mm schiedam Gratis ontvangers digitale televisie en Filmhuis bij elkaar Ervaring enKennis 3.78 SCHIEDAM AlediawAfoikt Afgeslankt Glasmuseum SPARTA-F.C.GRONINGEN Politiek op de Markt Bezoek aan 'Nienke's Well Eerste paal van de Serenade geslagen Voile bak in Schiedam ZONDAG 17 SEPTEMBER GEOPEND Derde Mandala Meer in Vier Molens in verhuizen KIPFILET Europa samen tegen alcoholmisbruik ELKE WERKDAG EXTRA K00PAV0ND fihvq H. ran Dime Verhuizingen Portretten Winst zvv Groenoord Week van de Vooruitgang WD steunt Frankeland Groep tacfS n GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT GRATIS, badmeubel S0%K0RTINGpp vloerverwarming GRATIS montage vaatwasser in woord en beeld Schiedam Wat moeten we met het Wennekerpand Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 13 September 2006 13e Jaargang nr 37 22 december 2006 t/m I januari 2007 Start kaartverkoop zaterdag 16 September maass Gratis afhalen www.vleeschhouwerii.nl VERSE HOLLANDSE Tevens t/m 17 September elke dag kans op €5000,-* (Gaat er gegarandeerd elke dag uit) miES/BM/IMlKSmiS Daar is te Klant pas Boning! Zondag 17 September a.s. om 14.30 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Het grootste gekkenhuis aller Van 7 tot 17 September 11 A gekkenhuis tijden j.x uagen lang is het gekken- icverkoop bij Media Markt Restpartijen, weekbladen 3*1 SCHIEDAM - „Een groot educatief evenement", zo omschreef voorzitter Wout van der Schalie van natuurcentrum De Boshoek de roofvogelshow die afgelopen zondag gehouden werd. „Dat mensen naar de Boshoek brengt." Hij kreeg geen ongelijk. Waren er vorig jaar ruim drieduizend bezoekers bij de roofvogelshow van Ruben en Eva van Maaren aanwezig, dit jaar zullen dat er niet veel minder zijn geweest. De Van Maarens bezitten zo'n zeventig roofvogels en brachten een klein deel mee naar Schiedam waar Ruben van Maaren ze vrij Het vliegen. Al snel bleek dat zo'n vogel van dichtbij toch wel even anders koek is dan van een afstandje. Wie zich vooraf een held toonde, moest bij een close-up van zo'n gigntische vogel toch wel even slikken. Tenminste; dit meisje in ieder geval wel. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Onder het toeziend oog van zijn toekomstige buren, heeft de heer Ekics aan de Eduard van Beinumlaan de eerste paal ge slagen voor het nieuwbouwproject De Serenade. Bijna alle kopers van de 32 eenge- zinswoningen en vele wijkbewoners waren aanwezig. Met De Serena de start WOGroenoord het vierde bouwproject dat voldoet aan de hui- dige en toekomstige woonwensen: „Het wordt steeds prettiger wonen in Groenoord!" Volgens planning kunnen de eerste bewoners in het derde kwartaal van 2007 naar hun nieuwe woningen verhuizen. FotoRoger van der Kraan SCHIEDAM - Het was voile bak afgelopen weekeinde in het centrum van Schiedam. Het publiek kon van cultuur naar bloemen, van ateliers naar boten en alles was even leuk. Het prachtige weer hielp natuurlijk een aardig handje mee. Meer over het cultureel afgeladen weekeinde verder in deze krant. Foto: Roger van der Kraan BERGWEG EN CEINTUURBAAN SCHIEDAM - Hoofdklasser Groenoord is de futsalcompeti- tie met een overwinning gestart. Trainer/coach Jerry Monkau heeft een verriieuwd jong team op de been te weten te bren- gen en afgelopen maandag tegen Alexandria bleken deze zaal- voetballers meteen succesvol. Groenoord ging voortvarend van start en drukte de tegenstan- der met gevarieerd aanvalsspel in de verdediging. In de slot- fase liep zvv Groenoord uit naar een 6-4 voorsprong. Alexandria kwam vervolgens nog terug tot 6-5 maar dat bleef de eind- stand. Voor de thuisclub scoorde Mostafa Bel Kadim driemaal. SCHIEDAM - Alle Schiedamse kabelabonnees van CAIW krijgen donderdag 14 September het aan- bod een gratis digitale ontvanger aan te vragen. Zonder extra kosten zijn zo de ongeveer vijftig digitale televisiezenders uit het Basis pak- ket dan voor iedereen die dat wil beschikbaar. Digitale televisie is inbegrepen bij het CAIWAY RTV kabeltelevisieabonnement, dat in 2006 12,95 per maand kost. „De analoge techniek heeft geen mogelijkheid meer tot uitbreiding of segmentering van het program- mapakket. Met digitale televisie kunnen we onze klanten in de komende jaren weer nieuwe programma's en dien- sten aanbieden. Zo is er voor kijkers van digitale televisie de uiterst han- dige elektronische programmagids (EPG). De digitale ontwikkelingen gaan razendsnel", aldus algemeen directeur Aart Verbree van CAIW. De abonnees die de gratis digitale ontvanger ter waarde van 99 euro aanvragen, betalen alleen een bij- drage van tien euro in de verzend- en bezorgkosten. De digitale ontvanger kan aange- vraagd worden via een op naam gestelde bon, die op donderdag 14 September samen met het magazine 'Allemaal Digitaal' bij de Schie damse kabelabonnees op de deur- mat valt. Uiteraard blijft CAIW ook analoog programma's leveren. Echter, met ingang van maandag 23 oktober worden alleen nog de 24 meest populaire televisieprogramma's en 40 FM-radiozenders analoog door- gegeven. Door de digitale ontvanger te ge- bruiken krijgt de abonnee een groter aanbod aan programma's. Daarnaast kan de abonnee kiezen voor CAIWAY DTV Premium. Met Premium haalt de kijker een grote variatie van nog eens zestig extra televisie- en radioprogramma's in huis. Verder zijn er een aantal Se lect pakketten. SCHIEDAM - In Dienstencentrum De Vier Molens aan de Burge- meester Honnerlage Gretelaan 57 wordt zaterdag 16 September voor de derde keer de Mandala Meer- beurs gehouden. De bezoekers van dit evenement krijgen alle infor- matie over het zelf schilderen en tekenen van mandala's, maar ook over verscheidene andere activitei- ten op het gebied van bewustwor- ding, persoonlijke ontwikkeling en spiritualiteit. Mandala Meer is een evenement van Elisannes Expressie, de jonge onderneming van de Schiedamse mandala-lerares Anneke Tobbe- Langstraat en haar dochter Elise. Zij geven tijdens de beurs verschil- lende miniworkshops, onder andere rond het maken van een persoon lijke krachtkaart of een intuitieve mandala. Ook zijn verschillende mandalamaterialen en artikelen te koop. Tijdens de beurs worden lezingen gehouden door de hypnotherapeut Rob van der Wilk over het feno- meen alfatraining en door Paul van Bree over spontane waarnemingen. De bezoekers worden verder on der andere gei'nformeerd over de Chinese massagevormen Shiatsu en tuina, over magneetveldtherapie, de Helende Reis van Brandon Bays, een cursus Ontspanning en medita- tie en nog een aantal andere vormen van ontwikkeling en spiritualiteit. Ook zijn er enkele stands met edel- stenen en sieraden. Bij sommige van de deelnemers kunnen bezoekers een persoonlijk consult krijgen, dat soms gratis is en in andere gevallen maximaal tien euro kost. Mandala Meer is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Meer informa- tie over het programma op www. mandalateken.nl. SCHIEDAM - Ivo Opstelten, Reinier Scheeres, boekenvrouw Maria Heiden, beeldend kunste- naar Cor Kraat, de Schiedamse museumdirecteur Diana Wind, distillateur Bob de Kuyper en verslaggever Jack Kerklaan. Dat zijn enkele personen die zowel in beeld als in tekst geportret- teerd zijn door drie Rotterdamse beeldend kunstenaars. Willem van Hest, Marita Beu- kers en Eric Ruygers presenteren van 17 September tot en met 29 oktober in Pand Paulus aan de Korte Haven in tekeningen, foto's en schilderijen eigenzinni- ge portretten. Driemaal hetzelf- de gezicht. driemaal een andere kijk op de geportretteerde. SCHIEDAM - In de week van 16 tot en met 22 September wordt op initiatief van de vereniging Milieudefensie de Week van de vooruitgang gehouden. Dit betekent dat er een week lang groen licht is voor lopen, fietsen, openbaar vervoer en kritisch au- togebruik. Het doel is om meer schone lucht en rust en ruimte in wijken en binnensteden te creeren. Maandag 18 September is het de bedoeling dat iedereen zoveel mogelijk te voet of met de fiets naar het werk gaat. Uit onderzoek van Milieudefen sie is gebleken, dat in straten waar geen autoverkeer is de luchtkwaliteit aantoonbaar beter is. Bewonersgroepen kunnen bij de gemeente een verzoek indie- nen om zondag 17 September de straat te gebruiken voor het houden van bijvoorbeeld kinder- spelen. Wie een goed idee heeft kan contact opnemen met het Gemeentelijk Informatie Punt via nummer 246 53 04. SCHIEDAM - De WD steunt de Frankeland Groep in haar ver- ontwaardiging over de afwijzing van de gemeente om een offerte uit te brengen voor het bieden van Thuiszorg. De gemeente liet de Frankeland Groep na hun re- actie op de WMO-aanbesteding weten dat zij over onvoldoende ervaring beschikken. De WD is met de Frankeland Groep van mening dat dit een argument van lik-mijn-vestje is. De Frankeland Groep biedt al ruim 15 jaar tot voile tevreden- heid thuiszorgdiensten aan ou- dere hulpbehoevende inwoners aan. De WD heeft de leden van de commissie Bevolking en Onderwijs, waarin onder meer de zaken rond WMO worden besproken, opgeroepen om aan de wethouder opheldering van zaken te vragen. K Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42www.hvandijke.nl w t k b I a Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikoebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 HEEL KILO MAX. 2 KILO PER KLANT WWW.BBQVLEES.EU Geldig van 14 ym 20 sept. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Geen valse hoop geven en niet weer hoge ver- wachtingen scheppen. Dat is wat wethouder Menno Siljee (PvdA) wil. Na alle emoties en verwijten na het afblazen van het glas- centrum begin juni. Een commissie van topambtenaren gaat on- derzoeken of een afgeslankt glasmuseum samen 'andere culturele instellingen' wel kan. Welke instellingen erbij moeten komen? Siljee blijft vaag maar andere raadsleden weten dat het gaat om het Filmhuis Schiedam en het Jeugdtheater. Net een 'real life soap'. Eerst werd eerst Cees van Olst uit het Hoge Noorden binnengehaald met zijn glasmuseum, maar na amper een jaar is er al ruzie in de tent. En wil het Schiedamse bestuur van het Glascentrum het bijltje erbij neer- gooien. Volgens hen is er met Van Olst niet samen te werken, zijn er te weinig fondsen en loopt Schiedam financieel risico bij de exploitatie. De raad beslist: geen extra geld voor het glascentrum. Eri Plan A gaat in de ijskast. Deze zomer wil vriend en architect Mick Eekhout toch het glasmuseum vlottrekken. Dit plan B (alles goed- koper en geen glazen dak) wordt door een commissie van topamb tenaren als 'niet reeel' gekraakt zodat nu ook Plan B strandt in de zomermaanden. Nieuw is Plan C om in het Wen- neker-gebouw ook andere huurders aan te trekken. Een verbouwing moet dan zorgen dat de filmclub en het jeugdtheater erin kunnen. Want een locatie vinden voor filmhuis en jeugdtheater gaat ook al moeizaam. Die worden al jarenlang heen en weer geslingerd. Zij moeten eind dit seizoen uit pand De Teerstoof want het gebouw is verkocht aan een pro- jectontwikkelaar voor woningbouw. Het alternatief De Monopole ketst af omdat een casino daar een oogje op heeft. Ten einde gaan filmclub en jeugdtheater schoorvoetend ak- koord met een aangeboden pakhuis aan de Noordvestsingel. Tegen hun zin, zo blijkt maanden later. Zij zijn door het vorige college 'voor het blok gezet', volgens voorzitter Sparla van het Filmhuis. Nu dus plan C om het film- en jeugdtheater samen met het glasmu seum in een pand onder te brengen. De PvdA maakte al voor de verkie- zingen duidelijk dat de filmclub een betere lot verdiende. Omwonenden van de Vijgensteeg laten ook blijken 'niets te zien in plannen voor Wen- neker als studentenhuisvesting of appartementenbouw'. Zij willen een levendige wijk met ambachtelijke bedrijven en daar past een glasmu seum mooi bij. Siljee hoopt eind dit jaar duidelijk te krijgen of deze nieuwe plannen (Plan C) wel een kans van slagen hebben bij financiers en gemeen- teraad. SCHIEDAM - De Europese Com missie is van plan snel een nieuwe strategic bekend te maken waarin lidstaten worden opgeroepen met maatregelen te komen om alcohol misbruik te bestrijden. De Com missie Gedistilleerd onderschrijft de noodzaak om alcoholmisbruik aan te pakken maar dan wel in samenwerking met de gedistilleerd- branche. „Ingezien moet worden dat de ge- distilleerdbedrijven onderdeel zijn van de oplossing en niet alleen van het probieem", zo sprak voorzitter Piet Blauw van de Commissie Ge distilleerd op de Gedistilleerd Soci- eteit die gisteren werd gehouden. Uit de beschikbare informatie over de nieuwe Europese strategie blijkt dat veel belang wordt gehecht aan maatregelen als prijsverhogingen, waarschuwingen op etiketten en het aan banden leggen van producten die in het bijzonder aantrekkelijk zouden zijn voor jongeren. Daar naast moeten overheid, preventie- instellingen en het bedrijfsleven samenwerken. Via diverse instanties draagt de ge- distilleerdsector bij aan bestrijding van misbruik van alcohol. Om een effectief alcoholbeleid te voeren gerieht op misbruik dienen dan ook verschillende partijen sa men te werken. Succesvol voorbeeld hiervan is ui teraard de Bob-campagne, een sa- menwerkingsverband tussen onder andere het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de alcoholbran- che. bijaankoop van een complete badkamer bijaankoopvantegels" bij aankoop van een complete keuken' 0 Bergschenhoek Leeuwenhoekweg 2 (Ind.terrein Weg en Land telefoon 010-524 23 00. Breda Grenssteen7-9 Den Haag Numansdorp Van der Kunstraat 27 en 77 Industriestraat 31 (Den Haag MegaStores) telefoon 070-402 32 84. Naaldwijk Warmoezenierstraat 1 (Steenakker, naast Mega Praxis) telefoon 0174-670822. telefoon 076-542 5442. telefoon 0186-653700. Rotterdam Olympiaweg 44a (Pal naast de Kuip) telefoon 010-47919 44. Vlaardingen Gerard Burgertaan 4 (Woonboulevard Hoogstad) telefoon 010-460 06 70. www.wooning.org ROTTERDAM Centrum Tel. 010 - 4335000 ROTTERDAM Alexandrium Tel. 010 2863888 www.mediamarM.nl 5 KOOPAVONDEN!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1