i Ontwikkeling wijken, leefbaarheid en veiligheid bovenaan werklijst van het college www.schiedam.nl [U Meesterstukken van glas in De Korenbeurs Aanbesteding inburgering allochtone vrouwen 2006 Informatiemarkt 55+ en Wonen Alle Schiedammers kunnen reageren Afscheid burgemeester Scheeres installatie mevrouw Verver-Aartsen Nieuw paspoort of Nederlandse identiteitskaart nodig? Unieke snelle veerverbinding tussen Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam tijdens de Wereldhavendagen v gemeente Schiedam Week 34 Woensdag 23 augustus 2006 PSSNi 11.15 Gemeenteber wr-m*- De Korenbeurs is van 25 augustus tot en met 29 oktober weer open voor publiek met de tentoonstelling 'Meesterstukken'. De tentoonstelling bestaat uit monumentaal werk van glas, installaties met glas en glas in de architectuur. Er is een grote variatie aan werk te zien van de tweede generatie glaskunstenaars, zoals Suzan Drummen, Daniel Gaemperle, Jan-Willem van Zijst en Jacqueline Verhaagen. Deze generatie kunstenaars bouwt voort op tradities, maar zet tegelijkertijd radicale veranderingen in en zoekt een eigen weg. De expositie bestaat uit het werk van dertig Nederlandse en buitenlandse glaskunste naars die met diverse technieken en materialen werken. Het werk van onder meer Daniel Gaemperle (Algiers, 1954) en Jan-Willem van Zijst (Zeist, 1945) is een goed voorbeeld hoe glaskunst samen kan gaan met andere kunstvormen. Gaemperle is schilder, graficus en glaskunstenaar in de architectuur. Zijn werk is een samenstelling van geschilderde delen en fotografische patronen op en in glas. Ook Van Zijst gebruikt het glas als drager van beelden. Door te schilderen, smelten en verlijmen maakt hij losse scherven weer tot een geheel. Hij breekt en spiegelt hiermee het licht. Het wordt haast onmogelijk om te zien waar het licht eindigt en het glas begint. Onderwerpen in de kunstwerken van Van Zijst zijn onder andere mythologische figuren, verhalen van en over het licht en de specifieke lading van een plaats. De Korenbeurs is bovendien een prachtig monument waar de ruina te een belangrijk onderdeel uitmaakt van de tentoonstelling. Suzan Drummen (Heerlen, 1963) is een van de kunstenaars die werkt met en in de ruimte. In haar kunst maakt ze gebruik van de menselijke fascinatie voor de lonkende krachten van kralen en spiegeltjes. De spiegelende voorwerpen, en tegelijk ook de leegten daaromheen, trekken de aandacht van de bezoeker. Het spel van open en dicht, glimmend en dof en aantrekken en afstoten laat het publiek de ruimte op een bijzondere manier ervaren. Naast 'Meesterstukken' is er in het Glasmuseum Schiedam de tentoonstelling 'Glas in beweging' te zien met werk van Cees van Olst. Miranda van de Waal, Cees van Olst en Matthias van Olst verzorgen hier demonstraties en workshops. Meer informatie over de tentoonstellingen fMeesterstukken' en 'Glas in beweging' vindt u op www.glas2006.nl en www.glasmuseum.nl. 'Meesterstukken' i De Korenbeurs, Lange Haven 145 dinsdag t/m zondag: 13.00-17.00 uur Glas in beweging' Glasmuseum Schiedam tijdelijke locatie: Boterstraat 81 dinsdag t/m zondag: 13.00-17.00 uur 'Meesterstukken' komt tot stand in samenwerking met het Glasmuseum Schiedam en de Stichting International Expert Centre for Glass Art Glass Technology. Suzan Drummen: Installatie Diepenbeek, 2005; materiaal: geslepen optisck glas, lenzen, fourni- turen, knopen, folie, paillettenspiegels, kunststof en metaal. Foto: Suzan Drummen De gemeente Schiedam koopt jaarlijks een aantal inburgeringtrajecten in voor haar inwoners. Doel is hen in staat te stellen op een snelle wijze de Nederlandse taal eigen te maken, zodat verdere integratie in de Schiedamse samenleving kan worden gerealiseerd. Om de inburgering van allochtone vrouwen in 2006 nog een extra impuls te geven is door het Rijk de Regeling inburgering allochtone vrouwen G-31 ge'introduceerd. De gemeente Schiedam maakt van deze regeling gebruik. Deze aanbesteding heeft betrekking op de inkoop van 50 inburgeringtrajecten in het kader van de Regeling inburgering allochtone vrouwen G-31. De gemeente Schiedam richt zich hierbij op de doelgroep 'niet werkend en niet-uitkeringsgerechtigd'. De aan besteding geldt in principe voor de periode van uitvoering van de trajecten, met de mogelijkheid van verlenging voor een projectperiode. Deze aanbesteding vindt plaats volgens het besluit aanbestedingsregels voor overheidsopdrachten (BOA) voor werken, levering en diensten volgens de richtlijn 2004/18/EG. De gemeente Schiedam nodigt voor deze aanbesteding opleidingsinstituten uit die gespecialiseerd zijn in het uitvoeren van duale trajecten voor bovengenoemde doelgroep. Het betreft een openbare aanbesteding. De belangstellende dienstverleners worden geselecteerd op grond van een aantal selectie- en gunningscriteria. De sluitingstermijn voor het indienen van een offerte is 29 September 2006. Het informatiepakket voor deze aanbesteding kunt u aanvragen via educatie@schiedam.nl, onder vermelding van 'aanbesteding inburgering allochtone vrouwen 2006'. Bij dit adres kunt u tevens terecht voor vragen. De gemeente organiseert aankomende zaterdag 9 September tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Wegens het succes van de voorgaande twee jaren staat ook dit jaar de markt weer op het activiteitenprogramma van de gemeente Schiedam. Het wordt opnieuw een informatie markt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken random het wonen voor 55 plussers in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen waarvan wethouder Yorick Haan voorzitter is. Deelnemende organisaties zijn: Woonplus Schiedam, Stichting Fokus, ROG NWN, de Frankelandgroep, Stricklede, Thuiszorg NWN, de Argos Zorggroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, Anke Bodewes Makelaardij, Ooms Makelaars, de Vrouwen Adviescommissie Schiedam, Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam en de samenwerkende ouderenbonden. De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die op 9 September wordt georganiseerd. U kunt indien u dit leuk vindt, na een bezoekje aan de informatiemarkt, uw tocht verder vervolgen door het centrum van Schiedam om de vele monumenten een bezoekje te brengen. Wij hopen u op 9 September van harte welkom te mogen heten in de Grote Kerk! Tot half September kunnen Alle Schiedammers reageren op de inhoud van het voorlopige Collegewerkprogramma (CWP), waaraan bijgaand artikel is ontleend. De volledige tekst van het werkprogramma is te vinden op de website van de gemeente www.schiedam.nl onder Bestuur Organisatie en vervolgens College van B en W. Reacties zijn welkom per e-mail op e.geler@schiedam.nl of per post aan Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris, Posbus 1501, 3100 EA Schiedam. De brief kan ook bij de receptie van het Stadskantoor aan het Stadserf 1 worden afgegeven, onder vermelding op de enveloppe van Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris. Het is gebruikelijk, dat een nieuw College vrij snel na het aantreden een Collegewerkprogramma presenteert. In Schiedam echter vindt de nieuwe ploeg wet- houders, die in april begonnen is, dat de stad ook haar zegje moet kunnen doen en heeft daarom een voorlopig Collegewerkprogramma opgesteld. Via de gemeentepa- gina gaf het College al eerder de mogelijkheid om te reageren op de plannen en ook legden de wethouders voor de zomervakantie al een keer hun oor te luisteren tijdens de weekmarkt. In vier afleveringen kunt u op de gemeentepagina's lezen over een aantal onderwer pen, die een belangrijke plaats innemen in het Collegewerkprogramma. Tot half September is het nog mogelijk om te reageren op de plannen. Het motto van het pro- gramma is dan ook niet voor niets Alle Schiedammers. Daarmee willen de bestuur- ders aangeven, dat het gaat om de mensen in onze stad. In deze aflevering komen de onderwerpen wijkontwikkeling, leefbaarheid en veilig heid aan bod. Een aantrekkelijke, veilige en gezonde woonomgeving is heel belangrijk. Daarmee wordt de basis gelegd voor prettig wonen, een goede persoonlijke ontwikkeling en meer welbevinden. Het college zal samen met bewoners, organisaties en bedrijven met deze punten aan de slag gaan. Burgemeester en wethouders willen extra aandacht geven aan goede communicatie tussen alle partijen en knelpunten vlot aanpakken. Er moet meer verantwoordelijkheid bij de bewoners gelegd worden en die moeten daar dan ook de middelen voor krijgen. Het verbeteren van de woonwijken heeft ook in het verleden al de nodige aandacht gekre- gen. De afspraken die gemaakt zijn zullen worden nagekomen en wat al goed loopt wordt voortgezet. Daarnaast voegt het nieuwe college een aantal projecten toe. Daarbij legt men de volgende accenten: Extra middelen voor vrijwilligers en organisaties in de wijken Het regelmatig houden van 'buurtschouwen' samen met burgers Burgers moeten onder voorwaarden zeggenschap krijgen over budgetten van IRADO voor onderhoud en beheer van de openbare ruimte Meer activiteiten ontwikkelen in de wijken in het kader van de sociale aanpak Uitbreiden van de Lichtblauwe Bfigade, zodat er in meer wijken wordt gesurveilleerd Bestrijden van overlast zoals buurtterreur, hufterig gedrag, illegale wietteelt en overbe- woning. Verplichte resultaten Het college heeft zich een aantal duidelijke doelen gesteld, die moeten leiden tot 'ver plichte resultaten', waarop burgemeester en wethouders willen worden aangesproken. Zo worden op het gebied van wijkontwikkeling twaalf onderwerpen genoemd, die prioriteit verdienen. Met name wethouder Maarten Groene (PvdA) zal op dit gebied bestuurlijk de kar trekken. Veel nieuwe activiteiten passen in de kadernota Wijkgericht Werken, die nog verder wordt uitgewerkt. Belangrijk is dat bewoners meer betrokken raken bij hun wijk, waarbij ernaar wordt gestreefd alle groepen binnen de wijk te laten meedoen. Een ander onderwerp is de organisatie van het 'buurtschouwen'. Het is de bedoeling dat het college van burgemeester en wethouders alle wijken een maal per jaar bezoekt. Dit gebeurt in overleg met de bewoners, de ONS, de Lichtblauwe Brigade en de afde ling Wijkzaken van de gemeente. In oktober van dit jaar zal een 'proefbezoek' worden afgelegd. Vanaf januari 2007 beginnen de geregelde bezoeken. Niet alleen woonwijken worden bezocht, maar ook bedrijfsterreinen zullen structured in ogenschouw worden genomen. Extra camera's Op het gebied van leefbaarheid en worden door het college maar liefst drieentwintig doe len genoemd. Op de agenda staan onder meer het integrale veiiigheidsbeleid en het ver- sterken van de volwaardige politiezorg. Probleemgezinnen of -groepen zullen worden aan- gepakt, net als jeugdcriminaliteit en veelplegers. Er zullen extra camera's in het openbaar gebied worden ingezet, bijvoorbeeld rand spoor- en metrostations, in uitgaansgebieden en in het Beatrixpark. Verder komen onderwerpen aan bod als het toezicht op de vier Schiedamse coffeeshops, het aanpassen van het horecabeleid, een jaarlijkse crisisoefening, toezicht op de veiligheid in kinderdagverblijven, scholen en logementen en de veiligheid in winkelstraten. De komende drie weken zullen op deze plaats nog andere groepen van samenhangende activiteiten worden belicht, zoals Welzijn en Zorg, Economie en Arbeid en de Binnenstad (inclusief cultuur en toerisme). - T; s De voltallige Lichtblauwe Brigade speelt een belangrijke rol bij een 'schoon, heel en veilig' Schiedam Burgemeester Reinier Scheeres legt na 22 jaar op donderdag 31 augustus zijn functie neer. Schiedammers krijgen de gelegenheid afscheid van hem te nemen tijdens een receptie in de foyer van het Theater a.d Schie Stadserf 1 van 17.30 tot 20.00 uur. De dag erna, op vrijdag 1 September, vindt de installatie plaats van de nieuwe burge meester mevrouw W.M. Verver-Aartsen in de Aleidazaal van het Stadskantoor aan het Stadserf 1. De installatie is vanaf 15.00 uur live te volgen via een groot scherm in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112. Aansluitend, vanaf onge- veer 16.30 uur, is ook in de aula van het museum gelegenheid om haar te feliciteren met haar benoeming. Vanaf 26 augustus 2006 veranderen de criteria voor pasfoto's die u nodig heeft voor het vernieuwen van uw reisdocument. De fotografen worden binnenkort op de hoogte gebracht van de nieuwe pasfoto-eisen. Meer informatie kunt u krijgen bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoonnumer: (010) 2465304 Email info@schiedam.nl Openingstijden maandag 12.00 - 16.00 uur dinsdag, woensdag en vrijdag 08.00 - 16.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur Op zaterdag 2 en zondag 3 September 2006 organiseren Rederij Aqualiner en de Organisatie van de Wereldhavendagen in samenwerking met de genoemde gemeenten voor het eerst in de geschiedenis een razendsnelle en attractieve veerverbinding naar Rotterdam-. De kaartverkoop wordt verzorgd door de regionale VW Nieuwe Waterweg Westland via de lokale VW's winkels. Als een raket over het water, geen files, parkeer- problemen of overvolle bussen, treinen en trams; u vaart zorgeloos, comfortabel en kunt nog een drankje drinken ook! En de flets kan eenvoudig mee op het speciaal ingerichte fietsendek van de snelle catamaran "Aqua Runner". Aqualiner (als snelle vervoerder over water) wil in Rotterdam in de eerste plaats graag benadrukken dat openbaar vervoer over water niet alleen handig, maar vooral ook leuk en attractief is. Daarnaast beschouwen partijen het vaarwekend als een concreet eerste expe riment in de aanloop naar een meer reguliere veerverbinding op termijn. Om die reden zal de reizigers een aantal vragen worden voorgelegd over de dienstregeling, de tarieven en bijvoorbeeld het comfort. De resultaten van dit gebruikersonderzoek worden nadien in rapportvorm aan de betrokken gemeenten en overige belanghebbenden aangereikt. De snelle boot vertrekt in genoemde plaatsen vanaf de Waternetsteigers. De kaarten zijn vanaf heden vooraf te reserveren via de plaatselijke VW Informatie en reserveringen VW vestiging Schiedam 010-473 30 00 VW vestiging Vlaardingen 010 - 434 66 66 VW vestiging Maassluis 010 - 590 33 54 Internet: www.aqualiner.nl,www.wereldhavendagen.nl of www.waterweg-westland.nl. Vaarschema Tarieven Maassluis: Volwassenen 4,00 enkele reis 7,50 retour Maassluis: Kinderen 2,50 enkele reis 4,00 retour (4 t/m 11 jaar) Vlaardingen: Volwassenen 3,00 enkele reis 5,50 retour Vlaardingen: Kinderen 2,00 enkele reis 3,50 retour (4 t/m 11 jaar) Schiedam: Volwassenen 2,00 enkele reis 3,50 retour Schiedam: Kinderen 1,50 enkele reis 3,00 retour (4 t/m 11 jaar) Vaarschema heen Vertrek Maassluis Vertrek Vlaardingen Vertrek Schiedam Vertrek Rotterdam 09.30 09.45 10.00 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 12.45 13.00 14.00 14.30 14.45 15.00 ingaan retourschema Vaarschema retour Vertrek Rotterdam Vertrek Schiedam Vertrek Vlaardingen Vertrek Maassluis 15.30 16.00 16.16 16.30 17.00 17.30 17.45 18.00 18.30 19.00 19.15 19.30 20.00 20.30 20.45 21.00 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 t "s V 4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3