'Schiedam is een gezellige stad en enorm gastvrij' *2000/ SPORT2000 HONDERDEN RESTANTEN SPORTARTIKELEN ALLES OP DE KRAAM MINIMAAL K0RTING Falcon iir your professional sportshop SCHIEDAM HOOGSTRAAT 46 I Duo Moys Fanny McGranny Trio Oost Fluor Toon Maas Ill N I E U WE Joke Blom uit Katwijk; Rock Rollen in het museum Branders- route □OIMINIAY wmm. your professional sportshop - Sff- K Ruim tweehonderd pleziervaartuigen liggen tijdens de Brandersfeesten in de havens van Schiedam. Foto: Esens Design Communication Ruim tweehonderd plezier vaartuigen liggen tijdens de Brandersfeesten in de havens van Schiedam. Havenmeester Piet Zuiddam heeft de stand- plaatsen twee weken van te- voren ingedeeld. Hij begeleidt samen met zijn collega's ieder- een persoonlijk naar de aan- gewezen ligplaats, zodat alle gasten 'verzekerd zijn van een plekkie'. A1 in het voorjaar worden water- sportverenigingen uitgenodigd om het seizoen af te sluiten bij de Brandersfeesten. Er is massaal op gereageerd. 'Er zijn veel meer aan- vragen dan vorig jaar. De hele stad komt vol te liggen', vertelt een trotse Zuiddam die het voor de vijftiende keer coordineert. De Havenmeester heeft tweehonderd aanmeldingsfor- mulieren van watersportverenigin- gen van binnen en buiten Schiedam ontvangen. 'We hebben geen lig- plaatsen meer over in het centrum. Alles is vergeven.' Het was nog een hele berekening om iedereen een plek te geven. 'Je moet bere- kenen hoeveel lengte kade je nodig hebt, voor de hoeveelheid boten. En de Gondelvaart en de fluisterboot moeten er natuurlijk ook nog door- heen kunnen', aldus Zuiddam. Niet alleen watersportverenigingen uit Schiedam zijn aanwezig. Ook Noordwijk, Katwijk en Den Briel zijn vaste klant van de Branders feesten. Joke Blom van de Algeme- ne Watersportvereniging Katwijk gaat voor de zesde keer naar de Brandersfeesten. Ze heeft er zin in: 'Schiedam is een hele gezellige stad en enorm gastvrij. Daar staan we ieder jaar weer versteld van. We mogen tijdens de Brandersfeesten gratis liggen, gratis stroom gebrui- ken, je ligt middenin de binnen- stad en in het feestgedruis van het evenement. Er is voor iedereen het hele weekend wat te doen.' Ieder jaar krijgt de watersportvereniging in Katwijk een aantal plaatsen toe- gewezen en mensen kunnen zich via de website inschrijven. Blom: 'We zitten altijd binnen de kortste keren vol en moeten dan een stop op de inschrijvingen zetten.' Vanaf woensdag 20 en donderdag 21 Sep tember zal het al druk worden op het water in Schiedam, want dan varen alle boten achter elkaar de stad binnen. Wegens het grote succes in 2005, neemt Het Gedistilleerd Museum de bezoeker dit jaar tijdens de Brandersfeesten weer mee terug naar de jaren vijftig. Je kunt rustig van de jukebox genieten in het proeflokaal of tot in de late uurtjes dansen en swingen op live muziek. Je uitleven op de Kop van Jut, genieten van een heerlijke hot- dog of een drankje nuttigen op het terras. Gewoon even onbe- zorgd genieten van de bruisende fifties. Op de stoep van het museum vinden diverse optredens plaats van het Apollo Toneel, live rock roll muziek en spetterende rock roil demonstraties. Op de binnenplaats is het Komkids Kinderplein te vinden waar pro- fessionele leidsters zorgen voor vermaak met oude spelletjes, schmincken en knutselen waar- bij leuke prijzen te winnen zijn. Speciaal voor de Brandersfees ten wordt de branderij tijdelijk in werking gesteld. De meesterknecht laat zien hoe moutwijn wordt gestookt en ver telt alles over het productiepro- ces. Toegang is gratis. Back to the Fifties Again Het Gedistilleerd Museum Zaterdag 23 September: 12.00- 01.00 uur Zondag 24 September: 12.00- 17.00 uur Je kunt van de prachtige bin- nenstad genieten door de Bran- dersroute te volgen: een stads- wandeling langs bijzondere monumenten. Op de Vismarkt en Lange Haven ga ja terug in de tijd. En op bij zondere plekken is daar theater In Feite dat het publiek verrast met verhalen over Schiedam. Rene, Jan-Dirk en Bilal hadden het vorig jaar maar druk met het Razende Reporterschap. Foto: Kunstpuntcom Kinderen bouwen hun eigen feestje tijdens de Brandersfees ten. Durfals gaan met de fiets de Lange Haven over, in het Stedelijlc Museum Schiedam is een uitgebreid kinderthea- terprogramma en de Razende Reporters van Kunstpuntcom leggen alles vast in de speciale Branderskrant die op zondag uitkomt. Kinderen kunnen zaterdag 23 en zondag 24 September niet alleen voor kunst, maar ook voor theater naar het Stedelijk Museum Schie dam. In de aula is de Peuteropera 'A is een aapje', een stuk van Jeugdthe- ater De Teerstoof en een voorstel- ling van het Accent College te zien. Met Juffrouw K1 ieder en Klodder kun je schilderen, en feesthoedjes, vlaggetjes en mandalategeltjes ma- ken. De Sprookjesjutter vertelt ver- loren sprookjes die hij vindt in zijn versierde vuilnisbak. Op de hoek van de Hoogstraat met de Lange Haven wordt een poging gedaan op het grootste papieren dorp te bouwen. De maker van het mooiste huis wint een weekend naar Euro Disney. Spanning en spektakel is het op de Lange en Korte Haven met Fiets'm erover en de Indianen- brug. Het is zelfs mogelijk om hier te surfen en te waterskien. De Razende Reporters van Kunst puntcom leggen alles vast met ver- slagen, interviews en foto's. Acht kinderen uit alle wijken van Schie dam gaan een dag samenwerken om een De Branderskrant te maken. Ze lopen met pen en papier en fo- tocamera's door de stad en voelen bezoekers aan de tand. Jan-Dirk Alsaifi en Bilal Sarikus, allebei elf jaar, waren vorig jaar Razende Reporters. Alsaifi: 'Het was heel leuk. Ik heb de mensen van het museum ge- interviewd en foto's gemaakt. Ik ben twee keer met de fiets over de Lange Haven gegaan en niet in het water gevallen.' Alsaifi gaat dit jaar zeker weer naar de Brandersfeesten: 'Ze maken gewoon mooie feesten. Ik zie wel wat ik allemaal ga doen dit jaar.' Sarikus vond foto's maken het leukste: 'We kregen een digitale fotocamera van Kunstpuntcom die we mochten gebruiken. Daarmee hebben we gefotografeerd. Maar ik wil geen fotograaf worden. Wel tekenaar.' Meer informatie over het kin- derprogramma vind je op www. brandersfeesten.nl. iMiaVn mixta 14 September BRANDERSFEESTEN! UITZOEKEN sportswear 'NT INTERNATIONAL WWW rfro res tboaro we a r. com TY/euwe Passant W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 23