schiedam Kinderdagverblijf Honki Ponk weer in opspraak SCHIEDAM Opruimings voltreffers! Varend Corso op vrijdag naar Vlaardingen en Maassluis 0 K00PZ0NDAG 6 AUGUSTUS STRAATGIGANTENFESTIVAL Ervaring eiKennis in '"t Niet Netjes: erotiek met een knipoog lin verhuizen W ■1 Essaywedstrijd SBSS Aangifte mishandeling in kindercreche GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT maass BOUIVIAIVI H. van Dime Veihuizingen s 46 weer... FOTO SERVICE! sa Vbafot*1 1 'Bouw Rand- stadRail moet stoppen' Politie zoekt getuigen schietpartij Disney-visjes blowen niet Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 2 augustus 2006 13e Jaargang nr 31 taiS Gratis afhalen 20% extra kortinq meubelen WINKELGEBIED ALEXANDRIUM OPEN VAN 12.00 - 17.00 UUR ALEXANDRIA I Winckelnt>r Winckelaer www.winckelaer.nl Chr. Huygensstraat Strijen (ZH. eil.) 078 - 674 30 oo lisp 1 SURF 00K NAAR WWW.FOTOKLEIN.Nl weekbladen w a k b I 4 Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Sladserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikoebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 SCHIEDAM - De meeste ouders zijn nog op vakantie. Maar hoe reageren die straks bij terugkomst op het in opspraak geraakte kinderdagverblijf Honki Ponk. Halen die hun kinderen weg of gaan ze het gevecht aan met de leiding? Een deel van de ouders heeft inmiddels geen enkel vertrouwen meer in de directrice die 'gewoon leidsters wegrukt bij de kinderen die ze jarenlang kennen'. Het gevolg volgens de ouders: hui- lende kinderen met nieuwe, vaak ongediplomeerde, vervangers; een directrice die met ijzeren hand re- geert en niet wil luisteren naar de klachten van de ouders. Twee ouders hebben bij de politie aan gifte gedaan van verwaarlozing c.q. mishandeling van hun kind. Het bestuur van Honki Ponk spreekt van "een noodzakelijke frisse wind die moet gaan waaien' op de locatie van Honki Ponk aan de Schiedam- seweg in Kethel. De gewraakte directrice Monique Dongelmans geeft ook zelf toe bezorgd te zijn over de kwaliteit van de kinderopvang. Met veertig kinderplaatsen en te weinig ver- zorgsters. De ouders beschuldigen haar daarvan maar zij wijst naar de ontslagen vestigingsmanager. Vorige maand moesten plots drie leidster en de vestigingsmanager vertrekken. De drie leidsters werden overgeplaatst en de vestigingsmana ger werd ontslagen. 'Een overval', volgens de ouders met als formele reden de slechte kwaliteit van de vestiging. Zo werd door de GGD gerapporteerd over het geringe aan- tal verzorgers per groep kinderen. En in andere gevallen van niet of onvoldoende gekwalificeerde leid sters. De opstandige ouders wijzen als een man naar de directrice Moni que Dongelmans. Haar wordt voor- Driezitter Rover in stof, 198 cm breed vanaf 899,-, tweezitter, 168 cm breed gratis. Excl sier- kussens. Kies uit www.boumanmeubelen.nl al eigenzinnig gedrag verweten. Zij luistert niet naar kritiek van ouders of verzorgers. Het dieptepunt werd bereikt toen de hoofdsleidster (na achttien jaar dienstverband) werd ontslagen en door de rechter werd 'beloond' met een schadevergoe- ding van bijna 100.000 euro. „Die Dongelmans geeft doodleuk anderen de schuld terwijl zij toch verantwoordelijk is", zo reageren de ouders. „De kinderen zijn daar van de dupe." Zo heeft moeder Deborah deze hele maand vrijge- nomen om voor haar kinderen te zorgen; zij wil niet dat haar kroost in onervaren handen valt. „Er moest op de locatie Schiedam- seweg nodig een frisse wind waai en", zo verdedigt de directrice haar beleid. Zij noemde de vestiging aan de Schiedamse weg 'verwaarloosd' en geeft de schuld aan de plaatselijk leiding. Op een inderhaast uitge- schreven ouderavond kwamen de beide partijen er niet uit. „Het be stuur en directrice houden elkaar de hand boven het hoofd", zo stellen de ouders. Vorige week donderdag hebben twee ouders aangifte ge daan van mishandeling. Een nieuwe leidster zou de kinderen ruw heb ben behandeld en zelfs hebben laten vallen. De politie zegt, volgens de ouders, deze zaak serieus te gaan onderzoeken. De directrice doet de zaak af met 'een jong meisje dat de zaak iets te hard had aangepakt". De leerling-verzorgster is inmiddels overgeplaatst. In een reactie zegt wethoudster Christine Daskalakis dat in opdracht van de gemeente de GGD de klachten heeft onderzocht. De gemeente is echter machteloos omdat kindercentra tegenwoordig zelfstandige bedrijven zijn waar de gemeente geen invloed heeft op bestuur of directie. Frank Willemse ROTTERDAM - Bijna een miljoen feestvierders kwamen dit weekend af op de 22ste editie van het zonovergoten Rotterdamse Zomercarnval. Ook dit jaar was de bonte stoet tropische danseressen en praalwagens weer een traktatie voor oog en oor. Er deden maar liefst 34 groepen mee, met in totaai zo'n 2000 deelnemers. Ook Maasstad weekbladen sponsorde deze editie een praalwagen. Te midden van de Cubaanse pracht en praal van de wagen van dansschool La Bandera blonk ook het Maasstad-iogo. Kijk voor een uitgebreid fotoverslag verder in deze krant IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (oio) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder GROOTSTE WINKELGEBIED VAN ROTTERDAM Alexandrium is het grootste winkelgebied van Rotterdam! Hier vindt u horeca, kinderopvang, zes verschillende par- keergelegenheden en meer dan 2II winkels verdeeld over Alexandrium I Shopping Center, Alexandrium II Megastores en Woonmall Alexandrium III. Genoeg ingredienten voor een lange dag winkelplezier. Alles voor iedereen. A20, AFRIT 16 ROTTERDAM PR. ALEXANDER Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl MERKENDE VERHUIZERS Z1E0NZE advertentie BERGWEG 110 ROTTERDAM REGIO - Het Varend Corso Westland is de laatste jaren uitgegroeid tot een publieks- trekker van de eerste orde. Vorig jaar werkten de weers- omstandigheden niet echt mee maar ondanks dat de regen bij vlagen neerdaalde op boten en publiek wisten de met bloe- men, planten, groente en fruit versierde Westlandse schuiten naar schatting 160.000 kijkers te lokken. Komende vrijdag, zaterdag en zondag gaan op- nieuw ruim vijftig gedeco- reerde schepen het water op voor een route van zo'n tachtig kilometer. Het centrale thema van het Varend Corso is dit jaar 'Helemaal Hollywood'. Het Varend Corso is inmiddels gro- ter geworden dan alleen het West- land. Vorig jaar werd bijvoorbeeld voor de eerste maal ook Vlaardin gen aangedaan. Op zaterdag ging de Westlandse optocht met kleur- rijk versierde boten van start op de Vlaardingse Vaart ter hoogte van sportcentrum Polderpoort. Vlaar dingen is een blijvertje gebleken in de corso-route. De organisatie dit jaar alleen wel verder gesleuteld aan de vaarroutes. Het driedaagse evenement is nu opgeknipt naar regio. Het resultaat is dat de bo- tenparade ditmaal op vrijdag koers zet naar Vlaardingen, Maasland en Maassluis. Op zaterdag 5 augustus is vervolgens Westland-dag waar- bij onder meer Kwintsheul. Den t Het varend Corso trok vorig jaar zo'n 160.000 belangstellenden; ook dit jaar belooft het weer een spektakel te Buftetkast creme ■coming worden. Haag, Monster en Naaldwijk wor den gepasseerd. Zondag 6 augustus wordt het Varend Corso afgesloten met een Delfland-tocht langs onder meer Schipluiden, Den Hoorn en Delft. Dagelijks vertrekken de bo ten van het Trade Pare Westland in Honselersdijk. De start van het Varend Corso is komende vrijdag om 13.30 uur. De boten varen via't Woudt en Schi pluiden richting Vlaardingse Vaart. De planning is dat de botenparade kort na 17.15 uur op Vlaardings grondgebied aankomt. De stoet vaart richting het stadscentrum en draait omstreeks 18.00 uur ter hoogte van de Emmakade om. Via de Vlaardingse Vaart wordt dan naar Maasland gevaren. Traditioneel vindt op vrijdagavond in Maasland de vlootschouw plaats. Tijdens deze druk bezochte activi- teit kan er random de Oude Veiling langs de aangemeerde versierde bo ten gelopen worden. De verwach- ting is dat de boten om 19.30 uur in Maasland zullen aanleggen. Ook dit jaar wordt de vlootschouw opgeluis- terd met een meezingconcert. Deze tot 'Corso Proms' omgedoopte ac- tiviteit start om 20.15 uur en wordt begeleidt door de Gatezangers. Zonder de boten maar wel even kleurrijk wordt het corsofeest op de eerste avond om 21.00 uur voortge- zet in het centrum van Maassluis. Op de Markt zijn optredens van de smartlappenkoren Tranentrekkers uit Hoek van Holland, Tiereliers uit De Lier en het Smartlappenkoor Maassluis. De versierde botenparade, maar ook de Corso Proms en de verschillende corsofeesten, staan dit jaar in het teken van 'Hollywood'. Het thema 'Helemaal Hollywood' zorgt voor een stoet vol glitter en glamour. Natuurlijk wordt de precieze aan- kleding van de ruim vijftig boten nog geheim gehouden maar bekend is al wel dat onder meer Marilyn Monroe en Laurel en Hardy een rol zullen spelen op de versierde Westlandse schuiten en dat ook de films Harry Potter en Titanic in beeld worden gebracht met behulp van bloemen, planten, groente en fruit en natuurlijk de vele kleurrijk uitgedoste figuranten. Wie precies wil weten wat de sche pen uitbeelden, wie er achter de fantasievolle creaties zitten en welke omlijstende muziek wordt gebruikt, doet er goed aan tijdens het corso in de buurt van een speakerplaats te gaan staan. Goed geinformeerde speakers geven op deze plaatsen uitleg over het Varend Corso. Op vrijdag 4 augustus worden speaker- plaatsen ingericht nabij de houten brug over de Vlaardingse Vaart ter hoogte van het Broekpolderpad (de stoet passeert hier tweemaal omstreeks 17.30 en 18.30 uur), bij sportcentrum Polderpoort aan de Watersportweg in de Broekpolder (18.15 uur) en in Maasland bij party- centrum De Veiling (19.30 uur). Natuurlijk is op zaterdag 5 en zon dag 6 augustus het Varend Corso eveneens nog uitgebreid te bekij- ken. Komende zaterdag 5 augustus als het hele Westland is doorkruist, wordt wederom een corsofeestje ge- vierd. Plaats van handeling is dan archieffoto: Roger van der Kraan Trade Pare Westland. Hier worden om 20.00 uur de prijzen uitgereikt aan de mooiste en meest fanta sievolle schuiten. De organisatie hanteert hiervoor een groot aantal categorieen. Op zondag als de Delf- land-route wordt gevaren zijn er ook verschillende aanvullende activitei- ten langs de route. Bijvoorbeeld in Den Hoorn en langs de Buitenwa- tersloot is het zondag feest. Informatie over het Varend Corso is te vinden op de website: www. varendcorso.nl. Hier zijn bijvoor beeld de vaarroutes te vinden en alle doorkomsttijden. Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! ROTTERDAM - De bouw van de tunnel voor RandstadRail in Rotterdam moet onmiddelijk worden stilgelegd. Dat eisen de bewoners van de Weenaflat. De boor van de tunnel komt over twee maanden vlak langs de parkeergarage van de flat. De garage wordt op zijn plaats gehouden door ankers onder de grand, maar de tunnelboor moet dwars door de verankering heen en dus moeten er andere ankers worden aangelegd. Overleg over een oplossing hiervoor is stukge- lopen omdat RandstadRail zijn beloftes niet nakwam. zo zeggen de bewoners die inmiddels naar de rechter zijn gestapt. Ze willen dat er pas verder gebouwd wordt als er een oplossing voor het probleem is en die ook is goed- gekeurd door de externe deskun- dige die ze hebben ingehuurd. ROTTERDAM - De politie is op zoek naar mensen die over meer informatie beschikken over een schietpartij, afgelopen zondag op het Hofplein. Een 17-jarige jongen uit Vrouwenpolder raakte hierbij ernstig gewond. Hij is vervolgens ernstig gewond over- gebracht naar het Erasmus MC. Tot op heden is de toedracht van de schietpartij en de identiteit van de schutter niet bekend. Ten tijde van het incident, kwart over vier 's ochtends, waren er verschillende mensen aanwezig op het Hofplein vlakbij de mo- biele snackbar, midden in het uitgaansgebied. Inmiddels heeft de politie al een aantal mensen gesproken. Er moeten echter nog meer getuigen zijn, die wellicht iets gezien hebben of over infor matie beschikken. Mensen die iets hebben gezien of gehoord en nog niet hebben gesproken met de politie, worden verzocht contact op te nemen met de politie via 0900-8844. Het anoniem melden van infor matie kan via Meld Misdaad Anoniem, 0800-7000. De politie Rotterdam-Rijnmond heeft een team van 20 mensen op de zaak gezet. ROTTERDAM - Een blowende Nemo als beeldmerk op een Rot terdamse coffeshop is wegge- haald op verzoek van de Disney Company. Disney is eigenaar van het beeldmerk, gemaakt voor de animatiefilm Finding Nemo waaruit het visje afkom- stig is. Disney vond het stuitend dat het filmkarakter in verband werd gebracht met softdrugs. De eigenaar van de coffeeshop, op de hoek van de Nieuwe Bin- nenweg en de's Gravendijkwal, heeft geen juridische stappen afgewacht en heeft het visje vervangen door een potvis. De naam Nemo hoeft hij niet te veranderen. Die is te algemeen om eigendom van Disney te kun- nen zijn. SCHIEDAM - De Stichting Be- schermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) bestaat in 2006 twintig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum worden Schiedammers uitgenodigd een essay te schrijven over het on- derwerp 'Het belang van restaure- ren van panden voor onze stad'. De twee beste inzendingen winnen een prijs van respectievelijk 200 en 100 euro. Daarnaast is er een spe- ciale jeugdprijs van 100 euro voor deelnemers tot achttien jaar. De essays moeten uiterlijk 20 augustus binnen zijn. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens Open Monumenten- dag op zaterdag 9 September om 12.00 uur in Pand Paulus, Korte Haven 125. In het essay kunnen Schiedammers hun visie geven op het belang van restauratie voor Schiedam. Om deelnemers op weg te helpen, stelt de stichting een aantal vragen waar- op zij in hun inzending antwoord kunnen geven: bouwt een stad die leeft ook aan haar verleden?; is zorg voor het verleden ook zorg voor de toekomst van Schiedam?; wat betekent restauratie in economisch opzicht voor Schiedam?; en wat in cultureel opzicht?; naar welke pan den gaan uw gedachten uit? De essays kunnen worden inge- leverd bij SBSS, Dam 30, 3111 BD Schiedam. Daarna zal een jury de inzendingen beoordelen. De bijdragen moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet de inzending in de Nederlandse taal zijn geschreven en maximaal 1.200 woorden bevatten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1