Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Bomvol weekend met feest en gezelligheid www.schiedam.nl gemeente Schiedam Week 36 Woensdag 6 September 2006 Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket" op Schiedam.nl Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Bekendmaking melding Boswet Beschikking Wet bodembescherming Films, schepen, monumenten, live muziek en kunst vullen de weekenden van September in Schiedam. De binnenstad is het decor van veel evenementen en activiteiten, zoals: Kabaal (2 September), DOEK! (8 t/m 10 September), Rondje Schiedam (9 September), Open Monumentendag (9 September), Open Ateliers (9 10 September), Bloemen Kunst op de Haven (9 10 September), De Nacht van het Park (16 September) en de Brandersfeesten (22 t/m 24 September). Kijk voor Evenementen en activiteiten in Schiedam op www.evenementeninschiedam.nl. Vrijstellingsprocedure artikel 19, lid 2 WRO, Fietsenstalling Van Smaleveltstraat i® Ontheffing geluidhinder Gemeenteberi Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 8 augustus 2006: Stadhouderslaan, 3116 HL, nabij pand nr. 59 b. Besloten op 24 augustus 2006: Sem Dresdenplein, 3122 GG, nabij pand nr. 132 c. Besloten op 31 augustus 2006: Bilderdijkstraat, 3117 PA, nabij pand nr. 21b Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuurs-trecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaar- schrift bij burgemees-iter en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, tel.nr. 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 6 September 2006 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, mr. W.J. Sanders Burgemeester en wethouders maken bekend dat het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft ingestemd met de melding die Rijkswaterstaat (wegendistrict Rijnmond) heeft gedaan in het kader van de Boswet. Dit heeft betrekking op de veiling van 235 bomen ten behoeve van de realisatie van het geluidsscherm langs de zuidzijde van de rijksweg A20 voor de wijk Nieuwland. Om het geluidsscherm te kunnen bouwen dient er een strook varierend van 10 tot 25 meter vrij gemaakt te worden van beplanting. Omdat deze strook op het grondgebied van Rijkswaterstaat ligt, gaat het in deze om een melding in het kader van de Boswet. Aangezien het niet gaat om een kapvergunning is er geen mogelijkheid tot bezwaar of beroep. Deze bekendmaking is dan ook louter ter informatie voor de Schiedamse bevol- king. In de Boswet is een plicht tot herbeplanting en/of compensatie opgenomen. Uit een inventarisade is gebleken dat er 235 bomen moeten worden gekapt. 135 bomen daarvan worden na realisatie van het geluidsscherm herbeplant. Niet alle bomen kunnen worden teruggeplant omdat er een strook moet worden vrijgehouden, zodat het geluidsscherm bereikbaar blijft voor onderhoud. De overige bomen (100 stuks) worden gecompenseerd in de gehele gemeente. Hiervoor is een zgn. Bomenfonds ingesteld. In het bomenfonds is een bedrag van 60.000,= gestort, zodat bomen die in de stad moeten worden vervangen en/of toegevoegd uit dit fonds kunnen worden gefinancierd. Voor de compensatie is een periode van 10 jaar beschikbaar. Voor inhoudelijke vragen kunt u contact opnemen met Mw. A.M. Nix, afdeling Bouwen en Milieu onder telefoonnummer (010) 2465440 of mailadres am.nix@schiedam.nl. Voor vragen over de melding kunt u contact opnemen met het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, dienst regelingen onder telefoonnummer (0800) 2233322. Het adres is Postbus 1191, 3300 BD Dordrecht. Dit project heeft het meldingsnummer RWS/06/025. Op grond van artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een evaluatieverslag en nazorgplan ontvangen voor de locatie Sveaparken (deelplan Sveaholm). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nazorgplan hebben besloten dat: Op grond van artikel 39c lid 2 van de Wbb zal worden ingestemd met de uitgevoerde sanering en het behaalde saneringsresultaat zoals verwoord in het (deel)saneringsverslag Sveaholm van DHV Milieu en Infrastructuur BV met kenmerk WN-ZH20040014 van 12 februari 2006; De maatregelen en/of beperkingen in het gebruik van de bodem voldoende zijn om er voor te zorgen dat de verontreiniging die na de sanering is achtergebleven niet zal leiden tot een vermindering van de kwaliteit van de bodem; Het nazorgplan voldoet aan artikel 39d Wbb; Het bevoegd gezag periodiek wordt gei'nformeerd over de resultaten van het nazorg plan. De hele beschikking kunt u nalezen op de website van de gemeente Schiedam: http://www.schiedam.nl/smartsite.shtml?id=57074. Niemand hoeft zich te vervelen in het tweede weekend van September in Schiedam. Film- en kunstliefhebbers bezoe- ken DOEK!, het is feest in de monumenten tijdens Open Monumentendag en wie kunstenaars wil ontmoeten en kunst wil kopen, kan langs de Open Ateliers. Schiedamse verenigin- gen, organisaties en instellingen presenteren zich tijdens Rondje Schiedam. Zeventig historische schepen varen vrijdag 8 September de havens van Schiedam binnen. De schippers hijsen de zeilen, zodat vanaf 20.00 uur de fdmspoelen kunnen draaien voor DOEK! Het programma biedt voor ieder wat wils: liefhebbers van schepen, fdms, kunst, muziek en kookkunst kunnen een weekend lang genieten. Op diverse plekken zijn kunstwerken en installaties te zien van (video)kunstenaars. Op de Korte Haven bij Lepels Eten Drinken staat de Openlucht Bioscoop opgesteld met 'Fantastic Four' op vrijdag en 'Harry Potter and the Goblet of Fire' op zaterdag. De films worden geprojecteerd op de Vrouwe Johanna. Bij Cafe Sjiek zijn om 20.30 uur Japanse animatiefilms te zien: op vrijdag 'Kikky's Delivery Service' en zaterdag 'Howl's Moving Castle'. Om 22.00 start de betere Aziatische cinema met 'Hero' (vrijdag) en op zaterdag 'House of the Flying Daggers'. In het atrium van De Korenbeurs opent het Filmhuis Schiedam het niepwe seizoen met 'Walk the Line' op vrijdag en 'Romance Cigarettes' op zaterdag (aanvang 21.00 uur). Culinair genieten is het tijdens de culinaire vaartocht, die vertrekt vanaf Lepels Eten Drinken. De tocht begint om 17.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Vuurwater Het thema van DOEK! is 'Vuurwater'. Schiedams gedistilleerd is vuurwater, 'vuur' en 'water' zijn ook twee elementen die elkaars tegenpolen en bondgenoten zijn. Voor de spe- lers, musici en vuurspuwers van Het Bedrijf hebben vuur en water geen geheimen meer. In de bijzondere voorstelling 'Waterstokers' nemen zij het publiek mee in de wereld van Alcha. Deze fantast en alchemist heeft maar een doel: het veranderen van water in vuur. Een vurig spektakel is het resultaat op het plein voor De Korenbeurs. Muziek is er bij Pand Paulus, waar de Rotterdamse Improvisatie Poel bij de Vuurwaterinstallatie experi- mentele en gei'mproviseerde muziek brengt. Loy Kratong in Schiedam In samenwerking met Bloemen Kunst op de Haven kunnen bezoekers op vrijdag- en zaterdagavond hun eigen kratong te water laten, ter hoogte van Lange Haven 34 bij de passanten steiger. In Thailand vindt in november jaarlijks het festival Loy Kratong plaats: bij voile maan worden duizenden bootjes met bloemen, noten, munten en kaarsjes op de Thaise wateren losgelaten. Men plaatst hiermee het ongeluk in de kratong en laat deze wegdrijven. Bij Bloemen Kunst op de Haven op Lange Haven 73 is werk te zien van twintig bloemsierkunstenaars is samenwerking met meesterbinders Aad van Uffelen en Hanneke Maassen. De deelnemers houden zowel op zaterdag 9 pn zondag 10 September drie demonstraties. Zaterdag staan deze in het teken van feestelijk tafelen met als onder- deel eetbare bloemen. Op zondag staan de demonstraties in het teken van het huwelijk. Het kleurrijke bloemwerk sluit aan bij het thema van Open Monumentendag: Feest! Feest in monumenten Open Monumentendag wordt op zaterdag 9 September voor het twintigste achtereenvol- gende jaar gehouden. Tientallen monumenten in het historische stadshart zijn de gehele dag gratis toegankelijk. Op de Grote Markt en in het stadhuis vinden gedurende de dag diverse activiteiten plaats, waaronder een expositie van trouwfoto's en trouwjurken in het stadhuis. Ook op andere locaties staat het thema 'Feest!' centraal. In drukkerij Bruno Cauwe, aan de Walvisstraat 6 staan bijzondere boekdrukpersen en degelautomaten en worden er demonstraties gegeven met een drukpers uit 1861. Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam geeft in de Oud-katholieke kerk op de Dam een presentatie, er zijn rondleidingen door molenaars bij molens De Drie Koornbloemen en De Walvisch en de zakkendragers zijn actief bij het Zakkendragershuisje. In de Grote Kerk is de Informatiemarkt wonen voor 55 plussers en Open Orgeldag. Op zaterdag 9 September doet het publiek op de Broersveld een Rondje Schiedam. Schiedamse verenigingen, orga nisaties en instellingen stellen zich voor. Koren geven concerten, sportverenigingen geven demonstraties en muziekverenigingen verzorgen optredens. Er is de hele dag van alles te beleven op en rond het podium. Te koop, te huur Een rondje Schiedam kan ook heel goed langs de ateliers van meer dan veertig kunste naars op zaterdag 9 en zondag 10 September tijdens Open Ateliers. Naast schilder- en Foto van Open Ateliers. Foto: Inge van Haastert glaskunst, grafiek en tekeningen staat er een ateliermaaltijd op het menu, is er een theetuin en op zondag 10 September vindt een bijzondere presentatie van hoedenatelier What's Up plaats. De Velotaxi brengt bezoekers naar de adressen buiten het centrum. Wie een kunstwerk koopt tijdens Open Ateliers, ontvangt ook het Open Ateliergeschenk, gemaakt door Dorien Hoeksema. Meer informatie DOEK! 2006 wordt vrijdag 8 September geopend om 20.00 uur in de aula van het Stedelijk Museum. Het volledige programma van DOEK! is te vinden op www.doek.nu. Het programmaboekje van Open Monumentendag is af te halen bij de VW en in de Stadswinkel. Bezoekers van Open Ateliers kunnen eerst naar de overzichtstentoonstelling in Pand Paulus op de Korte Haven. Hier is ook een plattegrond verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: Voor het oprichten van een buurtfietsenstalling aan de Van Smaleveltstraat Het perceel waarop het vrijstellingsverzoek betrekking heeft ligt in het gebied waarop de Bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom (BBK) van toepassing zijn. De met het vrijstellingsverzoek beoogde buurtfietsenstalling past niet binnen de BBK. Op basis van de bijzondere verklaring van geen bezwaar van de provincie Zuid-Holland is het mogelijk vrijstelling als bedoeld in artikel 19, lid 2 WRO te verlenen voor onder andere het oprichten van een buurtfietsenstalling. Het verzoek om vrijstelling ligt - gelet op het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht - gedurende 6 weken, met ingang van donderdag 7 September 2006 tot en met woensdag 18 oktober 2006, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstij- den van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij voorkeur schriftelijk zienswijzen tegen het verzoek om vrijstelling indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient tijdig, bij voorkeur, uiterlijk een week voor het einde van de terinzagelegging, een afspraak gemaakt te worden gemaakt met de heer M. Visser, afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op nummer 010-2465670. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op vrijdag 1 September 2006 hebben besloten aan KWS/VRS&T ontheffing te verlenen van het verbod toestellen of geluidsap- paraten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waardoor voor omwonenden of de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor de navolgende locaties op de volgende dagen en tijdstippen: Week 38 ma/di 18-9-2006, di/wo 19-9-2006, wo/do 20-9-2006 en do/vr 21-9-2006 (22:00-05:00 uur) Nabij kruising Pr. Beatrixlaan/Churchillweg Week 39 ma/di 25-9-2006 en di/wo 26-9-2006 (22:00-05:00 uur) Nabij kruising Pr. Beatrixlaan/Churchillweg Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Gemeentelijke Informatie Punt aan het Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarnaast kunnen belanghebbenden indien de behandeling van de bezwaren onver wijlde spoed vereist bij de Voorzieningenrechter van de Sector bestuursrecht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 10