenmoot en dat is even wennen voor de grote schare Schie damse cricketfans. Afgelopen weekeinde kwam Excelsior'20 tweemaal in actie. Het verloor zaterdag kansloos van de Rotterdamse titelkandidaat VOC maar zondag werd er wel gewonnen van VCC. Hermes DVS speelde zondag tegen Rood en Wit en verloor met vier wickets. Hermes DVS is als zesde geklasseerd in de hoofdklasse met 10 punten uit 12 wedstrijden. Excelsior'20 staat nog een plaatsje lager maar verdiende haar 8 punten wel uit slechts 10 wedstrijden. WIELRENNEN - Delftenaar Jurjen Ribberink beschikte woensdag 19 juli over de rapste benen in de avondwedstrijd meetellend in het Cees Boer klas sement van wielerclub De Coureur. Ribberink liet George Lissenberg uit Geervliet achter zich. Nummer drie en vier werden Maxim Harteloh uit De Lier en Maassluizer Jaco Tettelaar. Peter Jordaan blijft met afstand de klas- sementsleider in de populaire wedstrijdreeks op de woensdagavond. Door zijn vierde plaats knabbelde Jaco Tettelaar in het algemeen klassement wel iets van zijn achterstand af. In de categorie 'vrouwen en nieuwelingen' ging de overwinning vorige week woensdag naar Yvonne Leezer uit 's-Gravenzande. In dit klassement blijft trouwe deelnemer Barry Markus de lijstaanvoerder. De winst in de Knakenkoers van De Coureur ging afgelopen maandag naar Andre Vreugdenhil uit Honselersdijk. Vlaardinger Ronald Barzilaij eindigde als tweede. voor o.a Renault Clio, Fiat Uno Renault Modus Citroen Xsara Picasso Peugeot 307 VW Golf/Touran Seat Toledo Mazda 6 Audi A3/A4 VW Golf VI Passat voor o.a. a Peugeot 206 - Kia Rio VW Polo-Fox - Seat Ibiza Mazda 2 - Opel Astra Volvo 850 - VW Passat Fiat Punto - Volvo S40 voor o.a. Citroen Saxo - Ford Ka Peugeot 106 - VW Polo Peugeot 206 - 306 - Clio Skoda Felicia Alfa 145 - Opel Astra Honda Jazz - Toyota Yaris L f 1 voor o.a Fiat Multipla Peugeot 605 - Saab 93 Citroen Xsara VISA

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 11