•rir; Speciale Brandersvaart voor kids en volwassenen r Een muzikale kroegentocht r Van vrijdag 22 t/m zaterdag 30 September n/Vr /O Vlwll I II l\r En vele speciale aanbiedinaen Broersvest 27 - Schiedam L< W 'ledereen is altijd laaiend enthousiast' Zondags- brunch Branders- markt Branderij in werking Jenever- proeven Branders- route Twintig binnen- en buitenpodia mode Boterstraat 89 (hoek Grote Markt) *3111 NB Schiedam telefoon (010) 427 00 77 *Geldt alleen voor filiaal Schiedam li api i* Een uitgebreid programma van Dj's en bands maken een week- endlang een muzikale kroegen tocht mogelijk langs Schiedam Live! Pop, jazz en blues, latin en dansclassics wisselen elkaar af op twintig binnen- en bui tenpodia. Het advies is: rond- dwalen door de stad, overal een kijkje nemen, een drankje drin- ken en lekker mee swingen. mm? K, Alle tochten vertrekken vanaf Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34. j»V" Wie de Brandersfeesten rustig vanaf het water wil meemaken, kan met de fluisterboot door de binnenstad varen. Vrijdag- avond 22 September is er van 20.00 tot 21.00 uur een speciale tocht voor kinderen. ledereen die alles wil weten over de spannende geheimen van bran- dersknechten, reuzen, geesten en heksen mag deze tocht niet missen. Wat er precies gaat gebeuren, is een verrassing. Maar er is iets kwijt, en de kinderen kunnen helpen zoeken in het water en op de kant. Later op de avond is er een speciale Brander- stocht voor volwassenen met mu- ziek en een knabbeltje. Ook zaterdag en zondag vaart de fluisterboot door de Brandersfees ten. Tijdens dit laatste weekend van September is de tocht nog indruk- wekkender dan normaal. „Als je een keer met de fluisterboot mee bent gegaan, ben je verkocht", ver- telt fluisterbootgids en Schiedam- mer Gerard de Winter enthousiast. „Mensen komen voor de Branders feesten. maar leren Schiedam op de fluisterboot nog op een heel andere manier kennen. Niet alleen is de oude stad te bewonderen, maar ook de vele boten zijn indrukwek- kend." Harrie Frigge, schipper op de fluisterboot: „Er liggen tijdens het evenement zoveel schepen dat je er maar net doorheen kunt varen. Dat maakt het extra leuk. En er is het onderdeel Spanning en Spel bij de Lange Haven. Je vaart onder de kinderen door die met de kabelbaan naar de overkant gaan." De Winter vindt de Lange Haven het mooiste stuk van de route: „Hier is zoveel over te vertellen. Een van de leukste verhalen vind ik de geschiedenis van het Kanton- gerecht, vroeger het woonhuis van Cornells Nolet. Cornelis Nolet was een van de zeven kinderen en wilde het grootste en duurste huis heb- ben. Dit moest boven de 100.000 gulden zijn. Toen het goedkoper uitviel. heeft hij koperen spijkers erin laten zet- ten om de prijs op te hogen." De Winter en Frigge raden iedereen aan de tocht met de fluisterboot te maken: „Je ziet de stad vanaf een heel andere dimensie. Veel mensen die vroeger in Schie dam woonden, komen het laatste weekend van September terug naar de stad en nemen gasten mee. leder een is altijd laaiend enthousiast." Fluisterboot voor kids vrijdag 22 September 20.00 - 21.00 uur €7,50 p.p. Fluisterboot met muziek vrijdag 22 September 21.00 - 22.00 7,50 p.p. Met de Fluisterboot door de Brandersfeesten zaterdag 23 en zondag 24 September 12.00, 13.30 en 15.00 uur volwassenen: 6,50; kinderen 4 t/m 11 jaar 3,50 Met de Brandersfeestenbrunch komen de Brandersfeesten naar de mensen die hier zelf niet naar toe kunnen komen. De brunch wordt muzikaal omlijst en vindt plaats in zorgeentrum Francois HaverSchmidt. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Wie er graag bij wil zijn kan contact opnemen met de Stichting Bran dersfeesten Schiedam via num- mer 273 08 03. Op het Broersveld, de Lange Kerkstraat en de Broervest wordt zondag 24 September een gezellige Brandersmarkt geor- ganiseerd, U kunt heerlijk strui- nen langs de vele kramen van Schiedamse winkeliers. Op zaterdag en zondag wordt speciaal voor de Brandersfees ten de branderij van het Gedis- tilleerd Museum tijdelijk in wer king gezet. De meesterknecht laat zien hoe moutwijn wordt gestookt. Het traditionele jeneverproeven vindt zondag plaats in jeneverie 't Spul op de Hoogstraat vanaf 14.00 uur. U kunt de keuze van de barman volgen of zelf een keuze maken uit meer dan vier- honderd soorten jenever. U kunt van de parchtige bin nenstad genieten door de Bran- dersroute te volgen: een stads- wandeling langs bijzondere monumenten. Op de Vismarkt en de Lange Haven gaat u terug in de tijd. Hier geeft het Sint Anthonisgilde een demonstratie zakkendragen. leert u alles over oude ambachten en treden mid- deleeuwse straatmuzikanten op. De Tenor Sax van de band Blood Sweat Kiers De horeca op de Koemarkt organi- seert tijdens de Brandersfeesten een gevarieerd programma op een groot buitenpodium. Coverband Van Lun- teren opent vrijdag 22 September met nummers van onder andere U2, Kane, De Dijk en Blof en zaterdag is het vanaf 14.00 uur DJ-Day. 's Avonds zorgen Latin DJ Rashid en percussionist Andrei Russo voor een zomers hoogtepunt. Snijder De Vries gaan zondag terug in de tijd met hits vanaf de jaren vijftig. DJ Geert (Havana) draait elke dag het programma aan elkaar. Ook Tapperij het Weeshuis, Cafe De Unie en Cafe Van Diggelen heb- ben ieder een buitenpodium. Een greep uit het programma leidt mu- ziekliefhebbers naar de covers Van de Heineken StUdenten Band en de Tenor Sax van Blood Sweat Kiers naar het swingen met de Sea Sound Big Band. Wandel gerust een paar keer op en neer rond de Hoogstraat en de Lange en Korte Haven, want zo'n uitgebreid muziekprogramma heeft Schiedam in tijden niet gehad. Ga langs Jeneverie 't Spul waar zaterdag de muzikanten van Lirio bewijzen dat folk leeft, prachtig is en flink kan swingen. Of ga back to the fifties bij Het Gedistilleerd Museum. Ook cafes Klein Thalia, 't Proosje, 't Stappertje en Roezemoez hebben het hele weekend live muziek en Dj's op het programma. Bij Cafe Sjiek kunnen Bourgondi- ers zaterdag terecht op het Sjieke Smaken Plein. De stoelen en tafels staan niet alleen op het terras, maar ook op een ponton in het water. Op zondag bakken de kinderen zelf de hamburgers op het Sjieke Kinder- plein en is het lachen met clowns Kokkie en Strikkie. Het hele pro gramma van Schiedam Live! is te vinden op www.brandersfeesten.nl en in de folder. Schiedam Live! binnenstad vrijdag 22 September: vanaf 19.00 uur zaterdag 23 September: van af 14.00 uur zondag 24 Septem ber: vanaf 12.00 uur 90°/ KHRTINH op al uw aankopen!!! Parfumerie La Bourse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 28