'Stap in de wereld van de bibliotheek' Website gemeente Schiedam vernieuwd waterweg >1 m i Dotje en Lotje gaan weer op reis www.schiedam.nl Nieuw Rijbewijs Schiedamse Jongerenprijs 2006 Gemeentearchief zoekt Liduina's op Landelijke Archievendag gemeente Schiedam Zaterdag 30 September 2006 11.00 - 15.00 uur Open Huis Bibliotheek Waterweg Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam bibliotheek 11 Week 39 Woensdag 27 September 2006 m k\\% %V 1 Gemeenteber Programma: 11.00 uur Bibliotheek Stadserf opent haar deuren 11.00 uur Workshop Voorlezen voor ouders en grootouders met (klein-)kinderen tot 6 jaar en geinteresseerden. 11.45 uur Auteur Karin Anema vertelt over en leest voor uit eigen Werk 12.10 uur Theater Kaal met Zolderkamermuziek 12.45 uur Open Podium voor Poezie &C Workshop Voorlezen voor ouders en grootouders van (klein)kinderen vanaf 6 jaar en geinteresseerden 13.15 uur Prijsuitreiking fotowedstrijd Bibliotheek Waterweg 13.30 uur Auteur Karin Anema vertelt over en leest voor uit eigen werk 14.00 uur Theater Kaal met Zolderkamermuziek 14.30 uur Modeshow verzorgd door Vluchtelingenwerk Maasdelta Schiedam 15.00 uur Einde programma Doorlopend: rondleidingen, aantrekkelijk kennismakingsabonnement, presentaties en speciaal kinder- programma met voorlezen, luchtkussens, (ballonneh) Clown Miko en nog veel meer! De dagpresentator is Ton Groeneveld. Haal de programmaflyer met alle informatie in de bibliotheek ofkijk op www. bibliotheekwaterweg. nl Met ingang van 1 oktober 2006 wordt er een nieuw rijbewijsdocument ingevoerd. Het huidige papieren rijbewijs wordt vervangen door een fraude- bestendige kunststof kaart. Het nieuwe document is beter beveiligd, heeft een handzaam bankpasformaat en is slijtvast. Aanvraagprocedure Het nieuwe document wordt -net als het paspoort en de identiteitskaart - centraal geproduceerd. Een week na de aanvraag kan het nieuwe document opgehaald worden. Uw oude papieren rijbewijs blijft gewoon geldig tot de aangegeven datum op het rijbewijs. Als uw rijbewijs verloopt (na 1 oktober) krijgt u hiervan bericht van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, zodat u op tijd uw rijbewijs kunt vernieuwen. Bromfielsrijbewijs (voorheen bromfietscertificaat) Vanaf die datum zal ook het bromfietsrijbewijs bij de gemeente aangevraagd moeten worden i.p.v. bij het Postkantoor. Voor deze aanvraag gelden dezelfde regels als voor het rijbewijs voor een personenauto. De prijs van het nieuwe rijbewijs (personenauto en bromfiets) wordt per 1 oktober 32,50. Invoering nieuwe rijbewijs Voor de invoering van het nieuwe rijbewijs moeten diverse landelijke automatiserings- systemen aangepast worden. Om al die systemen en organisaties de gelegenheid te geven zich in te stellen op het nieuwe systeem is er enige tijd nodig. Om die reden is het op vrijdag 29 September 2006 in het hele land bij gemeenten niet mogelijk een rijbewijs aan te vragen of af te geven. Op maandag 2 oktober 2006 vanaf 12.00 uur kunt u weer bij ons terecht voor het aanvragen van een rijbewijs. Voor meer informatie kunt u bellen met het Gemeentelijk Informatiepunt 010-2465304 of mailen naar info@schiedam.nl. Ben jij tussen de 14 en 23 jaar? Heb jij organisatietalent en een leuk idee voor de stad? Doe dan nu mee aan de Schiedamse Jongerenprijs en maak kans op die 10.000,-, om dit plan uit te voeren. Het plan mag overal over gaan zolang het maar wordt bedacht door Schiedamse jongeren en wordt uitgevoerd in Schiedam. Ideeen voor bijzondere en nieuwe initiatieven maken natuurlijk de meeste kans. Inschrijving kan tot 1 november 2006. Waarom de jongerenprijs?! Schiedamse jongeren kunnen niet vaak genoeg positief in de picture komen!! Het plan moet natuurlijk aan een aantal voorwaarden voldoen; goede omschrijving van het idee, voor wie is het bedoeld, waar wordt het uitgevoerd, door wie en wat het gaat kosten. Plannen voor het organiseren van evenementen zoals het organiseren van popconcerten dingen niet mee naar de prijs. De ingediende plannen worden verzameld en beoordeeld op haalbaarheid en of ze voldoen aan de voorwaarden. Het college van Burgemeester en Wethouders beslist uiteindelijk wat het winnende plan wordt. Informatie, voorwaarden en een inschrijfformulier is op te vragen bij de Gemeente Schiedam: Miranda van der Ven, afdeling Welzijn Gemeente Schiedam, telefoon: 2465610 of per e-mail m.vd.ven@schiedam.nl. Maandagavond stelde burgemeester Verver- Aartsen voorafgaand aan de gemeente- raadsvergadering de vernieuwde website van de gemeente Schiedam in bedrijf. De oude website was al weer sinds 2002 in de lucht. Nu, na zo'n vier jaar, was het tijd om te vernieuwen om de digitale bezoekers van de gemeente Schiedam nog beter te bedienen. De meest in het oog springende verandering is het nieuwe uiterlijk. Door het toepassen van Schiedamse foto's en het gemeentewapen heeft de site een nog duidelijker Schiedamse uitstraling gekregen. Daarnaast is er op de voorpagina nu veel meer ruimte voor nieuws, actuele berichten en evenementen. Door de verbeterde structuur van de website is het eenvoudiger om informatie te vinden, zeker nu deze gegroepeerd is op doel- groep. Er is naar gestreefd om bet zoekpad voor de bezoekers zo kort mogelijk te houden. Omdat een website eigenlijk nooit af is, zal ook de komende tijd worden doorgewerkt aan de verdere verbetering. De hoeveelheid informatie zal nog toenemen en ook de digitale dienst- verlening zal worden uitgebreid. Het adres van de vernieuwde website is www.schiedam.nl. Sophie, Sanne, en Anna. Bij de jongens zijn het Daan, Sem en Thomas. Dit zijn volgens de laatste gegevens de populairste kindernamen in Nederland. De kans dat op de Landelijke Archievendag van 14 oktober veel naar Liduina vernoemde kinderen langskomen is dus misschien niet heel erg groot. Er moeten echter nog veel naar Liduina vernoemden in Schiedam rondlopen... Het was immers heel gebruikelijk in Schiedamse katholieke gezinnen om de eerste, tweede of derde voornaam van een nieuwgeborene naar Liduina te vernoemen. Naar die mensen is het Gemeentearchief op zoek! Op de Landelijke Archievendag wil het archief zoveel mogelijk naar Liduina vernoem den bijeen brengen op een groepsfoto. Om zodoende de grote betekenis van de naam Liduina in Schiedam -letterlijk- zichtbaar te maken! Ook (oude) foto's of afbeeldingen van Schiedamse Liduina's of Liduina-evenementen zijn welkom. Liduina is van ons allemaal. De plaatselijke 'heilige' speelt een belangrijke rol in de Schiedamse geschiedenis en is deel geworden van de stad. Ook nu nog! Voor iedere Schiedammer of Schiedamse, van welke religie of overtuiging, is het dus interessant om op de Landelijke Archievendag het Gemeentearchief te bezoeken. In een tentoorfstelling wordt aan de hand van een in 1498 te Schiedam gedrukte levensbeschrijving het leven van Liduina verteld. Verder gaan we in op de invloed die zij gehad heeft op de stad. Een invloed die tot op de dag van vandaag voortduurt in de namen van straten, verenigin- genen Schiedammers zelf! Programma: 11.00 Liduina-tentoonstelling Te zien is een tentoonstelling rondom Liduina met als hoogtepunt een incunabel' met schitterende houtsneden. Aan de hand van deze afbeeldingen vertellen we Liduina's verhaal. Inzameling van Liduina-foto's Het Gemeentearchief zoekt nieuwe of oude afbeeldingen van Schiedamse Liduina's. Ook zoeken we foto's met betrekking tot de Liduina-verering, zoals van processies. In ruil voor een foto ontvangt u een afdruk van een houtsnede met de 'echte' Liduina. 12.00, 13.00 en 15.00 uur Rondleiding Het Gemeentearchief bewaart meer dan drie kilometer aan archiefmateriaal, onder ideale klimatologische omstandigheden in vier depots. Heeft u altijd al eens willen zien hoe het er daar aan toe gaat of wat we doen om eeuwen oude stukken te conserveren? Ga mee met een depotrondleiding! 14:00 uur Groepsfoto van Liduina's: "Op zoek naar Liduina" Artistiek leider Marco Kalkman vertelt hoe hij voor de twee-jaarlijkse muziektheater voorstelling Liduina op zoek ging naar de Schiedamse heilige in het archief. Ook Pater Johannes Brugman, gespeeld door Wouter Oversluizen, wil haar vinden. Daarom Een foto van het Graalspel St. Lydwina' uit 1933. Ter ere van de vijfhonderdste sterfdag van Liduina voerden zevenduizend jonge ongehuwde vrouwen van de Rooms-Katholieke jeugdbeweging een choreografische opvoering uit. De foto Is niet alleen interessant voor wlens (groot-)moeder daar nog aan meegedaan heefthet geeft ook een beeld van de massallteit van de uitvoering. (Collectie: mevr. Rechters, SKOPEO beeldnr. 925) maken we een groepsfoto van personen die naar Liduina genoemd zijn. Het is de bedoeling om zoveel mogelijk 'Liduina's' bijeen te brengen... Dus heet u bijvoorbeeld Ludwina, Liefdina, Lidwina, Luit, Lidwinus, Liduina, Lute, Ledewina of kent u iemand die zo heet? Kom op de Landelijke Archievendag naar het Gemeentearchief Schiedam en laat u samen met uw naamgenoten op de foto zetten! U ontvangt gratis een afdruk van de foto. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaan. Het kindertheater Potdoosie bestaande uit Magda Meijer en Atie Bastiaanse, samen vormend het komisch duo Dotje en Lotje, zijn opnieuw uitgenodigd op te treden tijdens het Pippi Langkous- festival. Dit kinderfestival vindt plaats van 27 September tot en met 1 oktober in Velenje, de Sloveense partnerstad van Schiedam. Het Pippi Langkousfestival is het grootse kinderfestival in Slovenie. Uit het hele land komen de ouders met hun kinderen om dit festival mee te maken. Naast optredens in straatfestivals zal het duo ook optreden in scholen. Vanwege hun mimiek en gebarentaal is hun optreden bijzonder geschikt voor kinderen met een andere taal. Het duo is al tweemaal eerder uitgenodigd. Wegens groot succes en op verzoek van vele kinderen en hun ouders heeft de organisatie hen opnieuw uitgenodigd. Ook als zij niet officieel optreden lopen de Schiedamse dames als de typetjes juffrouw Dotje en juffrouw Lotje door de winkelstraten van Velenje hetgeen veel hilariteit oplevert. - Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiecfam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dlnsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 ft d-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3