Nieuwe burgemeester van Schiedam www.schiedam.nl Alle Schiedammers kunnen reageren Burgemeester en wethouders: werkgevers moeten weten dat ze in Schiedam welkom zijn en blijven De raadscommissies vergaderen... Informatiemarkt 55+ en wonen gemeente Schiedam 1 Agenda Week 36 Woensdag 6 September 2006 Nieuw paspoort of Nederlandse identiteitskaart nodig? Onder grote belangstelling werd mevrouw Verver- Aartsen vrijdag 1 September geinstalleerd als burgemeester van Schiedam, in de Aleidazaal van het Stadskantoor kreeg zij door loco-burge- meester Menno Siljee de ambtsketen omgehan- gen. Marcel Houtkamp, die optrad als plaatsver- vangend voorzitter van de gemeenteraad, over- handigde haar de glazen voorzittershamer. In haar eerste toespraak tot de raad zei mevrouw Verver zich te verheugen op de toekomstige samen- werking en kennismaking met de Schiedammers. Na het officiele deel in de Aleidazaal was er in de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat de gelegen- heid om kennis te maken met de nieuwe burgemeester en haar gezin. it f 1 "I Gemeenteber Maandag 11 September 2006: Commissie Bestuur en Cultuur 20.00 uur, seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 12 September 2006: Commissie Wonen en Groen 20.00 uur, seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 13 September 2006: Commissie Bevolking en Onderwijs 20.00 uur, seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465338 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Donderdag 14 September 2006: Commissie Ruimte en Verkeer 20.00 uur, seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Bestuur Wonen Verzelfstandiging Stedelijk Museum Schiedam Om te komen tot een externe verzelfstandiging van het museum is een plan van aanpak gemaakt. Het college van burgemeester en wethouders heeft een aantal principebeslissingen genomen over de bedrijfsvorm, de rechtspositie van het personeel, de eigendom van de collectie en het gebruik en onderhoud van het Sint Jacobs Gasthuis. Ophogen De Velden, fase 2B Dit voorstel aan de gemeenteraad betreft het voteren van een krediet voor het ophogen van het gebied De Velden, fase 2B. Bevolking en Onderwijs Verordening Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO) De conceptverordening zal worden besproken. Deze verordening is in te zien op de website van de gemeente Schiedam. Ruimte Overzicht woningbouwplannen Op verzoek van het lid van de commissie, de heer H. van der Hoeven is dit punt geagendeerd. De heer Van der Hoeven wil geinformeerd worden over de voortgang van diverse woningbouw plannen in relatie tot RO-procedures (ruimtelijke ordening). Bijvoorbeeld voortgang Houthaven, Toernooiveld en plannen in relatie tot vliegveld Zestienhoven. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. De gemeente organiseert aankomende zaterdag 9 September tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Wegens het succes van de voorgaande twee jaren staat ook dit jaar de markt weer op het activiteitenprogramma van de gemeente Schiedam. Het wordt opnieuw een informa tiemarkt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken rondom het wonen voor 55 plussers in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen waarvan wethouder Yorick Haan voorzitter is. Deelnemende organisaties zijn: Woonplus Schiedam, Stichting Fokus, ROG NWN, de Frankelandgroep, Stricklede, Thuiszorg NWN, de Argos Zorggroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, Anke Bodewes Makelaardij, Ooms Makelaars, VAC Schiedam adviescommissie wonen, Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam en de samenwerkende ouderenbonden. De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die op 9 September wordt georganiseerd. U kunt indien u dit leuk vindt, na een bezoekje aan de informatiemarkt, uw tocht verder vervolgen door het centrum van Schiedam om de vele monumenten een bezoekje te brengen. Wij hopen u op 9 September van harte welkom te mogen heten in de Grote Kerk! Met ingang van 26 augustus 2006 zijn de Nederlandse reisdocumenten, het paspoort en de Nederlandse identiteitskaart, voorzien van een chip waarin een gezichtsopname en de gegevens van de houderpagina zijn opgeslagen. Vanaf die datum worden er andere criteria gehanteerd voor pasfotos die u nodig heeft voor het ver- nieuwen van uw reisdocument. De fotografen zijn inmiddels op de hoogte van de gewijzigde eisen. De prijs van een paspoort is: 47,45 De prijs van een Nederlandse Identiteitkaart is: 31,26 Meer informatie kunt u krijgen bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 of op onze site www.schiedam.nl. Telefoonnumer 010-2465304 Email: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag 12.00 - 16.00 uur dinsdag, woensdag en vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 - 20.00 uur Tot half September kunnen Alle Schiedammers reageren op de inhoud van het voorlopige Collegewerkprogramma (CWP), waaraan bijgaand artikel is ontleend. De volledige tekst van het werkprogramma is te vinden op de website van de gemeente www.schiedam.nl onder Bestuur Organisatie en vervolgens College van B en W. Reacties zijn welkom per e-mail op e.geler@schiedam.nl of per post aan Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris, Posbus 1501, 3100 EA Schiedam. De brief kan ook bij de receptie van het Stadskantoor aan het Stadserf 1 worden afgegeven, onder vermelding op de enveloppe van Gemeente Schiedam, Bureau Gemeentesecretaris. Het is gebruikelijk, dat een nieuw College vrij snel na het aantreden een Collegewerkprogramma presenteert. In Schiedam echter vindt de nieuwe ploeg wethouders, die in april begonnen is, dat de stad ook haar zegje moet kunnen doen en heeft daarom een voorlopig Collegewerkprogramma opgesteld. Via de gemeentepagina gaf het College al eerder de mogelijkheid om te reageren op de plannen en ook legden de wethouders voor de zomervakantie al een keer hun oor te luisteren tijdens de weekmarkt. In vier afleveringen kunt u op de gemeentepagina's lezen over een aantal onder- werpen, die een belangrijke plaats innemen in het Collegewerkprogramma. Tot half September is het nog mogelijk om te reageren op de plannen. Het motto van het programma is dan ook niet voor niets Alle Schiedammers. Daarmee willen de bestuurders aangeven, dat het gaat om de mensen in onze stad. "Topprioriteit is het bieden van voldoende werkgelegenheid. Alles zal worden gedaan om nieuwe bedrijven aan te trekken. Het college wil goede verhoudingen met het bedrijfsle- ven dat in Schiedam is gevestigd. Werkgevers moeten weten dat ze in Schiedam welkom zijn en blijven". Dat zeggen burgemeester en wethouders in het Collegewerkprogramma, de bestuurlijke 'werklijst voor de komende vier jaar. Het streven is gericht op het schep- pen van een gunstig vestigingsklimaat, zodat bedrijfsleven en organisaties kunnen komen tot een duurzame economische ontwikkeling van de stad. Daarmee dragen ze bij aan het behouden en scheppen van banen. Het college is van oordeel dat werk of andere vormen van participatie voor de Schiedammers betekent, dat zij niet afhankelijk zijn van uitkeringsinstanties. Zij kun nen dan zelf het heft in handen nemen bij het inrichten van hun bestaan. Burgemeester en wethouders willen de zelfredzaamheid van mensen vergroten en de zwakste groepen hierbij ondersteunen. Een van de belangrijkste onderdelen van het beleid is daarom het verhogen van het gemiddelde niveau van opleidingen en vaardigheden. Verder zet het col lege sterk in op het verruimen van werk voor bijstandsgerechtigden onder het motto "Wie kan werken, moet werken". Hoe dit nieuwe beleid zal worden uitgewerkt staat in het overzicht van de verplicht te behalen resultaten, dat bij het Collegewerkprogramma is gevoegd. Het hoofdstuk Economie en Arbeid vermeldt dertien onderwerpen, die prioriteit krijgen. Hiervoor zijn de wethouders Christine Daskalakis (CDA) en Maarten Groene (PvdA) verantwoordelijk. Een selectie: Het ondernemersklimaat wordt verbeterd, onder andere door het aantal bedrijfs- bezoeken te verdubbelen. Uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen naar 30.000 in 2010. Stimulering van het gebruik van microkredieten door (startende) ondernemers. Het sluiten van een Lokaal Sociaal Akkoord. Het gaat onder andere om stageplaatsen voor allochtone jongeren die een vmbo- of mbo-opleiding volgen. Het samen met Vlaardingen en Maassluis oprichten van een werkgevers servicepunt Waterweg Noord. Vitale stad met ruimtelijke kwaliteit Ook op het gebied van ruimtelijke ordening, wonen en woonomgeving neemt het nieuwe college verschillende initiatieven. De bestuurders kiezen ervoor om de groei van Schiedam op een actieve, sturende en (waar nodig) ondersteunende manier te bevorderen. Dit zal zichtbaar worden in het beleid voor de herstructurering van woongebieden en bedrijfster- reinen, de ontwikkeling van Schieveste en de revitalisering van de binnenstad. Het college wil de komende jaren niet alleen streven naar een goed functionerende en vitale stad, maar ook meer ruimtelijke kwaliteit bereiken. Om het laatste te realiseren leggen burge meester en wethouders onder meer het accent op: Het verbeteren van de milieukwaliteit. Bestrijding van luchtvervuiling, geluidsoverlast, onveiligheid en stank. Een energiek beleid voor bodemsanering en waterbeheer. Innoverende stedelijke ontwikkeling op de meest markante plekken van Schiedam. De omslag naar een veelzijdig aanbod van woonmilieus, in het bijzonder de herstructure ring van naoorlogse wijken; meer eengezins-, starters- en ouderenwoningen. Het versterken van de groenstructuur. Beter gebruik en betere spreiding van sportac commodaties. Het herstructureren van Vijfsluizen, 's Graveland/Spaanse Polder en Nieuw Mathenesse tot moderne, hoogwaardige bedrijfsterreinen en het scheppen van werk gelegenheid. Nieuw Mathenesse kan op langere termijn ook een woonfunctie krijgen. Het krachtig voortzetten van de ontwikkeling van Schieveste. Dit gebied is volgens het college van strategisch belang voor het toekomstig functioneren van de stad. Natuurlijk moeten de beleidsvoornemens op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling, wonen en woonomgeving worden uitgewerkt. Daarom krijgen niet minder dan 32 onder werpen prioriteit in het overzicht van verplichte resultaten. Achter de meeste items prijkt de naam van verantwoordelijk wethouder Yorick Haan (SP). Bovenaan staat de herstruc turering van Groenoord en Nieuwland, direct gevolgd door de bouw van 2300 woningen tot het jaar 2010. Dit is vastgelegd in een overeenkomst met de minister van VROM en de Stadsregio. De herontwikkeling van het Bachplein komt op de derde plaats. Het gaat om de bouw van 209 woningen en voorzieningen inclusief het verplaatsen van wijkcen- trum De Blauwe Brug. Grootschalige woningverbetering Onder het kopje Particuliere woningverbetering wordt vermeld dat er tot 2010 in totaal 3200 woningen worden opgeknapt. Van 750 woningen zal de hindering worden hersteld. Bij nieuwe bouwplannen wil het college twintig procent als 'sociaal bereikbare' huurwo- ningen realiseren. Ook moeten er meer eengezinswoningen komen, zodat eind 2009 het percentage eengezinswoningen 32 tot 35 procent van de totale woningvoorraad bedraagt. Het percentage koopwoningen in Schiedam moet dan zijn opgelopen tot 45 procent. Om het lijstje met cijfers compleet te maken: in de periode 2006 tot 2010 moeten duizend huurwoningen worden verbeterd. Op het gebied van verkeer en vervoer zijn er zo'n tien actiepunten, varierend van het terugdringen van de overlast van Rotterdam Airport tot het verlengen van Tramplus en het in gebruik nemen van station Kethel. Burgemeester en wethouders stimuleren dat de bussen voor stads- en streekvervoer in de Stadsregio overschakelen op schone brandstof. Verder moet de vervuiling door vrachtwagens worden teruggedrongen en moeten bedrijfs- busjes uit woonwijken worden geweerd. Volgende week vindt u op deze plaats de laatste aflevering van een serie van vier, waarin een aantal prioriteiten van het collegewerkprogramma voor het voetlicht gebracht worden. Het onderwerp is dan de Binnenstad (inclusief cultuur en toerisme). Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70)21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3