De wij(k)kracht van Com-wonen Verleidelijk en betaalbaar wmmn Rust en ruimte aan de noordrand van Rotterdam van Nederland Wonen in het mooiste tuindorp Langegeer (Vreewijk) Lupine (Schiebroek) Droomappartementen aan de Spiegelnisserkade UVini OP LOCATIE Com-wonen realiseert 94 koop- woningen ter vervanging van be- staande bouw in het hart van Tuindorp Vreewijk, dat als een van de mooiste tuindorpen van Nederland wordt beschouwd. Vreewijk is een wijk met een dorps karakter. Woning met karakter Ruime maatvoering In het noorden van de mooie, groene en rustige wijk Schiebroek bouwt Comwonen het nieuw- bouwproject Lupine. Verkoop gestart! Goudserijweg is gelegen aan het Goudse Plein in Rotterdam Crooswijk. Het project bestaat uit zestien stadswoningen, zes drive- in woningen en negentien appar tementen, ieder met een eigen parkeergelegenheid en berging. De woningen zijn gebouwd rond een binnenplaats waarop een deel van de bewoners de auto kan par- keren. De rest van de bewoners parkeert in de afgesloten parkeer- kelder onder het complex. Crooswijk ligt ten oosten van het cen trum van Rotterdam, dichtbij het cen trum van de stad maar toch ook pal naast de natuur van het Kralingse Bos en de Kralingse Plas. Vroeger was Crooswijk een wijk met een eigen brouwerij en zelfs een eigen veemarkt. Inmiddels is Crooswijk uitgegroeid tot een levendige gezellige wijk waar de prachtige singels niet zijn gedempt en de oude herenhuizen zich nog steeds Opvallende loggia's Statige singels, historische monu- mentale bebouwing, een levendig straatbeeld met veel winkels en stadse bedrijvigheid bepalen de sfeer van het zich voortdurend vernieuwende Crooswijk. Voornaam wonen Modelwoning Kenmerkend voor het tuindorp Vree wijk zijn de lommerrijke singels en de eengezinswoningen met oranje punt- daken. Het is rustig wonen in Vreewijk, met veel groen in de nabijheid. De belangrijkste voorzieningen zijn in de wijk aanwezig, of vlak daarbuiten. De architectuur van de wijk wordt erg gewaardeerd door bewoners en deskundigen. Een deel van Vreewijk is een beschermd stadsgezicht. De stijl van de nieuwe woningen is dan ook gebaseerd op de oorspronkelijke architectuur uit het begin van de twin- tigste eeuw. Deze karaktervolle woningen sluiten perfect aan bij de bijzondere sfeer in deze wijk, die door de rust en het vele groen met recht een groene oase mag worden genoemd. De 94 koopwoningen bestaan uit 34 Com-wonen ontstond in 2004 uit de fusie van de corporaties vreewijk/ Lombardijen, de Combinatie uit Rot- terdam-Noord en Woningpartners in Capelle aan den IJssel. „Drie corporaties die zijn geworteld in de wijken", verklaart Hans Wielaard van Com-wonen. Daarmee is met- een ook de kracht van de nieuwe corporatie genoemd; het is niet al- leen een wooncorporatie maar ook een wijkcorporatie. Wielaard: „Wij noemen dat wij(k)kracht. Onze focus 'Singelwoningen' aan de Langegeer en zestig 'Tuinwoningen' verdeeld over de Meiendaal, de Kortewelle en de Langewelle. Voor alle typen woningen geldt dat ze zich kenmerken door ruime maatvoe- ringen, de diverse indelingsvarianten en de klassieke uitstraling. Elke woning beschikt over een eigen parkeerplaats die is gesitueerd in een binnenhofje. De wijk is omgeven door verkeersaders en bijbehorend openbaar vervoer. Di verse tram- en buslijnen verbinden Vreewijk met de omliggende wijken. De TramPlus rijdt in ongeveer vijftien minuten via de Erasmusbrug naar het centrum. De ring van Rotterdam is met de auto gemakkelijk bereikbaar. Voor meer informatie over de Lan gegeer kunt u contact opnemen met Com-wonen, tel. 0900-266 966 36 (kies voor 'informatie over koopwo ningen'). is het streven naar een complete wijk." Voorop staat uiteraard ook voor Com wonen het waarborgen van de kwaliteit van de woning. Maar woongenot stopt niet bij de voordeur; de wijk speelt daarin een grote rol. „Onze afdeling wijkont- wikkeling is continu bezig met leef- baarheid", aldus Wielaard. Deze afdeling verkrijgt haar infor matie direct van onze klanten; door overleg met bewonersgroepen bij- voorbeeld en door het organiseren Lupine omvat in totaal de ontwikke- ling van zo'n 426 woningen. Varierend van appartementen tot grote eenge zinswoningen en van huur- tot koop woningen. In de eerste fase worden in totaal 78 woningen gebouwd waarvan 56 koopwoningen. Schiebroek heeft het karakter van een tuinstad. Veel van de eengezinswonin gen en lage flats zijn typerend voor de periode van de wederopbouw. Ze zijn goed onderhouden en grondig gere- noveerd. Veel nieuwbouw is er niet, maar de komende jaren vindt er sloop en nieuwbouw plaats, waarbij oude portiekflats plaats maken voor een afwisselend woningaanbod. Het project Lupine bestaat uit ruime drie-, vier- of vijfkamer beneden- en/ of bovenwoningen met parkeerplaats in de ondergrondse kelder of op het naastgelegen afgesloten parkeerterrein. Daardoor ogen de straten ruim en groen en bieden zij een veilige speel- plaats voor kinderen. De Lupine wordt omsloten door de Lindesingel, Larikslaan, Kastanjesin- gel, Silenestraat, de Wilgensingel en de Edelweisslaan. Wilt u graag wonen in het rustige en groene Schiebroek? De verkoop van deze woningen is gestart. De opleve- ring van het project Lupine gebeurt in verschillende fases. De eerste wo ningen worden rond de zomer al op- geleverd. Voor meer informatie over de Lu pine kunt u contact opnemen met Com wonen, tel. 0900-266 966 36 (kies voor 'informatie over koop woningen'). Meer informatie is ook verkrijgbaar bij Kolpa makelaars. van activiteiten in de wijken." Wat heeft een wijk nodig? Daar draait het om bij Com wonen. Zo is het dus mogelijk dat de corporatie het initiatief neemt voor het bouwen van een school of een zorgvoorziening. Wielaard: „Wij vinden dat corpo raties meer moeten doen in de wij ken, zij zijn de stabiele factor in de wijk, zitten daar met hun bezit. Com-wonen kiest dan ook onvoor- waardelijk voor het belang van de wijk en de wijkbewoners. van hun beste kant laten zien. Het appartementengebouw van de Goudserijweg maakt deel uit van het totale complex. De appartementento- ren met acht woonlagen en de opval lende loggia's is wel de blikvanger van het project. De bewoners van de bo- venste appartementen kunnen genieten van een prachtig uitzicht over de stad Rotterdam. De zestien stadswoningen van de Goudserijweg liggen aan de Maria van Reigersberchstraat. De acht beneden- gelegen woningen met twee (optioneel drie of vier) slaapkamers, hebben hun entree aan deze straat. De acht boven- gelegen woningen met drie slaapka mers hebben hun entree via de galerij aan de achterzijde van de woning. Er zijn nog maar enkele woningen te koop. Meer informatie over het project Goudserijweg is verkrijgbaar bij Atta Makelaars, tel. 010 - 433 57 10. Aan een van die statige singels wordt een uniek en kleinschalig project ge- realiseerd. Gei'nspireerd door de historische om- geving ontwierp Jan des Bouvrie sa- men met ir. Rob Ligteringen van de Sterner Groep, een fraai, kleinschalig appartementengebouw met de aan- gename sfeer van comfortabele luxe in combinatie met de ligging in een bijna rustieke oase op de grens van het stadscentrum en Crooswijk. Wonen in een klassiek gebouw met een voorname uitstraling aan een van Rot terdam's mooiste oude stadsingels, ligt nu binnen handbereik. De appartementen bieden een woonop- pervlak van circa 135 vierkante meter en zijn daarmee royaal en comforta- bel. De keuken is luxe en compleet. dat geldt odk voor de twee badkamers. Het is prettig toeven in de royale tuin of op de zonnige balkons aan de zuidzijde. De prijzen beginnen bij 314.500 v.o.n., inclusief eigen parkeerplaats met berging (extra plaats mogelijk). Als aantrekkelijk extra is er een koste- loos aanbod voor een ontwerp voor uw inrichting door Jan des Bouvrie. De bouw is reeds in de afwerkingsfase; in de door Jan des Bouvrie ingerichte modelwoning kunt u dus echt zien wat u koopt! Het gebouw telt vier verdiepingen, de twee penthouses op de bovenste zijn reeds verkocht. Een aantal van de ap partementen is nog beschikbaar. Elke woonlaag telt vier appartementen (elk circa 135 vierkante meter). Er zijn twee liften die elk per verdie- ping twee aan een centrale hal gelegen appartementen bereiken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 41