Culturele wereld presenteert zich tijdens de R'Uitmarkt auaio/viaeo 2 GB 1 GB MP3 35 A T Prijswinnaars Maasstad Zomerfoto in de bloemetjes gezet MP3 speler met voice recorder 0 0 0 Win vrijkaarten toneelstuk 'Richard lift! ft- i spefe Zondag BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 30 augustus 2006 tx 51 IER1NSEK Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, hoofdtelefoons, satelliet sets, kabels, pluggen, e.d. Van wereldontvangers tot discmans en MP3 spelers, van CD radiocassette-recorder tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar. 1W7- rtooH PORTABLE RADIO, CASSETTE, CD-SPELER jwr- ;eopend van 12.00-17.00 uur Dans van de vuilnismannen door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Zooi' heet de dansvoorstelling van cho- reografe Krisztina de Chatel, die van 3 tot en met 11 Sep tember wordt opgevoerd in de voormalige machinefabriek op het RDM terrein op Heijplaat. Minstens zo bijzonder is het dat naast dansers ook Rotterdamse vuilnismannen en straatvegers van Roteb en hun materieel meedoen aan de voorstelling. Zo komen twee totaal verschil- lende werelden samen op een bijzondere locatie. Krisztina de Chatel kwam op het idee voor 'Zooi' toen ze de vuilnis mannen aan het werk zag in Am sterdam Oud Zuid. Hun alledaagse bewegingen inspireerden haar tot een choreografie waarin de vuil nismannen letterlijk een rol spelen. Vorig jaar deden hoofdstedelijke vuilnismannen en straatvegers mee aan de dansvoorstelling 'Zooi', die enthousiast werd ontvangen door pers en publiek. Ter gelegenheid van De (Internationale) Keuze van de Schouwburg is 'Zooi' van 3 tot en met 11 September 2006 ook in Rotterdam te zien. Nu met mede- werkers van Roteb in de hoofdrol. Stoere, gespierde vuilnismannen in ROTTERDAM - De eerste nieuwe voorstelling die het ro theater dit seizoen speelt is een heuse klas- sieker. In de regie van de Duitse gastregisseur Andreas Kriegenburg speelt het ro theater 'Richard III" van William Shakespeare. Kriegen burg ensceneert deze Shakespeare in het kader van de uitwisseling die het ro theater heeft met het Hamburgse Thalia Theater. Rogier Philipoom speelt de titelrol, an- dere hoofdrolspelers zijn Dragan Bakema, Guus Dam, Katelijne Da- men, Herman Gilis, Hannah van Lunteren en Fania Sorel. Shakespeares 'Richard III' is een portret van een gewelddadige en opportunistische carrieremaker als tragische held. Zijn gang naar de troon gaat letterlijk over lijken. Deze laatste koning van York is de vileine held die zich onderdompelt in macht en verraad. Uiterlijk mis- maakt maar gesierd door een grote schijnbare charme, weet hij zelfs de weduwes van door hem vermoorde mannen voor zich te winnen. Alle mogelijke tegenstand ruimt hij uit de weg. In een nietsontziende po- ging de troon voor zichzelf op te eisen, laat hij op een listige ma- nier zijn twee broers en hun zonen vermoorden, waarbij hijzelf buiten schot blijft. De voorstellingen van regisseur Andreas Kriegenburg zijn in vele opzichten groots: hij maakt totaal- kunstwerken van muziek, beweging, beeld, licht en 'grote' toneelteksten. Shakespeares stuk over de geslepen, moordlustige en machtsbeluste Ri chard situeert hij in het schemerge- bied tussen droom en werkelijkheid met de logica van een nachtmerrie. Het gaat Kriegenburg niet om het tonen van het bloedbad, maar om de achterliggende psychologie van de eenzame en vereenzaamde mens. Meer dan de afwikkeling van in- triges, is Kriegenburgs enscenering een combinatie van poetische taal en een blik in de hel. 'Richard III' is van 6 tot en met 9 September, 11 tot en met September en 19 en 20 September te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Lezers van Maasstad Weekbladen maken kans op twee vrijkaarten voor de try-out op vrijdag 8 September. U hoeft daarvoor alleen maar een mailtje te sturen naar prijsvraag@ maasstad.nl. Onder alle inzenders verloten wij 5x2 vrijkaarten. Re- serveren voor 'Richard III' kan via 010-411.81.10 of www.rotheater.nl. knaloranje werkkleding tegenover dunne, schaars geklede dansers. De twee werelden lijken mijlenver uit elkaar te liggen. „Er is inderdaad een aardig contrast", geeft Roteb- medewerker Jeroen Lankhuizen toe. Hij is een van de dertien 'vuil nismannen' die aan 'Zooi' mee- werken. „Ik was vooraf een beetje bang dat het van die overdreven artistieke types zouden zijn, maar dat is absoluut niet zo. Het zijn heel aardige mensen, zes dames en vier heren." Bovendien, benadrukt hij, maakt juist het contrast tussen beide werelden de samenwerking zo bijzonder. In mei werden medewerkers van Roteb 'die wel te porren zijn voor leuke en rare dingen' benaderd of ze mee wilden doen aan de dans voorstelling. Begin augustus be- gonnen de repetities. Lankhuizen: „We oefenden twee keer op het hoofdkantoor, zonder voertuigen, en toen dachten we wel: waar moet dit naartoe. Maar tijdens de repeti ties werden we steeds enthousias- ter. Natuurlijk wordt er nog steeds genoeg gelachen, dat kun je je wel voorstellen. Grijp je tijdens een beweging opeens verkeerd en heb je een lichaamsdeel te pakken wat je normaal alleen bij jezelf vastgrijpt, haha." De Roteb-medewerker, die in zijn vrije tijd in een hardrockband speelt, twijfelde overigens geen mo ment toen deze mogelijkheid zich voordeed: „Dit is toch een unieke kans die je misschien nooit meer krijgt? Het is toch heel bijzonder dat je met die dames en heren om je heen iets moois kunt neerzetten. Bovendien vind ik het wel lachen om in de schijnwerpers te staan en lijkt het me heerlijk om straks een applaus te krijgen. Ik vind het ook echt heel erg leuk om te doen. En zwaar. 's Avonds ben ik aardig gaar. Je bent toch heel geconcen- treerd bezig omdat je het goed wilt doen en dat vreet energie." Hij geeft eerlijk toe dat hij, in tegen- stelling tot choreografe Krisztina de Chatel, bepaald geen dansvoorstel ling zag in de bewegingen die hij dagelijks tijdens zijn werk maakt. „Ik vind het wel heel knap dat ie- mand dat erin ziet en dat weet om te zetten in een modern dansstuk. Het mogen dan bewegingen zijn die wij dagelijks maken, het is niet echt te vergelijken met een normale werkdag. Het stuk gaat wat mij be- treft over twee totaal verschillende werelden die elkaar tegenkomen. Ik denk trouwens dat die dansers een zwaardere baan hebben dan ik. Ze zijn de hele dag bezig met sprin- gen, hollen en bewegen. Dat kost verschrikkelijk veel energie. Daar neem ik echt mijn petje voor af." „Ik had en heb niets met dans. Ik heb vroeger verplicht op stijldansen gezeten, maar daar blijft het bij. Maar ik vind dit wel geweldig om mee te maken." Daar kunnen zelfs de cynische readies van zijn Ro- teb-collega's niets aan veranderen. „Elke dag horen we hetzelfde: de dames gaan weer dansen? Echt wat je van vuilnismannen kunt ver- wachten. Ach, misschien dat ze straks spijt hebben als ze ons zien en denken: daar had ik toch ook best aan mee willen doen. Ik weet in elk geval dat ik dit voor geen goud had willen missen." 'Zooi' is van 3 tot en met 11 Septem ber (m.u.v. 6 en 7 September) te zien in de RDM Technologyloods op He ijplaat Rotterdam. Inclusief vervoer per boot naar de locatie. Reserveren via de Rotterdamse Schouwburg: 010-411.81.10 of www.schouwburg. rotterdam.nl. ROTTERDAM - Het is Septem ber. Cultuurliefhebbers weten dan genoeg: het gaat beginnen, de theaters gaan weer open. Traditioneel wordt het culturele seizoen in Rotterdam geopend met de R'Uitmarkt. Zondag 3 September presenteren de Rot terdamse culturele instellingen zich aan het publiek. Op en rond het Schouwburgplein zijn er verschillende voorproefjes van voorstellingen die later in het seizoen te zien zijn in de theaters in deze regio. Het Schouwburgplein in het cen trum van Rotterdam staat komende zondag weer in het teken van het komende culturele seizoen. Op en rond het plein worden tijdens de Culturele Aftrap voorproefjes gepresenteerd van tientallen voor stellingen en zetten culturele in stellingen uit deze regio zich in om aandacht te vragen voor hun programmering. Het aanbod is zeer divers. Het varieert van de popu late meidengroep KUS tot het Rot terdamse Kinderkoor Prettig Week end. En van televisiepresentator Ivo Niehe tot de Friese fadozangeres Nynke Laverman. In totaal zijn er zondag zo'n zestig groepen, bands, cabaretiers en gezelschappen te zien en te horen. Uiteraard zijn er veel Rotterdamse gezelschappen, artiesten en instel lingen die tijdens de R'Uitmarkt 2006 aandacht vragen voor 'hun ding'. Het Ro Theater speelt een ft ft ft ft ft ft ft ft ft 1 ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft Jim Bakkum en Bettina Holwerda staan zondag op de R'Uitmarkt met een voorproefje uit de nieuwe Nederlandstalige versie van de musical 'Grease'. foto: Roy Beusker stuk uit de nieuwe voorstelling 'Ri chard III', Jeugdtheater Hofplein vraagt aandacht voor de vrolijke operavoorstelling 'De Barbier van Sevilla', Bonheur voor het Odys- see-drieluik van Peter Sonneveld, Het Groot Niet Te Vermijden speelt op het Hoofdpodium en het Echt Rotterdams Theater vestigt de aan dacht op de reprise van 'Weg van de buren'. En dat is maar een greep uit het Maasstedelijke aanbod, want iedereen die komend seizoen iets te verkopen heeft is aanwezig tijdens de Culturele Aftrap. Op het Hoofdpodium voor De Doe- len wordt de dag geopend door mei dengroep KUS, die later dit jaar met een theateroptreden in het Oude Luxor Theater te zien is. Daarna volgen onder meer musicalvoor- proefjes uit 'Wat zien ik?', 'Grease' en 'Chess', en optredens van Monte zuma's Revenge en Ellen ten Dam me. In de Rotterdamse Schouwburg kan worden meegezongen met 'Ja Zuster, Nee Zuster' van De Mee- zingbioscoop. In de Grote Zaal zal onder meer Wende Snijders ver- schijnen, die de R'Uitmarkt vorig jaar wegens ziekte aan zich voorbij moest laten gaan. In de hal van de Schouwburg staat het cabaretpodi- um, met onder meer Daniel Arends, Kasper van Kooten, Onno Innemee en Anuar Aoulad Abdelkrim. In het Doelencafe is uiteenlopende muziek te horen van onder meer Nynke Laverman, Lenny Kuhr en Re-Play. In De Doelen zijn verder onder meer voorproefjes te zien van voorstellingen van Lantaren/ Venster, Dance Works Rotterdam en een openbare repetitie van Het Zuidelijk Toneel. In de foyer van het Concert- en Congresgebouw vindt de Nationale Opera Beurs plaats, waar verzamelaars hun platencol- lectie kunnen uitbreiden en opera- gezelschappen zichzelf presenteren aan het publiek. Buiten, op het Kidspodium, is onder meer Hakim Traida te zien en zijn er optredens van de SKVR. Daarnaast zijn uiteraard ook de Rotterdamse musea vertegenwoor- digd. Elk museum heeft een stand met informatie over tentoonstellin- gen en andere activiteiten voor het komende jaar. Daarnaast kunnen kinderen de hele dag aanschuiven voor knutselactiviteiten. Zo geeft Museum Oud-Overschie een work shop chocolade figuren maken, laat het Maritiem Museum Rotterdam kinderen prachtige ansichtkaarten vervaardigen en daagt het Stedelijk Museum Schiedam ze uit een echt Karel Appel-oerbeest te schilderen. Met de Musea Rotterdam Loterij kunnen bezoekers bovendien aan- trekkelijke prijzen winnen, zoals een Gezinspas voor het levende museum Blijdorp. De R'Uitmarkt begint komende zondag om 12.00 uur en duurt tot 19.00 uur. De toegang is gratis. Het complete programma is te vinden via www.rotterdamfestivals.nl of www.septemberinrotterdam.nl. ROTTERDAM - Maasstad Zo merfoto 2006 is alweer voor bij. De wedstrijd, die Maasstad weekbladen in samenwerking met Foto Klein organiseerde, was een groot succes. Vele lezers namen de moeite om een krant mee te nemen naar hun vakantieadres om daar een mooie of leuke foto te maken van hun ultieme Maasstad-va- kantiegevoel. Maar er kan maar een winnaar zijn. En dat is de familie Boeren, die met hun foto van de nieuwsgierige koe op de Oostenrijkse alpenweide de hoofdprijs, een digitale Olympus- camera, in de wacht sleepte. De tweede prijs, een Epson fotoprinter, was voor Heleen Hanny, die in het Franse Gras tot haar verbazing uit alle brievenbussen een Maasstad zag steken. Het idyllische stilleven van Rogier ^tman, met de bergen van Cezanne op de achtergrond, was goed voor de derde prijs, een fraaie MP3-speler met foto- en vi- deomode. De prijzen zijn beschik- baar gesteld door Foto Klein. Alle andere deelnemers die ons een vakantiefoto hebben gestuurd waar- op een editie van Maasstad week bladen een prominente rol speelde, krijgen een fotocreditcard van Foto Klein toegestuurd. De winnaars van Maasstad Zomerfoto 2006. V.l.n.r. redactiemanager Peter van der Heide, Norbert Boeren, Rogier Etman (knielend), Heleen Hanny en Maasstad-marketeer Fransje van Luin. Foto Roh Kamminga Correct Hobb o Playing 9 of 13 APPLE IPOD NANO 2 GB MP3 SPELER Unieke Ipod met prachtig kleuren beeldscherm. Tot 500 songs of 12.500 foto's op 2GB flash. Zowel bruikbaar met een MAC als Windows PC. In zwart uitgevoerd. Afm. 8.9x4.1x0.74 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 300248 PACKARD BELL FUNKEY MP3 SPELER/ RECORDER MET 1 GB Geschikt voor MP3 en WMA files. Mogelijkheid van voice recording. Intern geheugen van 1 GB goed voor ruim 62 uur opname. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 8.8x3.2x2 cm. Beperkte voorraad, op=op. CORRECTPRIJS %&7- Art.nr. 292928 PHILIPS PSA-110 NIKE RADIO MET DIGITAAL DISPLAY Spatwaterdichte draagbare stereo radio met 10 FM voorkeuze zenders, automatische digitale afstemming en LCD display met informatie voor frequentie, voorkeurzender en batterijniveau. Inch sporthoofdtelefoon, armband en batterij. Het gewicht is 60 gram, Afm. 7.1x7.1x2.4 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 280100 PHILIPS AZ-1017 DRAAGBARE RADIO CASSETTE MET CD Voorzien van 20 CD- nummers geheugen, FM/MG-stereotuner en stereo cassettedeck met autostop. In zilver kleur. Afm. 33x15.2x22.5 cm. ALLEEN ZATERDAG 2 SEPTEMBER VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 250994 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag tm woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. Ailoon ift do Halt Winotfon gostot Dansers en vuilnismannen zullen de komende week op het RDM-terrein een speciale choreografie laten zien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 19