www.schiedam.nl Alle Schiedammers kunnen reageren Meeste Schiedamse jongeren doen het heel goed vinden burgemeester en wethouders Planning Wijkoverleggen augustus tot en met december 2006 gemeente Schiedam m -s Week 35 Woensdag 30 augustus 2006 if J Wet bodembescherming M I Bouwzaken Aanvraag exploitatievergunning Gemeenteberi Tot half September kunnen Alle Schiedammers reageren op de inhoud van het voorlopige Collegewerkprogramma (CWP), waaraan bijgaand artikel is ontleend. De volledige tekst van het werkprogramma is te vinden op de website van de gemeente www.schiedam.nl onder Bestuur Organisatie en vervolgens College van B en W. Reacties zijn welkom per e-mail op e.geler@schiedam.nl of per post aan Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris, Posbus 1501, 3100 EA Schiedam. De brief kan ook bij de receptie van het Stadskantoor aan het Stadserf 1 worden afgegeven, onder vermelding op de enveloppe van Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris. Het is gebruikelijk, dat een nieuw College vrij snel na het aantreden een College werkprogramma presenteert. In'Schiedam echter vindt de nieuwe ploeg wethouders, die in april begonnen is, dat de stad ook haar zegje moet kunnen doen en heeft daarom een voorlopig Collegewerkprogramma opgesteld. Via de gemeentepagina gaf het College al eerder de mogelijkheid om te reageren op de plannen en ook legden de wethouders voor de zomervakantie al een keer hun oor te luisteren tijdens de weekmarkt. In vier afleveringen kunt u op de gemeentepagina's lezen over een aantal onder- werpen, die een belangrijke plaats innemen in het Collegewerkprogramma. Tot half September is het nog mogelijk om te reageren op de plannen. Het motto van het programma is dan ook niet voor niets Alle Schiedammers. Daarmee willen de bestuurders aangeven, dat het gaat om de mensen in onze stad. Deze week de tweede aflevering, waarin de onderwerpen jongeren, welzijn, zorg en sport aan bod komen. "In onze visie neemt de jeugd een prominente plaats in. Dit college wil een goede toekomst voor de Schiedamse jeugd. In de leeftijdsgroep tot 23 jaar mag dan ook niemand buiten de boot vallen", schrijven burgemeester en wethouders van Schiedam. Jongeren verdienen een volwaardige plek in de samenleving. Het college wil laten zien dat zij jongeren waardeert en hun initiatieven steunt. Iedereen moet zijn kwali- teiten kunnen ontwikkelen en benutten. Burgemeester en wethouders benaderen de jeugd bijzonder positief. Zij vinden dat de meeste jongeren in Schiedam het heel goed doen. De jongeren zijn goed opgeleid en pakken hun kansen. Voor het geval dit niet gebeurt, denken de stadsbestuurders aan het geven van ondersteuning en het bijbrengen van discipline. Daarom zal het jongerenbeleid meer samenhang krijgen. Het gaat om onder andere sport, kinder- en tienerwerk, Thuis Op Straat en het ambulant jongerenwerk. Er komt een nieuwe, meerjarige nota over het integraal jeugdbeleid. Overigens wil het college dat niet alleen de jongeren, maar alle Schiedammers meewerken aan hun eigen ontwikkeling en die van de stad. "Respect, verdraagzaamheid, verbonden- heid en verantwoordelijkheid zijn kernbegrippen voor prettig samen leven en samen werken", zeggen burgemeester en wethouders. Meedoen betekent ook dat etnische min- derheden op allerlei terreinen mee moeten, kunnen en willen doen. Dcnk aart_oilderwi|$,^ arbeid, huisvesting, gezondheidszorg, sport en recreatie enzovoort. Hiervoor is het nodig dat allochtonen gelijkwaardige kansen krijgen en dat zij meedenken, -praten en -beslissen. Meedoen houdt ook in, dat kennis en beheersing van de Nederlandse taal van wezenlijk belang zijn als eerste stap naar een succesvolle integratie. Het college zal zich sterk maken om deze vaardigheden van zowel de nieuwkomers als de oudkomers te vergroten. Het Werkprogramma bevat een lijst van actiepunten voor het realiseren van het nieuwe beleid op het gebied van jeugd, educatie en integratie. Een selectie: Luisteren naar de opvattingen van jongeren Realiseren van een jongerencentrum met poppodium Stimuleren van sport in de wijk Versterken van het aanbod voor ondersteuning van de opvoeding Bestrijden van schoolverzuim en uitval Invoeren van maatschappelijke stages in het voortgezet onderwijs Doorbreken van het isolement van groepen allochtone vrouwen Verkleinen van de sociaal-culturele afstand tussen bevolkingsgroepen ^*Jn de lijst van 'verplichte resultaten' die bij het collegewerkprogramma hoort, staan maar liefst 28 onderwerpen om dit beleid handen en voeten te geven. Vrijwel alle onderwerpen behoren tot de portefeuille van CDA-wethouder Christine Daskalakis. Het is bijvoor- ^.beeld de bedoeling dat in 2009 van iedere bevolkingsgroep tenminste vijftig procent (en liefst zeventig procent) van de kinderen gebruikmaakt van voorschoolse voorzieningen zoals peuterspeelzaal, voorschoolse educatie of kinderdagverblijf. Om het overgewicht van jongeren aan te pakken, zal de GGD in fasen alle nul- tot negentienjarigen gaan screenen. Kwetsbare burgers Burgemeester en wethouders hebben het motto dat alle Schiedammers zoveel mogelijk meedoen aan de samenleving ook uitgewerkt in hun beleid op het terrein van welzijn, zorg en sport. Hier speelt de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) een belangrijke rol. De WMO is een nieuwe wet, waarin bestaande wetten zoals de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) en elementen uit de AWBZ worden gebundeld. Gemeenten worden door de WMO verantwoordelijk voor maatschappelijke ondersteuning. Dat kan bijvoorbeeld met vrijwilligerswerk en mantelzorg, maar ook met goede informatie en advies, opvoedingsondersteuning en huishoudelijke hulp. Het Schiedamse college wil graag bijzondere aandacht geven aan de kwetsbare inwoners. "Die laten we niet in de kou staan", zeggen burgemeester en wethouders in het werk programma. Ook ouderen krijgen de noodzakelijke aandacht. Het is de bedoeling om de levensloop-bestendigheid van woningen te vergroten. Het bestuur noemt de volgende speerpunten om het nieuwe beleid op het gebied van welzijn, zorg en sport in te vullen: Samenhang brengen in het beleid op dit terrein met het wonen en werken Er komt een loket voor maatschappelijke ondersteuning Uitbreiding van het aantal leeftijdsbestendige en meergeneratie-woningen Bij nieuwbouw worden de veiligheid, de bereikbaarheid en de toegankelijkheid van de woningen goed geregeld Ouderen geven het gemeentebestuur adviezen via een ouderenplatform Om dit te verwerkelijken prijken er op de lijst van te behalen resultaten zestien onder werpen die prioriteit hebben. De meeste behoren overigens ook tot het werkterrein van wethouder Daskalakis. Zo zal het vrijwilligerswerk worden gei'ntensiveerd door onder andere het organiseren van thema-avonden en een vrijwilligersdag. In de periode tot 2009 worden circa 250 personen met een complexe problematiek (medisch, verslaving, schul- den) aangemeld voor een verplicht zorgtraject. Er komt op korte termijn een formulie- renbrigade om mensen met een laag inkomen te helpen bij het aanvragen van inkomens ondersteunende maatregelen. Andere onderwerpen zijn het ontwikkelen van een kwijr- scheldingsbeleid voor de afvalstoffenheffing en het verruimen van de mogelijkheden voor schuld Dierenwelzijn Op sportgebied worden genoemd de aanpak van sportpark Kethel, waar capaciteits- problemen en parkeerproblemen moeten worden opgelost. De aanleg van een kunstgras- veld in sportpark Thurlede, dat bestemd is voor algemeen gebruik, staat gepland voor jhgQ'stus 2J)%y. NgjCdifJjjar zal £gn visie op de toekomsj^jp de Schiedamse zwepjbjtcJep worden gepresenteerd. Tenslotte zal het college zich ook inzetten voor het verbeteren van het welzijn van dieren. Diverse gemeentelijke'afdelingen, particuliere organisaties en de ONS gaan de verschillende aspecten van dit onderwerp bespreken, waarna een integrale nota en een uitvoerinesplan volgen. u >V -.i ,-P De komende twee weken zullen op deze plaats nog andere groepen van samenhangende activiteiten worden belicht, te weten Economie en Arbeid en de Binnenstad (inclusief cultuur en toerisme). —i Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wet houders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Meeuwensingel 84, kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie Q, nummers 1995 en 1998 (beide gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodem bescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; instemming te verlenen met het saneringsplan onder het stellen van voorwaarden als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming; Voor de besluitvorming is de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 en artikel 5.3 (saneringsplan: artikel 5-3) van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een reactie formeel onder de aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 30 augustus 2006 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enve loppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: (010) 246 5800 Wbb-code: SC060600428/B40 Het Wijkoverleg is openbaar, dat wil zegen dat u als bewoner van Schiedam aan dit over- leg in uw wijk kunt deelnemen. Er worden onderwerpen besproken die betrekking heb ben op de wijk zoals bewonersinitiatieven, herinrichtingsplannen, speelvoorzieningen. Centrum: "Grote Kerk", Lange Kerkstraat (ingang tuin). (aanvang 20.00 uur). Dinsdag 29 augustus, dinsdag 10 oktober, dinsdag 21 november. West: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 (aanvang 20.00 uur) Dinsdag 22 augustus, dinsdag 3 oktober, dinsdag 14 november. Zuid: Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 (aanvang 19.30 uur). Maandag 28 augustus, maandag 9 oktober, maandag 20 november. Oost: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 (aanvang 20.00uur). Maandag 2 oktober, maandag 6 november, maandag 11 december. Kethel Bijdorp: (aanvang 20.00 uur). Maandag 4 September (Wijkvereniging Bijdorp, Schietbaanstraat 32), maandag 16 oktober (locatie nog onbekend) maandag 27 november (locatie nog onbekend). Groenoord: Wijk-en bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 (aanvang 20.00 uur). Donderdag 7 September, donderdag 19 oktober, donderdag 30 november. Nieuwland: Wijkcentrum Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 1 (aanvang 20.15 uur). Woensdag 27 September, woensdag 8 november, woensdag 20 december. Woudhoek: Wijkcentrum De Stuurhut, Nijhoffplein 21 (aanvang 19.30 uur). Dinsdag 19 September, dinsdag 7 november, dinsdag 12 december. Spaland I Sveaparken: Dorpskerk Schiedam, Gebouw "Terpzicht" Noordeinde 10, Oud Kethel( aanvang 20.00 uur). Maandag 11 September, maandag 30 oktober, maandag 4 december. Voor meer informatie: secretariaat afdeling wijkzaken tel.: (010) 2465590 of www.schiedam.nl (stad en wijk). Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 21 augustus 2006 t/m 23 augustus 2006: bouwaanvragen: Stadhouderslaan 100, 3116 HT J. Huis in't Veld sloopaanvragen/sloopmeldingen: Jan Stpepstraat 10, 3117 TD L, van £ent-Heijnsbroek Stadhouderslaan 19, 3116 HK Westmolenstraat 25, 3111 BS/ Korte Haven 11 t/m 91, 3111 BH H.H. van Buuren Gemeente Schiedam, afd. Vastgoed en Grondbedrijf Verleende bouwvergunningen: verzonden 22 augustus 2006: Koekoekslaan 23, 3121 XJ Plein 1940-1945 en Singel C.J. Andriessen W. Kalkman Centrum Management Schiedam verzonden 24 augustus 2006: Akkerpad 63, 3124 AA Akkerpad 65, 3124 AA Gerardus Blankenheymstraat 27, 3117 ZA hekwerk/erfafscheiding plaatsen (van rechtswege) Willem de Zwijgerlaan 33, 3116 HW L.J. Barends-Hengeveld E Bijl en Zn. Aannemersbedrijf E Bijl en Zn. Aannemersbedrijf verzonden 25 augustus 2006: Vlasakker 22, 3124 AK E.C.M. Halkes Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 22 augustus 2006: Jan Steenstraat 10, 3117 TD L. van Gent-Heijnsbroek Stadhouderslaan 19, 3116 HK H.H. van Buuren woning vergroten (zijaanbouw) asbest verwijderen asbest verwijderen ommuurde ombouw aan de achterzijde van de Westmolenstraat slopen, alsmede de sloop van een 6-tal buitenbergingen en de sloop van een 9-tal buitenbergingen aan de achterzijde van de Korte Haven woning vergroten 2x3 vlaggenstokken plaatsen hal vergroten hal vergroten C.P. van der Does praktijkruimte oprichten (le fase) woning vergroten asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam, ten behoeve van de vestiging van het horecabedrijf Buurtrestaurant 'PAN', gevestigd in het pand met adres Parkweg 367-369 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het restaurant zijn: woensdag, donderdag en zondag van 12.00 uur tot 23.00 uur; vrijdag en zaterdag van 12.00 uur tot 24.00 uur. Vanaf 30 augustus 2006 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze Parkweg 367' worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2