t maasstad Nationale Taptoe met nieuwe naam in Ahoy' De eerlijke passies van Nynke Laverman Bazar Curieux: mix van testosteron en oestrogeen Sm Een digitaal fotolijstje voor 50 foto's of meer Maasstadloop in Kralingsebos wwmt Canon 7.1 miljoen pixels digitaal 5 miljoen pixels onaerwater Digitaal met X arl-Zeiss lens Zondag 24 September Canon BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 20 September 2006 tx 51 Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitate foto/video afdeling van de Randstad. Meer dan 100 digitate fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 in Rotterdam. ^649T- AW- -6497- -24<T.- geopend van 12.< .00-17.00 uur ROTTERDAM - 'The Netherlands Military Tattoo' is een nieuwe naam op de Rotterdamse activitei- tenagenda. Van 27 September tot en met 1 oktober vindt de 52e editie plaats van de Nationale Taptoe. Voor het eerst vormt Ahoy' het decor voor dit spectaculaire eve- nement. Elke avond om 20.00 uur en in het weekeinde tevens om 14.30 uur wordt in het Rotterdamse sportpaleis een spectaculaire show uitgevoerd. Naast internationale militaire orkesten en burgerkorpsen is er tevens een stevige Rotterdamse inbreng. De Nationale Taptoe bestaat al sinds 1954. In dat jaar vond de eerste editie plaats in Delft. Op een bepaald moment moest de Taptoe daar echter vertrekken, omdat het toenmalige gemeentebestuur het militaire evenement niet bij de stad vond passen. Vanaf 1976 vond de Taptoe daarom jaarlijks plaats in Breda. Nadat de Brabanthallen in Den Bosch vorig jaar voor het eerst de locatie vormden, vindt 'The Ne therlands Military Tattoo' nu plaats in Rotterdam. De Taptoe behoort samen met de Edinburgh Tattoo in Schotland en de Royal Nova Scotia Tattoo in Halifax, Canada tot de in ternationale top 3. „Die status heeft het evenement vooral te danken aan de lange traditie", weet Hans Kerstiens van Stichting Nationale Taptoe. De Nationale Taptoe draagt dit jaar voor het eerst een nieuwe naam: 'The Netherlands Military Tattoo'. „Deze naam past beter bij het in ternationale karakter van het eve nement en bij de stad Rotterdam", vindt Kerstiens. „Dat is ook de reden waarom we voor Rotterdam als nieuwe locatie hebben geko- zen. Verschillende steden waren gei'nteresseerd, maar deze stad past bij het evenement vanwege de in ternationale uitstraling. Ook heeft Rotterdam de reputatie van eve- nementenstad en heeft het gebied een groot achterland. Bovendien, niet onbelangrijk, werkt het weer in Nederland niet altijd mee en in Ahoy' staan we ook bij slecht weer gelukkig droog." De oorspronkelijke doelstelling uit 1954 was om jaarlijks eenmaal de militaire muziek en de diverse krijgsmachtdelen van de Neder- landse Defensie aan het publiek te presenteren. In 1976 werd ech- De Ahoy' heeft er weer een publiekstrekker bij. Vanaf 27 September is 'The Netherlands Military Tattoo' in Ahoy' in het sportpaleis te zien. ter besloten dat ook binnen- en buitenlandse burgermuziekkorpsen mochten deelnemen aan de Taptoe. Maar het hoofddoel blijft in de eerste plaats de presentatie van de Nederlandse Krijgsmacht. Trouwe deelnemers zijn niet voor niets de Koninklijke Militaire Kapel, de Kapel van de Koninklijke Lucht- macht met Drumfanfare, de Mari- nierskapel der Koninklijke Marine met Tamboers en Pijpers van het Korps Mariniers en het Fanfare Korps Nationale Reserve. Samen met de andere (internationa le) deelnemers brengen zij in sport paleis Ahoy' een twee uur durend spektakel, waarin muziek, choreo- grafie, dans, licht en andere specia- le effecten op elkaar zijn afgestemd. De show wordt van 27 September tot en met 1 oktober zeven keer op- gevoerd. Naast avondvoorstellingen zijn er voor het eerst matinees in het weekeinde. „Sommige mensen denken dat de hele avond alleen maar militaire marsmuziek te ho- ren is, maar dat is absoluut niet het geval", vertelt Hans Kerstiens. „Zo zal de Luchtmachtkapel bijvoor- beeld muziek van The Beatles ten gehore brengen. Daarnaast is er een spectaculaire lichtshow, hebben we een groot dansensemble uit Rusland en een groep clowneske acrobaten uit Zwitserland." Er zijn verschillende buitenlandse orkesten te gast, zoals The Croation Military Orchestra, La Musique de la Gendarmerie Mobile met Batterie Fanfare uit Frankrijk en 15th Field Artillery Regiment RCA Band. Naast de internationale inbreng is ook de regionale inbreng groot met show- en marchingband Excelsior en het tamboer- en trompetterkorps Euroband uit Rotterdam, en show- brassband Thalita uit Vlaardingen. Kerstiens: „De orkesten treden op in gala-uniform en met dat mooie licht erop wordt dat echt een spek takel. Bovendien spelen in de finale ruim 800 professionele muzikanten met elkaar en dat maak je niet vaak mee. Dat is echt indrukwekkend." Het spektakel in Ahoy', waarbij de organisatie in totaal hoopt op zo'n 25.000 bezoekers, staat niet op zichzelf. Want op zaterdag 23 September trekt een uniek defile door het hart van Rotterdam van maar liefst 24 militaire orkesten en burgerkorpsen. „We zijn nieuw in de stad en op deze manier willen we ons aan het publiek presenteren", verklaart Kerstiens. De straatparade start zaterdag om 14.30 uur op de Schiedamsedijk en gaat via Coolsingel, Kruiskade en Karel Doormanstraat naar het eind- punt op het Schouwburgplein. „Het belooft heel aardig weer te worden, dus ik denk dat het zaterdag een gezellig spektakel wordt. En dan hopen we natuurlijk dat mensen zo enthousiast worden dat ze ook in Ahoy' komen kijken." Kaarten voor de taptoe zijn ver- krijgbaar via de site van de Na tionale Taptoe of telefonisch via 0900-3001250. Ook kunt u terecht aan de kassa van Ahoy'. Kijk voor meer informatie op www. netherlandstattoo.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Met haar eerste programma 'Sielesalt' en de gelijknamige cd vestigde Nynke Laverman haar naam. Ook op haar tweede cd 'De Maisfrou' vormt Friestalige fadomuziek de basis. Ze gaat deze keer echter een stap ver- der door ook andere muziek- stijlen te gebruiken. Met haar gelijknamige theaterprogram- ma staat Nynke Laverman op 21 September in Schiedam en een week later in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. „Dit is de eerlijkste manier om mezelf te uiten." Geboren in het Friese dorpje Wei- dum. maakte Nynke Laverman op vijftienjarige leeftijd voor het eerst kennis met fadomuziek. „Dat raakte me helemaal", vertelt de 26-jarige zangeres. „Ik ben gefas- cineerd door zuidelijke muziekstij- len. Niet voor niets bestond mijn eerste programma geheel uit fado muziek." In 2003 waagde zij zich tijdens het Oerol festival voor het eerst aan Portugese fado. Daarna volgde haar eerste eigen theater- programma 'Sielesalt' (zielenzout), met in het Fries vertaalde teksten van dichter J.J. Slauerhoff. 'Sielesalt' leverde lof op van pu bliek en pers, de Gemeente Leeu- warden gaf haar de literaire Piter Jellespriis 2005 en ze wordt gezien als ambassadrice van de Friese taal. „Klopt, maar dat was geen doel op zich. Ik heb gezocht naar een vorm die het beste bij mij past. Mijn eerste woordje sprak ik in het Fries en die taal staat daarom dichterbij mij dan het Nederlands. Dat mensen via mijn werk ken- nismaken met het Fries is een leuk bijeffect. Ze denken misschien dat het een lompe, boerse taal is, maar het blijkt heel poetisch te kunnen zijn." „Ik heb gemerkt dat het mij meer raakt als ik in het Fries zing. Daar- door is dat de eerlijkste manier om mezelf te uiten. De rest van Neder land kan de teksten misschien niet verstaan, maar dat blijkt ook niet nodig om toch geraakt te worden. Het zijn heel mooie teksten die voor mij heel belangrijk zijn. Ik geef het publiek tijdens de voorstel- ling via gesproken tekst handvaten, maar de rest laat ik aan hun fanta- sie over. Sommige mensen probe- ren het letterlijk te begrijpen, maar het is beter jezelf over te geven. De muziek op zich vertelt al zoveel. „lk had op dezeifde voet verder kunnen gaan, maar ik vond het interessanter om een stap verder te gaan en een groter scala aan muziekstijlen tangs laten komen. Er is nu een soort spanningsveld tussen de zuidelijke muziek en de noordelijke taal", zegt zangeres Nynke Laverman. En in het cd-hoesje staat naast de Friese teksten ook de Nederlandse vertaling." In haar tweede programma "De Maisfrou' gooit ze het over een andere boeg. De fadomuziek en Friese teksten zijn gebleven, maar ze heeft daar een aantal zuidelijke muziekstijlen aan toegevoegd, zo als Mexicaanse klanken en tango- muziek. „Ik had op dezeifde voet verder kunnen gaan, maar ik vond het interessanter om een stap ver der te gaan en een groter scala aan muziekstijlen langs laten komen. Er is nu een soort spanningsveld tussen de zuidelijke muziek en de noordelijke taal, mijn passies. Voor mijn gevoel klopt het daardoor he lemaal." Het concept en de teksten voor 'De Maisfrou' ontstonden in Mexico, waar Nynke Laverman heenging met dichter Albertina Soepboer. „We wilden graag een keer met elkaar werken. Zij weet veel van Mexico en de oude culturen daar en die kennis had ze verwerkt in haar gedichten. Zoals het verhaal van de mai'svrouw. Die vrouw raakte voor mij de kern van de voorstelling. Ze heeft alles meegemaakt en op haar manier weten te dragen, zonder cynisch te worden. Ze durft steeds opnieuw te zaaien. Een prachtige symboliek. De indrukken die Al bertina en ik in Mexico opdeden keren terug in de liedjes, maar ook in het toneelbeeld." De readies op 'De Maisfrou', dat in november 2005 in premifere ging en het komende theaterseizoen in reprise gaat, waren andermaal po- sitief. Ze geeft toe dat het succes haar heeft verrast: „De eerste cd is bijna goud. maar in het begin twij- felden we zelfs of we er duizend in plaats van vijfhonderd zouden laten maken. Waarschijnlijk kwam ik precies op het goede moment, in- derdaad net als Wende Snijders met haar Franse chansons. Ik zat met haar op de Kleinkunst Academie en we zijn vriendinnen. We maken ongeveer hetzelfde door. Dat is fijn, want dan kunnen we daar af en toe met z'n tweeen over van gedachten wisselen." Naast de 'De Maisfrou' is Nynke Laverman dit theaterseizoen van januari tot maart te zien in de mu- ziektheatervoorstelling 'Cecilia' van Orkater. Ook is zij te horen op de nieuwe cd van de Limburgse band Rowwen Heze. „Toen ze mij vroegen. kende ik eerlijk gezegd alleen 'Bestel Mar'. Ze hebben ech ter ook hele mooie, kleine liedjes. Ik dacht: dit doe ik gewoon. Het is een mooi nummer geworden, geschreven door Jack Poels en ge- zongen in Limburgs en Fries. Heel bijzonder dat twee totaal verschil lende Nederlandse dialecten in een liedje samenkomen. Er zijn weinig mensen in Limburg die Nynke La verman kennen en in Friesland gaan vast veel mensen nu de cd van Rowwen Heze kopen. Dat is toch hartstikke leuk?" "De Maisfrou' van Nynke Laver man is op 21/9 te zien in het Fortis Theater a/d Schie in Schiedam en op 28/9 in het Oude Luxor The ater in Rotterdam. Daarna o.m. 20/10 Theater van Vlaardingen. 17/11 Theater Zuidplein in Rot terdam, 14/4 Ontmoetingscentrum in Krimpen aan den IJssel en 27/4 Theater De Stoep in Spijkenisse. Meer informatie: www.nynkelaver- man.nl. ROTTERDAM - Op zaterdag 7 oktober wordt de Maasstadloop ge- houden, de twaalfde loop uit de loopserie 2005/2006. Start en finish van deze loop in en rond het Rotter damse Kralingsebos vinden plaats op de atletiekbaah van PAC aan het Langepad in Rotterdam. Naast de KNAU-wedstrijd over 10 km zijn er diverse prestatielopen, zoals een 2 km, een 5 km en een 10 km loop. Om 10.00 uur start de Gre Lagen- dijkloop, een familieloop over 5 km. Om 11.00 uur start vervolgens de Jeugdloop voor jongens tot en met twaalf jaar over 2 km en een kwartier later gaan de meisjes in dezeifde leeftijdscategorie van start voor hun 2 km. De wedstrijdloop over 10 km, de eigenlijke Maasstadloop. start om 13.15 uur. Op hetzelfde moment worden de deelnemers aan de Maasstadprestatieloop over 10 km weggeschoten. Voor de wedstrijd en de presta- tieloop over 10 km wordt gebruik gemaakt van het ChampionChip tijdregistratiesysteem. Deelnemers met een eigen chip kunnen zonder extra kosten meedoen. Degenen die geen chip bezitten, dienen er een te huren voor 1,50 euro of te kopen voor 28 euro. Gehuurde chips dienen direct na afloop te worden ingeleverd bij de inleverposten. Bij niet inleveren zal het bedrag via een eenmalige in- casso door PAC worden verrekend. De KNAU wedstrijdloop over 10 km kost deelnemers bij voorin- c.v SSBSSSm schrijving (KNAU) zes euro, in- clusief ChampionChip 7,50 euro. Na-inschrijving met vertoon van KNAU-licentie 7,50 euro, met ChampionChip 1,50 euro meer. De prestatieloop over 10 km kost bij voorinschrijving zes euro en 7,50 bij na-inschrijving. Ook hier geldt 1,50 euro verhoging voor een eventuele ChampionChip. Voor de Gre Lagendijk familieloop over 5 km kunnen deelnemers op de dag zelf inschrijven voor 3,50 euro. De jeugdlopers tot twaalf jaar die deel willen nemen aan de 2 km kunnen voor 2,50 euro op de dag zelf inschrijven. Voorinschrijving voor de wedstrijd of prestatieloop over 10 km kan alleen via www.inschrijven.nl. In- schrijving op de dag zelf kan vanaf 9.00 uur in de kantine van PAC, op de atletiekbaan aan het Langepad 16 in Rotterdam. Kleed- en dou- cheruimten zijn volop aanwezig, net als parkeerruimte rondom het complex. Na afloop staat er voor de deelnemers een drankje klaar. Voor alle lopers is er ook een speciale herinnering. Daarnaast zijn er deze wedstrijd geldprijzen te verdienen voor alle categorieen. Het aantal prijzen kan afhankelijk van het aantal deel nemers worden uitgebreid. Voor de mannen senioren aflopend van 70 tot 11 euro met minimaal zes prijzen; vrouwen senioren aflopend van 70 tot 11 euro met minimaal vier prijzen. Alle overige catego rieen M40, M45, M50. M55, M60 en V40, V45 en V50 aflopend van 45 euro tot 11 euro met minimaal drie prijzen. Voor inlichtingen: Wim Schouten, tel. 010-4558274 of lucyschouten@ planet.nl. Voor meer informatie kan er ook in alle edities van de Maas stad weekbladen gekeken worden. ROTTERDAM - Ja hoor, ze waren er allemaal. Carrie, die ene Rembo, vj-Dennis van MTV, half Rotown en Stalles. Ja, zelfs je stille gothic buur- meisje had zich speciaal voor de gelegenheid in haar mooi- ste Dracula-jurk gehesen. De zevende editie van het Bazar Curieux festival trok zaterdag een breed scala aan bezoekers. Schouder aan schouder wacht- ten ze op de act van de avond: shockrocker Peaches en haar levensgrote, opblaasbare penis. Het begrip "fashionably late" ging afgelopen zaterdag niet op in Now Wow - door het plotselinge faillissement van Nighttown gebombardeerd als (tijdelijk) nieuw onderkomen van Bazar Curieux. Al rond de klok van tien is de industriele graansilo tot de nok gevuld. Kekke verpleegstertjes, enge mannen in leer; de feestwinkel had duidelijk goede zaken ge- daan. Maar ja, wat wil je met zo'n pikante headliner als de Canadese Peaches: Seks ver- koopt! De organisatie, stichting Motel Mozai'que, had dan ook niets aan het toeval overgelaten. Het hele decor ademde testosteron en oestrogeen uit. En met het Laboratoire du Touche, een in- stallatieperformance van Yvon ne Beelen alias +Vulva, (bij intimi bekend om haar Poesjes Speelgoed Paradijs, 't Magi strate Museum der Vaginale Verbeelding en de workshop Sexy en bizar. De zevende editie van Bazar Curieux knalde als vanouds in nieuw onderkomen Now Wow. foto: Rob Kamminga Kom Kutje Kleien), liet Bazar Curieux niets aan de verbeel ding over. Ook de optredens waren op- zwepend. Namen als CSS (Cansei de Ser Sexy), Stijn (met band), Liars en Shogun Kunitoki zullen de leek wei nig zeggen, maar zij die er- bij waren praten nu nog over de optredens. Verspreid over de drie Now Wow zalen klonk en wonderlijke kakofo nie van hedendaagse muziek En wie het zweet op zijn rug even wilde laten opdrogen, kon zelf meelopen met de speciale gidsentochten die door de oude graansilo werden gehouden. Zo kregen de bezoekers ook nog iets mee van de geschiedenis van en de verhalen over de enorme (voormalige) fabriek. Hoogtepunt was tegelijk de publiekstrekker van de avond (jawel) Peaches. Grootse shoe keermomenten bleven uit, maar dat deerde niet. Het publiek ging toch wel met haar mee. Als een man zong de zaal met haar mee, terwijl ze als een krolse kat haar hitje 'Fuck the Pain away' in de microfoon kirde. Bazar Curieux mag met recht een geslaagd evenement worden genoemd. Correct digitaal foto/video CANON POWERSHOT S-70 DIGITALE FOTOCAMERA MET 7 MILJOEN PIXELS 7,1 Megapixel maakt fotovergrotingen mogelijk. terwijl de Canon UA lens zorgt voor heldere beelden met natuurlijke kleuren. Met de macrofunctie kunt u haarscherp fotograferen. Voorzien van o.a. VGA movie en Custom. Afm. 11.4x3.9x5.6 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 282864 •-".on* SONY DSC-T7 DIGITALE FOTOCAMERA Uitgevoerd met ?ie Tessar lens met auto-focus en belichtingsregeling voor optimale foto's, 5.1 miljoen pixel CCD beeldchip voor hoge resolutie foto's en een 3x optische zoom (o.a. 6x Precision Digital Zoom). In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 9.2x6x1.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 294286 v. CANON DIGITAL IXUS 15 DIGITALE FOTOCAMERA MET ONDERWATER BEHUIZING Met 5,0 Megapixel, 6.5x digitate zoom. Voor strandplezier, skien, snorkelen en surfen is een weersbestendige behuizing meegeleverd waarmee u ook tot op een diepte van max. 3 meter kunt fotograferen. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 9x1.8x4.7 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 285762 249 PHILIPS 7FFIAW DIGITALE FOTOLIJST Toon digitale foto's in deze digitale fotolijst met een geneugenopslag voor 50 foto's of meer. Voorzien van USB aansluiting en kaartlezer voor o.a. Secure Digital, MemoryStick (Pro) en Compact Flash typel. Afm. 21.2x16.4x10.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 303734 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30- 18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00- 18.00 uur. ELKE ZONDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 29