Eerste vergadering Programmaraad De Plantage verlicht Schiedam SCHlcOAM Nieuw Rijbewijs www.schiedam.nl Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Schiedamse Jongerenprijs 2006 gemeente Schiedam MAASVERHALEN Schiedamse en Rotterdamse portretten in woord en beeld in Pand Paulus Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal LokeV op Schiedam.nl Week 37 Woensdag 13 September 2006 Films, schepen, monumenten, live muziek en kunst vullen de weekenden van September in Schiedam. De binnenstad is het decor van veel evenementen en activiteiten, zoals: Kabaal (2 September), DOEK! (8 t/m 10 September), Rondje Schiedam (9 September), Open Monumentendag (9 September), Open Ateliers (9 10 September), Bloemen Kunst op de Haven (9 10 September), De Nacht van het Park (16 September) en de Brandersfeesten (22 t/m 24 September). Kijk voor Evenementen en activiteiten in Schiedam op www.evenementeninschiedam.nl. I I Kapvergunningen 111 Kapvergunningen (vervolg) I I Monumentenvergunning gemeentelijk monument 1 y I i 1 1 Gemeenteber Een dramatisch getint souper Tango en Tapas', driedimensionale lichtkunstwer- ken en Raamkunst zijn de ingredienten van de Nacht van het Licht op zaterdag 16 September. Een bijzondere nacht in het stadspark De Plantage De Nacht van het Licht opent rond 20.30 uur met 'Tango en Tapas'. Onder het genot van heerlijke hapjes kan iedereen genieten van een tangodemonstratie, een tangowork- shop en op een verlichte dansvloer de sterren van de hemel dansen. De Argentijnse tango gaat over de interactie tussen twee mensen, over sensualiteit, plezier, spanning en creativi- teit. Over dansen op en met gevoel voor muziek. De tangoworkshop is gratis, maar dans- liefhebbers moeten zich van tevoren aanmelden via www.nachtvanhetlicht.nl. Kaarten voor de Tapas zijn verkrijgbaar bij VW Schiedam voor €15,-. Ben jij tussen de 14 en 23 jaar? Heb jij organisatietalent en een leuk idee voor de stad? Doe dan nu mee aan de Schiedamse Jongerenprijs en maak kans op die 10.000,-, om dit plan uit te voeren. Het plan mag overal over gaan zolang het maar wordt bedacht door Schiedamse jongeren en wordt uitgevoerd in Schiedam. Ideeen voor bijzondere en nieuwe initiatieven maken natuurlijk de meeste kans. Inschrijving kan tot 1 november 2006. Waarom de jongerenprijs?! Schiedamse jongeren kunnen niet vaak genoeg positief in de picture komen!! Het plan moet natuurlijk aan een aantal voorwaarden voldoen; goede omschrijving van het idee, voor wie is het bedoeld waar wordt het uitgevoerd, door wie en wat het gaat kosten. Plannen voor het organiseren van evenementen zoals het organiseren van popconcerten dingen niet mee naar de prijs. De ingediende plannen worden verzameld en beoordeeld op haalbaarheid en of ze voldoen aan de voorwaarden. Het college van Burgemeester en Wethouders beslist uiteindelijk wat het winnende plan wordt. Informatie, voorwaarden en een inschrijffbrmulier is op te vragen bij de Gemeente Schiedam: Miranda van der Ven, afdeling Welzijn Gemeente Schiedam, telefoon: 2465610 of per e-mail m.vd.ven@schiedam.n 1 Op donderdag 14 September a.s. zal de eerste vergadering plaatsvinden van de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam. De vergadering start om 17.00 uur in de Glazen Zaal van het Stadskantoor (links van de ingang) gelegen aan het Stadserf 1 te Schiedam. De vergaderingen van de Programmaraad zijn openbaar. Indien u de vergadering wil bijwonen bent u van harte welkom. Een Programmaraad heeft tot taak de aanbieder van het omroepnetwerk te adviseren over de samenstelling van het basispakket. De programmaraad dient daarbij uit te gaan van een pluriforme samenstelling van het pakket, rekening houdend met maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften in de maatschappij. De adviezen van de programmaraad zijn dwingend. Slechts om zwaarwegende redenen kan de exploitant afwijken van het advies. De bijbehorende stukken voor de vergadering liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. De agenda luidt: 1 Opening door wethouder M. Siljee 2 Kennismaking van de leden met elkaar 3 Benoeming van een voorzitter, een vice-voorzitter en een secretaris 4 Werkzaamheden van de Programmaraad September 2006 - zomer 2007 (bijlage: Concept vergaderschema 2006-2007) 5 De nieuwe beheerder CAIW (bijlage: vergelijking CAIW en ONS). 6 Rondvraag en sluiting Ivo Opstelten, Reinier Scheeres, boekenvrouw Maria Heiden, beeldend kunste- naar Cor Kraat, de Schiedamse museumdirecteur Diana Wind, distillateuronder- nemer Bob de Kuyper en verslaggever Jack Kerklaan: enkele namen van per- sonen die zowel in beeld als in tekst geportretteerd zijn door drie Rotterdamse beeldend kunstenaars, aangesloten bij Stichting Kunstwerkt. Een selectie Rotterdammers en Schiedammers, beroemdheden en onbekenden, vrienden, onderwijzers, burgemeesters, kunstenaars en journalisten; oude en jonge vrou- wen en mannen van alle culturen passeren de revue. Het resultaat is een maat schappelijke tentoonstelling, die de prachtige historische ruimte van Pand Paulus vult met actuele gezichten, symbolische portretten en verhalen van mensen uit de twee steden waar de kunstenaars zich mee verbonden voelen. De kunstenaars Willem van Hest, Marita Beukers en Eric Ruygers presenteren in beeld - tekeningen, foto's en schilderijen - en in tekst eigenzinnige portretten. Drie maal hetzelfde gezicht, drie maal een andere kijk op de geportretteerde. Naast dit tijdelijke groepsportret verschijnt er als blijvend aandenken het boek 'Maasverhalen', waarin alle geportretteerden met tekst en een of meer afbeeldingen vertegenwoordigd zijn. De inleiding voor het boek is geschreven door de Schiedamse burgemeester mevrouw W.M. Verver-Aartsen en de Rotterdamse nachtburgemeester Jules Deelder. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 17 September om 16.00 uur door mevrouw W.M. Verver-Aartsen, burgemeester van Schiedam. Voor oktober staan in Pand Paulus nog twee talkshows rond de expositie gepland. Verder wordt tijdens het eerste weekend v^n Wonen met Kunst (28 en 29 oktober) een aantal portret-kunstwerken gepresenteerd. Het eerste exemplaar van het boek 'Maasverhalen' wordt donderdag 14 September om 17.00 uur uitgereikt aan Maria Heiden in Cafe Ari, Nieuwe Binnenweg 142a in Rotterdam. Pand Paulus, Korte Haven 125, is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Michel Snoep, Arno van Vught en Rienk Visser. In de ramen van de panden random het park is Raamkunst te bezichtigen. Gastvrije tnolen De Noord Naast de Nacht van het Licht is er ook overdag van alles te doen in Schiedam dit derde weekend van September. In het project Gastvrije Molens opent molen De Noord op zaterdagmiddag 16 September de deuren. Molenmaker Rob Batenburg laat zien wat de kwetsbare plekken zijn als het gaat om slijtage bij de Schiedamse reuzen en wat er komt kijken bij goed onderhoud. Molen De Noord heeft een uitgebreide restauratie onder- gaan. Hoe dit is aangepakt en wat er nog voor werkzaamheden op stapel staan, kunnen bezoekers met eigen ogen waarnemen. Gei'nteresseerden die graag het naadje van de kous willen weten, kunnen terecht om 13.30 uur. Bij veel aanmeldingen wordt het programma om 15.30 uur herhaald. De Gastvrije Molenmiddag is gratis, maar belangstellenden moe ten zich vooraf telefonisch opgeven. Dit kan dinsdag tot en met vrijdag van 11.00-17.00 uur via telefoonnummer (010) 426 12 91. Opening Maasverhalen Pand Paulus opent zondag 17 September de tentoonstelling 'Maasverhalen'. Kunstenaars Willem van Hest, Marita Beukers en Eric Ruygers hebben mensen in beeld en tekst geportretteerd. Een selectie Rotterdammers en Schiedammers passeren de revue. Tot en met 29 oktober zijn de portretten van onder andere Ivo Opstelten, Reinier Scheeres, Maria Heiden, Cor Kraat en Diana Wind te zien. Driemaal hetzelfde gezicht, driemaal een andere kijk op de geportretteerde. Wie zondag 17 September nog iets heel anders wil doen, kan naar het NK Tonnetje Steken, georganiseerd door muziekvereniging St. Radboud in Schiedam Kethel. i Aldo Hoeben - 'Een tent vertelt...' Kunst in het Park en in de ramen Wanneer het donker wordt rond 22.30 uur is het tijd voor de openingsact van de Nacht. Art Flywork en Theo van't Hek verzorgen een groots spektakel met een zangeres, monniken en vuur. Daarna zijn in De Plantage de hele Nacht driedimensionale (licht) kunstwerken te zien van onder andere Aldo Hoeben, Diet Wiegman, Niels Post, Paul Baartmans en Erik Groen. De Donderdaggroep verzorgt vanaf 21.30 uur drie tekenses- sies in een Moulin Rouge-ambiance. Modellen hebben verlichte hoofddeksels, de band Les Copains zorgt voor passende muziek, er wordt champagne gedronken en de oester- man serveert oesters. De Rotterdamse operazangeres Lotte Bovi eindigt de avond tijdens de derde tekensessie gekleed in een spectaculair verlichte hoepeljurk. In het park heeft kunstenaar Erik Groen een loslopende lichthond gebouwd, Florentijn Hofman verlicht het park met een lichtkunstspektakel en Aldo Hoeben presenteert 'Een tent vertelt...'. Hoeben projecteert panoramische beelden van binnen af op het tentdoek. Hierdoor ver- toont de tent aan de toeschouwer hoe het er buiten de tent uitzag. Serene beelden van de woestijn in Arizona tot de drukte van een popfestival in Budapest trekken letterlijk voor- bij. Andere deelnemende kunstenaars zijn Michiel van Bakel, Rick Koren, Rob Maan, Met ingang van 1 oktober 2006 wordt er een nieuw rijbewijsdocument inge- voerd. Het huidige papieren rijbewijs wordt vervangen door een fraudebestendige kunststof kaart. Het nieuwe document is beter beveiligd, heeft een handzaam bankpasformaat en is slijtvast. Aanvraagprocedure Het nieuwe document wordt -net als het paspoort en de identiteitskaart - centraal gepro- duceerd. Een week na de aanvraag kan het nieuwe document opgehaald worden. Uw oude papieren rijbewijs blijft gewoon geldig tot de aangegeven datum op het rijbewijs. Als uw rijbewijs verloopt (na 1 oktober) krijgt u hiervan bericht van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, zodat u op tijd uw rijbewijs kunt vernieuwen. Bromfietsrijbewijs (voorheen bromfietscertificaat) Vanaf die datum zal ook het bromfietsrijbewijs bij de gemeente aangevraagd moeten worden i.p.v. bij het Postkantoor. Voor deze aanvraag gelden dezelfde regels als voor het rijbewijs voor een personenauto. De prijs van het nieuwe rijbewijs (personenauto en bromfiets) wordt per 1 oktober 32,50. Invoering nieuwe rijbewijs Voor de invoering van het nieuwe rijbewijs moeten diverse landelijke automatiserings- systemen aangepast worden. Om al die systemen en organisaties de gelegenheid te geven zich in te stellen op het nieuwe systeem is er enige tijd nodig. Om die reden is het op vrijdag 29 September 2006 in het hele land bij gemeenten niet mogelijk een rijbewijs aan te vragen of af te geven. Op maandag 2 oktober 2006 vanaf 12.00 uur kunt u weer bij ons terecht voor het aan vragen van een rijbewijs. Voor meer informatie kunt u bellen met het Gemeentelijk Informatiepunt 010-2465304 of mailen naar info@schiedam.nl. Op grand van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - een spar (Picea abies), staande in de tuin van het perceel Galjoot 25, in vervang met herinrichting - twee Leyland cipressen (Cupressocyparis leylandii), staande in de zijtuin van het perceel Vlasakker 45, in verband met herinrichting van de tuin - een berk (Betula pendula), staande in de achtertuin van het pand Marconistraat 73 a, in verband met overlast.* - een populier (Populus euramericana), staande op het terrein van de Kinderboerderij't Hoefblad ter hoogte van de varkensstal, Prinses Beatrixlaan 1in verband met overlast en risico.* - drie schijnacacia's (Robinia pseudoacacia), een witte abeel (Populus alba), drie Spaanse aken (Acer campestre), staande op het perceel Jacques Urlusplein 100, in verband met overlast - een witte abeel (Populus alba), staande ter hoogte van het ponton aan de Maasboulevard, in verband met aantasting door schimmels en risico.* - een Iep (Ulmus hollandica 'Groeneveld', staande ter hoogte van Panoramaflat I aan de Havendijk, in verband met overlast.* hiervoor geldt een herplantplicht op of in de nabijheid van de kaplocatie Op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergun- ning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel: (010) 2465487. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 1 September 2006 voor het monument: Warande 117, 3116 CE Schiedam N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: .info@schiedam.nl Openlngstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2