4 ,,f Ili2 L2 Natte neus in de lucht op catwalk Schouwburgplein Zwembad de Kulk Zomerterras 2006 i-mm ■m 1% Woensdag 9 augustus 2006 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM VLAARDINGEN - Zelfs voor wie hartstikke bang is in het donker zijn de voorstellingen van de Antwerpse theater groep Tol van harte aan te be- velen. Twee jaar geleden werd de voorstelling die de groep op het Vlaardingse Zomerter- ras zou geven afgelast, omdat de autoriteiten na de vuur- werkramp in Enschede geen enkel risico wilden nemen met het verlenen van vergunningen voor iets dat zelfs ook maar in de verste verte brand- of ont- plofbaar zou kunnen zijn. „Hartstikke jammer, want wij gebruiken absoluut veilig theater- vuurwerk, en dat in zo'n kleine hoeveelheid dat er absoluut niets mis kan gaan. We zijn daarom nu wel blij dat we ons alsnog kunnen bewijzen op het Zomerterras, want dat is in Nederland toch een be- langrijk festival waar je als groep op gestaan moet hebben." Aan het woord is Lot Seuntjes, een Belgi- sche die pas bij nadere beschou- wing Nederlandse blijkt te zijn. „Ik ben veertig jaar geleden in Bladel geboren en deed de Kunstacademie in Utrecht. Elf jaar geleden ben ik vanuit Amsterdam naar Antwerpen vertrokken omdat het cultuurkli- maat daar zowol overdag als 's nachts veel ruimer en levendiger bleek te zijn." a MILIEUBERICHT UIT UW REGIO van de lezer xq 52 Vrijdag 11 augustus Zaterdag 12 augustus Zondag 13 augustus 4,t .41 ik. Rooms Katholieke Kerk Pax Christi: zo. 10.30 uur: pater L. Poot. Heilige Lucaskerk: zo. 10.00 uur: pater E. Clarenbeek, m.m.v. Willibrorduskoor. Zorgcentrum de Wetering: za. 18.00 uur: pater L. Poot. Protestantse Kerk: Grote Kerk: za. 11.00 uur: Kom zing met ons en doe als wij; zo. 10.00 uur: ds. N.M. Tramper. Oosterkerk: zo. 10.00 uur: M.C.A. Korpel. Bethelkerk: zo. 10.00 uur: geen dienst. Emmaiiskerk: zo. 10.00 uur: ds. J. van de Meent. Rehobothkerk: zo. 10.00 uur: ds. L. van Dalfsen. Ichthuskerk: zo. 10.00 uur: ds. J.-J. Suurmond. Kerkcentrum Holy: zo. 10.00 uur: geen dienst. Vredeskerk: zo. 10.00 uur: J. Sosef; 17.00 uur: ds. P. van den Heuvel. Zonnehuis: zo. 10.15 uur: ds. D. Braam. Vlietland Ziekenhuis: zo. 09.00 uur: M.J.H. Kramers-Mel- chers. Wetering: zo. 10.15 uur: J. Zegwaard. Vaartland: zo. 10.15 uur, geen dienst. Remonstrantse Gemeente: Hoflaan 39. zo. 10.30 uur: ds. K.J. Holzapffel. Christelijk Gereformeerde Kerk: Emmaslraat 116. zo. 10.00 uur en 17.00 uur, ds. Droger. Gereformeerde Gemeente: Sionkerk, Westnieuwland 56. zo. 10.00 uur leesdienst; 18.30 uur: student M. Joosse. Nederlands Gereformeerde Kerk: Hoflaan 39. zo. 09.00 uur: ds. P.J. van Kampen; 16.30 uur: ds. F. Blokhuis. Gereformeerde Kerk (Vrijge- maakt): De Fontein, Groen van Prinsterer- straat 65a. zo. 9.30 uur: ds. C. van Dijk; 16.30 uur: ds. D. van Houdt. Kerk van de Nazarener: Zwanensingel 1. zo. 09.30 uur en 12.00 uur, ds. Ed Meenderink. Leger des Heils: Korpsgebouw, Magnoliastraat 41. zo. 10.00 uur, samenkomst o.l.v. majoor M. Herrewijnen. Voile Evangelie Gemeente: CBS de Ark. Lissabonweg 8. zo. 10.00 uur: spreker: Rinus de Bruijne www. maasstad weekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct.p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties totmaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 0104004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Theatergroep Tol schept licht in de duisternis door Peter de Jong Als spil en woordvoerster van the ater Tol bestiert zij vanuit Antwer pen de theatrale gang van zaken die de groep met haar voorstellin gen de afgelopen tien jaar op vele verschillende locaties in Europa en zelfs Latijns Amerika heeft ge- bracht. Varend door de Delftse grachten, in een park in Warschau, op het strand in Costa Rica of tij- dens de 'Zomer in Antwerpen'. „Elke stad heeft zijn eigen sfeer en publiek. In Polen waren de bezoe- kers heel gedisciplineerd, waar- door het mogelijk was dat er drie <*1 Twee jaar geleden werd de voorstelling die theatergroep Tol op het Vlaardingse Zomerterras zou geven afgelast. „We zijn daarom nu wel blij dat we ons alsnog kunnen bewijzen." keer zoveel bezoekers op het ter- rein naar onze voorstelling konden kijken zonder dat er problemen ontstonden. Nederlanders zijn veel uitbundiger, terwijl Belgen daaren- tegen toch wel weer wat rustiger zijn. En het maakt natuurlijk veel verschil of je voor studenten of ou- deren of toeristen speelt. Iedereen reageert anders en dat maakt ook voor ons elke voorstelling tot een nieuwe ervaring." Er spelen niet minder dan 22 men- sen voor en achter de schermen van het internationale Tol. Een Cubaan, Argentijnen, Costarica- nen, Nederlanders en Belgen dus. „Wij hebben voor een poetische theateridentiteit gekozen. Daarbij maken we heel veel gebruik van lichteffecten, maar daarvoor moet het uiteraard wel donker zijn om ze waar te kunnen nemen. En dat betekent natuurlijk weer dat onze voorstellingen voornamelijk in de avonduren plaats vinden." Corazon de Cafe en Corazon de Angeles zijn twee voorstellingen in het donker waar niemand bij weg zal lopen, zoals de bescheiden Antwerpse Lot toch heel Neder lands zelfzeker durft te beweren. „De 300 mensen die zaterdag op de tribune aan de haven terecht kunnen om Corazon de Angeles te zien, krijgen eerst een grondpa- rade van de groep, vooraleer die vanuit een kraan hoog in de lucht als verliefde vuurvliegjes, elfjes en engelen het sprookje van hun huwelijk met vuurwerksterretjes zullen bezegelen." Maar eerst zal theater Tol met Mages de Tiempo op vrijdagavond de voorstelling Corazon de Cafe op het Hondenterras spelen. Een intiem theatercircusgebeuren in het genre van beeldende theaterkunst waar het publiek wordt opgewacht met de geur van bruingebrande koffie en melancholische bandone- onmuziek. ROTTERDAM - Het was een beestenboel afgelopen zater dag op het Schouwburgplein in Rotterdam. Huisdieren en hun baasjes lieten zich, in het kader van het evenement Pets Passion Parade, op het plein van hun beste kant zien. Het nieuwe festival is succesvol verlopen. Huisdieren en passie. Voor mensen die er geen hebben, is de band tussen dier en eigenaar vaak iets onbegrijpelijks. Daarom heerst er op het Schouwburgplein ook het 'wij gevoel'. lemand die niet van dieren houdt, komt niet naar dit evenement. Op het plein gebeurt overal wel wat. Hoewel de hond vandaag huisdier nummer een is, wordt er ook aan- dacht besteed aan katten en pape- gaaien Er is zelfs een kerkuil met de naam Lucy. Deze dame amuseert zich op de hand van haar eige- naresse, Thea Hartog. Het baasje heeft een speciale handschoen aan om niet de scherpe nagels van het beestje te voelen. De deels witte uil is een gewild model voor iedereen met camera. De uil geniet overdui- delijk van alle aandacht. „Daar worden onze dierendeelne- mers op geselecteerd", vertelt Jo- lean Versteege van de Pet Passion Parade. „Er moet een goede band zijn tussen huisdier en eigenaar. Bo- vendien moet het dier van aandacht houden. Want het moet leuk blijven voor het beestje." Pet Passion Parade is tot stand gekomen door een prijsvraag van Rotterdam Festivals. Deelnemers moesten een evenement bedenken dat er nog niet was. Het winnende idee van de Pet Passion Parade kwam van Irene Muller. Achter de coulissen van de catwalk voor mens en dier is het een druk- te van belang. Leden van de pers struikelen bijna over elkaar en de hoofdrolspelers. Bij de kleedruim- te, met de naam 'dogsdepartment', worden mens en dier gepimpt. Met kleurige kleding worden beestje en baasje klaargestoomd voor de cat walk. In de kleedkamer komt een dame tevoorschijn in marinelook. net als haar hond. Die draagt een zeemanstruitje en kijkt apetrots. Er zijn ook andere honden die meer aan hebben dan hun vacht. Een man in clownskostuum heeft van zijn dalmatier ook een clowntje ge- maakt. De hond heeft ccn Pipomuts op en een kleurig jasje. Ook staan er allerlei kraampjes met informatie over dieren en dieren- benodigdheden. Bij de papagaaien en parkieten drive-in wordt alles verteld over de verzorging van deze dieren. Wie iets voor zijn hond wil kopen, kan terecht bij Petdesign uit Den Bosch. Bankjes voor de hond, tassen, riemen en jasjes, alles is er. „Wij hebben zelf honden. Willen zij een product niet, dan gaan we het niet verkopen", aldus de eige- naresse. Er werden verschillende dingen gratis uitgedeeld. zoals Wraf lifestylemagazine voor baasjes en proefmonsters van hondenvoer Be- neful en kattenvoer Gimpet. Voor wie er geen genoeg van krijgen: honden.blogo.nl wordt gepresen- teerd als leukste weblog over hon den. Beestjes en baasjes zijn klaar voor de catwalk. foto: Roel Dijkstra In de week van 31 juli tot 7 augustus komt een gemiddeld aantal klachten binnen. De meldkamer van de DCMR Miiieudienst Rijnmond behandelt 439 klachten en vragen om informatie van bewoners uit de regio. Hieronder een korte toelichting op twee opvallende voorvallen: de stankoverlast van Shell Nederland Raffinaderij en de stroom- storing op Goeree Overflakkee. Stroomstoring op Goeree Overflakkee Goeree Overflakkee zit vanaf zaterdag 5 augustuszorider stroom na een ontploffing in het verdeelstation in Middelharnts. De gevolgen zijn enorm. Gsm en semafonie is niet mogelijk, bedrijven en instellingen, waaronder de waterzuivering en een varkensfokkerij komen in de problemen. Dit is een greep uit de directe gevolgen. In verband met de grootschalige consequen ces van de stroomstoring komt in Goedereede de regionale Veiligheidsstaf bij elkaar om te inventariseren wat er allemaat gebeuren moet als de stroomstoring langer duurt. De rampenstaf van gemeentes en hulpdiensten voert alle nodige acties uit om de gevolgen van de stroomstoring te beper- ken. Chemisch adviseurs van de DCMR adviseren beide staven. Zij zijn dag en nacht oproepbaar bij calamiteiten, zowel in het Rijnmondgebied ais op Goeree Overflakke. Zij krijgen ondersteuning van de meldkamer van de DCMR als vraagbaak en tussenpersoon van verschillende instances. In de loop van de zondag is de storing opgelost. Eneco Energie verwacht over twee weken de resultaten van het externe onderzoek. Shell veroorzaakt opnieuw stankoverlast in de regio Vrijdag 4 augustus bellen 26 bewoners van Hoogvliet, Poortugaal en Oud- Beijerland naar de meldkamer over de stank van een olie-, rotte eieren- en zwavellucht. Shell Nederland Raffinaderij in Pernis veroorzaakt de stankoverlast. Bij het vullen van opslagtanks gaan stinkende restgassen de lucht in. Zondag 7 augustus is er een storing in de waterzuiveringsinstallatie bij Shell. Daarom moet gas via de fakkel verbrand worden. Deze keer komen de klachten over stankoverlast van 23 inwoners van Spijkenisse, Hoogvliet en Klaaswaal. De ontzwavelingsfabriek van Shell is buiten gebruik. Daarom kan het bedrijf niet op de gebruikelijke manier produceren en veroorzaakt het sneller dan anders stankoverlast. Fakkelen is een veiligheidsmechanisme en treedt in werking als de druk in een fabriek te hoog oploopt. Als u meer wilt weten over fakkelen, kijk dan op www.dcmr.nl. Op onze homepage staan twee verwijzingen naar pas verschenen folders over fakkelen. De DCMR Miiieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Kijk voor meer informatie op onze website www.dcmr.nl. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Hoe kan men uitgerekend zwem bad de Kulk de schuld geven van een gebrek aan zwemwater. Het zwembad zal onderhouden moeten worden en dat moet ge beuren als verenigingen en doel- groepen geen gebruik maken van het bad, zij hebben immers contrac- ten met het bad afgesloten over het gebruik. Dat er geen buitenwater beschikbaar is, is de schuld van de toenmalige gemeenteraad die met de huidige minister van Ardenne als sportwethouder de beslissing heeft genomen het Kolpabad met het mooie buitenbad te slopen. Er was geen behoefte aan een buiten bad waar toch te weinig gebruik van werd gemaakt. Een goed alternatief was de aan- gelegde Krabbenplas, inmiddels verheven tot Krabbelplas of zo als ik ook al hoor onder de burgers, schurftplas. Dat prachtige alterna tief ligt er nu ver- laten bij en de bur gers moeten nu hun vertier zoeken tot ver buiten de gemeentegrenzen. Om de miskleun uit het verleden goed te maken, gaan er nu in de gemeenteraad stemmen op om een buitenbad te bouwen bij het sport- centrum de Polderpoort. Onbetaal- baar!De stichtingskosten zullen nog wel ergens vandaan te halen zijn, maar de exploitatiekosten zul len veel te hoog zijn. Die moeten immers worden doorberekend aan de gebruiker. Huug Paalvast, Vlaardingen VLAARDINGEN - Twwe weekenden van het Zomerterras zijn achter de rug. Het goede nieuws is dat er dus ook nog twee in het verschiet liggen. Als het weer een beetje blijft meehelpen wordt ook het komend weekend zeker een succes. Aan het programma zal het in ieder geval niet liggen. Een overzicht. 17:00-24:00 Carmen's Cantina [culinair]: Carmen kookt lekker, zo lekker, je wou dat je het zelf kon. Geef je over aan Carmen en laat haar je smaakpapillen verwennen! 19:00-24:00 Mareado [beeldende kunst]: Aan de ingang van het terrain maakt kunstenaar Cees Eykelenboom in en rond het meertje, met behulp van verlichting, wind en drijvende objecten, een kunstwerk. 19:00-20:00 Zomerterras Huisband [muziek]: Muzikanten die feilloos de juiste sound kunnen raken van de meest uiteenlopende genres; van jazz en unplugged, soul en pop, tot de echte feestmuziek. 20:00-20:30 Slamcase: Poetry Slam Showcase [poezie]: Jonge dichters die hun sporen al lang verdiend hebben en zich meer thuis voelen op het podium dan achter een vel wit papier, wassen je een half uur lang met poezie de oren. 20:00-21:00 Joep Pelt-Standing at the Crossroads [theater]: Beeld, geluid en live-muziek voeren de toeschouwer mee naar een kruispunt waar de predikant, de duivel, de blanke bluesfanaat en de zwarte biuesmuzikant elkaar tegenkomen. Voorstelling in het Roth-theater. U wordt opgehaald bij het Zomerterras. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiestand voor vijf euro. 21:00-21:30 Senna [muziek]: Senna Gourdou is een krachtige dame die zich moeiteloos staande kan houden in de Nederlandse hiphopvoorhoede. Ze staat nu aan het begin van een veelbelovende carriere. 21:30-22:30 Theater Tol Magos del Tiempo [theater]: Beeldende voorstelling, waarin het publiek wordt opgewacht door vormgevers, muzi kanten, acteurs, jongleurs en steltenlopers (zie hiernaast). 22:00-24:00 Moving Faces-Angelique van Woerkom [film]: Je kijkt naar 750 personen, van vijf weken tot 105 jaar oud, die afgelopen jaar in Vlaardingen, min of meer terloops, zijn geportretteerd. 22:30-24:00 Izaline Calister [muziek]: Izaline Calister is een beto- verende zangeres die op meesterlijke wijze de traditionele muziek van haar geboorteland, de Nederlandse Antillen, vermengt met hedendaagse jazzmuziek. 01:00-01:30 Senna [muziek]: After Party in De Salon. Senna Gourdou is een krachtige dame die zich moeiteloos staande kan houden in de Neder landse hiphopvoorhoede. Ze staat nu aan het begin van een veelbelovende carriere. 13:30-24:00 Carmen's Cantina [culinair]: Carmen kookt lekker, zo lekker. je wou dat je het zelf kon. Geef je over aan Carmen en laat haar je smaakpapillen verwennen! 13:30-24:00 Mareado [beeldende kunst]: zie boven. 13:30-14:10 Ricky de Sire De Verboden Vruchten [muziek - Popter- ras] 14:30-15:10 Sanne en ik [muziek - Popterras] 15:30-16:10 Barry Jive [muziek - Popterras] 16:30-17:10 Toffe Haan [muziek - Popterras] 19:00-20:00 Bambata-Kinderworkshopdjembe [kinderen]: Datdjembe spelen leuk is voor kinderen zal blijken uit de Kinderworkshop djembe. 20:00-21:00 Bambata [muziek]: Vervolgens zullen de meest getalen- teerde leerlingen van Bambata een gloedvolle demonstratie geven van hun kunnen. Als sluitstuk en uitsmijter schotelt Bambata ons een optreden voor van vijf rasartiesten uit Senegal. 20:00-21:00 Joep Pelt-Standing at the Crossroads [theater]: Beeld, geluid en live-muziek voeren de toeschouwer mee naar een kruispunt waar de predikant, de duivel, de blanke bluesfanaat en de zwarte biuesmuzikant elkaar tegenkomen. Voorstelling in het Roth-theater. U wordt opgehaald bij het Zomerterras. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiestand voor vijf euro. 20:00-21:00 Theater Roth - Paard [theater]: Paard is een monoloog die raakt aan de problematiek van het anders zijn. Een sprankelende, ont- wapenende monoloog vol humor. Salome Aussen won in 2006 met Paard het Monologenfestival Rotterdam. U wordt opgehaald bij het Zomerterras. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiestand voor vijf euro. 21:00-21:45 DJ Antal [muziek]: Er zijn wel eens van die bijzondere dj's die steeds maar de platen opzetten waarvan je dan meer Wilt weten. Dj Antal is er zo eentje. 22:00-23:00 Atongo Zimba [muziek]: Atongo Zimba en zijn acht muzi kanten sterke band spelen afrobeat van de bovenste plank. Een mix van de Ghanese griot-zangtraditie met jazz en funk. 22:45-24:00 DJ Antal [muziek]: Er zijn wel eens van die bijzondere dj's die steeds maar de platen opzetten waarvan je dan meer wilt weten. Dj Antal is er zo eentje. 23:00-24:001 Theater Tol - Corazon de Angeles [theater]: Een feeerieke, elfjesachtige sfeer, sprookjesfiguren, twee spelers in een roeiboot, fraaie live gespeelde gitaar- en accordeonmuziek en acht engelen, bungelend en heen en weer zwaaiend op grote hoogte: een sprookje! 12:30-13:30 Letizia Sciarone RPhO Strijkkwartet [zomerterras klassiek]: Een concert voor strijkkwartetmet prachtige stukken van onder andere Vivaldi, Haydn en Schubert. 13:00-18:00 Carmen's Cantina [culinair]: Carmen kookt lekker, zo lekker, je wou dat je het zelf kon. Geef je over aan Carmen en laat haar je smaakpapillen verwennen! 13:00-13:30 Mareado [beeldende kunst]: zie boven. 13:00-16:00 Adventure 3: Hersenspinsels en Splijtzwammen [adven ture]: Ook al kom je Harry Potter zelf niet tegen, het lijkt wel of je in een van zijn avonturen zit. Een oud kerkhof, een toverschool, een heksenkring, een kunstenaar die op het kerkhof woont, betoverde standbeelden en rond- lopende kunstwerken, wat doet dat daar allemaal? Zowel de start als het einde vindt plaats op het Zomerterras zelf. Deelname vanaf 9 jaar. 13:00-17:00 Circusschool Hannes en Co [kinderen]: Iedereen kan deel- nemen en allerlei circustrucjes leren. 14:00-15:00 Kinderconcert - Letizia Sciarone RPhO Strijkkwartet [kinderen]: De kinderen krijgen een verrassende presentatie te zien van prachtige stukken van onder andere Vivaldi, Haydn en Schubert. Een strijk kwartet voor kinderen? Onwijs leuk! 14:30-15:30 Theater Roth - PAARD [theater]: zie boven. 15:00-16:30 Theatergroep Fratsen en Kindertheater Facetten [kinde ren]: Beethoven, Chopin en Mozart treffen elkaar op een muziekconcours. Degene die wint mag de dans componeren die vanmiddag door iedereen gedanst wordt. 15:00-16:00 Joep Pelt-Standing at the Crossroads [theater]: zie bo ven. 16:30-17:30 Magda Mendes Agora Sim [muziek]: Traditionele Brazi- liaanse muziekstijlen gecombineerd met moderne composities en invloeden uit de jazzmuziek. 19:00-19:30 en 20:00-20:30 Magda Mendes Agora Sim in het Delta Hotel [muziek]: zie boven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5