Dertig meter de lucht in op het Dienstenplein Het geheim van de Gondelvaart funda LI NVM Stadserf twee dagen gevuld met brandweer en politie Proosten met Brandersschat Met het OV naar de stad Schepen in de haven 7Schepen worden echte pareltjes' mm v^JLlIl\JJV33LJ C^«#LJ .13 mi Wij nemen alle zorgen weg met een discrete, vakkundige en vlotte verkoop. 4m Baas Groen Projectontwikkeling realiseert de laatste woningen in project Sveaparken! Het gaat hier om schitterende 2/1-kapwoningen (18 stuks) en vrijstaande doorgroeivilla's (eveneens 18 stuks), beide in een kleinschalig gedeelte van het project. Reeds 25 jaar lang zijn wij actief in het adviseren van het aan- en verkopen van woningen, kantoren en bedrijfsruimten in de regio Schiedam. Naast de aankoop- en verkoopbegeleiding of wellicht een combinatie van beide met ons speciale woning-wisseltarief verzorgen wij ook deskundige taxaties van woningen en/of bedrijfsmatig onroerende zaken. Persoonlijke aandacht en zakelijke deskundigheid gaan bij ons hand in hand. Forza, de kracht achter uw woonwensen. powered by nvm Door diverse uitbouwmogelijkheden, gelijk bij de bouw of in een later stadium, zijn deze woningen berekend op de toekomst van uw gezin. Prijsindicatie 2/1-kapwoningen vanaf 389.500,- Prijsindicatie vrijstaande villa's zullen nader volgen. Vanzelfsprekend zullen de prijzen van de vrijstaande villa's in een iets hoger segment vallen. Vanaf September 2006 zal er verkoopdocumentatie aanwezig zijn, maar gezien de kleinschaligheid van deze twee projecten kunt u zich nu reeds inschrijven. Wij houden u dan schriftelijk op de hoogte van de voortgang. Wees er snel bij als u niet in een massaal gedeelte van Sveaparken wilt wonen! Forza Makelaars BV Broersvest 10d 12a 3112 DD Schiedam T. 010-2731222 F. 010-2730170 infol9forza-makelaars.nl www.forza-makelaars.nl niet door. Tijdens de Branders- feesten kan iedereen terecht voor meer informatie over werken bij de brandweer en onze informatieavond op 3 oktober. Daar vertellen we meer over de opleiding, hoe vaak je beschikbaar moet zijn en welke vergoeding ervoor staat." Naast de brandweer zijn ook de politie, IRA- DO en GHOR aanwezig. IRADO neemt een bijzondere wagen mee, die de organisatie mede ontwikkeld heeft. GHOR zet een grote tent neer die gebruikt wordt bij grote calami- teiten. Ook kan het publiek een ambulance vanbinnen bekijken, bij de politie op de motor of in de auto op de foto en fietsen laten graveren bij de lichtblauwe brigade. Dienstenplein Stadserf zater- dag 23 September: 11.00 - 17.00 uur zondag 24 September: 12.00 - 16.00 uur Een dertig meter hoge ladder beklimmen, op een politiemo- tor zitten of met een echte brandweerslang blussen. Het Stadserf is twee dagen gevuld met brandweerwagens, politie- auto's en kleine veegwagens van IRADO. Het is een groot feest voor jong en oud. Brandersfeesten mogen onder bege- leiding daken eraf knippen", vertelt Ber Heijster van de Schiedamse brandweer. Als het weer het toelaat, demonstreert de brandweer op het midden van het Stadserf de Vlam in de pan. Heijster: „Hiermee laten we zien wat het effect is, als je wa ter op olie gooit. Daarnaast geven onze duikers demonstraties, kunnen kinderen hun spuitdiploma halen en een rondrit door de stad maken met een brandweerwagen." De brandweer staat op de Branders feesten om mensen vertrouwd te maken met de werkzaamheden van een brandweerman of -vrouw. Dick Krabbendam, adviseur personeel en communicatie van Brandweer Waterweg: „Wij zijn op zoek naar vrijwilligers en willen mensen in- formeren over hoe mooi het kan zijn om mensen te helpen. We hadden een open dag gepland op 30 September, maar deze gaat De hele brandweerkazerne rukt uit op zaterdag 23 en zondag 24 Sep tember naar het Stadserf. Iedereen die in het veiligheidsharnas past, kan Schiedam vanaf dertig meter hoogte bekijken op de ladderwagen, er zijn verschillende voertuigen te bekijken en de brandweer geeft hulpverleningsdemonstraties. „We bootsen auto-ongelukken na met auto's en fietsen, en laten zien hoe we het dak er afhalen om mensen te redden. Ook de bezoekers van de Om op de opening van de Bran dersfeesten te proosten, schenkt Jeneverie 't Spul op de Hoog- straat 92 tegen een speciale Brandersprijs Brandersschat en Schiedam koffie. Bij de koffie wordt een origineel Schiedams Speculaesvarken geserveerd. Wie wij kan ook nog even bin- nenlopen bij het in dit pand gevestigde Borrelmuseum. Tijdens de Brandersfeesten wordt iedereen aangeraden om met het openbaar vervoer naar Schiedam te komen. Per trein, bus, metro, tram is het cen trum prima bereikbaar. In het centrum zijn de mogelijkheden om de auto te parkeren zeer be- perkt. Indien u toch met de auto komt, zult u aan de rand van de stad naar parkeergelegenhe- den worden geleid. Aangeraden wordt om vanaf de A20 afslag Schiedam-Noord te nemen. U kunt de auto dan parkeren bij de Margriethal. Vandaar brengt tramlijn 1 u naar het centrum. De Lange Haven en Korte Haven zijn een levendig tafereel van boten en schepen die het gehele weekend het water opfleuren. In het centrum zorgen Shantyko- renvoor een extra gezellige sfeer om in het centrum van de stad te shoppen. De gondels worden ieder jaar mooier en groter. Een paar weken voor de Bran dersfeesten gaat het opeens opvallen. Overal op en rond het Water wordt met man en macht gewerkt tot in de late uurtjes. Grote groepen mensen zijn bezig met schaven, zagen, timmeren en verven onder zei- len, die alles moeten verhullen. Verschillende watersportver- enigingen zijn in het diepste geheim aan het werk aan hun schepen voor de Gondelvaart op zaterdag 23 September. Aan de Willemskade ligt een bij- zonder dorp in de stad met tiental- len woonarken. Iedereen kent el- kaar en loopt bij elkaar binnen. De bewonersgroep Westerhaven doet voor het derde jaar mee met de Gondelvaart. Iedereen die in dit ge- bied op of rond het water woont, is aangesloten bij de bewonersgroep. De kelders zijn leeggehaald voor het bouwmateriaal, de voortuinen zijn omgetoverd tot scheepswerven en de woonarken tot naaiateliers. Voorzitter Matthieu Geeratz gaat niet vertellen wat het thema is dit jaar. „Dat is bij alle verenigingen een goed bewaard geheim. Vorig jaar hadden we drie boten, een met het Zakkendragershuisje, een met de stookketel en een met een molen. Dit jaar varen we mee met twee boten en hebben we een heel ander thema gekozen", aldus Geeratz. Het enige dat verklapt kan worden, is dat de schepen echte pareltjes wor den, goud en bloed een rol spelen en de mensen die meevaren, de andere schippers misschien wat angst aan zullen jagen. De gondels worden ieder jaar gro ter om de publieksprijs voor het mooiste schip in de wacht te slepen. Dit jaar doen er ongeveer dertig schepen mee aan de Gondelvaart. Donderdag 21 September varen de meeste boten helemaal ingepakt naar de binnenstad, zodat niemand kan zien wat er gemaakt is. „Dan start meteen de gezelligheid van de Brandersfeesten", vallen de an dere bewoners Geeratz enthousiast bij. „Het gaat om de hele sfeer eromheen. Met z'n alien eten, zater dag meevaren met de Gondelvaart en naar het Schippersbal, zondag brunchen en meedoen met de Sloe- penrace. Het wordt weer een groot feest. Nu maar hopen dat we een goede aanlegplaats toegewezen krijgen voor de boten." De Gondelvaart Lange Haven, vertrekpunt Doeleplein zaterdag 23 September vanaf 21.00 uur Met een echte brandweerslang blussen. Die jongensdroom kun je op het Stadserfplein in vervulling laten gaan. Foto: Esens Design Communication NVM Makelaar mk» ~tt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 27