Extra Large wonen in Puntstraat/Hudsonstraat 'Laat u verrassen tijdens LiViN' op Locatie!' Wonen met grandeur midden in de stad 31 Puntstraat De Magistraat LII/IN OP LOCATIE Bospolder Tus- sendijken is een wijk met toe- komst. Het bij- na opgeleverde nieuwbouwpro- ject Puntstraat is niet de enige ontwikkeling die deze toe- komst vorm- geeft. Bospolder Tussendijken vernieuwt wijk- breed. U kunt er groot wonen te- gen relatief lage prijzen. Groot en relatief goedkoop Langgerekt dakpark Wilde u altijd al op stand wonen? Dan heeft u nu de kans. Het monumentale gebouw waarin ooit de Rotterdamse rechtbank zat, is immers omgetoverd tot een fantastisch complex met 35 luxe appartementen. Jan des Bouvrie tekende voor het ontwerp aan de binnenkant van het gebouw, dat De Magistraat is gedoopt. De prijzen van de nog beschikbare appartementen beginnen bij 240.000 euro (v.o.n.). De oplevering is dit najaar. Bruisende omgeving Mi Ingrijpen was een aantal jaren gele- den hard nodig. De wijk ging achteruit. Bewoners gingen op zoek naar een woning elders. Maar nu keren deze oud-bewoners terug. De bouw van nieuwe ruime woningen in de Punt- en Hudson- straat maakt een wooncarriere binnen de wijk weer mogelijk. Uniek aan dit project is dat de huizen groot zijn en relatief weinig kosten. Opvallend zijn ook de vrij indeelbare ruimtes en de grote raampartijen. En omdat de wijk in de beginfase van een groot- schalige vernieuwing zit, is de aankoop van een appartement of woning nu een voordelige en een verstandige investering. Een greep uit de plannen die op stapel staan: de In de Puntstraat zijn de huizen groot en kosten realtief weinig. bouw van een kilometer lang dakpark waar de woningen op de Puntstraat direct op uitkijken, de realisering van winkels en bedrijven onder dit park, een kwaliteitsimpuls voor de wijk en - binnenkort - de bouw van Le Medi, een spraak- makend nieuwbouwproject in mediterrane stijl in het verlengde van de Puntstraat. Zo ontstaat in Bospolder Tussendijken een evenwichtige mix van woningtypen, woningprijzen en bewoners. En dat allemaal op loopafstand van Historisch Delfshaven, de Mullerpier en de Lloydpier. Met genoeg winkels direct in de buurt (aan de Schie- damseweg) en met het centrum van Rotterdam naast de deur. Meer weten? Kijk op www.woneninbospoldertussendijken.nl ofbel Atta makelaars (010-4335710). "Bent u op zoek naar een nieuwbouw- of renovatiewoning in Rotterdam? Zorg dan dat u zaterdag- middag 30 September vrijhoudt in uw agenda. Want op die dag organiseert de Stichting Woonpro- motie Rotterdam in de hele stad het evenement LiViN' op Locatie. Van 12.00 tot 16.00 uur kunt u talrijke modelwoningen, kijkwoningen en woningen in aanbouw bezoeken en bekijken. Ook allerlei informatiecentra over nieuwbouwprojecten openen hun deuren. Gratis en vrijblijvend. Waarom u zou moeten komen? Om u te laten verrassen. Door de woningen zelf, die vaak veel ruimer zijn dan u vanaf de buitenkant zou verwachten. Maar ook door de omgeving. Want dat is eveneens een reden voor de stichting om LiViN' op Locatie te organiseren: om u kennis te laten maken met de directe omgeving van uw eventuele nieuwe woning. Eerlijker kan voorlichting volgens mij niet zijn; u kunt immers ter plekke en met eigen ogen zien wat het aanbod is. Zo kunt u uitstekend beoordelen of de woning en de buurt passen bij uw woon- wensen. Ik ben ervan overtuigd dat dit vaak het geval zal zijn. Het nieuwbouw- en renovatieaanbod in Rotterdam is van een hoge kwaliteit en de wijken en buurten waarin al die projecten gerealiseerd worden, zullen u aangenaam verrassen. Omdat de buurt er gewoon mooi uitziet, omdat het er rustig is, omdat de bereikbaarheid uitstekend is, omdat er allerlei winkels in de buurt zijn en omdat kinderen er voldoende speelruimte hebben. Of gewoon omdat het er zo groen is. Dat laatste is een van de onbekende kwaliteiten van onze stad. Ik raad men- sen wel eens aan Rotterdam vanaf een woontoren of de Euromast te bekijken. Vaak zijn ze dan verbaasd over hoe groen de stad is. Al met al redenen genoeg om tijdens LiViN' op Locatie diverse woningen (in aanbouw) en informatiecentra te bezoeken. In deze bijlage en op www. woneninrotterdam.nl leest u er meer over. Ook staat er een overzicht in van de deelnemende projecten. Ik zou willen zeggen: laat u verrassen en kom!" Hamit Karakus, wethouder Wonen en Ruimtelijke Ordening, gemeente Rotterdam Het gebouw aan de Henegouwerlaan dateert uit het begin van de vorige eeuw en is aan de buitenkant steen voor steen gerestaureerd. Het is een gebouw met een verhaal. Eerst deed het dienst als kraamkliniek, daarna als kweekschool voor vroedvrouwen en vervolgens als rechtbank. Uitgangspunt bij de transformatie, een opdracht van De Groene Groep Ontwikkeling en de Nieu we Unie, is dat de pluspunten van het gebouw optimaal tot hun recht blijven komen. Daarom behoudt het zijn fraaie geveldecoraties, brede trappen, indrukwekkende zolders en hoge pla fonds; sommige appartementen zijn maar liefst zes meter hoog. Achter de fraaie voorgevel heeft Jan des Bouvrie gezorgd voor balans. Zijn verrassende indeling van de 35 appartementen en zijn afwerking met unieke details geven u alle ruimte uw apparte ment een eigen sfeer te geven. Desgewenst kunt u zich daarin laten bijstaan door Des Bouvrie zelf. U krijgt dan een interieuradvies op maat van hem. Om u een beeld te geven van de mogelijk- heden, heeft Des Bouvrie drie modelwoningen ingericht. Woont u in De Magistraat, dan woont u in een van de beeldbepalende historische gebouwen van Rotterdam. Het gebouw staat midden in de stad. Het Centraal Station is niet ver weg en de directe omgeving bruist, met winkels en restaurants uit alle werelddelen. Binnen deze smeltkroes van stedelijke voorzieningen vormt De Magistraat een veilige, afgeschermde omgeving met een eigen parkeergarage onder de binnentuin. Die parkeergarage telt 46 parkeerplekken. Meer weten? Kijk op www.demagistraat.com, bel Atta Makelaars (010-4335710) of bezoek zater- dag 30 September tijdens LiViN' op Locatie een van de modelwoningen aan de Henegouwerlaan 72-70. Dat kan van 12.00 tot 16.00 uur. De Magistraat: wonen in het monumentale gebouw waarin ooit de Rotterdamse rechtbank zat. Achter de fraaie voorgevel heeft Jan des Bouvrie gezorgd voor balans.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 26