A mL2 maasstad 'Ik heb zin er iets moois van te maken' 't Viel achteraf niet tegen, in Schiedam Humanistisch Vormings Onderwijs Ellendige ventilator op een gehuurd flatje pXTt ServicePlus- Punt weer open Betere voet- en fietspaden Fotowedstrijd Bibliotheek Dag Reiriier Scheeres, welkom Wilma Verver Dokter De Bont zwaait af SURINAM RESTAURANT Bruidsbeurs Jongen mishandeld Fietsendieven aangehouden Kinderbingo Kruising afgesloten Geen voorstellingen De Teerstoof Woensdag 6 September 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: SCHIEDAM - De koning is dood leve de koning, was de stemming vorige week. Toen de geliefde, oud burgemeester Reinier Scheeres in een over- vol theater a.d. Schie afscheid nam. Met urenlang handen schudden en lofzangen door raad en andere politici. Als cadeau kreeg hij namens het VSB-fonds een cheque van 600.000 euro. Bestemd voor zijn volgende taak: de her- bouw van molen De Kameel. Na dit afscheid was er vrijdag de benoeming van Wilma Ver ver als nieuwe burgemeester. Weer met toespraken en han den schudden, maar nu niet terugkijkend maar vooruit. 1 pT* RoMerdamsedijK 429b 3112 AR Schiedam Tel. 010 423 81 25 van de lezer MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Na de zomersluiting heeft ServicePlusPunt De 4 Molens aan de Honnerlage Gretelaan 57 haar deuren weer geopend. Oude- ren die gebruik willen maken van de gevarieerde collectie boeken of die informatie willen hebben over hulpmiddelen die het lezen kunnen vergemakkelijken, zijn welkom. De openingstijden van het Service PlusPunt zijn echter gewijzigd. Be- zoekers kunnen terecht op maandag en donderdag van 09.00 tot 11.00 uur. SCHIEDAM - De voet- en fietspa den aan de Rotterdamsedijk worden onder handen genomen. Het gehele project zal tussen de 7 en 9 weken duren. Er wordt eerste gewerkt aan de Rotterdamsedijk vanaf de Nieuw Mathenesserstraat in de richting van de Koemarkt, daarna aan de Rotterdamsedijk vanaf de Nieuw Mathenesserstraat tot aan de ge- meentegrens met Rotterdam en als laatste het stuk van de Koemarkt tot aan de gemeentegrens met Rot terdam. Waar gewerkt wordt, zal een tijdelijk tekort aan parkeerplaatsen zijn om- dat die gebruikt zullen worden voor de opslag van bestratingmateriaal. Parkeerplaatsen voor invaliden zul len wel worden vrijgehouden. SCHIEDAM - De bibliotheek houdt zaterdag 30 September een Open Huis om het zelfstandig worden van de bieb te vieren. Daaraan gekop- peld is een speciale fotowedstrijd uitgeschreven. Amateur-fotografen in Schiedam worden uitgenodigd een originele foto te maken, gei'nspireerd op de drie blauwe punten in het nieuwe logo. Tot en met 15 September kan iedereen meedoen aan deze wed- strijd. Tijdens het Open Huis wor den in een speciaal programma de prijswinnaars bekend gemaakt. De prijzen bestaan uit een bedrag tussen de 25 en 100 euro in ca- deaubonnen en een cadeaucheque van de bibliotheek. Alle ingezonden foto's worden tentoongesteld in de bibliotheek. De foto van de eerste prijswin- naar wordt bovendien gebruikt als voorkant van de Winter Wijzer, de nieuwsbrief van Bibliotheek Wa- terweg. De inzending kan gestuurd worden naar Bibliotheek Waterweg, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, of per mail: ds.meijer@schiedam.nl www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alio auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Frank Willemse Opvallend is de eensgezindheid bij zowel het afscheid als de initie- ring van de nieuwe raadsvoorzitter die toch vooral ceremoniele taken heeft. Logisch, want wie net als Scheeres 32 jaar in de Schiedamse politiek zit -als raadslid, wethouder en burgemeester- die moet wel veel hart voor Schiedam hebben. De waardering ook voor de nieuwe burgemeester. Vanzelfsprekend, want ze is door de raad gekozen, weliswaar na een tweede sollici- tatieronde. Veel mooie woorden dus bij af scheid en komst van de nieuwe voorzitter. Donderdag stond er een urenlange rij met mensen die Scheeres een hand wilde druk- ken. Net als de volgende dag toen Wilma Verver die rituele ambtske- ten kreeg omgehangen. Scheeres werd door het langst zit- tende raadslid Houtkamp gety- peerd als een 'ambassadeur van de stad'; een vredesstichter in roerige tijden. Maar ook zijn hobby's als het luisteren naar zeemansliederen en als vogelaar werden aangehaald. Burgemeester van Rotterdam Ivo Opstelten kreeg de lachers op zijn hand in het voile theater. Uit het hoofd sprak hij een lofrede uit op de vertrekkende burgermeester. Hij vertelde over de grap dat hij had Reinier Scheeres (62) komt aan op het Stadserf. Net als 23 jaar geleden bij zijn benoeming met een oldtimer 2CV. Zijn eigen lelijke eend uit 1953 die hij restaureerde. Binnen zit een theater vol met publiek voor zijn afscheid als voorzitter van de raad. vernomen dat Scheeres een lelijke eend als dienstauto gebruikt. Hij memoreerde Scheeres verdienste als regiobestuurder vooral voor politie en brandweerzaken. Soms was dat moeilijk als hij Schiedam moest verdedigen, maar ook voor de regio moest zorgen. Maar altijd 'onafhankelijk en collegiaal' vol- gens de buurman-burgermeester. „Geen man die op de voorgrond wilde treden". sprak wethouder Yorick Haan. „Een man zon- der poeha." Die na de rnoord op Van Gogh met stille diplomatic de spanning verminderde bij de Schiedamse allochtone bevolking. Voor zijn levenslange verdienste voor de stad. stelde hij voor om jaarlijks een 'Scheeres-lezing' in te stellen en een prijs daaraan te verbinden. Scheeres kreeg van de raad de Aleida-penning uitgereikt. In goud en dat is niet eerder voorgekomen, Daarnaast kreeg hij het schilderij mee dat jarenlang zijn werkkamer sierde. Een levensgrote lelijke eend door Schiedamse kunstenaar Dick van Belle. Scheeres bedankte ie dereen met de woorden dat hij het niet alleen had gedaan maar altijd samen met anderen. Hij eindigde met de verzuchting dat hij Schie dam met een goed gevoel achter laat. En dankte de stad *dat ik haar heb mogen dienen'. Mevrouw Wilma Verver-Aartsen (48) werd de volgende dag geinstal- leerd tijdens een speciale raadver- gadering. Loco-burgemeester en wethouder Menno Siljee deed de ambtsketen af om die aan Wilma Verver te overhandigen. Verver is de 20ste burgemeester van Schie dam en de eerste vrouwelijke. De raad wilde vorig jaar een bur gemeester met *durf, fantasie en daadkracht'. En volgens de raad hebben ze die ook gekregen. Siljee waarschuwde Verver (WD) dat Schiedam een moeilijke stad is. waar men stevig met elkaar om- gaat'. „Maar wie zich open stelt en succesvol is, krijgt dan wel alle steun", zo hield hij haar voor. Foto: Roger van der Kraan Wilma Verver, in een zwart-wit modern mantelpakje met hoge hakken, dankte de raad uitvoe- rig. Met opvallend niet aanwezig de Commissaris van de Koningin. Verver dankte ook haar familie, man Gerard en zoon en dochter, die haar steunden. En beloofde tijdens haar inauguratiespeech dat 'ook de zwakkere Schiedammer met haar als burgemeester aan bod zal komen'. Verver met bijnaam 'De witte tornado' vertelde dat ze Schiedam - al stiekem- een paar keer had bezocht en verbaasd was over het rijke culturele verleden van de stad. Zij eindigde met: „Ik heb er zin in, we gaan er iets moois van maken."' door Ted Konings SCHIEDAM - De burgemees ter was lang in functie, maar markante Schiedammers hou- den het nu eenmaal lang vol in de stad waaraan zij hun hart hebben verpand. Alhoe- wel.... Klaas de Bont, dokter De Bont voor zo veel Schie dammers, tsja, die zal het wel nooit leren. Na 26 jaar huisarts in Schiedam te zijn geweest, heeft hij de stad nog altijd niet aan de borst gesloten. Hij wil gaan verhuizen, nu hij met zijn praktijk is gestopt. Terug, naar Brabant, waar 60 jaar geleden zijn wiegje stond. Baas boven baas dus, De Bont. 26 Jaar, sinds 1980, huisarts te Schie dam, vanuit de huisartsenpraktijk in de Warande, samen met nu de col- lega's Stolker en Van der Pas. „Een huisartsenpraktijk beginnen doe je nu eenmaal maar een keer", legt De Bont uit. „En als je het stadje en zijn pappenheimers leert kennen, ach, zo erg is het er dan ook weer niet." Maar ooit, in 1980, was Schiedam wel zo'n beetje de laatste stad waar De Bont terecht wilde komen, toen hij na enige jaren als waarnemer voor verschillende huisartsen te hebben gewerkt ging solliciteren. Of beter: ging ondernemen, want als dokter ben je meestal niet in loondienst, maar ben je onderne- mer. ..Rotterdam (en Schiedam, dat is in de ogen van een Brabander een pot nat), dat was een grote stad. met flats..." Ook al staat geboortestad Tilburg nu ook vol flats, voor De Bont was dat een weinig aanlok- kelijk perspectief. Maar wie schetst zijn verbazing toen de artsen van de huisartsen praktijk in Schiedam een half jaar na de sollicitatiebrief lieten weten graag eens kennis te maken. „Vijf uur's middags, een lekker zonnetje, ik werd hier in de tuin ontvan- gen met een biertje erbij...." Lekker groen ook, net als Schiedam relatief veel plekken met groen heeft, zoals De Bont later ontdekte. De deal was gauw beklonken, De Bont werd partner in de praktijk. Waarom so- wieso eigenlijk ooit een brief naar Schiedam geschreven? Nou, da's eenvoudig. „Het was een van de weinige plaatsen waar een Hoed, huisartsen onder een dak, te vinden was." Dat sprak De Bont aan. „Ik heb altijd de steun gevoeld van mijn collega's." Dat was in het begin wel nodig, want De Bont nam de praktijk over van de bijna legendarische dokter Franken. „Dat was in het begin wel zwaar. Franken was een man met veel charisma; ik ben maar een gewone jongen..." Vijf jaar kostte het De Bont naar eigen zeggen om vertrouwd te raken in zijn nieuwe rol. Hij ging Schiedam en zijn inwo- ners waarderen. „Heel gemeleerd, mijn praktijk." Mondige types ook, waarbij mondigheid soms 'werd verward met grootmondigheid'. Dat is ook een beetje een ontwikkeling door de tijd, alhoewel De Bont juist de laatste jaren minder te stellen heeft met mensen met een - plat gezegd - te grote bek. „De relatie arts-patient is veran- derd", stelt De Bont, terugkijkend. Dat proces gaat door. „Vroeger waren we veel meer curatief (ge- nezend, red.) bezig. Nu veel meer preventief." Dat vertaalt zich ook in ontwikkelingen aan de basis van de patientenzorg. „Nu wordt ook meer en meer protocol lair gewerkt." Met name verzekeraars krijgen steeds nadrukkelijker een vinger in de pap. „Het gebeurt bijvoorbeeld nu met diabetes. Dat komt veel meer voor dan vroeger, want mensen worden veel dikker. We moeten bij herha- ling letten en met de patienten spre- ken over afvallen, bewegen, want dat blijkt te helpen. Mensen ook bewust oproepen voor een gesprek of controle." De Bont kijkt uit naar de vrijheid die hij krijgt nu hij zijn praktijk stopt. Maar hij zal ook mensen gaan missen. Met name de patienten die momenteel een moeilijke tijd door- maken. „Meeleven met de patien ten, dat is toch de belangrijkste eigenschap van een huisarts. Zon- der mee te huilen." Waarschijnlijk houdt hij nog met enkele patienten contact. Dezer dagen bezoekt hij ze, om hun nieuwe huisarts aan hen voor te stellen. Besloten is om in de praktijk twee parttime artsen in dienst te nemen en de patienten van De Bont te verdelen over deze twee dokters en de twee resterende col lega's van De Bont. De dokter zelf gaat de komende maanden eerst eens flink wandelen, om de ervaring van de jaren te laten betijen. Hij wil de route naar Santiago de Compostella lopen. „In gedeeltes. Dan begin ik met Schie dam - Den Bosch, dan Den Bosch - Maastricht, Maastricht - Namen, en zo voorts." In Den Bosch wil hij langer blijven dan om uit te rusten na gedane voetstappen. „Mogelijk dat ik daar ga wonen." Zo, op de slippers het groen in... En Schiedam? Het waren de stads- genoten die het hart van de dokter wonnen, niet de stenen. Alhoe wel...?! ..Ik ben bezig met een foto- boek over Schiedam. De titel wordt: Schiedam, ik zal je missen..." En Schiedam de dokter. Openingstijden; di. t/m za. van 14.00 tot 23.00 uur zo. van 15.00 tot 23.00 uur Maandag gesloten. SCHIEDAM - In zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat wordt zon- dag 29 oktober voor het eerst een Bruidsbeurs gehouden. Op deze beurs, georganiseerd door Linda's Cadeaushop. vinden aanstaande bruidsparen alles wat voor de mooi- ste dag zo belangrijk is. Ongeveer dertien bedrijven en de Gemeente Schiedam zijn aanwezig met alle informatie over trouwen, ook zul len er bruidsmodeshows worden gegeven. De beurs is geopend van 12.00 tot 16.00 uur, entree is gratis. Speciaal voor deze Bruidsbeurs is er een website gemaakt: http://trouwenin- schiedam.come2me.nl SCHIEDAM - De politie stelt een nader onderzoek in naar een mis- handeling van een 19-jarige Schie dammer. De jongen liep met een aantal vrienden op het Raam toen hij rond middernacht een klap in zijn gezicht kreeg van een voorbij- ganger. Door de klap brak vermoe- delijk zijn neus. Hij heeft zich onder doktersbehandeling gesteld. SCHIEDAM - Op de Horvathweg zag de politie dat twee jongens maandagavond met gereedschap bezig waren sloten van verschillen de fietsen door te knippen. Hierop werden de twee, 14 en 15 jaar oud en beiden Schiedammers, aange houden. Zij werden overgebracht naar een politiebureau, waar ze voor de nacht werden ingesloten. Hun ouders werden in kennis gesteld. SCHIEDAM - Na de vakantie start de kinderbingo weer in wijkcen- trum De Erker. Op 13 September draaien de balletjes van 15.15 tot 16.30 uur. Dat kost 1,20 per kind. Voorafgegaan is er de kinderinstuif die 0,50 per activiteit kost. Voor meer informatie: 426 77 67. Voor volwassenen is er die dag bin go van 19.30 tot 22.00 uur. De prijs- jes bestaan uit welgevulde bood- schappentassen en diverse soorten bonnen. De kosten zijn 6,50 per boekje, de toegang gratis. REGIO - Het Humanistisch Verbond probeert momenteel om de humanistische gedachte weer meer op de voorgrond te brengen. Een van de manieren waarop dit gebeurt is door het levensbeschouwende onder wijs op basisscholen, waar het humanisme zich de afgelopen dertig jaar een eigen plaats heeft verworven, zeker ook in Vlaardingen en Maassluis. Vanuit de Werkgroep Rotterdam werft Trees Luiten nieuwe kan didaten voor de lerarenopleiding Humanistisch Vormings Onderwijs (HVO). „Ook dit jaar is er weer vraag naar nieuwe leraren HVO voor de basisscholen. De belang- stelling van ouders, scholen en kin- deren groeit gestaag. Daarbij moet natuurlijk het aanbod van docenten aansluiten om de lessen te kunnen geven." Dertig jaar geleden begon men na te denken over hoe kinderen zich nog meer konden ontwikkelen, behalve via het traditionele leren. „Dit is uitgegroeid tot het HVO-onderwijs, waarin leerlingen zich gezamenlijk via een scala aan spel- en werk- vormen leren bezinnen op wat een goed leven voor hen en anderen be- tekent. In kringgesprekken wisselen de kinderen van gedachten over wat ze moeten en willen doen om 'het goede leven' samen vorm te geven. HVO geeft zo specifiek invulling aan de pedagogische opdracht van de basisschool." In het Rotterdamse Humanitasge- bouw aan de Pieter de Hoochweg werd donderdag een informa- tieavond voor kandidaten HVO gehouden. Om de eigen visie en levensovertuiging te toetsen aan de humanistische uitgangspunten speelde docente Louise Langelaan met de kandidaten het 'Ja nee' spel. „Het is belangrijk dat lera ren HVO de vrije levensvisie ook goed over kunnen brengen aan de kinderen. Die moeten uitgedaagd worden om nieuwsgierig te blijven naar vragen en antwoorden. Op een uitnodigende manier levensvragen stellen waar vaak niet direct een antwoord op is, maar daarom is het doorvragen ook zo belangrijk." Tien kandidaten waaronder een en kele Vlaardingse zoals Sylvia Feld- mann kwam poolshoogte nemen over de ins-en outs van het lesgeven als HVO-docent in het basisonder- wijs, en het eventuele vervolg voor het vak Levensbeschouwing in het voortgezette onderwijs. Deze week beginnen de intakege- sprekken met kandidaten. Wie be- langstelling heeft in de opleiding HVO die op 29 September van start gaat in Rotterdam, vindt informatie op www.hvo.nl of telefonisch bij Trees Luiten 010-4708834, SCHIEDAM - ONS Infra brengt belijning aan op het asfalt van de kruising Vlaardingerdijk - West- frankelandsedijk - Burg. Van Haar- enlaan. In verband hiermee zal de kruising voor alle verkeer zijn afge sloten op zaterdag 9 September om vanaf 06.00 uur tot het eind van de middag. Voor het verkeer vanaf afrit A4/ Vlaardingen richting Schiedam- centrum en terug over de Burg. Knappertlaan wordt een omleiding geboden via de Jan Evertsenweg en de Ary Prinslaan. Verkeer komend vanaf de Burg. Van Haarenlaan richting Burg. Knappertlaan wordt omgeleid via de Troelstralaan. SCHIEDAM - Ondanks de vele inspanningen van de medewerkers van Jeugdtheater De Teerstoof zul len er dit seizoen 2006 - 2007 geen jeugdtheatervoorstellingen en workshops worden gegeven in De Teerstoof. Het jeugdtheater kampt met onvoldoende financiele ruimte om een programmering te verzor- gen voor de zondagmiddagen in het Jeugdtheater. Het theater zal dit seizoen voor- namelijk gebruikt worden voor de lessen voor de Jeugdtheaterschool en de cultuureducatieve activitei- ten voor het primair en voortgezet onderwijs. Ik woon in een gehuurd drieka- mer flatje op de derde verdieping, tevens boven- ste verdieping met een plat dak, waarop een nieuwe ventilatie is geplaatst pal boven mijn woning, waar ik veel hinder van ondervind en wat ook fysieke klachten geeft. Het gaat om een flat in een flat- gebouw met drie verdiepingen en begane grond ongeveer 23 jaar geleden gebouwd. Tot ongeveer een kleine twee jaar geleden wer den de woningen alleen maar verhuurd, maar thans worden ze verkocht zodra een huurder ver- trekt. Nu hebben we te maken met een verhuurafdeling en een VVE-management dat naar mijn idee een touwtrekken met betrek- king tot de onderhoudskosten als gevolg heeft. Tevens hebben wij een eigenaar van dit flatgebouw waar ook de huur aan wordt betaald, een vast- goedbeleggingenbedrijf dus drie instanties in totaal. Zelf krijg ik het gevoel dat men liever heeft dat ik als huurster ga verhuizen zodat zij de woning kunnen verkopen. Als huurder be- taal je voor service en onderhoud, maar men loopt niet zo hard voor je. Ik ondervind dat nu al bijna een jaar sinds boven- genoemde ventila tor geplaatst is en de klachten zijn begonnen. Binnen mijn woning is er geen knop of stekker aanwezig om de installatie aan/uit of zacht te zet- ten. Dat is in handen van de WE management. Ik heb voor dit pro- bleem verschillende instanties ge- raadpleegd, zelfs ook een advocaat in de arm genomen. De kosten hiervoor zijn zo schrik- barend hoog dat ik die als al- leenstaande huurder van 67 jaar met een AOW en een pensioentje niet meer kan betalen. Een op- tie: ga verhuizen, was dat maar zo gemakkelijk. Voor een redelijk betaalbare huurwoning staat een lange wachtlijst, heb ik inmiddels ervaren. Een patstelling nu dus, ik sta machteloos. Conclusie: huurders worden door de vele verkoop van huurwonigen de dupe? Derhalve sta ik open voor adviezen en oplossingen voor mijn ventilatieprobleem. E. van der Linden fUVfceudienst Rijr,i«0 Afgelopen weekend zijn de Wereldhaven- dagen geweest. Met bedrijfsdemonstraties en -presentaties krijgt het publiek een goed beeld van de dynamiek in de haven. De DCMR is in het havengebied vooral actief als vergunningverleneren hand haver. Daarnaast is de meldkamer van de DCMR dag en nacht bereikbaar om klachten te behandelen over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven. In de week van 28 augustus tot 4 September behandelt de meldkamer 338 klachten. Dat is minder dan het gemiddek1 aantal klachten dat de DCMR tot nu toe per week ontvangt. Onderstaandeen korte toelichting op een klein deel van de klachten. 350.000 bezoekers op de Wereldhavendagen Ook de DCMR is aanwezig op de Wereldhavendagen en heeft veel bezoekers ontvangen om het werk van de DCMR toete lichten. Zo'n groot evenement met 350.000 bezoekers gaat niet geruisloos voorbij aan om- wonenden. De meldkamer van de DCMR ontvangt op vrijdag en zaterdag maar zestien klachten over de harde muziek en rondcirkelende reclame vliegtuigen. Bij grote evenementen zijn degeluidsnormen minder streng dan anders. Geluidsoverlast van horeca Afgelopen week behandelt de meldkamer bijna vijftig klachten over geluids overlast van cafes. Met de gemeente Rotterdam en een aantal andere regiogemeenten heeft de DCMR afspraken gemaakt over het verminderen van deze overlast. Lees hierover meer informatie op onze website www.dcmr.nl\milieuklachten\horecageluid. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Klaas de Bont nam na 26 jaar afscheid van Schiedam. Hoewel de stenen hem weinig zeggen, is hij de mensen gaan waarderen. Foto: Roger van der Kraan 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 11