4 mL2 maasstad Toch fietspad op Land van Belofte - Klassiekers naast wereldcinema maasstad wij kkort Koemarktbrug blijft hakkelen Foto's van Kethel in de bieb Maasverhalen in Pand Paulus Vakantie Mantelzorg Inrichting Hemaplein aangepast na inspraak Filml Pleinbioscoop komt er aan Van Appel tot Zadkine Nog een paar weekjes behangkunst Werk aan Rietkraag Bieb zoekt voorlezers Hou paniek en angst in de hand maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 16 augustus 2006 xq 52 SCHIEDAM - Fietsende Schiedammers kunnen opge- lucht ademhalen. Er komt toch een fietspad van het Stadserf naar de Lange Kerkstraat. Plannen om fietsen te verbie- den op het oude Hemaplein zijn na inspraak van bewoners gewijzigd. Het plan van het vo- rige college om het plein alleen voor wandelaars te bestemmen gaan in de prullenbak na pro- testen van de wielrijdersbond en omwonenden. Avondmuziek Blauwe Brug Reunie Harg/Spaland Contactpunt 60+ MILIEUBERICHT UIT UW REGIO 4 .-,fnLg SCHIEDAM - In bibliotheek Stad- serf is tot 30 augustus een selectie te zien van foto's uit het boek 'Seizoe- nen in Kethel'. In juni 2006 stond Boekhandel Post Scriptum vijf jaar op eigen benen. Ter gelegenheid hiervan is op 26 September het boek 'Seizoenen in Kethel' verschenen. Het is een boek waarin twee kunstvormen elkaar ontmoeten; een kleurig tijdsbeeld van een van de mooiste stadsdelen in het Waterweggebied, waar de dorpssfeer nog intact is en de rust slechts een enkele keer wordt on- derbroken door een vliegtuig dat op weg is naar Rotterdam-Airport. Het boek bevat sonnetten van Dick Bouwmeester, gei'nspireerd op in- drukken opgedaan tijdens wande- lingen door Kethel. Adrie Reijn- houdt (voormalig wethouder) heeft bij deze sonnetten foto's gemaakt. SCHIEDAM - In Pand Paulus aan de Korte Haven is van 17 September tot en met 29 oktober de expositie 'Maasverhalen' te zien; Schiedamse en Rotterdamse portretten in woord en beeld van Willem van Hest, Eric Ruygers en Marita Beukers. Drie bij Kunstwerkt aangesloten beeldend kunstenaars maken in beeld -tekening en foto's- en in tekst eigenzinnige portretten van Rotterdammers en Schiedammers. Beroemdheden en onbekenden, de beide burgemeesters, vrienden, ca- fehouders, kunstenaars en journa- listen; vrouwen, mannen en kinde- ren van alle culturen. Het resultaat wordt een maatschap- pelijke tentoonstelling die de his- torische ruimte van de stichting zal vullen met actuele gezichten, symbolische portretten en verhalen van mensen uit de twee steden waar de kunstenaars zich mee verbonden voelen. Naast dit tijdelijke stedelij- ke groepsportret wordt als blijvend aandenken een boekje gemaakt. Tijdens de expositie wordt een aan tal geportretteerden gevraagd om naar Pand Paulus te komen om met de kunstenaars te praten over hun portret, omlijst door optredens. Pand Paulus is open van vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur SCHIEDAM - In verband met va kantie van de mantelzorgconsu- lent, zal het Steunpunt Mantelzorg Schiedam, aan Singel 85, gesloten zijn tot maandag 21 augustus. Het Mantelzorgcafe is weer open vanaf 29 augustus (iedere laatste dinsdag van de maand), op Broersveld 123. Vanaf 21 augustus kan er weer ge- beld worden naar: 06 - 516 94 096. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 0104116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Frank Willemse Tevens verandert de plek van het fietspad. De horeca maakte be- zwaar tegen een fietspad dat vlak voor hun nering zou verschijnen. Op wat nu nog Lange Kerkstraat heet maar binnenkort officieel Plein Land van Belofte. Kelners zouden met een vol dienblad het fietspad kruisen. Nu is besloten 'met duidelijke stroken' een fiets pad langs de Noordkant of het nieuwe complex Land van Belofte te laten lopen. Het nieuwe plein moet volgens de gemeente een visitekaartje worden voor het centrum met eenzelfde uitstraling als de Grote Markt. Met (dure) sierbestrating zoals van het Stadserf waarmee het plein visueel verbonden wordt met de overkant. Een nieuw zebra- en fietspad moet er voor zorgen dat dit langzame verkeer wel veilig de Broersvest over kan steken. Het nieuwe plein wordt ingericht of opgeleukt met banken, fietsrekken en prullenbakken en een attrac- tie: de zogenaamde bedriegertjes. Dat zijn waterstralen zoals in de Rotterdamse Koopgoot, die onwil- lekeurig water spuiten. Waar kin- deren groot plezier mee maken. De bedriegertjes komen in de plaats van de fontein die beloofd was aan Leefbaar Schiedam. Het zijn de bewoners die er voor Het plan van het vorige college om het plein alleen voor wandelaars te bestemmen gaan in de prullenbak na protesten van de wielrijdersbond en nnFoto: Roger van der Kraan omwonenden. zorgden dat de oude plannen nu zijn aangepast. Volgens ambtenaar P. Persoon, die deze plannen maak te, is het 'niet meer dan logisch om naar winkeliers en bewoners te luisteren'. Maar de bewoners zijn nog niet helemaal tevreden. Maar- ten Geus van het Groot Schiedams Koffie Kaffee denkt dat ambtena- ren niet weten wat er speelt op het plein. Zo zijn hij, en verschillende bewoners, niet blij met de vis- kramen van de weekmarkt. Van- wege de stank en de rotzooi die ze achterlaten. Die visboeren blijven op hun plek maar de visboer met een permanente plek zal wel weg moeten. De bewonersverenging BVSC wees de gemeente er ook op dat bij de trappen van het nieuwbouwcom- plex geen rekening met rolstoelers was gehouden. Voorzitter John van Gestel oppert dat er serieuzer over het plein moet worden gedacht. „Dit wordt een nieuw plein: met een nieuwe naam, nieuwe inrich ting en straatplan. Zoiets maak je voor lange tijd. Dat laat je niet over aan een ambtenaar, maar aan een landschapsarchitect. Bovendien maakt de BVSC zich zorgen over de oversteek van de Broersvest naar het Stadserf. Bijna dagelijks gebeuren daar ongeluk- ken. Laatst was er zelfs nog een dodelijk ongeluk toen een fietser die vanaf het Hemaplein kwam de tram niet opmerkte. De toezegging van een (extra) zebra- en fietspad aan de kant van de rui'ne stelt niet voldoende gerust, volgens Van Gestel. In de eerstvolgende vergadering Commissie Binnenstad komen de inrichtingsplannen voof het plein aan de orde. .M V In het Plantagepark vindt de premiere SCHIEDAM - De Filml Plein bioscoop komt er aan. Het spits wordt vandaag, woensdag 16 augustus, afgebeten door de steden Rotterdam en Eindho ven. Schiedam volgt maandag 21 augustus en Den Haag start maandag 28 augustus als laat ste. Het grootste openluchtfes- tival in Nederland zal in alle steden verrassend worden afge- sloten met keuzefilms van het Internationaal Filmfestival. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam voor kunst van na 1945 presenteert nog tot 8 oktober 150 foto's van Fritz Pitz. De ten toonstelling is een eerbetoon aan de Duitse fotograaf die eerder dit jaar overleed. Pitz laat een uitzonder- lijk oeuvre na, hij heeft bijna alle grote kunstenaars van de tweede helft van de twintigste eeuw gefo- tografeerd. Bij de tentoonstelling verschijnt een uitgebreide publicatie die in de museumwinkel te koop is voor 37,50 euro. van de Schiedamse pleinbioscoop plaats. Bij Filml Pleinbioscoop draaien grote Hollywoodklassiekers naast wereldcinema en filmhuisfilms. Films als Crash, The World's Fas test Indian en Me and you and everyone we know, geven een rijk en gevarieerd beeld van het heden- daagse filmaanbod. Het programma start dagelijks na het vallen van de avond met een korte artistieke voorfilm, waarna direct de hoofdfilm begint. Men kan ter plekke voor een euro een stoeltje huren of gewoon zelf een stoel mee- brengen. De Filml Pleinbioscoop is gratis toegankelijk en het terrein is vanaf 21.00 uur geopend. Informa- tie over het programma, de locaties en bereikbaarheid is te vinden op www.pleinbioscoop.nl. In Rotterdam is de pleinbioscoop te vinden op het Lloyd Multiplein in Delfshaven van 16 tot en met 27 augustus. Woensdag 16 augustus: Le Conseguenze dell' Amore. Donderdag 17 augustus: Cache. Vrijdag 18 augustus: My Summer of Love. Zaterdag 19 augustus: The Three Burials of Melquiades Estrada. Zondag 20 augustus: Drawing Restraint 9. Maandag 21 augustus: Le Grand Voyage. Dinsdag 22 augustus: Langer Licht. Woensdag 23 augustus: Me and You and everyone we know. Donderdag 24 augustus: Crossing the bridge. Vrijdag 25 augustus: The World's fastest Indian. Zaterdag 26 augustus: Crash. Zondag 27 augustus: Kies een van de drie debuutfilms. SCHIEDAM - Nog tot eind van deze maand is 'Poezie voor boven de bank' in Schiedam te zien, een expositie van handgeschreven ge- dichten op behang. Hieraan nemen 32 dichters uit Nederland en Belgie deel. De behangkunst blinkt uit door ori- ginaliteit. Zo is er bijvoorbeeld een deelnemend kunstenaar die een reep behang van meer dan drie meter no- dig heeft. Iemand anders koos als titel van zijn gedicht 'Rauhfaser'. De tentoonstelling loopt tot 30 au gustus en is te zien in Bibliotheek Stadserf, Bibliotheek Noord en bij de lokale boekhandelaren. Foto: Roger van der Kraan In Schiedam is de pleinbioscoop te vinden in de Plantage, van 21 tot en met 27 augustus. Maandag 21 augustus: Crossing the bridge: The Sound of Istanbul. Dinsdag 22 augustus: My Summer of Love. Woensdag 23 augustus: Le Grand Voyage. Donderdag 24 augustus: The world's fastest Indian. Vrijdag 25 augustus: Crash. Zaterdag 26 augustus: Kies een van de drie debuutflims. Zondag 27 augustus: Me and You and everyone we know. SCHIEDAM - ONS Infra is deze maand van start gegaan met diverse werkzaamheden aan de Rietkraag, zoals het riool, straatwerk en lichtmasten. De Rietkraag kent maar een ontslui- tingsweg, daarom zal tussen de speelweide en het speelplaatsje langs de Kaag door middel van rijplaten een tijdelijke ontslui- ting worden gemaakt SCHIEDAM - Bibliotheek Water- weg op zoek naar een aantal nieuwe vrijwilligers voor het project 'Schie dam leest voor'. De afgelopen jaren hebben meer dan 50 vrijwilligers voorgelezen op verschillende basis- scholen en kinderdagverblijven in Schiedam. Voor komend seizoen kunnen zich weer nieuwe voorle zers aanmelden. Dit omdat het aan tal scholen en kinderdagverblijven zich ieder jaar uitbreidt. Hou je van voorlezen aan kinderen en heb je ongeveer een uur per week vrije tijd, dan is dit project wellicht iets. Ook als de ervaring met voorlezen beperkt gebleven is tot voorlezen aan eigen kinderen en kleinkinderen. Dinsdag 12 Septem ber is er voor vrijwilligers die zich aanmelden een workshop voorlezen. Deze workshop wordt gehouden in Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 Wie meer informatie wil kan bellen met Greet van Norde, Bibliotheek Stadserf, tel. 246 57 24 ('s mor- gens) of mailen naar gh.v.norde@ schiedam.nl SCHIEDAM - Is auto rijden in de hitte niets voor je? Heb je snel het idee 'als ik hier maar weg kan'? Heb je eigenlijk watervrees terwijl je wel moet of wilt zwemmen? Of is je balkon te hoog, terwijl de hitte je naar buiten dwingt? Veel mensen hebben last van dit soort angstklachten. Ze krijgen klamme handen, gaan hyperventileren of trillen of krijgen het gevoel dat al- les langs ze heen gaat. Ze weten wel dat het niet nodig is om bang te zijn, maar weten niet zo goed hoe ze zich anders moeten voelen. Dan is een preventieve training rondom angst misschien een idee. De afdeling Preventie van Riagg Rijnmond west in organiseert na de zomervakantie weer trainingen om met angst en paniek om te gaan. Deze trainingen zijn voor mensen van 18 tot en met 60 jaar die lichte angstklachten hebben. In de trainingen rondom angst le- ren deelnemers onder andere beter te herkennen welke lichamelijke klachten ze ervaren. Ook leren ont- spannen is een onderdeel van de training. Je leert meer inzicht te krijgen in de angst voor de angst en de rol van eigen gedachten hierin. Er zijn drie trainingen: 'Geen Pa niek', 'Angst in de hand' en 'Om- gaan met verlegenheid'. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie of aanmel- ding: Elisabeth van Heiningen of Lieke Kraut, afdeling Preventie, tel. 4 453 497. Mailen kan ook: preven- tie@riagg-rnw.nl SCHIEDAM - De Wissel is het inloophuis van de kerken in Schiedam en te vinden aan het Broersveld 123. De Wissel is open op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur zou die tijden heel graag uitbreiden, maar dan moeten er meer vrijwilligers bijkomen. Nieuws over De Wissel is te lezen op de website: www.dewissel-schiedam.nl. SCHIEDAM - In September start de Dorpskerk weer met een nieuwe serie Avondmuziek. Naast de ver- trouwde kamerkoren staan er dit seizoen enkele nieuwe ensembles op het programma. Zij zullen klas- sieke en moderne kerkmuziek ten gehore brengen van verschillende componisten. Deze kerkmuziek is bestemd voor iedereen. Om ermee vertrouwd te raken vraagt mis schien wat extra inspanning, maar wie dit ervoor over heeft zal merken dat de liefde voor deze muziek al leen maar zal toenemen. De eerste Avondmuziekdienst van dit seizoen, op zondag 24 September, wordt ver- zorgd door het Haags Kleinkoor. Het koor zingt werken van Palestri- na, Tallis, Rheinberger en Distler. Het concert begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. SCHIEDAM - In De Blauwe Brug begint Instuif Fantasia weer op woensdag 23 augustus. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn welkom van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten zijn 0,50. Elke woensdag worden er zo- wel creatieve als sportieve activitei- ten georganiseerd door een gezellig team kinderwerkers. Van tevoren inschrijven hoeft niet. Voor meer informatie: 247 04 64. WATERWEG - Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van ver- pleeg- en reactiveringscentrum het Zonnehuis Vlaardingen wordt een Open Huis gehouden voor oud-me- dewerkers op vrijdag 29 September tussen 16.00 en 19.00 uur. Oud- medewerkers kunnen zich opgeven voor 9 September via info@nieu- wemaas.nl of per post: directiese- cretariaat, Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen. SCHIEDAM - Woon- en zorgcen- trum De Harg/Spaland heeft da gelijks een gevarieerd activiteiten- programma van 10.00 tot 16.00 uur in de recreatiezaal. Ook senioren in Noord die graag contact zoeken met leeftijdsgenoten en voor wie wat afleiding welkom is, zijn uitge- nodigd. Er kan gedacht worden aan klaverjassen, handwerken, bloem- schikken, optredens, bingo en nog veel meer. Informatie is te krijgen bij de receptie. SCHIEDAM - Er zijn een aantal plaatsen vrijgekomen voor 60-plus- sers die graag een poosje in elkaars gezelschap willen zijn op neutraal gebied. De groep komt bij elkaar op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in Wijkcentrum Dreesplein en op donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in de ruimte van Wonen en Leven aan de Nieuwe Damlaan. Voor beide groepen zijn de kosten vijf euro per maand. Opgeven kan via Wijkcentrum Dreesplein. SCHIEDAM - De nieuwe Koe marktbrug is nog geen jaar oud maar hij weigert meer dan hij het doet. Bijna elke week is er wel een storing aan de brug. Technische problemen, iets met computers en oliedruk weten omstanders te mel- den. Donderdag gaat de brug weer niet dicht. Enkele centimeters blijft de klep open staan. Verkeer ge- stemd en alleen voetgangers mogen over. Bruggenwachters houden de bomen met de armen hoog. Het overige verkeer op de Koemarkt en Oranjestraat staat muurvast. Pas als na uren ('een misverstand met het call center') de monteur komt kan het verkeer weer gaan rijden. De brug die vorig jaar tijdens de Brandersfeesten feestelijk werd geopend en voor miljoenen werd Vernieuwd, kampt met grote ku- ren. Hij blijft steken en hij hakkelt bij het open en dicht gaan. Vol gens de bruggenwachters hebben ze 'niks dan ellende' met de nieuwe brug meegemaakt. De techniek laat het afweten en de brug stopt op onverwachte momenten. De brug genwachters verlangen terug naar de oude brug waarmee ze konden 'lezen en schrijven.' Maar deze met computers en 'me ters manuals' doet het of niet. En kan niet met de hand bediend wor den zo vol met beveiligingen zit hij. Wie er voor de kuren verantwoor- delijk is, moet worden uitgezocht. Voorlopig moet de aannemer tel- kens een monteur naar Schiedam sturen. Formeel is de gemeente Schiedam eigenaar en de ONS ver- zorgt het onderhoud. Gelukkig voor Schiedam valt de Koemarktbrug nog binnen de garantietermijn. Pas na een jaar 'goed werken' wordt de brug aan de eigenaar overgedragen. Het weer van afgelopen zaterdag 12 augustus is de grote spelbreker van de Dance Parade in Rotterdam. Er zijn minder bezoekers en minder klachten over dreunende bassen. Des te meer klachten ontvangt de meldka- mer van de DCMR over de muziek in cafes. Zaterdagmiddag behandelt de metdkamer ook twintig stankklachten, voornamelijk uit Vlaardingen. Hieronder een korte toelichting op deze voorvallen. Slechte weer spelbreker Dance Parade De enorme hoeveelheid regen brengt minder mensen op de been om mee te dansen met de dj's van de Dance Parade, Daardoor rijden de muziekwa- gens sneller door de stad dan in voorgaande jaren. De meldkamer ontvangt slechts 17 klachten over de dreunende bassen van de muziek. Verspreid over de dag tot in de vroege ochtend van 13 augustus komen er 37 klach ten over de harde muziek in verschillende caf6s in Rotterdam. De dS+V (gemeente Rotterdam) heeft maar drie aanvragen ontvangen voor langere openingstijden van cafes. Misschien gaan de uitbaters van de cafes ervan uit dat zij extra lawaai mogen maken vanwege de Dance Parade. Dat is zeker niet het geval. Deze conclusie zal nadrukkelijk meegenomen worden in de evaluatie van de evenementen bij horecabedrijven Kattenpis- en locomotievenlucht in Vlaardingen Zaterdagmiddag vanaf twee uur komen er bij de meldkamer stankklachten uit Vlaardingen binnen. Bewoners omschrijven de stankoverlast als loco motievenlucht en kattenpis. De uitrukdienst constateert na onderzoek dat Aluminium en Chemie Rotterdam in het Botlekgebied de locomotievenlucht veroorzaakt. Deoverlast kwam van een rookgasreiniger met een defecte klep. De klep is inmiddels gerepareerd. De bron van de kattenpisachtige lucht - meestal afkomstig van de chemi- sche geurstof mercaptaan - heeft de uitrukdienst niet kunnen achterhalen. De meldkamer van de DCMR ontving van 7 tot 14 augustus in totaal 377 klachten over stank, stof, lawaai en andere overtast in het Rijnmondgebied. Voor meer informatie zie onze website www. dcmr. nl. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5