maasstad AMASBOEKJE Rose en romantiek J 'Maasboekje is de gids van Rotterdam' FFWD Dance Parade gaat voor de tiende keer los Beestenboel bij Maasstad zomerfotowedstrijd klein Vakantie foto's .op kantoor of irniu t Een digitaal fotolijstje voor 50 foto's of meer 19; Win kaarten voor Wallie's Wereldweek mr.- 95 BERGWEG 110, ROTTERDAM Woertsdag 9 augustus 2006 ROTTERDAM - Een stoet van veertig vrachtwagens vol boxen zal zaterdag weer door de stad trekken, als moderne rattenvangers van Hamelen. De dansende menigte achter de karren komt uit heel het land naar Rotterdam om uit hun dak te gaan. Het is weer tijd voor de Fast Forward Hei- neken Dance Parade. Voor de tiende keer alweer. Meedoen 9n doe-bel ,aa MIH* irn« Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitale foto/video af deling van de Randstad. Meer dan 100 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 in Rotterdam. -249*.- SUPER-UURTJ Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur tx 51 Het Maasboekje geeft sinds 1954 antwoord op alle vragen. Uitgever en oud-journalist Hans Coolegem werkt praktisch het hele jaar aan de totstandkoming. ROTTERDAM - De Dag van de Romantische Muziek wordt zondag 13 augustus weer in het Park ge- houden. Het publiek waant zich op de dag in de negentiende eeuw van Renoir en Monet: vrouwen met stro- hoeden met kleurige linten in lange zwierige jurken, mensen vleien zich neer op het gras en eten taartjes en drinken limonade, luisterend naar prachtige viool muziek van een van de acht podia in het zonovergo- ten Park met zijn zacht ruisende bomen. In het decor in Engelse landschapsstijl van Het Park vindt dit gratis toegankelijke festival dit jaar al weer vpor de twintigste maal plaats. Meer dan veertig concerten zullen die dag worden uitgevoerd. Om 12:00 uur begint de Dag van de Romantische Muziek met het ope- ningsconcert op het hoofdpodium. Dit optreden is de aanvang van een middag vol meeslepende muziek. Het middagprogramma eindigt om 17.00 uur met de inmiddels beroem- de masterclass door de zangeres Lucienne Bouwman. Onder haar bezielende leiding zullen de twee duo's dit jaar werk van Mozart ten gehore brengen Ook is er dit jaar weer een kin- derpodium waar onder andere de schilderijententoonstelling van Moussorgski wordt gespeeld en ge- danst, en ter plekke schilderijenten toonstelling wordt gecreeerd. Ook Bastien et Bastienne van Mozart zal worden uitgevoerd. Verder is er een podium met laure- aten van het Prinses Christina Con- cours evenals een viertal laureaten van de Rotterdamse Pianodriedaag- se. Het Rotterdams Conservatorium is met een aantal blaasensembles ook ruim vertegenwoordigd. Om 21:30 uur, als de schemering ingevallen is, begint het meest ro mantische deel van de Dag van de Romantische muziek met het Maanlichtconcert. Samen tijdens de zwoele avond luisteren naar Ori on Ensemble, met het programma 'Van passie, pijn en dronkenschap'. Als vanouds vormen Het Park (dat geen andere naam heeft dan Het Park en aan de Parkkade ligt tussen de Maastunnel en de Maas) en het publiek twee belangrijke elementen van De Dag van de Romantische Muziek. Het Park levert louter door zijn rustieke aanwezigheid de ro mantische achtergrond. De Dag van de Romantische Muziek begint zon dag 13 augustus om 12.00 uur en is gratis toegankelijk. Het Maan lichtconcert start om 21.30 uur. Bij slecht weer wordt het evenement een week uitgesteld. ROTTERDAM - Maandag 14 au gustus klinkt het startschot van een inzamelingsactie voor kinde- ren in Oegandese vluchtelingen- kampen. Right to Play Nederland ondersteunt slachtoffertjes van bur- geroorlogen door het opzetten van spel- en sportevenementen in Oe- ganda. Familiepark Plaswijckpark voelt zich sterk verbonden met het lot van de kinderen en organiseert daarom een speelse inzamelingsac tie tijdens Wallie's Wereldweek (tot vrijdag 18 augustus). In een poging zoveel mogelijk ou- ders en kinderen naar het park te trekken, komt het Plaswijckpark met een pracht actie. Speciaal voor lezers van Maasstad weekbladen verloot het 'plezierigste familiepark van Rotterdam' 80 x 2 vrijkaarten. Meedoen is dus vrijwel gegaran- deerd winnen! Stuur een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl o.v.v 'Right to Play' en doe automatisch mee. De vrijkaartjes zijn geldig tot eind dit jaar. Denk er alleen aan: geef gul voor het goede doel.! Mensen die misgrijpen, kunnen natuurlijk ook op eigen gelegen- heid naar het doldwaze actiepark. Entreeprijzen a 7,70 euro zijn inclu- sief toegang tot alle attracties van Plaswijckpark. Kinderen onder de twee jaar mogen gratis naar binnen. Opa's, en oma's boven de 65 betalen 5 euro. door Dik Vuik ROTTERDAM - Op zoek naar een huisarts, museum of ge- meentelijke dienst? Het Maas boekje geeft sinds 1954 ant woord op alle vragen. Uitgever en oud-journalist Hans Cool egem werkt praktisch het hele jaar aan de totstandkoming, vertelt hij Maasstad weekbla den. Maar het resultaat mag er zijn: 500 pagina's vol adres- gegevens, telefoonnummers en e-mailadressen van tal van instellingen en persoenen in Rotterdam. Het Maasboekje heeft een bijzonder plekje in het hart van Hans Coole gem. Hij is verantwoordelijk voor tal van boekuitgaven en tijdschrif- ten, maar werken aan het Maas boekje is ieder jaar opnieuw een feest. „Oorspronkelijk was het een gemeentelijke uitgave vol gemeen- te-informatie", vertelt Coolegem. „Dat is altijd zo gebleven." In het Gemeentearchief vond Hans onlangs het eerste exemplaar terug. „Net zo dik als de huidige editie. Al stonden er toen meer particulie- ren in. Een soort telefoonboek, zeg maar. Destijds heb ik er als journa list ook nog mee gewerkt." En nu stelt Hans het boekje dus zelf samen. Een monnikenwerk, zegt hij. „Het is heel intensief en je bent er bijna dagelijks mee bezig. Zo pluis ik jaarlijks alle deelgemeentegidsen uit en benader ik mensen om te zien of de informatie nog klopt. Ook lees ik alle kranten. Het is een sport om een zo goed mogelijk boekje te maken. De eerste opmerkingen voor de editie van 2007 komen nu weer binnen. Zodra het Maasboekje uit is, begin je aan het nieuwe. Ik sta altijd open voor suggesties." Het noeste verzamelwerk loont zich, want het Maasboekje geeft een zeer omvangrijk overzicht van alle denkbare belangrijke adressen. De gegevens staan gerangschikt in een vijftiental categorieen: van ge- meente en deelgemeenten tot on- derwijs, kunst en cultuur, sport, welzijn, gezondheid en wonen. Voor het economische leven van de Maasstad ontbreken onderwerpen als verkeer en vervoer en scheep- vaart evenmin. Bang dat internet het Maasboekje ooit overbodig maakt, is Hans niet. „Op internet vind je enkel informa tie waarnaar je specifiek zoekt. Dit boekje geeft direct een overzicht van alle informatie." Zo staan bij- voorbeeld alle huisartsen bij elkaar, evenals alle sportverenigingen of scholen. Door de speciale kaft blijft het boekje bij een eenmaal opge- zochte pagina open liggen. „Er komen steeds meer dingen bij die nieuw zijn", vertelt Hans ten- slotte. „Door het Maasboekje leer je Rotterdam kennen. Volgend jaar komt het tiende exemplaar uit dat wij uitgeven. Ik denk dat we dan een gebakje nemen om het te vie- ren." Het Maasboekje is te koop bij de boekhandel of bij Franscis Produc tions: e-mail info@francisproduc- tions.nl. Prijs: 14,95 euro. Zie ook www.francisproductions. nl. Doe mee de Maasstad-prijsvraag en win 2 vrijkaarten voor het Plaswijckpark. foto: archief Plaswijckpark Het jaarlijkse terugkerende evene ment viert zijn jubileum dit jaar. „In die tien jaar zijn we alleen maar groter geworden", zegt een woordvoerder van de organisatie. Het evenement bestaat dit jaar uit een stoet van veertig vrachtwagens en verschillende podia. De parade is enige in haar soort in Europa. Ter ere van het jubileum zal DJ Armin van Buren een eigen truck krijgen. Hij was al vaker op het evenement te zien, maar nooit in zijn eigen wagen. Voor de fans wacht er een speciale verrassing op de Coolsingel: het 'Armin-mo- ment'. Grote beeldschermen tel- len af tot het moment dat hij op de Coolsingel verschijnt. In deze straat staan twee grote torens met confettikanonnen. „Op het mo ment dat Armin daar tussendoor rijdt, zal hij bedolven worden on der de confetti." Veertig trucks vol boxen zullen komende zaterdag door de straten van de stad rijden. De FFWD Heineken Dance Parade vindt voor de tiende keer plaats. foto Roger van der Kraan Voor mensen die met de trein ko men, begint het feestje al op Rot terdam CS. De NS zorgt in de hal voor dj's laat de website van de parade weten. Ook zullen er buiten op het plein twee grote opblaas- bare speakers staan. „Dan kom je meteen in de swingende sfeer." Ook laat de NS langere treinen rij den vanaf Utrecht en Amsterdam, zodat de reizigers minder last heb- ben van de drukte. De vrachtwagens beginnen op de kruising van de Mathenesserlaan en de Nieuwe Binnenweg. Om elf uur zal daar een uur lang de war ming-up plaatsvinden. Vervolgens zal de stoet zich over de Nieuwe Binnenweg in beweging zetten. De veertig trucks zullen vervolgens linksaf de Mauritsweg opgaan richting het Schouwburgplein. Daarvandaan naar het Weena en dan over de Coolsingel naar de Erasmusbrug. Daar gaan ze de Posthumanlaan op en het eindpunt is bij metrostation Rijnhaven. De FFWD Heineken Dance Pa rade wordt traditioneel afgesloten met een festival op Katendrecht. Hier begint vanaf 16.00 uur een feest voor 25.000 bezoekers. Er komen daar drie podia. Net als vo- rig jaar, zal het festival bestaan uit een' mainstage en een reusachtige tent, die gehost wordt door B2S. Op het eindfeest draaien onder- meer Michel de Hey, Darkraver, Marnix, Technoboy, Miss Moni ca, Remy, Dimitri. HouseQuake, Cleon Macnack, Showtek. Benny Rodrigues, Joris Voorn, Rutthles, Evil Activities en Beholder Ba- listic. Een derde podium wordt gevormd door vijf trucks uit de parade. Op die manier werden tien jaar geleden tijdens het eerste eind feest op de Parkkade ook de area's gevormd. Hier zijn onder andere Loveland en Armada Music. De organisatie hoopt op net zo'n groot succes als vorig jaar. Toen kwamen er 350.000 mensen naar de stad. „We rekenen dit jaar zeker weer op een paar honderd duizend man, maar het blijft altijd afwach- ten." De Dance Parade is leuk voor iedereen benadrukt de organisatie. Voor iedereen „Het is altijd leuk om mensen te kijken. Ook al houd je helemaal niet van dancemu- ziek." Een paar jaar geleden was er een groepje bejaarden gekomen. „Zaten ze daar op hun klapstoel- tjes met confetti te strooien en een lol dat ze hadden." U kunt nog altijd meedoen aan de zomerfotowedstrijd. Het enige wat u hoeft te doen om mee te dingen, is een exemplaar van dit weekblad mee te nemen naar uw vakantie- bestemming en ons een foto te sturen waarop de krant duidelijk in beeld is. De foto moet wel het ultieme Zo- mergevoel uitdragen. Hoe en waar u dat doet, maakt niet uit. Uw eigen creativiteit is maatgevend. Gaat u niet weg deze zomer? Geen pro- bleem, ook de thuisblijvers mogen meedoen! Wilt u uw eigen foto in de krant zien en ook nog eens kans maken op een van de prijzen? Stuur uw foto zo snel mogelijk, maar niet later dan 20 augustus naar: zomer- foto@maasstad.nl of per post naar Zomerfotoactie, Maasstad weekbla den, postbus 1162, 3000 BD Rotter dam. Vergeet niet om uw naam, uw woonplaats en de plek waar de foto is genomen te vermelden! Op 30 en 31 augustus vindt u de einduitslag van de wedstrijd in deze krant. Over de uitslag van deze ac tie wordt niet gecorrespondeerd. Maasstad wordt gelezen op grote REGIO - Maasstad weekbladen organiseert deze zomer in samen- werking met Foto Klein de actie Zomerfoto 2006. Wie meedoet, maakt kans op prachtige prijzen: een Pentax Optio 50L digitale ca mera, een Epson fotoprinter, een Apple I-Pod Shuffle en tientallen fotocreditcards. Ook deze week vindt u in deze krant weer enkele genomineerden. oogte... De familie Boeren uit Schiedam las Maasstad op grote hoogte. Na een klim naar 2100 meter blies de heer Boeren even uit en las en passant de krant op deze idyllische plek. Een nieuwsgierige koe nam polshoogte. Yara van Heer uit Capelle had ook een bijzondere lezer van de krant. Tijdens het wadlopen werd deze krab betrapt op nieuwsgierigheid. ...maar ook op zeespieqelmveau Correct foto/video riimtai Photoframe COMPOSITOR PF 10-145 9.14 CM MULTIMEDIA DIGITALE FOTOLIJST Speelt video's, muziek en foto's. U kunt in en uit zoomen en het volume aanpassen. Voorzien van repeat functie, auto- matische slide show, slide show met MP3 achter grond muziek etc. Heeft een resolutie van 800x600. Geschikt voor CF/MS/ SD/MMC EN SM kaart. CORRECTPRIJS Art.nr. 314078 COMPOSITOR PF 10-251 26.4 CM DESIGN PICTURE FRAME Heeft dezelfde eigenschappen als de Compositor PF 10-145 Scherm grootte 26.4 cm. CORRECTPRIJS 179 259 PHILIPS 7FFIAW DIGITALE FOTOLIJST Toon digitale foto's in deze digitale fotoliist met een geheugenopslag voor 50 foto's of meer. Voorzien van USB aansluiting en kaartlezer voor o.a. Secure Digital, MemoryStick (Pro) en Compact Flash typel. Afm. 21.2x16.4x10.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 303734 199 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de g^'B-OflV Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. 1.0 GB SD CARD Voor toepassing in digitale foto camera's (biivoorbeeld Canon, Nikon en HP), muziek (mp3), smartphones en video-camera's. Ideaal om uw vakantiefoto's op vast te leggen. ALLEEN ZAT. 12 AUG. VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 313609 IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 12.00 -17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 19