maasstad wwk ©on Eykelenboom dompelt Vlaardingen onder in 'Meer van Verlangen' m Oude stadsbussen nog een keer door de regio SP wil noodfonds voor pleegouders jaar J9MHRI h Stichting Ouderenwerk Thuis in welzijn if H m Ouderenwerk Schiedam maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Woensdag 26 juli 2006 xq 52 jr~ '.v V MILIEUBERICHT UIT UW REGIO Nieuwe Waterweg Noord -5Z 0) c 01 ~o D O 18 September 2006 Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord Burgemeester H. Gretelaan 57 3119 BA Schiedam 4^$ Rooms Katholieke Kerk Pax Christi: zo. 10.30 uur: pater L. Poot. Heilige Lucaskerk: zo. 10.00 uur: pater E. Clarenbeek, m.m.v. Willibrorduskoor. Zorgcentruih de Wetering: za. 18.00 uur: pater L. Poot. Protestantse Kerk: Grote Kerk: za. 11.00 uur: Kom zing met ons en doe als wij; zo. 10.00 uur: ds. G. Biesbroek. Oosterkerk: zo. 10.00 uur: geen dienst. Bethelkerk: zo. 10.00 uur: ds. A. Admiraal. Emmaiiskerk: zo. 10.00 uur: ds. N.A. Kok. Rehobothkerk: zo. 10.00 uur: ds. J.C. Buurmeester. Ichthuskerk: zo. 10.00 uur: G.P.M. Nijboer- Vermeulen. Kerkcentrum Holy: zo. 10.00 uur: geen dienst. Vredeskerk: zo. 10.00 uur: J.W. Zijlstra; 17.00 uur: ds. P. Nagel. Zonnehuis: zo. 10.15 uur: ds. A.J.P.W. van der Wal m.m.v. ensemble Mercato. Vlietland Ziekenhuis: zo. 09.00 uur, ds. A.H. van Herp. Wetering: zo. 10.15 uur: A. Piepenbroek. Vaartland: zo. 10.15 uur, geen dienst. Remonstrantse Gemeente: Hoflaan 39. zo. 10.30 uur: geen dienst. Christelijk Gereformeerde Kerk: Emmastraat 116. zo. 10.00 uur en 17.00 uur, ds. Droger. Gereformeerde Gemeente: Sionkerk, Westnieuwland 56. zo. 10.00 uur leesdienst; 16.30 uur: ds. R. Kattenberg. Nederlands Gereformeerde Kerk: Hoflaan 39. zo. 09.00 uur: leesdienst D. Bronkhorst; 16.30 uur: ds. P.J. van Kampen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): De Fontein, Groen van Prinstererstraat 65a. zo. 9.30 uur en 16.30 uur: preeklezen. Kerk van de Nazarener: Zwanensingel 1. zo. 09.30 uur en 12.00 uur, ds. Hans van Deventer. Leger des Heils: Korpsgebouw, Magnoliastraat 41. zo. 10.00 uur, samenkomst o.l.v. korpssergeant-majoor Wim Naujoks. Voile Evangelie Gemeente: CBS de Ark, Lissabonweg 8. zo. 10.00 uur: spreker: Jan Visser. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: watenveg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. I Mil Kunstenaar Cees Eykelenboom met zijn leliebladeren. door Peter de Jong VLAARDINGEN - Alhoewel er op de plaats van het gebeuren zelf nog niets te zien is, heerst er in de stad toch al weer enige tijd de verwachting van het leukste feestje van Vlaardingen. De Zomerter- rasbezoekers kijken nu al reikhal- zend uit naar vier weekenden lang plezier in het Hoft. Maar ook de verschillende stadsgenoten hun bij- drage aan het Zomerterras leveren, zijn al wekenlang druk doende met hun voorbereidingen. Zoals Cees Eykelenboom, die de tijdens de lange hete dagen van de hittegolf in zijn tuin bezig is geweest met het 'kweken' van waterlelies voor zijn 'Meer van Verlangen'. Gedurende het eerste weekend zal de instaliatie van wa terlelies in de grote vijver worden ontwikkeld tot een drijvend kunst- werk waarin Vlaardingers hun po- sitieve gedachten te water kunnen laten. „Als lid van Mereado heb ik de opdracht gekregen om een poe- tisch kunstwerk te creeren voor het Zomerterras. Daar ben ik nu dus al enkele weken in voorbereiding mee bezig want zoiets moet natuurlijk groeien." Het hele huis en de tuin van Cees Eykelenboom zijn bezaaid met de grote gekleurde leliebladeren die de boodschap van 150 Vlaardin gers zullen gaan dragen. „Er zijn er nu 56 beschreven, dus er kunnen nog genoeg mensen hun bijdrage leveren aan het 'Meer van Verlan gen'. Cees roept dan ook iedereen op die nog een idee of gedachte onder woorden wil brengen, om dit komend weekend bij zijn stand naast de grote vijver te komen melden en ter plekke uit te voeren. Het kunstwerk kan zo het eerste weekend tot wasdom groeien, om daarna elke weekend te bloeien in de grote vijver naast het festival- terein. „De burgemeester, de brandweer- commandant, politici, dichters, die hebben allemaal al iets van waarde toegevoegd aan mijn idee. Ieder een heeft en denkt immers wel iets positiefs dat hij aan een ander wil laten weten en de kosmos in wil sturen." De grote vijver heeft een oppervlakte van 800 vierkante meter, waarvan de beschreven "le liebladeren' zo'n vijftig vierkante meter zullen gaan bedekken. 's Avonds zal het geheel uitgelicht worden en zal er een lichtspoor naar de verlichte vijver leiden, waarmee tevens de route naar het Zomerterras aan wordt gegeven. Cees heeft in de vier jaar dat hij nu in Vlaardingen woont al verschil lende creaties op zijn naam staan. Hij deed mee met het 'Koninklijk bedrijf op koninginnedag, 'kunst in de wijk' en 'Ontdek je blauwe hoed' tijdens het Loggerfesival. In- foto: Roger van der Kraan spiratie voor zijn werk haalde hij vroeger als kind al uit het sprook- jesbos in de Efteling. Op zijn verzoek hebben tientalle prominente Vlaardingers hun idee en visie dus al onder enkele woor den gebracht en op een 'waterlelie- blad' genoteerd. Vrijdagavond en zaterdag zondagmiddag kunnen ook alle andere Vlaardingers die dit willen ter plaatse van de grote vijver hun bijdrage aan het 'Meer van Verlangen' leveren door een tekst op een lelieblad te schrijven. „Zo gaat er een regenboog aan wa terlelies ontstaan met de wensen of gedachten van de deelnemers die tezamen het 'Meer van Verlangen vormen." door Dik Vuik ROTTERDAM - Vervanging van materiaal in het openbaar vervoer doet de nostalgie over het algemeen goed. Wie herin- nert zich later niet die ritjes in de allereerste metro, of in de oude stadsbus? Afgelopen zaterdag kwam de nostalgie al vroeg uit de kast, want nog voor het verdwijnen van de huidige generatie stadsbussen organiseerden de RET en de stichting Rotterdams Openbaar vervoer Museum en Exploitatie van Oldtimers (RoMeO) een afscheidsrit door de regio. Het is zaterdagochtend nauwelijks drukker dan normaal op het Kruis- plein. Drie bussen trekken wat extra aandacht, maar ze vallen niet echt op. Twee van de drie, een DAF Berkhof en een Mercedes van het type 0405, zijn dan ook heel nor- male stadsbussen. Nog wel, want na vijftien jaar dienst worden ze vanaf augustus vervangen door de nieuwe Mercedes Citaro bussen. Achter het stuur van de voorste bus zit Rene Elderson, voorzitter van de werkgroep bus van RoMeO. De stichting richt zich op het behoud van historische voertuigen uit het Rotterdams openbaar vervoer. De collectie is verdeeld over een mu seum in metrostation Oostplein en twee oude remises in de stad. Nog even, en de relatief jonge 'vete- ranen' van nu zullen daar ook te vinden zijn. De meeste exemplaren krijgt een tweede vervoersleven op Cuba, maar enkele zullen in Rot terdam achterblijven. Het publiek bestaat tijdens de af scheidsrit veelal uit vervoersenthou- siasten en RET-medewerkers. De rit voert door het hele vervoersgebied, van noord naar zuid en van Capelle tot Spijkenisse. De twee 'oudjes' hebben gezelschap van een Citaro. Eenmaal over de Willemsbrug pauzeren de drie bussen voor een eerste fotostop, op de kop van het Na zijn afscheidsrit van afgelopen zaterdag gaat deze stadsbus waarschijnlijk een tweede leven tegemoet op Cuba. foto: Rob Kamminga Noordereiland. Zorgvuldig worden de bussen naast elkaar gemanoeu- vreerd. De foto's zullen ongetwij- feld nog eens publicaties over het Rotterdams openbaarvervoer halen. In Alexanderpolder herhaalt de pro cedure zich. De fans krijgen niet ge noeg van het fotograferen. Wie tus- sen hen en de bussen in gaat staan, krijgt commentaar. „He, die meneer met dat blauwe truitje; die meneer met dat petje...." De boodschap is duidelijk: wegwezen, hier worden afscheidsfoto's genomen. Bij het wegrijden meldt zich een mevrouw met een strippenkaart bij de net ge- sloten deur. „Gereserveerd", hoort ze met een verbouwereerd gezicht terwijl de bus zonder haar vertrekt. Bij de Kralingse Zoom gaat het hart van de fotografen sneller kloppen: een vierde bus, een Volvo, par- keert tijdens zijn inzet even naast de andere drie exemplaren. Vier verschillende bussen op een foto: het is bijna hemels! „Stuur nog ie- mand met een 700 en een 800", roept een perfectionist. Dat zou het rijtje stadbussen compleet maken. Helaas, de rit vervolgt alweer naar het volgende station in de regio. De spiksplinternieuwe Citaro valt wel op als de meest moderne van het stel. Een laagvloerse instap, zeer goede faciliteiten voor het instap- pen met een rolstoel, een modern display met alle reizigersinforma- tie: de techniek is duidelijk vooruit gegaan. Wie gewend is aan het gebrul van een busmotor, zal in de Citaro beslist iets missen. Ook de groenwitte RET uitstraling ont- breekt: de overheersende kleur van de nieuwe bussen is zilvergrijs, met slechts een klein groen strookje aan de achterzijde. Het interieur is bijna luxe te noemen. „Het ziet er nu nog prachtig uit, maar hoe lang zal het zo blijven?", vraagt een inzittende zich af. Bij het Feyenoord Stadion stijgt de koorts weer, als de bussen zich pal onder de naam van het sta dion vestigen. Rotterdamser kan het bijna niet en de enthousiaste liefhebbers blijven maar fotograferen. In Rotterdam- Zuid volgt een onvervalste 'drive through' door de remise aan de Sluisjesdijk. Daarna worden Hoog- vliet en Spijkenisse aangedaan. Het is laat in middag, als Rotterdam weer in beeld komt. De laatste stop is op Rotterdam Airport. „Parkeer 'm even naast een 737", klinkt een onmogelijke wens vanuit de pas- sagiers. Na zes uur rijden komt het Kruisplein weer in beeld. „Het was veel te kort", verzucht een fanatieke busliefhebber. Tja, op de volgende afscheidsrit zal weer een jaar of vijftien moeten worden gewacht. De museumacti- viteiten van RoMeO zullen die tijd moeten overbruggen. Voor meer informatie: www.stichtingromeo.nl. REGIO - De Statenfractie van de SP heeft naar aanleiding van het in juni 2006 verschenen rapport 'Zorgwekkend' van de Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen schriftelijke vragen gesteld. In bo- vengenoemd rapport staat dat de kinderen niet meer standaard aan- vullend verzekerd zijn voor ziekte- kosten. Daardoor moeten behande- lingen bij tandarts en orthodontie voor een groot gedeelte door de pleegouders zelf worden betaald. Ook bepaalde therapieen en me- dicijnen worden niet of slechts ge- deeltelijk vergoed. SP statenlid Harre van der Nat: „Door de oplopende medische kos- ten voor pleegouders vrezen we dat het tekort aan pleegouders in Zuid- Holland nog verder zal oplopen. We vragen nu aan Gedeputeerde Staten om op korte termijn met een noodfonds via bureau jeugdzorg te komen totdat staatssecretaris Ross met een structurele oplossing komt." In april heeft de staatssecretaris in antwoord op vragen van Agnes Kant (SP) gezegd dat er een oplos sing moet komen voor dit probleem. Anno juli 2006 is er echter nog steeds niets gedaan en nu is ook nog eens het kabinet gevallen. De SP hoopt dat gedeputeerde staten uiter- lijk in September met een voorstel komen om de pleegouders financi- eel tegemoet te komen. ^■,(ieudion5t Ri/nn, In de week van 17 tot 24 juli ontving de DCMR Milieudienst Rijnmond 629 klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. Ook in dezezomerse week voert het aantal klachten over geluidsoverlast van horeca, evenementen en vliegtuigen de boventoon. Dinsdagmorgen veroorzaakte bijvoorbeeld een lesvliegtuigje geluidsoverlast en zaterdag kwam dat van een dansfeest.in het Park bij de Euromast. Over stankoverlast van Industrie en scheepvaart behandelde de meldkamer 146 klachten. Hierondereen korte toelichting op enkele in hetoog springende voorvallen. Vliegtuigje oorzaak geluidsoverlast Dinsdagmorgen vanaf half tien belden zo'n dertig bewoners van Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen en Hellevoetsluls de meldkamer over een irritant en hard geluid van een vliegtuigje met propellers aan de achterkant van het toestel. Uit navraag bij de verkeersleiding van Rotterdam Airport bleek dat het om lesvluchten met een vliegtuig van het type Piaggio P180 ging. Vandaar dat het vliegtuigje meerdere malen lage vliegbewegingen maakte. De lessen stopten rond twaalf uur waama geen klachten meer binnenkwa- men. Rook en stank van woningbrand in Rotterdam In de nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 juli ontving de meldkamer zes klachten en vragen om informatie uit Rotterdam en Schiedam over rook en brandlucht. Oorzaak was een woningbrand met veel rookontwikkeling in de Nolensstraat in Rotterdam. Chemisch Advies van de DCMR was ter plaatse. Er werden geen gevaarlijke stoffen waargenomen. Geluidsoverlast in Rotterdam-Zuid van dansfeest in Het Park Zaterdag werd in Het Park bij de Euromast tussen 15.30 en 23.00 uur het dansfeest Ferry Corsten at the Park gehouden. Achttien omwonenden bel den de meldkamer omdat zij vooral last hadden van de dreunende bassen van de muziek. De DCMR voerde geluidsmetingen uit. Het geluidsniveau bleef over het algemeen binnen de normen van de vergunning, die de gemeente Rotterdam had afgegeven. De medewerker van de DCMR heeft een aantal keer verzocht het geluidsniveau en de dreunende bassen te temperen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Stichting Ouderenwerk NWN heeft als doel ouderen te ondersteunen bij het vinden van de juiste weg in het enorme aanbod aan voorzieningen en regelingen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. De medewerkers van het ouderenwerk helpen u bij het maken van een keuze die het beste aansluit bij uw wensen en vragen. Zo wordt zolang mogelijk thuis wonen zo aangenaam mogelijk. QJ i— freest f Zoals u vorige maand al heeft kunnen lezen, vieren wij maandag 18 September a.s. met de ouderen van Schiedam feest. Wij hebben een ochtend en een middag programma voor u samengesteld waartussen u moet kiezen. Er zijn geen kosten verbonden aan de programma's. Het ochtendprogramma bestaat uit drie onderdelen waartussen u kunt kiezen: of een Rondvaart door de Schiedamse grachten met een Fluister- boot Geniet een uur van een prachtige tocht op een fluisterboot door de grachten van Schiedam. Schiedam is vooral bekend om haar jenevergeschiedenis. Veel monumenten, zoals de pakhuizen, branderijen, mouterijen en molens herinneren hier nog aan. U vaart door de havens langs tal van deze monumenten. of een bezoek aan Het Gedistilleerd Museum U maakt kennis met de geschiedenis van de vaderlandse borrel en ander binnenlands en buitenlands gedistilleerd. Bij binnenkomst ruikt u de geuren van jeneverbessen en gerstemout. In de Branderij voelt u de warmte van het vuur onder de koperen brandersketels. U krijgt een rondleiding door het museum waarin u een o.a. een keur aan kleurige etiketten, miniatuurflesjes en historische filmopnamen ziet. of een bezoek aan 'De Nieuwe Palm boom' In Schiedam staan de vijf grootste molens ter wereld. De meer dan 200 jaar oude brandersmolens speelden een belangrijke rol in de jeneverhistorie. Ook nu nog draaien de wieken en wordt er gemalen voor de moutwijn. "De Nieuwe Palmboom" is ingericht als museummolen. In deze molen krijgt u een rondleiding en laat de molenaar zien hoe de molen draait en maalt. Tot zover ons ochtendprogramma. Of u kunt kiezen uit het middagprogramma. Het middagprogramma vindt plaats in het Fortistheater a/d Schie van 14.00 tot 16.00 uur en bestaat uit: Ode aan de Ouderen Met een show vol zang, dans, muziek en conferences zet 't Huis Theater de ouderen van Schiedam in het zonnetje. Indien u slecht ter been bent, maar toch met ons samen het jubileumfeest wilt vieren, kunt u zich opgeven voor onze busservice. U wordt dan opgehaald en na afloop weer thuis gebracht. Bent u 65 jaar of ouder en wilt u het feest met ons meevieren, vul dan voor 10 augustus het onderstaande strookje in en stuur het op naar: Stichting Ouderenwerk NWN, Antwoordnummer 321, 3100 VB Schiedam (Postzegel niet nodig) Naam: Ad res: Telefoonnummer: Bus-service: ja nee Ja, ik wil graag samen met SOW het 40-jarig jubileum vieren. Mijn voorkeur gaat uit naar: of het Ochtendprogramma: van 10.00 -12.00 uur Fluisterboot Rondleiding gedistilleerd museum Rondleiding in molen "De nieuwe Palmboom" (niet geschikt voor minder validen) of het Middagprogramma: van 14.00 -16.00 uur De theatervoorstelling in het Fortis theater a/d Schie U krijgt in de pauze een drankje aangeboden. Voor nadere informatie kunt u terecht bij Anita Breevoort of Marjolein Penning Afd. PR Voorlichting tel. 010- 248 68 94

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5