Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? t w. 5 Eerste vergadering Programmaraad www.schiedam.nl Gemeentearchief opent depots op Landelijke Archievendag! Kom naar de Veiligheidsstand op het Dienstenplein! Uittreksel of kapvergunning aanvragen? i gemeente Schiedam Week 38 Woensdag 20 September 2006 Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Diaitap I Loket op Schiedam.nl m Bouwzaken Ontwerpbeschikking Rijksmonument ARCHIEF Monumentenvergunning gemeentelijk monument Gemeenteber Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 11 September 2006 t/m 13 September 2006: Bouwaanvragen: F. Haverschmidtlaan 3, 3116 JJ Saffraanveld 24, 3124 VJ Stockholm 9, 3124 SG Tjotter 28, 3123 BW Van Heekstraat 31, 3125 BN W.A.M. Bergwerf Aannemingsbedrijf B.V. P.J. Rodenburg Aannemingsbedrijf B.V. Fitsportland Schiedam B.V. Mulder Kozijnen B.V. J. v.d. Heijden woning vergroten woning vergroten pand vergroten dakkapel plaatsen gevels en indeling kantoor bedrijfshal veranderen Sloopaanvragen/sloopmeldingen: s-Gravelandseweg 555, 3119 XT St. Phoenix Verleende bouwvergunningen: verzonden 14 September 2006: Prins Bernhardlaan 94, 3116 HH C.H.J. Nolet Geweigerde beschikking bouwvergunning: verzonden 11 September 2006: Singel 67-75, 3112 GL VvE Emmastraat/Broersvest asbesthoudende wandbeplating verwijderen woning bouwen (2e fase) hekwerk t.b.v. binnen- tuinafscheiding plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 28 juni 2006 is een aanvraag ontvangen van Breevast Vastg Expl. XXXII BV om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Oude Passage Broersvest 29 (e.v.) Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het verwijderen van de halfronde etalage uitbouw uit 1994-95 die zich aan de zuidzijde van de passage bevindt en het herstellen van de daardoor ontstane opening in de puienreeks en de vloer en het wijzigen van de indeling van de winkelunits. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 21 September 2006 tot en met 2 november 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 2 november 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdcling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voor- keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of mw. C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer (010) 2465502 (010) 2465496. Het Gemeentearchief Schiedam biedt bezoekers op 14 oktober, Landelijke Archievendag, de kans om de depots te zien die normaal voor bezoekers geslo- ten blijven. Het Gemeentearchief bewaart daarin onder ideale klimatologische omstandigheden meer dan drie kilometer aan archiefmateriaal! Behalve alle activiteiten rond Liduina biedt het archief op zaterdag 14 oktober 2006 aan bezoekers dus ook de kans om met eigen ogen te zien hoe 'het geheugen van de stad' wordt beheerd. Archiefbeheer gaat verder dan alleen stof- en vochtvrij bewaren. In vier verschillende depots worden de ideale omstandigheden gecreeerd om de stukken ook voor latere gene- raties beschikbaar te houden. Speciale lampen, gefilterde airconditioning, een tempera- tuur tussen de 16 en 18 graden Celsius 50 tot 55 luchtvochtigheid, alles om rnaar de ideale bewaaromgeving voor papier te bewerkstelligen! Uit een kleine expositie in een van de depots zal de diversiteit van de gearchiveerde stukken blijken, en de bijbehorende bewaarproblemen. Er worden drie rondleidingen gegeven: 12:00, 13:00 en om 15:00 uur. Archieven van burgers, bedrijven of overheidsinstellingen zijn niet altijd in goede staat. Voordat stukken het depot ingaan, worden ze daarom eerst zorgvuldig nagekeken op Behoudsmedewerker Hasan Callmli neemt een monster van vat waarschi]nli]k schimmel is. eventuele schade en waar nodig gerepa- reerd of tenminste behandeld om verder verval te voorkomen. Specifieke pro- blemen zoals ongedierte, vervilt of bros papier, schimmel of inkt-en kopervraat vragen om specifieke oplossingen. Zaken waarvan u het misschien niet zou ver- wachten kunnen met de tijd grote schade aanrichten: paperclips, plakband, nietjes of plastic! In goede handen De medewerkers van het Gemeentearchief zijn opgeleid om voor de meeste proble- men een oplossing te vinden. Daarbij gebruiken we speciale schoonmaak- en conservedngsmiddelen. Zo zijn bijvoor- beeld de lijm, het touw en karton die we gebruiken zuurvrij, zodat het te bewaren goed niet kan worden aangetast. De Landelijke Archievendag staat in het teken van de 'Schiedamse Heilige' Liduina, waarbij we niet alleen op zoek zijn naar hedendaagse naamgenoten of mensen die naar haar vernoemd zijn, maar ook naar afbeeldingen en foto's van Liduina's of Liduina-evenementen. Gezien het bovenstaande verhaal kunt u ervan uitgaan dat ook uw foto alle zorg krijgt die hij verdient! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Na de aktes met zachte schuursponsjes van het ergste vuil te hebben ontdaan, maakt Hasan Calimli de bladzijde met een speciale stofzuiger zorgvuldig schoon. Tijdens de Brandersfeesten op 23 en 24 September wordt op het Stadserf het Dienstenplein' gehouden. Daar presenteren allerlei dienstverlenende organisaties zich aan het publiek. De gemeente Schiedam staat er met een 'Veiligheidsstand'. ledereen kan er informatie krijgen over alle terreinen, waarop de gemeente op het gebied van veiligheid actief is. Zo kunt u er uw fiets laten graveren en preventietips vragen om woninginbraken te voorkomen. Verder geven Bureau Halt en het Steunpunt Huiselijk Geweld uitleg over hun werkzaam- heden. Lichtblauwe Brigade Bij de Lichtblauwe Brigade van de gemeente kunt u uw fiets laten graveren. Zo wordt uw fiets minder aantrekkelijk voor dieven. Een fiets waar een postcode in staat is makkelijker terug te brengen bij de rechtmatige eigenaar. De mensen van de Lichtblauwe Brigade gaan ook graag in op vragen over het wefk wat ze verrichten in Schiedam. Preventie van Woninginbraken Wanneer u slachtoffer bent van een woninginbraak raakt dat het hele gezin. Hoe u een woninginbraak kunt voorkomen kunt u vragen aan een preventiespecialist. U kunt alles vragen over hang- en sluitwerk en manieren om uw huis onaantrekkelijk te maken voor dieven. Bureau Halt Halt is een initiatief om minderjarigen een kans te geven. Want wanneer een kind wordt doorverwezen naar Halt blijft in principe een strafblad uit en is er een alternatief. Bureau Halt is daarnaast ook vaak betrokken bij preventieprojecten, bijvoorbeeld ter verbetering van de veiligheid in en om scholen of de leefbaarheid in wijken. Steunpunt Huiselijk Geweld Nieuwe Waterweg Noord Huiselijk geweld komt helaas veel voor en in alle lagen van de bevolking. Bij de bestrij- ding zijn veel instanties betrokken, waaronder politie, maatschappelijk werk en jeugdzorg. De gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis vinden dat zij samen met de burgers verantwoordelijk zijn voor de veiligheid en leefbaarheid op straat en de bestrijding van huiselijk geweld. Daarom is er een Steunpunt Huiselijk Geweld. Heeft u zelf tips? Als u zelf tips heeft voor de gemeente die te maken hebben met veiligheid, dan kunt u die natuurlijk ook doorgeven bij de Veiligheidsstand. Het Dienstenplein wordt gehouden op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur op het Stadserf. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 12 September 2006 voor het monument Noordeinde 5, 3121 KG N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzend datum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op donderdag 14 September werd de edrste vergadering van de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam gehouden in de Glazen Zaal van het Stadskantoor. De vergadering werd geopend door wethouder Menno Siljee. Daarna kregen de leden van de Programmaraad de gelegenheid met elkaar kennis te maken. De heer Henk van de Rijt werd benoemd tot voorzitter. Een Programmaraad heeft tot taak de aanbieder van het omroepnetwerk te adviseren over de samenstelling van het basispakket. Men dient daarbij uit te gaan van een pluri- forme samenstelling van het pakket, rekening houdend met maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften in de maatschappij. De adviezen van de program maraad zijn dwingend. Slechts om zwaarwegende redenen kan de exploitant afwijken van het advies. Klachten over ontvangst, tarieven en dienstverlening van de aanbieder van het omroepnetwerk behoren niet tot het werkterrein van de Programmaraad. Op de foto van links naar rechts voorzitter H.W. van de Rijt, de heren H. Aissati, A J. Noordermeer en P. Sporken, mevrouw S. Veereschild en de heer H.C.P. Westhuis. Op de foto ontbreekt de heer A. Martis. Foto: Jan van der Ploeg Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: lnfo@schiedam.nl Openlngstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur W f Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel. Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 Postbus 15011 3100 EA Schiedam - J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2