maasstad wink en steik Reinier Scheeres straks weer gewoon Schiedammer Alle woningen De Serenade verkocht Open ateliers bij veertig kunstenaars thuis i maasstad MUM wijkkort Music kids van start maasstad Kat dood door brand M Qi Gong Concerten oude muziek Impuls voor beter bridgen Einde tijdperk: een leven lang in de Schiedamse politiek f Moe of lui? Laat je rijden in velo-taxi Bromfietser geeft geen voorrang Woensdag 30 augustus 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Op de foto uit 1974 zit hij stilletjes, bijna ver- legen, met een pijp in een hoekje. De rest van de acht- tien man sterke PvdA-fractie is druk aan het vergaderen. De partij die jarenlang de politiek in Schiedam bepaalde. Man- netjesputters met grote ego's, maar niet die jonge Scheeres in de hoek. Maar hij is het wel die het 32 jaar heeft volgehou- den in de Schiedamse poli tiek. Eerst als raadslid, toen als wethouder Financien en sinds 1984 als burgervader. In dat hoekje van toen, zit hij nog wel eens. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Koor Tai Chi Kinderbingo Politiek forum Inloopworkshops Beurs MILIEUBERICHT UIT UW REGIO 8 SCHIEDAM - Adem, beweging en bewustzijn staan centraal bij Qi Gong. De oefeningen werken ont- spannend en vitaliserend, eigenlijk meteen als je ermee aan de slag gaat. Dus als je eens kennis wilt maken met een andere vorm van bewegen en ontspannen, meld je dan aan voor de gratis kennisma- kingsles Qi Gong op zaterdag 9 September van 14.00-15.15 uur in de Stuurhut (Schiedam-Noord), tel. 470 56 96. De lessen worden gegeven op dinsdagavond en vrijdagochtend. Kosten zijn 35 euro per maand. SCHIEDAM - Op dit moment is de restauratie van het rijksmonument 't Huis te Poort in Schiedam in voile gang. Het gebouw, de kerk van de plaatselijke Oud-Katholie- ke parochie, zal na de restauratie naast zijn functie als kerkgebouw ook gebruikt gaan worden voor een groot scala aan culturele activitei- ten, varierend van tentoonstellingen en concerten tot symposia en de- batten. De organisatie hiervan zal worden begeleid of verzorgd door de daartoe in het leven geroepen Stichting 't Huis te Poort, waarin mensen vertegenwoordigd zijn uit de culturele sector, het bedrijfsleven en de kerk. Aparte aandacht wordt gegeven aan oude muziek. Het is de be- doeling daarvoor binnen afzienbare tijd een volwaardige programme- ring te presenteren. De enthousiaste readies op een tweetal concerten die inmiddels gegeven zijn, wijst erop dat daar veel belangstelling voor is. Bovendien is gebleken dat deze muziek uitstekend gedijt in het intieme karakter dat het kleine kerkgebouw biedt. Voordat de kerk enige tijd gesloten wordt voor de restauratie van het interieur zijn, als voorproefje op het definitieve programma, vast twee concerten gepland. Deze worden gegeven op vrijdag 22 September en zaterdag 28 oktober, beide om 20.15 uur. De voorverkoop voor beide concerten wordt verzorgd door Jongen's Boe- ken. Dam 2, tel. 246 76 70. SCHIEDAM - De bridgers van B.C.Troef INN spelen met ingang van dinsdagavond 5 September vol- gens een voor de regio unieke com- petitieopzet. Dankzij een gift van Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. heeft de club een dupliceermachine en draadloze bridgemates aan kun- nen schaffen. Hierdoor kan er elke week met voorgeschudde spellen gespeeld worden en is de uitslag met de spelverdelingen en de per- soonlijke overzichten direct na het spelen bekend. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Frank Willemse Maandagmiddag. Reinier Scheeres loopt even langs zijn fototentoon- stelling in de Stadswinkel. Daar hangen een dertigtal foto's die een overzicht geven van zijn carriere. Een leven lang in Schiedam. Vol- gens archivaris Priester 'veel, erg veel foto's om uit te kiezen 'die in het archief zijn opgeslagen. Beelden die de veranderingen in de tijd genadeloos weergeven. Schee res in de jaren 70 in houtje-touw- tjejas en met baard, sprekend pro fessor Barabas uit Suske en Wiske. En elk jaar met andere bril. Hier Scheeres als vogelaar of Scheeres bij de opening van zijn molen De Palmboom. Scheeres als techneut prutsend aan een 2CV. Of Scheeres als Jozef in de kerststal. „Terugkijkend zie ik een heel an dere tijd waar mensen meer sa- menwerkten. Een club vormden, minder individueel en vaak bevlo- gen voor elkaar", zegt Scheeres. Eerst Was hij lid van D66, later maakte hij samen met kompaan Aad Wiegman de kleine overstap naar de PvdA. Vier jonge wethou- ders markeren de omslag van eind jaren zeventig: 'jonge honden' als Zijdeveld, Posthoorn en Wiegman en hij werden wethouder van de stad. 'Kwajongens openen brug' kopte Het Vrije Volk in 1984. Op de foto Posthoorn en Scheeres op een snorfiets die illegaal over de nieuwe brug aan de Brauwweg Reinier Scheeres als opa met kleinkind Mieke bij de opening van zijn foto-expositie in de Stadswinkel. Op de achtergrond een foto als beginnend raadslid in 1974. Foto: Roger van der Kraan scheurden. Kwajongens ja. Op de expositie hangen veel por- tretten; Scheeres in gemeenteraad, bij openingen of als demonstrant op het Binnenhof tegen de sluiting van werf Gusto. Maar ook foto's van een willekeurig bezoek aan een diamanten echtpaar. „Het is niet te onderschatten hoe belang- rijk het contact met de Schiedam mer is. Voor die mensen is het extra feest waar de burgermeester langs- komt." Praten gaat hem gemakke- lijk af. Hij heeft voor iedereen een goed woordje. Je krijgt niet gemakkelijk ruzie met de burgemeester. Hij praat rustig en nauwkeurig; bang om iemand te kort te doen of te beledigen. Op een vraag als 'Was de politiek dan geen slangen- kuil? antwoordt hij 'niet in Schie dam, van elders weet ik het niet'. Ook over hoogtepunten in zijn car riere is hij voorzichtig. Vooruit dan maar het succes van bedrijvenpark 'De Vijfsluizen'. „Daar werken in middels meer mensen dan inder- tijd bij Wilton-Fijenoord." Met een slimme true wist hij de grond daar te kopen om die - via een U-bocht- weer in erfpacht terug te geven aan de werf. Zo heeft hij het bestaan van die belangrijke werkgever een tiental jaar verzekerd. Dat Wilton toch failliet ging, gaf de kans om daar een succesvol bedrijventerrein te maken. Begin jaren zeventig kwam hij toe- vallig in Schiedam wonen. Als stu dent Bedrijfskunde in Rotterdam konden hij en zijn vrouw er een goedkoop huisje onder de huur- waarde krijgen. Om de mensen te leren kennen, ging hij naar een politieke vergadering. En daar is hij blijven hangen. Dat hij zijn hele verdere leven in Schiedam zou blijven wonen, had hij toen nooit gedacht. Ik ben inmiddels wel een echte Schiedammer geworden. Ik hou van dit stadje waar de men- sen het hart op de tong dragen en zeggen waar het op staat." Reinier Scheeres blijft in Schiedam wonen. Wordt zijn leven nu veel rustiger? Nee, denkt hij, vervelen zal hij zich niet. Niet als voor- zitter van het Jenevermuseum en de Molenstichting. Zijn agenda in September staat al weer aardig vol. Want er-tegen-aan-gaan dat is wat hij graag wil doen. Okb, niet meer in de politiek maar wel in talloze besturen. Donderdag 31 augustus legt Rei nier Scheeres zijn ambtketting neer in een speciale raadsvergadering om 15.00 uur. Van 17.30 tot 20.00 uur kan iedereen afscheid van hem nemen in de foyer van het Theater aan de Schie. SCHIEDAM - Alle 32 eengezins- woningen van het nieuwbouwpro- ject De Serenade in de Schiedamse wijk Groenoord zijn inmiddels ver kocht. Nu de bouwvak achter de rug is, gaat de bouw van het project van start. Dinsdag 5 September gaat de eerste paal feestelijk de grond in aan de Eduard van Beinumlaan. De toekomstige bewoners van De Serenade zijn vrijwel allemaal ge- zinnen met kinderen. De kinderen van de naastgelegen basisscholen El Furkan en De Regenboog, heten hun nieuwe jonge en oudere buur- tjes welkom door honderden bal- lonnen op te laten. De eerste koper gaat bovendien een enorme taart aansnijden. Belangstellenden zijn vanaf 14.45 uur welkom op de bouwplaats aan de Eduard van Beinumlaan. Vol- gens planning kunnen de eerste bewoners in het derde kwartaal van 2007 naar hun nieuwe woningen verhuizen. De nieuwbouw die in Groenoord op het woningbouwprogramma staat, is bijzonder in trek. De Schiedamse wijk, die sinds enkele jaren flink wordt opgeknapt en vernieuwd, trekt nu niet alleen huidige Groenoor- ders aan, maar ook Schiedammers uit andere wijken, en kopers uit Vlaardingen en Rotterdam. De ver- koop van De Serenade startte op 15 maart en is bijzonder voorspoedig verlopen. Uniek aan de Serenade is dat de woningen vrij zijn van erf pacht en op eigen grond staan. De Serenade is een onderdeel van de buurt De Concertmeester aan de Eduard van Beinumlaan, ten noorden van de Laan van Bol'Es. Naast De Serenade wordt binnen De Concertmeester voor gezin- nen ook De Sonate gebouwd, met tien eengezinswoningen. Dit pro ject gaat op zaterdag 14 oktober in verkoop. Via www.wogroenoord. nl kunnen belangstellenden zich in laten schrijven voor dit project. De Concertmeester omvat in totaal 115 woningen voor jonge gezinnen en ouderen en kopers en huurders. De Serenade en De Sonate zijn eengezinswoningen in drie woonla- gen, met tuinen waar kinderen naar hartelust kunnen spelen. De appar- tementen De Suite en Het Menuet 2 worden geschikt gemaakt voor senioren. De luxe appartementen van Het Menuet 1 zijn vooral af- gestemd op de woonwensen van tweeverdieners. WOGroenoord verkoopt de 42 een gezinswoningen. De 73 apparte menten worden verhuurd. Zolang nog niet definitief bekend is welke partij de woningen gaat verhuren, kunnen geinteresseerde huurders zich aanmelden bij WOGroenoord. SCHIEDAM - Na maanden van voorbereiding was het vrijdag 25 augustus zover. Een aantal leden van de Rijnmondband is samen met Cindy van der Zee begonnen aan een serie workshops op de Schie damse basisscholen. Music Kids is een project van de Rijnmondband. Hiermee wil de Schiedamse band op een uitdagende en prikkelende manier de jeugd in Schiedam ken nis laten maken met muziek. Op vier vrijdagen worden er negen scholen bezocht met een totaal van 33 klassen. Na deze workshops is er een informatieavond gepland, die zal plaatsvinden op 29 September, vanaf 19.00 uur in het clubgebouw van de Rijnmondband aan de Lange Nieuwstraat 183. Kinderen die hun ouders dus nog niet direct hebben kunnen overtui- gen of ouders die nog vragen heb ben zijn dan welkom om informatie in te winnen over dit project. Voor meer informatie kan er contact worden opgenomen met Priscilla Blumink via musickids@rijnmond- band.nl of telefonisch via 06-23 10 72 44. Kijken in de keuken van de kunstenaar tijdens Open Ateliers. Foto: Roger van der Kraan door Frank Willemse SCHIEDAM - De meeste zijn op loopafstand. Vaak in het oude centrum. Andere ateliers zijn verder weg, zoals die in de Gorzen of aan het eind van de BK-laan in Schiedam. Moe of lui laat je dan gratis brengen met de Velo-taxi. Een stel Wes- terse riksja's die klanten gratis vervoeren via een vaste route. Kijk en zie hoe de kunstenaar aan het werk zijn. Zaterdag 9 en zondag 10 September staan de deuren wijd open bij een veertigtal kunstenaars in Schiedam. De Open atelier route die voor de negende keer wordt gehotiden. Een traditie waar een keer per jaar de kunstenaars thuis' of in het atelier opgezocht kunnen worden. „Vorig jaar waren er zo'n duizend belang stellenden in het weekend", ver- klaart beeldhouwer Frits Kloppers van de organisatie. Kunstenaars zijn ook kleine zelf- standigen die hun producten als een winkelier moeten verkopen. Vaak zijn ze meer geschoold in het crea- tieve proces en laten ze de verkoop aan galeries over. Daar wil de kuns- troute verandering in brengen. De kunstroute is een voorbeeld van hoe klanten en kunstenaars op een andere manier met elkaar in contact komen. Gewoon soms bij hen thuis; huiselijk waar je zo in de ijskast kan kijken. Vaker in de ateliers waarbij enkele het werk tonen. Of in gezamenlijke ateliers zoals de oude schoolgebouwen aan de West- molenstraat of die in de Zalmstraat (Gorzen). Daar kan je het nieuwste werk be- kijken en beoordelen. En, als je wilt, praten met de kunstenaar over zijn werk. Of juist over onderwerpen die bij een kort bezoek niet aan de orde komen. Frits Kloppers begrijpt best de schroom om zomaar een atelier binnen te lopen. Daarom wil de Stichting Kunstwerkt Schiedam mers over de drempel helpen. Door zonder drempel de deuren open te zetten of het gezellig te maken met een theetuin. Waar onder het genot van een kopje koffie gezellig over 'van alles' kan worden gemijmerd. Zaterdagmiddag is er nog een extra attractie. Dan wordt er een eenvou- dige maaltijd gekookt door kunste naar en kok Peter Hellemons. Gratis de borden opscheppen en met de kunstenaars praten over hun cre- aties. ..Ongedwongen vissen naar de drijfveren van de kunstenaars bijvoorbeeld", schetst Kloppers. Vroeger subsidieerde Schiedam ko pers van Schiedamse kunst met een korting. Dat is stopgezet maar nu krijgen de kopers een geschenk ka- do. Dorien Hoeksema maakte een tekening die de klanten als extraatje wordt weggegeven. Frits Kloppers heeft zijn beelden gewoon in de tuin en woonkamer gezet. Tussen de tafels en stoelen. „Je ziet mijn beelden in de omge- ving waar ik woon, prijst hij zijn waar aan. Maar vergeet niet naar die andere ook beregoeie ateliers te gaan." Open Atelierroute op zaterdag 9 en zondag 10 September. Beginpunt Pand Paulus, Korte Haven 125, met overzichttentoonstelling (ook al te zien dit weekend) waar route en velo-taxi start. Opgeven maaltijd: 06-21548441 of e-mail: aantafel- metkunstenaars@kpnplanet.nl SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 2 September verzorgd door mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk. Dus niet zoals in het oorspronkelijke programma vermeld stond door het Radboud Klarinet Kwartet. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - The Green Forest Selection, tot voor kort een ge- mengd koor, is op weg om het vrou-. wenkoor van Schiedam te worden. Onder leiding van Robert Verheul is het koor druk bezig het repertoire te yernieuwen. Maandag 11 September wordt een openbare repetitie gehouden vanaf 19.45 uur in kerkgebouw De Ark aan het Hargplein 101. SCHIEDAM - Elke donderdag wordt er van 09.30-10.30 uur een cursus Tai Chi gegeven voor be ginners in wijkcentrum De Erker. Twaalf lessen kosten 144 euro. Voor gevorderden is het van 10.45-12.15 uur, daarvoor zijn de kosten (12 les sen) 216 euro. Tai Chi is een Chinese bewegings- kunst, die erop gericht is om har- monie van geest en lichaam te be- reiken. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - Na de vakantie start de kinderbingo in wijkcentrum De Erker weer op 13 September van 15.15-16.30 uur. Dat kost maar 1,20 per kind. Daaraan voorafgaand is er een kinderinstuif, die 0,50 per activiteit kost. De bingo voor volwassenen is die dag van 19.30-22.00 uur. Een boek- je kost 6,50. SCHIEDAM - Bewonersvereniging Schiedam Zuid organiseert maan dag 4 September een politiek forum in de Leliestraat 10. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het politiek forum staat in het teken van sterke en zwakke punten uit het beleid, wat er terecht is gekomen van de verkiezingsbeloften uit ieders par- tijprogramma en wat brengt de toe- komst voor Zuid. SCHIEDAM - Om kinderen van 6 tot 14 jaar kennis te laten maken met kunst, heeft het museum speci ale inloopworkshops voor kinderen ontwikkeld. Elke eerste zondag van de maand, van 13.00 tot 14.30 uur. Kosten zijn 7,50. Verzamelen bij de museumwinkel; de workshop wordt vooraf gegaan door een rondlei- ding, de verwerking is in't Atelier. De eerstvolgende inloopworkshop is zondag 3 September en staat in het teken van werk van Martijn Schuppers. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 3 September een grote paranormale beurs georganiseerd van 11.00-16.00 uur. De toegang is gratis, consulten varieren in prijs van 7,50 tot en met 15 euro. Er zijn consulten op allerlei gebied, zoals tarot kaarten, zandlezen, gids teke- nen en psychometrie. SCHIEDAM - Een 16-jarige brom fietser is maandagavond samen met zijn 15-jarige passagier gewond ge- raakt nadat hij in botsing kwam mej een 19-jarige automobilist op de kruising van de Slimme Watering en de Akkers. Door personeel van de GGD en de traumaheli werd eerste hulp ver- leend. De bromfietser en zijn passagier werden overgebracht naar het zie- kenhuis. De automobilist bleef ongedeerd. Na onderzoek door de Technische Ongevallen Dienst bleek dat de bromfietser de automobilist geen voorrang had verleend. SCHIEDAM - In de kelderruimte van een woning aan de Von Leib- nizstraat is vrijdagmiddag, vermoe- delijk door kortsluiting, brand uit- gebroken. De zoon van de bewoner, die als eerste heel veel rook in de woning zag, was direct uit het raam gesprongen. De bewoonster van de eerste verdieping werd met haar Foto: Roger van der Kraan huisdieren door de brandweer van het balkon gehaald. Een kat over- leefde de grote hoeveelheid rook niet. De dierenambulance ontfermde zich ovbr de andere dieren. Voor de bewoners van diverse woningen zal voor noodopvang of vervangende woonruimte worden gezorgd. De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond ontvangt in de week van 21 tot 28 augustus 378 klachten. De DCMR behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. Waar mogelijk neemt de DCMR actie om de overlast te stoppen. Meer informatie over de manier waarop de DCMR milieuklachten behandelt, kunt u lezen op onze website www.dcmr.nl. Afgelopen week komen de meeste klachten uit Hoek van Holland over mestlucht. Ook is er een stroomstoring bij raffinaderij Nerefco in de Europoort. Hierondereen korte toelichting op deze twee voorvallen. Penetrante mestgeur in Hoek van Holland Donderdagmorgen 24 augustus ontvangt de meldkamer 21 klachten van bewoners van Hoek van Holland over een penetrante mestgeur. De ultruk- dienst van de meldkamer constateert dat op een perceel aan het Haakpad en de Haaklaan varkensmest wordt ge'fnjecteerd. Als de wind rond het middaguur draait, komen geen klachten meer binned. Het uitrijden van veertig wagens varkensmest duurt tot en met zaterdag. De noord-westen wind in het weekend zorgt ervoor dat Hoek van Holland nauwelijks stankoverlast heeft. Het injecteren van mest is het hele jaar toegestaan als het gebeurt volgens de regels van de Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. De klachten zijn doorgegeven aan de AID, de verantwoordelijke overheidsinstantie voor het handhaven van deze milieuregels. Stroomstoring oorzaak roetende fakkel in de Europoort Bij Raffinaderij Nerefco Europoort ontstaat op dinsdag 22 augustus een storing in de stroomvoorziening. Hierdoor vallen enkele productieonder- delen en een deel van de stoomketels uit. Daarop treedt automatisch het veiligheidsmechanisme in werking. Overtollig gas uit de fabriek wordt dan veilig via de fakkel afgevoerd. Over de roetende fakkel komen drie klachten. De DCMR doet nader onderzoek naar de toedracht van het voorval. Meer informatie over fakkelen kunt u lezen in de folder Helderheid overfakkels op onze site (www.dcmr.nl). De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieukiacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 4