Steeds meer vaart achter vernieuwing Katendrecht Wonen met de stad op een presenteerblaadje 35 eengezinswoningen met tuin en speelplek Binnenstedelijke vernieuwings- projecten van de Nieuwe Unie Panorama Dillenburg en het U-blok i mm m Katendrechtse Lagedijk (Tarwewijk): LIVIN OP LOCATIE Er komt steeds meer vaart achter de vernieuwing van Katendrecht. Inmiddels is woningcorporatie de Nieuwe Unie volop bezig met de eerste fase van de totale renovatie van historische panden rondom het Deliplein. Volgend jaar start een vergelijkbare ope- ratie aan de Sumatraweg en de Veerlaan, kortweg Deliplein fase 2. Bovendien begint de corporatie nog dit jaar met de bouw van statige koopwoningen aan de zuidkade. De renovatie van huizenblokken rond het inmiddels ver- nieuwde Deliplein is zeer ingrijpend. Een voor een krijgen de historische gevels hun oude glorie terug. Dat is goed te zien bij de woningen die al af zijn: de kunststof gevelplaten zijn vervangen door echte daken met een originele afwer- king, terwijl houten kozijnen in de plaats zijn gekomen van kunststof kozijnen. Achter de gevels zijn deze woningen bovendien volledig gemoderniseerd en omgevormd tot stadswoningen, maisonnettes en dakappartementen. Alle renovatiewoningen uit fase 1 zijn onder optie. De prijzen beginnen bij 80.000 euro (v.o.n.). De etalages en bedrijfs- ruimtes op de begane grond zijn en worden ook opgeknapt. Als ondernemer kunt u deze ruimtes huren van de gemeente (het OBR). Weer renovatiewoningen in verkoop Nu de renovatie van de woningen rondom het Deliplein grote vorderingen maakt, kijkt de Nieuwe Unie alweer vooruit naar de blokken aan de Sumatraweg en de Veerlaan (Deliplein fase 2). De historische bebouwing daar zal een vergelijkbare renovatie ondergaan als de panden die direct aan het Deliplein liggen. Anders dan voor die laatste wo ningen, kunt u zich voor de renovatiewoningen uit fase 2 nog wel aanmelden. De verkoop daarvan start in het eerste kwartaal van 2007. De prijzen beginnen bij circa 100.000 euro (kosten koper). Statige nieuwbouw aan zuidkade Behalve renovatiewoningen realiseert de Nieuwe Unie op Katendrecht ook veel nieuwbouw. Het gaat daarbij om project Laankwartier. De eerste fase telt 98 woningen en daarvan is inmiddels zeventig procent verkocht. Karakter en stijl sluiten aan bij de negentiende-eeuwse bebouwing el ders op Katendrecht. Veel woningen kijken uit op het water en grenzen aan een rustig en groen binnenterrein, waar ook parkeerplaatsen komen. Naast eengezinswoningen vindt u in het Laankwartier ook appartementen en stadswoningen. De woningen krijgen drie tot zeven kamers. De prijzen be ginnen bij 115.900 euro (v.o.n.). Winkels in de buurt, het trendy Entrepotgebied in de 'achtertuin' en het bruisende stadscentrum op fietsafstand. En natuurlijk veel wooncomfort en een fantastisch uitzicht. Panorama Dillenburg, een uniek renovatiecomplex van de Nieuwe Unie op het Zuider- eiland in Feijenoord, biedt het u allemaal. De totale transformatie van de wonin gen is in augustus gestart. Het hele cas- co, inclusief de vloeren, de bouwmuren en daken, zal worden vervangen. Alleen de prachtige karakteristieke gevels blij- ven overeind en worden monumentaal gerenoveerd. Daardoor biedt Panorama Dillenburg zowel fraaie historische ge vels aan een authentieke kade als de technische kwaliteit van hedendaagse nieuwbouw. Niet alleen het zicht op de woningen, ook het uitzicht vanuit de woningen wordt fantastisch. Dankzij de ligging aan de rivier heeft u in Panorama Dillenburg de metropool op een presenteerblaadje. Het complex krijgt 74 woningen, varierend van zestig tot 180 vierkante meter. Er zijn diverse woningtypen. De prijzen van de nog beschik- bare woningen lopen uiteen van 174.000 tot 325.000 euro (v.o.n.). Direct naast Panorama Dillenburg bevindt zich de nieuw bouw van het zogeheten U-blok. In dit blok zijn nog enkele drie-, vier- en vijfkamerwoningen beschikbaar. De koop- sommen daarvan beginnen bij 186.800 euro (v.o.n), via de Koop Goedkoop Regeling. De Nieuwe Unie heeft daar ook nog woningen te huur. Een gevarieerder woningaanbod dat is afgestemd op de eisen en wensen van deze tijd, een betere uitstraling en een fraaie buiten- ruimte. En dat in bestaande, vaak verouderde Rotterdamse wijken. Met dat doel voor ogen is woningcorporatie de Nieuwe Unie in Rot terdam met talrijke nieuwbouw- en renovatieprojecten bezig. En de corporatie boekt, al dan niet sameri met andere partijen, succes. Op deze pagina's aandacht voor acht veelbelovende binnenstedelijke nieuwbouw- en renovatieprojecten van de Nieuwe Unie. Het gaat om vier projecten in de Tarwewijk, drie op Katendrecht en twee in Feijenoord. 1 Samen met ontwikkelaar AM re aliseert de Nieuwe Unie in de Tarwewijk nieuwbouwproject Ka tendrechtse Lagedijk. Dit project telt 35 drielaagse eengezinswo ningen, met tuin en berging, mi- nimaal drie slaapkamers en een vrij indeelbare zolder. Op de bouwlocatie stond tot voor kort een verouderd woonblok. "Dat is eer- der dit jaar gesloopt", zegt Martijn Waalboer van ontwikkelaar AM. "Op dit moment zijn de voorbereidingen in voile gang om de grond bouwrijp te maken. In november gaan we hier beginnen met bouwen." Project Katen drechtse Lagedijk komt op een mooie rustige plek. Het blok grenst aan een basisschool en de straten in de omge- ving hebben iets weg van een tuindorp. Grote stedelijke voorzieningen als het Nieuwe Luxor Theater, winkelcentrum Zuidplein en de metro zijn altijd dicht- bij. De woningen aan de Katendrechtse Lagedijk, die behalve over een tuin ook over een gezamenlijk speelveld met toestellen beschikken, kosten 189.500 of 209.500 euro (v.o.n.). "Het is een unieke kans voor startende gezinnen op een fraaie woning met een tuin i» een kindvriendelijke omgeving", zegt Waalboer. Nieuwbouwproject Laankwartier. ^-QSbkNci Vernieuwbouwproject Panorama Dillenburg. Het Deliplein, de Sumatraweg en de Veerlaan krijgen hun oude glorie terug. Nieuwbouwproject Katendrechtse Lagedijk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 45