L Vrolijk het nieuwe schooljaar in A f SI aan ibou leva rdL Kwakernaat ATAG gaskookplaat als beste getest shopping trends tips ideeen design Rood, wit... zwart Trendy Old- fashioned Woonkeukens zijn in opmars Schoolbordenverf in steeds meer kleuren Multifunctionele tuindouche voor plant, dier en... mens Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Verstand van slapen wand- en vloertegels SSS cx 64 Een recht; het aanrecht Ideetjes Wat een warme zomer! Veel mensen, dieren en planten hebben met zulke hittegol- ven regelmatig behoefte aan een verfrissende douche. Een zwembad in de tuin is een heel obstakel dat het gazon kan aan- tasten en waarbij het water niet altijd even schoon blijft. Jezelf regelmatig even opfrissen on der de douche is een handige oplossing. telefoon 010-4004491 MET WELKE KLACHT GAAT U SLAPEN? De RIETVELD by rietveld meu- belcollectie is uitgebreid met en- kele opzienbarende ontwerpen. Zo is de Steltman stoel voortaan ook in zwart verkrijgbaar. „Een black beauty die gezien mag worden", aldus Egbert Rietveld, een kleinzoon van Gerrit Riet veld en samen met zijn achter- neef Ries Seijer initiatiefnemers van RIETVELD by rietveld. Net als de afwerkingen in blank en white wash, laat ook de zwarte lak de houtstructuur op een heel bijzondere manier spreken. De meubelen van Rietveld wor den gekenmerkt door een strak lijnenspel van regels en stijlen, een ruimtelijke open struc- tuur en een bewuste soberheid qua kleur en materiaalgebruik. RIETVELD by rietveld heeft nu een bewuste keus gemaakt voor meer variatie in kleur. Zo is bij- voorbeeld de Militaire tafel nu in drie kleurcombinaties mogelijk; zwart blad, rood frame en witte accenten op de kopse kanten. Of juist een wit blad op een rood onderstel met zwarte accenten. Strak en architectonisch of wat frisser en kleurrijker, alle com- binaties van rood, zwart en/of wit zijn mogelijk. „Onze kleur- waaier blijft uiteraard wel bin- nen de perken, we blijven kiezen voor sterke primaire kleuren. Trendy appelgroen of oranje zul je bij ons nooit zien. Het blijven immers iconen van het Neder- lands cultureel erfgoed, waar zorgvuldig mee omgegaan moet worden." In het Home Trade Center in Nieuwegein vindt zondag 10 September de Home Interior najaarsbeurs 2006 plaats. Het thema is dit jaar Trendy Old- fashioned. Ouderwetse vormge- ving in nieuwe materiaal- en kleurtoepassingen en het gebruik van ouderwetse materialen, pa- tronen en kleuren toegepast in nieuwe producten of vormge- ving. De bezoeker zal op meer- dere manieren getoond worden op welke wijze deze trend zich op het gebied van interieur laat vertalen. Ruim 350 fabrikanten tonen tij- dens de Home Interior na jaarsbeurs 2006 hun wooncol- lectie. Op de beurs krijgt men een goed beeld van wat er de komende maanden in woonwin- kels te vinden is. Een unieke gelegenheid om te orienteren en om inspiratie en ideeen op te doen. De fabrikant zal de con- sument voorzien van informatie over verkooppunten. De beurs in het Home Trade Center aan de Symfonielaan 1 in Nieuwegein duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is acht euro (kin- deren tot vijf jaar hebben gratis toegang). Gezellig koken en eten De woonkeuken rukt op. Het allernieuwste is dat de keuken midden in de woonkamer wordt geplaatst in dezelfde kleuren en materialen zodanig dat de keuken opgaat in de ruimte. De keuken is steeds vaker geen aparte, afgesloten ruimte meer, maar een open woonkeuken. Zonder functionaliteit en er- gonomie uit het oog te verlie- zen zijn de woonkeukens van tegenwoordig vooral huiselijk, stijl- en sfeervol. Koken, eten, opbergen, lezen, le ven; het komt allemaal op een van- telfsprekende manier samen in de ceuken. Royale woonkeukens laten Je traditionele grenzen tussen zit- camer, kookgedeelte en eetgedeelte vervagen. Met door keukenfabri- kanten ontwikkelde bijpassende Tieubels zoals eet- en salontafels, itoelen, barkrukken, wandkasten en iressoirs worden keuken en interi or een geheel. Een halfhoge wand lis ruimteverdeler vormt de perfecte schakel tussen wonen en koken. De muur is niet langer een passief dak om meubels tegenaan te zetten, naar een functioneel element waar keuken)meubels en horizontale pa- lelen aan opgehangen worden. Kas- :en, sideboards, lampen en keuken- ipparaten krijgen zo allemaal een -ol binnen het totaalconcept van de holle) wand. Onderkasten zweven aan horizontale, extreem belastbare •ails. Terug van weggeweest is de jar. Keukenfabrikanten verzinnen ran alles om zo'n handige eetplek :e creeren. Vaak loopt het werkblad log een stukje door, of heeft het van vanillewit tot chocoladebruin. Sommige keukens zijn leverbaar in meer dan 2000 kleuren. Door de verwerking van de antibacteriele stof Microban worden kwartscomposiet werkbladen vijftien jaar tegen bacterien en schimmels beschermd. foto: Perscentrum Wonen kookeiland een geintegreerde hoge tafel. Er zijn in hoogte verstelbare werkbladen of een elektrische af- dekplaat van spoel- en kookgedeel- ten die ingeschoven alles afdekt en uitgeschoven dienst doet als eetbar. Hout, lak, roestvrijstaal, natuur- steen en glas. Mix en match en kies elk keukenonderdeel in een kleur en materiaal naar eigen smaak. De sfeer in huis wordt voor een groot deel bepaald door de gekozen kleuren en materialen. Ook keuken fabrikanten volgen de woonmode op de voet en brengen elk seizoen weer nieuwe kleuren uit. Vooral in de fronten, maar ook in werkbladen, fornuizen, afzuigkappen en acces- soires vinden we heerlijk veel kleur: van tomaatrood tot saffraangeel, Hoe je het ook went of keert uitein- delijk gaat het er in de keuken om dat er goed kan worden gewerkt. De activiteiten varieren dan van het gemakkelijk opbergen van bood- schappen tot het eindpunt, de af- wasmachine inrinruimen. Aan het werkblad worden flink wat eisen gesteld: vooral qua hygiene, kras-, vlek- en hittebestendigheid. Keu- kenzaken bieden een grote keuze in werkbladen: natuursteen, roest vrijstaal, Corian, glas en massief hout. Corian is een kunststof en keukenarchitecten zijn er dol op omdat dit materiaal zonder zicht- bare naden in vrijwel alle vormen kan worden verwerkt. Werkblad en spoelbak ineen? Ook dat kan. Be- kende steensoorten zijn marmer, graniet, lei- en kalksteen. Elk werkblad is uniek, want geen tegel of plaat is hetzelfde. Een dui- delijke trend is het steeds dikker worden van werkbladen, tot ruim 20 cm. lets nieuws zijn de 'dubbele' bladen, bijvoorbeeld een houten ba- sisblad met een glazen oplegblad of dun toplaagje van roestvrijstaal. Ook van de randafwerking is vaak iets bijzonders gemaakt. Moderne kranen, voorzien van nieuwe tech- nische snufjes, zorgen voor de fi nishing touch. Futuristisch ogende kranen waarbij een subtiel verbor- gen lichtbron het water 'kleurt' of superpraktisch met een combi-sy- steem waarbij een reservoir zowel veilig direct kokend water levert via de kokend-water-kraan, alsook warm water (50-60°C) via de keu- kenmengkraan Handig! Het nieuwe schooljaar is weer in aantocht. Boekentas- sen worden onder het stof uit gehaald, pennen en potloden jij elkaar gezocht en nieuwe )lanco schriftjes aangekocht. in waarom ook niet meteen de kinderkamer of studeerhoek sen opfrisbeurt geven? Met de 1.250 kleuren schoolborden verf van Histor, verkrijgbaar n blikken van een halve of lele liter, kan je elk denkbaar oppervlak in een handomdraai opvrolijken. Een hele kinderkamerwand in hip ieansblauw of een speelgoedkist in rardbeirood? Of liever de kamer- Jeur van je tieners in flashy pim- aelpaars? Het kan allemaal, je zal versteld staan hoe een paar kleine :reatieve ideetjes de leefruimte van te kinderen nieuw leven inblazen. Een saaie, doodgewone muur in de peelkamer omtoveren tot super- Schoolbordenverf in vrijwel elke denkbare kleur. bord, sommen maken met krijtjes op het bureaublad, een kattebelletje op de kamerdeur van zoon- of doch- terlief... met schoolbordenverf is elk oppervlak een uitnodiging om je creatief uit te leven. En dankzij de kleurenmengmachine zijn de mo- gelijkheden eindeloos. Met 1.250 schakeringen vind je vast en zeker de juiste kleur die past bij de kamer die je zal aanpakken. Enkele ideetjes waardoor je spon- taan op zoek gaat naar een verf- kwast en een blik schoolborden verf... 0 Een survivaltocht in de jongens- kamer wordt plots veel avontuur- lijker tegen een junglegroene ach- tergrond. Pas op voor de leeuwen, tijgers en slangen die uit de muur komen gesprongen! 0 Prinsesjes horen een roze kamer te hebben. Met roze meubeltjes na- tuurlijk. Zodat ze naar hartelust kunnen krijten op het suikergoed- roze prinsessentafeltje. Zittend op bijpassende allerliefst roze stoeltjes. Nu nog taartjes en koekjes erbij, en het plaatje is perfect. 0 Liever geen hele wand in school bordenverf? Maak dan zelf school- borden van een kleiner formaat, die je tegen de muur ophangt. Laat boardplaat op maat zagen (in elke doe-het-zelfzaak) en verf ze met Histor schoolbordenverf. Hang de borden vervolgens tegen de muur. Je kan er ook eerst nog een decoratieve kader rond maken. 0 Geen gekibbel meer over welk speelgoed van wie is. Elke spruit kiest een kleur om zijn eigen speel goedkist in te verven en je kan er ook meteen de naam opschrijven en wat er allemaal in de kist zit. Handig! De matte schoolbordenverf kan op verschillende oppervlakken worden aangebracht (hout, staal, plamuur), mits voorbehandeling van de on- dergrond (egaliseren en reinigen). Je kan - afhankelijk van de onder- grond - een of meerdere verflagen aanbrengen met een kwast of lak- verfroller. Histor Schoolbordenverf hecht gemakkelijk, de verf is vlot te verwerken (bij een temperatuur tus sen 5 en 25°C), dekt en vult goed, en laat zich eenvoudig reinigen. De verf is stofdroog na twee uur, kleefvrij na vier uur, schuurbaar en overschilderbaar na zestien uur. Een verfrissend buitje Douchen kan natuurlijk binnens- huis, maar het is wel praktisch en prettig om dat in je eigen tuin te doen. Bovendien kan dit een mooie waterbesparing opleveren. Je douchet namelijk jezelf en de tuin tegelijk! Een tuindouche is multi- functioneel. Behalve dat je jezelf lekker opfrist en afspoelt, bewater je tegelijkertijd de tuin. De buiten- douche is ook handig om kinderen af te spoelen die lekker buiten ge- speeld hebben zodat ze schoon en fris weer naar binnen kunnen. Maar waterpret onder de tuindouche kan natuurlijk ook! Voor hondenbezit- ters is het een uitstekende oplossing voor het afspoelen van de viervoeter na een wandeling met een sprang in de vijver en rollen door het zand! Kortom, de tuindouche is een wel- kome verfrissing voor plant, dier en mens voor de vele warme zomers die nog gaan komen! Gardena heeft drie verschillende tuindouches; de solo, duo en trio. Tuindouche 'trio' is de meest uit- gebreide variant waarbij douchen buiten net zo comfortabel is als in de badkamer. De douchekop heeft drie stralen, namelijk een zachte, een brede douchestraal of een heer lijk fijne sproeinevel. De douchekop is gekoppeld aan een speciale aan- sluitslang van 1.30 meter die hangt aan een flexibele driepootstatief dat handig verstelbaar is en die je overal kunt neerzetten. De 'duo' en 'solo' tuindouches zijn eenvoudiger van uitvoering en lager in prijs. Deze varianten plaats je met een spike of parasolhouder en hebben een min der uitgebreide douchekop. Maar voor alle drie geldt: neerzetten, aan- sluiten en afkoelen maar! Gardena Tuindouches zijn er al vanaf 29,95 (verkoopadviesprijs). In een onderzoek van de Consu- mentenbond zijn twaalf modellen inbouwgaskookplaten getest op aspecten als efficiency, kook- en bakprestaties, gebruiksgemak, con- structie, prestaties van de wokbran- der en veiligheid. De verschillen tussen de twaalf merken zijn dui- delijk zichtbaar. Het Nederlandse topmerk ATAG, specialist op het gebied van inbouwapparatuur, neemt bij het testoordeel de eerste plaats in. ATAG heeft zich gespecialiseerd in de Nederlandse kookgewoonten en puur Nederlands design. Nederland is een land waar meer dan waar ook ter wereld op gas wordt gekookt. Daardoor is de brandertechnologie van ATAG zeer geavanceerd. Uit het onderzoek bleek dit uit de snel- heid waarmee pannen op de ATAG kookplaat aan de kook werden ge- bracht en uit het rendement van de gebruikte hoeveelheid gas. Ook uit andere aspecten blijkt dat ATAG optimaal inspeelt op de Ne derlandse consument. Zo heeft in de moderne keuken ook het wokken inmiddels een plaats veroverd. Voor een optimaal gebruik van de ruimte op de kookplaat is het erg handig om de wokbrander aan de linker- zijde te hebben, in plaats van in het midden. Daardoor is er meer ruim te om andere pannen te plaatsen. Gecombineerd met de uitstekende prestatie van de brander en de mo- gelijkheid om een originele wokpan met een ronde bodem te gebruiken, is ATAG dan ook een gewild merk bij fervente wokkers. adverteren? I/Vaf is er lekkerder dan een verfrissende douche op een warme zomerdag HOOFDPIJN/STIJVE NEK Gespannen nekspieren wor den vaak verergerd door een slechte slaaphouding en kunnen aanleiding geven tot spanningshoofdpijn. Als de nek niet goed wordt ondersteund gedurende de slaap, kan dat leiden tot pijn en stijfheid. RUGPIJN Rugpijn en stijfheid worden vaak verergerd gedurende de nacht, vooral als de rug door de matras in een onnatuurlijke houding wordt gedwongen. HEUPPIJN Pijn in de heupen kan toe- nemen door een harde matras en kan leiden tot een gevoel van ongemak en zelfs tot een ontsteking van het gewricht. KNIEPIJN Een ontsteking in en rond de kniegewrichten kan leiden tot een gevoeligheid voor druk en aanraking. Om dit probleem op te lossen dient een matras op zelfs de lichtste plaatselijke druk te reageren. FIBROSITIS Dit probleem wordt vaak verergerd door een slechte lighouding waardoor span- ningen optreden in de rug- en schouderspieren. ARMPIJN Pijn, stijfheid en een tintelend gevoel in de armen wordt veelal veroorzaakt door een ontsteking van de nekzenuwen. Deze klachten verergen door een slechte slaaphouding, voor al als de nek niet op de juiste manier wordt ondersteund. ISCHI AS Heupjicht, die optreedt achter- aan het dijbeen en ter hoogte van de kuit tot aan de voet, kan verschillende maanden aanhouden. Een onnatuurlijke slaaphouding veroorzaakt. PROBLEMEN MET DE BLOEDSOMLOOP Problemen met de bloeds- omloop zorgen vaak voor gezwollen voeten en pijnlijke en stijve kuiten gedurende de nacht. De matras zou zacht genoeg moeten zijn om de contactdruk, die de bloed- doorstroming onderbreekt, te verlagen. Orthopedische hoofdkussens en drukverlagende matrassen. Wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 medisch specialisten. De TEMPUR® Matrassen en Hoofdkussens worden wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Zij geloven rotsvast in de eigenschappen van het TEMPUR Materiaal om rug- en nek- problemen te verminderen en te voorkomen en in het feit dat de beste omstandigheden worden geboden voor een goede nachtrust. Changing the way the world sleeps. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Boonsweg 7 - Blaaksedijk (industrieterrein Heinenoord) tel. 0186 - 6013 55 Routebeschrijving zie onze website: www.slaapboulevard-kwakernaat.nl DIVERSE RESTPARTIJEN VOORDEMOZAiKUEFHEBBER ALLE TEGELS PER STUK VERKRIJGBAAR GESPECIALISEERD IN VLOERVERWARMING HlUedljk 287 - 3Q74 GD Rotterdam - Tel.: 010-485 71 09

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13