i 4 $LM. Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Onder de sterrenhemel films kijken in De Plantage www.schiedam.nl Stedelijk Museum Schiedam biedt soulaas bij zon en regen iongerenuitwisseling in Slovenie Wei het idee, maar niet het geld?! Tentoonstelling Niet Netjes 2e Zomerfeest Schiedam-Noord gemeente Schiedam Week 33 Woensdag 16 augustus 2006 eenmalige subsidie voor welzijns- activiteiten 2e ronde 2006 6 augustus - 27 augustus 2006 Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket" op Schiedam.nl 5 zaterdag 26 augustus, locatie Bachplein Ill Bouwzaken P. Sloof ■Q Gemeenteberi In het kader van internationale uitwisselingen tussen partnersteden is door Velenje, de Sloveense partnerstad van Schiedam, van 29 juli tot en met 6 augustus een groot jonge- renkamp georganiseerd onder het motto MEET EUROPE Schiedam was hierbij vertegenwoordigd door vijf leerlingen van de Schiedamse Scholengemeenschap Schravenlant onder leiding van hun geschiedenisleraar. Aan dit kamp werd deelgenomen door jongeren uit Zweden, Polen, Wales, Duitsland, Hongarije, Frankrijk, Italie en gastland Slovenie. Zij musiceerden, acteerden, maakten televisie en gezamenlijk een krant. Op het drukke programma stonden verder onder meer een afdaling in een kolenmijn en een kilometers lange kruiptocht door een grottenstelsel. Er werd gekampeerd bij een bergmeer in de buurt van Velenje. Dit jongerenproject is mogelijk gemaakt dankzij een subsidie van de EC. Naast een eigen bijdrage van de Schiedamse deelnemers heeft de gemeente Schiedam met een subsidie bijgedragen aan de reiskosten. De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd voor Schiedammers. Denk hierbij aan een bijzondere bijeenkomst van uw vereniging, een hiphopfestival, een straatfeest, een schoonmaakactie met de buurt, een activiteit voor een speciale doelgroep Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De eerste ronde heeft al plaatsgevonden Er zijn veel leuke plannen ingediend, waarvan de volgende zijn gehonoreerd: een wijkactiviteit bij kinderboerderij de Gorzen zomerspelen op het Cornelia van Zantenplein, begeleid door moeders een zomerkamp voor kinderen uit de wijken Zuid, Oost en Noord instructiecursussen reanimatie. Nu gaat de tweede ronde van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 24 September. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 november. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit een overzicht van de inkomsten en uitgaven het gevraagde subsidiebedrag. Het moet gaan om een activiteit die nog in 2006 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 24 September 2006 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010- 246 56 10. Barstens vol waren Pand Paulus en de galerie van Jacques Tange bij de opening op 6 augustus van de tentoonstelling Niet Netjes; 'erotiek met een knipoog'. Het is een vette knipoog, de voorstellingen zijn veelal vrolijk en laten de bezoekers vooral glim- lachen. Het is dit jaar al de tiende keer dat Niet Netjes plaatsvindt, de eerste jaren was dat alleen met het werk van Jacques. Veel van zijn kunstwerken hebben iets pikants en zo is het begonnen. De laatste drie jaar is de expositie groter en meer internationaal gewor- den. Dit keer doen maar liefst rwintig kunstenaars mee. Alles bij elkaar is het een succes- formule, het onderwerp, de locaties dicht bij elkaar in de binnenstad en de deelnemende kunstenaars; er zit toekomst in. Wie wil gaan kijken moet snel zijn, dat kan tot en met zondag 27 augustus op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis. Pand Paulus Korte Haven 125 Schiedam www.stichtingkunstwerk.nl Galerie Jacques Tange Grote Markt 6a Schiedam www.jacques-tange.com Of het nu vanaf een kleed in het gras, een oude bank of op een gehuurde stoel is, in De Plantage kan iedereen van 21 tot en met 27 augustus genieten van films tijdens de openlucht Filml Pleinbioscoop. De programmering varieert van psychologische drama's en roadmovies tot heerlijke zomerfilms. Het festivalterrein is vanaf 21.00 uur open en het programma start iedere avond met een korte artistieke voorfilm, waarna direct de hoofdfilm begint. Het openlucht filmfestival vindt al jaren plaats in Rotterdam en wordt dit jaar voor het eerst georganiseerd in Schiedam, Den Haag en Eindhoven. Het programma in Schiedam bestaat uit een aantal filmtoppers als 'Crash', 'The World's Fastest Indian' en 'Me and you and everyone we know'. De ene dag staat een Hollywoodklassieker op het programma, de dag daarna wereldcinema of een filmhuisfilm. Programma Op maandag 21 augustus begint het filmfestival in Schiedam met de documentaire 'Crossing the Bridge' over de mengvormen van westerse en oosterse muziek in Istanbul. De dag daarna staat het psychologische drama 'My Summer of Love' op het programma en woensdag 'Le grand Voyage'. In deze innemende roadmovie ziet de kijker hoe een Marokkaanse immigrant en zijn jonge zoon dwars door Europa rijden en elkaar langzaam leren kennen. Donderdag 24 augustus is de zomerse film 'The World's fastest Indian' te zien met Anthony Hopkins en vrijdag is het scherm voor Sandra Bullock in 'Crash': een prachtig drama met een uitdagende blik op discriminatie. De zaterdagavondfilm kan het publiek zelf kiezen via huis-aan-huisbladen en internet. Voor Schiedam kan gekozen worden uit 'Kept and Dreamless', 'La Perrera' of'Walking on the wild side'. De slotfilm van de Filml Pleinbioscoop in Schiedam is 'Me and you and everyone we know'. Het hele programma van het filmfestival is te lezen op www.pleinbioscoop.nl. Programma Filml Pleinbioscoop Schiedam maandag 21 augustus: 'Crossing the Bridge' (Fatih Akin, 2005) dinsdag 22 augustus: 'My Summer of Love' (Pawel Pawlikowski, 2004) woensdag 23 augustus: 'Le Grand Voyage' (Ismael Ferroukhi, 2004) donderdag 24 augustus: 'The World's fastest Indian' (Roger Donaldson, 2005) vrijdag 25 augustus: 'Crash' (Paul Haggis, 2004) zaterdag 26 augustus: De favoriete Tigerfilm zondag 27 augustus: 'Me and you and everyone we know' (Miranda July, 2005) Regent het of wordt het kouder, dan stijgt vaak het museumbezoek. Maar met warm weer is het museum is een van de koelste plekken in de stad en er is momenteel in het Schiedamse Stedelijk het nodige te beleven. In het vernieuwde museum zijn nu in 11 zalen tentoonstellingen te bezichtigen. Drie zalen zijn gereserveerd voor de vaste collectie van het museum: Cobra, Cool Contemporary. Nog tot en met 20 augustus is de tentoonstelling Picasso, Klee en Miro en de moderne kunst in Nederland te bekijken met bijzondere activiteiten op de laatste dag van de tentoonstelling. Op 8 juni werden twee nieuwe tentoonstellingen geopend: en overzicht van het werk van Anne van Eck en Martijn Schuppers in de reeks Unisono, die in 1996 startte. In deze serie krijgen hedendaagse kunstenaars de gelegenheid om nieuwe ontwikkelingen in hun werk te tonen. Van Fritz Pitz, is de expositie portretten van Appel tot Zadkine te zien. De tentoonstellingen zijn tot en met 8 oktober 2006 te bekijken: Werk van Anne van Eck Unisono 13: Anne van Eck, (1974)Amoroso Anne van Eck is van jongs af aan gefascineerd door zowel dode als levende dieren. Met was, klei en textiel maakt zij wezens die niet herkenbaar zijn als een bepaald dier, maar toch komen ze vertrouwd voor. Zowel in haar foto's als in haar beelden zijn het hulpeloze, onooglijke wezens, waaraan je niet kunt zien of ze dood of levend zijn. Dat roept een dubbel gevoel op: aan een kant mededogen, maar aan de andere kant verwarring. Unisono 14: Martijn Schuppers, (1967)The Nature of Painting Martijn Schuppers maakt schilderijen. Hij wil geen voorstelling schilderen, maar het gaat hem om het materiaal dat hij gebruikt: verf en oplosmiddel. Door de manier waarop hij werkt lijken zijn schilderijen op foto's van landschappen op andere planeten of is het net alsof je door een microscoop kijkt en uitvergrotingen ziet van bacterien of stenen. Ze suggereren een onbegrensde diepte. Fritz Pitz (1923-2006) Fotoportretten van Appel tot Zadkine Hoewel hij in zijn leven met vele bekende kunstenaars in contact kwam door hen te portretteren en internationaal erkenning genoot, is het werk van Fritz Pitz niet bij een groot publiek bekend. Eigenlijk wilde hij schilder worden, maar volgde zijn vader op in het Fotoatelier Pitz in zijn geboortestad Bocholt en specialiseerde zich in het maken van portretten. Hij maakte niet snel 'een kiekje' maar zocht naar een moment waarop hij de 'mens achter de kunstenaar' kon vastleggen. Het museum toont nu deze fotoportretten van kunstenaars als Karel Appel, Lucebert, Tajiri, Constant, Carel Willink. Bij de tentoonstellingen zijn publicaties verschenen, die in de museumwinkel te koop zijn. In de museumwinkel is ook de Vriendengalerie gevestigd. Als Vriend van het museum 15.00 per jaar) krijgt men veel voordelen. Een daarvan is de mogelijkheid om kunst werken aan te kopen, speciaal voor Vrienden van het museum: foto's en een digitale print van Anne van Eck en een serie foto's van Martijn Schuppers. Openingstijden van het Stedelijk Museum Schiedam op de Hoogstraat 112: Dinsdag tot en met zondag 10.00-17.00 uur I'h" Toegang: 5-00 voor volwassenen \Kr nrn ,o on 2.50 korting voor Pas65, Rotterdampas en kinderen 4 t/m 12 jaar gratis voor kinderen tot 4 jaar, Vriendenpas, Museumjaarkaart, Vereniging Rembrandt en ICOM-pas Op woensdag is de toegang gratis. Op zaterdag 26 augustus is het weer zover: het Zomerfeest Schiedam-Noord. Dit is de tweede editie van dit evenement, dat nu jaarlijks terugkeert. Net als vorig jaar vinden de festiviteiten plaats op het Bachplein. Typerend voor het feest is dat er activiteiten zijn voor alle leeftijden en dat het een mix is van diverse culturen. Het feest wordt geopend met een optreden van de Schiedamse drumfanfare Harpe Davids. De kinderen kunnen zich laten schminken, zich vermaken op een springkussen of meedoen aan sport en spel. Verder is er een braderie en rommel- markt en zijn er optredens van diverse dans- en muziekgroepen. Het avondprogramma is afgestemd op de jongeren, met onder andere R&B, rap, dance en dj's. Het feest wordt georganiseerd door Stichting Welzijn Schiedam (SWS) met hulp van vrijwilligers uit de wijk. Zij worden daarbij ondersteund door diverse Schiedamse orga- nisaties, waaronder Woonplus Schiedam, gemeente Schiedam, politie regio Rijnmond/ Schiedam, Irado en het Fonds Schiedam-Vlaardingen. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 3 augustus 2006 t/m 11 augustus 2006 bouwaanvragen: Buitenhavenweg 9, 3113 BC Verleende bouwvergunningen: Verzonden 8 augustus 2006 Groeneweg 32, 3124 KA Maatschap Zeeuw Grote Markt 11A, 3111 NG D. Voerman Gem Schiedam, afd. Vastgoed VW-kantoor/winkel gedeeltelijk vernieuwen P.Baartmans 2 dakkapellen plaatsen St. Openbaar Voortgezet Onderwijs cv-ketels wanden ketelruimte gedeeltelijk slopen Jan van Zutphenstraat 117, 3119 BN H. Oomen dakkapel plaatsen F. van Harmelen carport tot garage verbouwen ONS Ingenieursbureau zelfdragende steiger- constructie oprichten (wijziging) J. Taheij dakkapel plaatsen (herziene aanvraag) Westmolenstraat/Elzensteeg/Westvest Bokx vastgoed ontwikkeling BV 49 woningen 6 apparte menten en een verdiepte stallinggarage bouwen Hoepelmakerhof 15, 3123 RA Hugo de Grootstraat 4-6, 3119 HA Nassaulaan 73, 3116 ET Nw. Haven/Vlaardingerdijk/ Westfrankelandsestraat Punter 29, 3123 BM Verzonden 10 augustus 2006 Lange Haven 107, 3111 CD W. Witberg Lange Haven 131, 3111 CD Northwood africhtingshal met stalling bouwen (van rechtswege) schilderwerk gevel en kozijn (van rechtswege) Oever 36, 3121 XS Punter 4, 3123 BM 2 garages plaatsen gedeeltelijk vernieuwen van een Bouwprojecten B.V. rijksmonument M. Meiburg woning vergroten (T fase) A. Nieuwstraten kozijnen, deuren en ramen voorgevel vernieuwen Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen: Verzonden 7 augustus 2006 Jacob van Lennepstraat 26, 3117 SK dakkapel plaatsen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Nachtegaallaan 2, 3121 XP St. Primo Schiedam Polderweg 166, 3125 KG P. Butter Vondellaan 63, 3117 PV J. van Noordennen schoolgebouw gedeeltelijk slopen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit we/geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3