Drie dagen feest bij de Brandersfeesten Brandweer zoekt vrijwilligers www.schiedam.nl Zaterdag 30 September 2006 11.00 - 15.00 uur Open Huis Bibliotheek Waterweg 'Stap in de wereld van de bibliotheek!' De gemeenteraad vergadert.. Nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning: ledereen doet mee gemeente Schiedam Week 38 Woensdag 20 September 2006 Agenda Met: o.a. theater, voorleesworkshops, rondleidingen, speciaal kennismakingsabonnement, schrijfster Karin Anema, modeshow 'Kleding van nieuwe Schiedammers', een speciaal kinderprogramma en nog veel meer. Bibliotheek Stadserf Stadserf 1, Schiedam Haal de programmaflyer in de bibliotheek of kijk op www.bibliotheekwaterweg.nl. Gemeenteberi Maandag 25 September 2006: Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam Aanvang: 20.00 uur Voorzitter: mevr. W.M. Verver-Aartsen De vergadering is openbaar en live te zien op LookTV. Tijdens de openbare raadsvergadering komt onder andere aan de orde Ophogen De Velden fase 2b Het college stelt aan de raad voor geld beschikbaar te stellen voor het ophogen van dit gebied. Wet maatschappelijke ondersteuning Deze wet treedt 1 januari a.s. in werking. Maatschappelijke ondersteuning omvat maatregelen die het mensen mogelijk maken mee te doen in de samenleving. In deze fase gaat het met name om ondersteuning in vorm van hulp in de huishouding en een informatie en adviesfunctie (Wmo loket). Overdracht aandelen ONS Energie Het college stelt aan de raad voor in het stemmen met goedkeuring van de over- eenkomst op hoofdlijnen inzake de verkoop van twee derden van de aandelen in het kapitaal van N.V. ONS Energie inclusief de netwerken en alle aandelen van ONS Customer Services B.V. aan N.V. ENECO. Zaken die daarbij aan de orde zijn, zijn o.a. overgang medewerkers, leveringstarieven, serviceniveau. De lijst van onderwerpen betreft onder andere zogenaamde A-stukken. Dit zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afge- rond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het BestuurslnformatieSysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Spreekrecht ledereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Hiervoor is aan het begin van de raadsvergadering ruimte gemaakt. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht dan kunt u zich tot uiterlijk 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier dhr. J. Gordijn. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, teL. 010-2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Presentatie nieuwe website en optreden Orpheus Voorafgaand aan de raadsvergadering vindt nog een speciaal programma plaats, waarbij het publiek ook welkonh is. Om 19.00 uur presenteert burge-meester Verver- Aartsen de vernieuwde website van de gemeente Schie-dam. Om 19.30 uur zal de burgemeester worden toegezongen door Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus. Heeft u hulp nodig in het dagelijks leven? Met de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning wordt het de verantwoordelijkheid van uw gemeente om die te verzorgen. Op 1 januari 2007 gaat deze nieuwe wet in. In deze rubriek kunt u de komende tijd meer lezen over wat deze wet inhoudt en wat dit voor u kan bete- kenen. In iedere editie een antwoord op veelgestelde vragen. Ik heb huishoudelijke hulp nodig. Verandert er iets met de Wmo? Hulp in de huishouding valt tot en met 31 december 2006 onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten en de kosten worden vergoed via de Zorgkantoor NWN. Vanaf 2007 regelt de gemeente de hulp bij het huishouden voor mensen die dit nodig hebben vanwege hun lichamelijke of geestelijke gezondheid. Ik krijg nu huishoudelijke hulp Als u nu al huishoudelijke hulp krijgt, ontvangt u persoonlijk bericht van de gemeente en van het zorgkantoor over wat er voor u gaat veranderen. Heeft u nu een indicatie voor huishoudelijke hulp met een einddatum ergens na 31 december 2007? Dan zal er in 2007 nog niets voor u veranderen. Voor het jaar 2008 en verder heeft u echter een nieuwe indicatie nodig. Deze indicering wordt in 2007 uitgevoerd door de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen (ROG) NWN. Ik krijg nog geen huishoudelijke hulp Vanaf 1 januari 2007 kunt u uw aanvraag indienen bij het Wmo loket van uw gemeente. De ROG NWN (Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen Nieuwe Waterweg Noord) gaat na uw aanvraag kijken naar uw situatie. Daaruit volgt een indicatiebesluit waarin aangegeven wordt of en hoeveel huishoudelijke verzorging u nodig heeft. Persoonsgebonden budget Als u een indicatie krijgt voor hulp in de huishouding, dan kunt u ervoor kiezen dit zelf te regelen met een persoonsgebonden budget of om de ROG NWN te laten regelen dat er een hulp bij u thuis komt. Eigen bijdrage Voor hulp in de huishouding moet u een eigen bijdrage betalen. Deze is afhankelijk van uw inkomen. Deze bijdrage wordt geheven door het Centraal Administratie Kantoor Bijzondere Ziektekosten (CAK-BZ). De normen voor de eigen bijdrage voor hulp in de huishouding voor het jaar 2006 zijn te vinden op de website www.cak-bz.nl. Meer informatie over de Wmo vindt u op www.schiedam.nl. onder Zorg&Welzijn. Meer dan tweehonderd schepen op het water, de Gondelvaart, een grote Brandersmarkt en twintig binnen- en buitenpodia vormen maar een kleine greep uit het programma van de Brandersfeesten. Van vrijdag 22 tot en met zondag 24 September staat de hele binnenstad op zijn kop. De Taptoe opent de Brandersfeesten op vrijdagavond en geeff het muzikale startschot voor Schiedam Live! Pop, jazz en blues, latin en dansclassics wisselen elkaar af. De horecazaken op de Koemarkt en Tapperij het Weeshuis, Cafe De Unie en Cafe Van Diggelen hebben een buitenpodium. Tientallen andere kroegen hebben dj's en bands binnen geprogram- meerd. Schiedam Live! is drie dagen genieten van onder andere de latin van D] Rashid en percussionist Andrei Russo, de Tenor Sax van Blood Sweat Kiers en de folk van Lirio. Gondelvaart De zaterdag en zondag van de Brandersfeesten hoeft niemand zich te vervelen in Schiedam. De Brandersmarkt, de Postcode Loterij Droomstudio en de Brandersroute zijn maar een paar programmaonderdelen. Shantykoren treden op in de straten, er is straat- theater met onder andere de Grote Schiedam Kennisquiz, verschillende musea zijn gratis toegankelijk en de winkeliers hebben Dwaze Branderskoopjes. Het is ook het weekend van de watersport. Op donderdag komen meer dan tweehonderd schepen naar Schiedam gevaren en zaterdagavond is Schiedam op haar mooist met de Gondelvaart. Meer dan dertig gedecoreerde themaschepen en verlichte boten met muziek vullen de Lange Haven. Fotografie: Esens Design Communication Fotografle: Theater in Feite Op zondag strijden teams om de Brandersbokaal tijdens de Branderssloepenrace en het hele weekend zijn er kano's te vinden op het water. Alles voor Kids Kinderen vieren hun eigen feestje komend weekend. Bij Spanning en Spel kunnen zij niet alleen de Lange Haven oversteken met de indianenbrug en Fiets'm erover, maar ook sur- fen en waterskien. Wie liever een brandje wil blussen, de brandweerladder wil beklimmen of een rondrit wil maken met een brandweerwagen kan naar het Dienstenplein op het Stadserf. Kindertheater is er in het Stedelijk Museum Schiedam met de peuteropera 'A is een aapje', scenes uit de voorstelling 'Secretia' van Jeugdtheater De Teerstoof en een voor- stelling van het Accent College. Juffrouw Klieder en Klodder geven in het museum work shops schilderen en mandalategeltjes maken. Op het Sjieke Kinderplein kunnen kinderen hamburgers bakken en lachen met Kokkie en Strikkie. Zaterdagavond gaat de Lichtjestour langs de verzorgingstehuizen in Schiedam zodat ook de ouderen kunnen genieten van de Brandersfeesten. De Razende Reporters van Kunstpuntcom leggen het hele evenement vast in de Branderskrant die zondag uitkomt. Qpiit AM De Brandersfeesten vinden plaats op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 September aanstaande. Het hele programma is vinden op www.brandersfeesten.nl. Brandweer Waterweg behoort tot de tien grootste brandweerorganisaties van Nederland. Het verzorgingsgebied beslaat de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Per jaar rukt het korps bijna 2500 keer uit (waarvan 1100 keer in Schiedam), vaak voor brand: meestal een kleine, maar soms ook een hele grote. Brand in een woonhuis, fabriek, kantoor, een opslagplaats of op een schip maar ook voor buitenbranden. Maar, en dat zal je misschien verbazen, in bijna de helft van alle gevallen gaat het niet om brand. Dan moet er een auto uit het water worden gehaald of worden mensen uit een benarde positie bevrijd. Of er is een dier in nood, moet er storm- of waterschade worden verholpen en ook voor onge- vallen met gevaarlijke stoffen staat de brandweer paraat, 24 uur per dag, zeven dagen in de week. Dat maakt Brandweer Waterweg tot een organisatie, die dag en nacht snel en doeltreffend hulp verleent. Met speciaal daarvoor ontwikkelt, modern, materieel. Met mensen die daarvoor speciaal zijn opgeleid. Met mannen en vrouwen, die hun handen uit de mouwen willen steken, die willen samenwer- ken, die kunnen improviseren en het niet snel opgeven. Voor brandbestrijding en hulpverlening in de gemeente Schiedam is Brandweer Waterweg op zoek naar mannen en vrouwen die onze voertuigen willen bemensen en het gaat hierbij niet om een beroepsfunctie, maar om vrijwilligers. Wie zoeken we? Vrijwilligers (brandweervrouwen en -mannen) die afwisselend werk ambieren. In eerste instantie moet er veel gestudeerd worden om brandweerdiploma's te behalen. De werk- zaamheden bestaan uit kazerne- of wachtdiensten, waarbij uitgerukt wordt voor brand en hulpverlening. Ook wordt er wekelijks op de donderdagavond geoefend om de vaardighe- den op peil te houden. Om dit werk te kunnen doen moet je een goede conditie en uit- houdingsvermogen hebben. Vandaar dat er eisen zijn t.a.v. de fysieke gesteldheid. Sporten en ook conditietraining is een must. Functie-eisen Je bent minimaal in het bezit van een LBO-C of (V)MBO-C-diploma. Enig technisch inzicht en het rijbewijs B is een pre. Je woont in de gemeente Schiedam en bij aanstelling ben je minimaal 18 en bij voorkeur niet ouder dan 40 jaar. Je bent bereid om te studeren voor landelijk erkende brandweerdiploma's. Salaris Anders dan de term "vrijwilliger" doet vermoeden, ontvang je een vaste toelage en wordt je voor je inspanningen betaald. Uren die je maakt voor kazernediensten, opleidingen, oefenen trainen en uitrukken worden betaald volgens landelijke normen. Selectie Kandidaten moeten voor aanstelling een procedure volgen, welke bestaat uit brandweer- en sporttesten, selectiegesprek, een psychologisch onderzoek en een medische keuring. Een verklaring omtrent het gedrag is een voorwaarde. Informatie Op dinsdagavond 3 oktober 2006 van 19.30 tot 21.30 uur is er een informatiebijeen- komst in de kazerne Schiedam, Breedstraat 1waarvoor u zich moet aanmelden via e- mail: info@brandweer-waterweg.nl. Ook neemt de brandweer deel aan de Brandersfeesten in het weekend van 23 en 24 September a.s. Je kunt ons op zaterdag en zondag vinden op het Stadserf in het centrum van Schiedam. Je kunt voor informatie over de funcde ook bellen met de heer E. Borninkhof (hoofd kazerne), tel.(010) 4468141 of over de procedure met de heer D. Krabbendam (personeelsadviseur), tel. (010) 4468104 of een sollicitatiepakket aanvragen bij mevrouw M. Baldede, tel. (010) 4468142. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende velligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3