#lfir maasstad Rellen in de stad in hiphopera 'Atalanta Succesmusical 'Cats' beleeft premiere in Luxor Theater Krakers van Beatles uit de kast op Deja Vu Hiiishouaeiij in de koopjeskelder Stralend schone tanden 98 Desjgnj uminium |ia<?l{evoel it SMB Wilde haren in het museum Mail en win C CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM Woensdag 4 oktober 2006 tx 51 ROTTERDAM - De rellen vo- rig jaar in de voorsteden van Parijs vormden de inspiratie- bron voor de hiphopera 'Ata lanta' van theatermaker Roel Twijnstra. 'Atalanta' speelt zich af in de nabije toekomst in een Rotterdam dat in greep is van hevige rellen. Jason laat met zijn gang een spoor van vernie- ling achter, maar gaat twijfelen als hij een visioen krijgt van Atalanta. De voorstelling 'Ata lanta' is tot 21 oktober te zien in Hal 4 in Rotterdam. ROTTERDAM - Er zijn van die musicals die je met recht kunt bestempelen als klassie- kers. Zo'n musical is 'Cats', die werd ontwikkeld door An drew Lloyd Webber. 'Cats' werd sinds de wereldpremiere in 1981 in 26 landen en meer dan 300 steden uitgevoerd en door ruim vijftig miljoen men- sen gezien. In Nederland was 'Cats' eerder te zien in 1987 in Koninklijk Theater Carre'. Komende zaterdag gaat in het nieuwe Luxor Theater in Rot terdam een nieuwe uitvoering in premiere, geproduceerd door Joop van den Ende Thea- terproducties. r Van Magnetron tot strijkijzer, van stofzuiger tot beertender en elektronische persoonlijke verzorgings- producten. Ook dit vindt u in de "Koopjes Kelder" van Correct aan de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam. Alles overzichtelijk opgesteld en met persoonlijk advies PHILIPS PHILIPS -39^- -229T- Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur In 1992 braken rellen uit in Los Angeles nadat de donkere Rod ney King door politiemannen was mishandeld. En vorig jaar waren er hevige onrusten in verschillende buitenwijken van Parijs, waar kans- loze jongeren een spoor van vernie- lingen achterlieten. Beide gebeur- tenissen deden denken aan de film 'Do the right thing' van Spike Lee, waarin een incident alle opgekropte woede in een klap tot uitbarsting doet komen. Hetzelfde gebeurt in de muziektheatervoorstelling 'Ata lanta'. De al langer levende woede onder de jongeren, die geen uitzicht hebben op werk, komt door een incident tot ontploffing. ROTTERDAM - De tentoonstelling Wilde haren, kleding van veren, huid en bont in het Wereldmuseum Rotterdam is verlengd tot en met 7 januari 2007. De tentoonstelling is samengesteld uit de eigen collectie en laat zien dat eeuwenlang de mens zich overal ter wereld heeft gekleed in dierlijke materialen als huiden, pelzen, bont, veren en haar. Te zien zijn onder anderen een ge- plooide runderleren rok van een Zulu-vrouw (eind 19e eeuw), een suede pak van een gaucho uit Brazi- lie (ca. 1860), een hertenleren man- nenhemd van de Prairie-Indianen (19e eeuw). Bont beschermt vooral tegen weersinvloeden. De tentoon stelling bevat een zeer fraaie mantel uit Patagonie, samengesteld van het bont van jonge lama's uit 1903. Bont en veren wordt ook gebruikt om status uit te drukken. Zo is een volledige uitrusting van een Zulu chief uit 1890 uit Zuid Afrika te zien, bestaande uit bont van lui- paard, servalkat, en armoerpanter. Een hoofdtooi gemaakt van struis- vogelveren, is bestemd voor cere- moniele dansen van de Masaikrij- ger. Tegenwoordig is de traditionele kleding van huiden, bont en ve ren steeds vaker vervangen door moderne kleding van katoen en synthetische materialen. Vooral tij- dens ceremonien zijn de traditionele kleding en accessoires in vol ornaat te zien. Naast kledingstukken en volledige kostuums zijn in de tentoonstelling ook accessoires (tassen, handschoe- nen, hoofdtooien) en voorwerpen als schilden te zien. Het oudste kle- dingstuk is het runderleren gaucho- pak van rond 1860 uit Brazilie. Kijk voor meer informatie op www. wereldmuseum.nl. Op een kille decemberavond rent een groepje jongeren de Bijenkorf uit, achtervolgd door bewakings- personeel. Op de Coolsingel wordt een van hen geraakt door een auto. Na de woordenwisseling die volgt, wordt de chauffeur geslagen en zijn auto op z'n kant gegooid. De po- litie grijpt keihard in. De filmpjes van dit politie-ingrijpen verschijnen al snel op internet en vormen het bekende lont in het kruidvat. Poli- tici die roepen 'dit soort jongeren keihard te willen aanpakken' doen de rest. Auto's worden in de fik ge- stoken, ruiten worden ingeslagen en jongeren slaan aan het plunderen. De rellen zijn zes dagen bezig, als Jason (Jose Klaase) en Mr. Molo- tov (Anthony Lobato) met grote jerrycans benzine voor een verla- ten fabriekshal staan. Jason denkt iemand te zien en herinnert Mr. Molotov aan hun afspraak: geen slachtoffers. Als deze Jason ervan heeft overtuigd dat hij zich vergist en dat de hal leeg is, zetten ze de fik erin. Het visioen van Atalanta zal Jason echter niet meer loslaten. Deze gebeurtenis vormt het begin van de muziektheatervoorstelling 'Atalanta', een hiphopera over de woede van verlaten jongeren in de stad. Over het streven naar geluk en de verbeelding als uitweg. In de 'hiphopera' Atalanta breken in Rotterdam rellen uit. Kansloze jongeren zetten de stad op stelten. De voorstelling is nog tot en met 21 oktober te zien. foto Bas Czerwinski „Wat doe je als je in het nauw gedre- ven wordt, als je geen contact meer lijkt te hebben met de werkelijk- heid?" zo schrijven de makers over de hiphopera 'Atalanta'. De crew van Jason kiest voor harde actie. Ze laten een spoor van uitgebrande auto's en ingegooide ruiten achter. Maar wanneer Jason een visioen krijgt van de Griekse wraakgodin Atalanta, slaat de twijfel toe. Tegen de achtergrond van een brandende stad, vertelt Jason het relaas van hoe het begon, hoe het erger werd en hoe Atalanta hem uiteindelijk een uitweg bood. De voorstelling, waarin verschillende disciplines sa- menkomen, is tot en met 21 oktober te zien in Hal 4 in Rotterdam. „Theater is een manier om iets mee te maken wat je in je normale leven niet meemaakt", vertelt regisseur Roel Twijnstra op de website van 'Atalanta'. „Ik hoop dat het publiek iets van de voorstelling herkent en dat het tot nadenken aanzet. Het is mijn bedoeling het publiek te ra- ken." Rapper/producent E-Life: „In 'Atalanta' worden twee uitersten bij elkaar gebracht: opera en hiphop. Bij beide muziekstromingen wordt een verhaal verteld in een song, maar daar houdt de vergelijking wel op. Ze hebben een totaal andere benadering en qua mindstate liggen de twee genres uit elkaar als water en vuur, maar dat vind ik juist span- nend." De combinaties zijn ook terug te zien in de cast en crew. Zo werkt regisseur Roel Twijnstra samen met operaregisseur Javier Lopez Pifion, en speelt opera- en concertzangeres Leonie van Veen onder meer samen met rapper aDiSon. De beeldkun- stenaars van Waanzee zorgen voor een visuele omlijsting en zes muzi- kanten voor de muziek. 'Atalanta' is vooral gericht op jongeren. Voor verschillende voorstellingen zijn nog kaarten beschikbaar. Op 7, 14 en 21 oktober is er na afloop boven- dien een afterparty. Op 7 oktober georganiseerd door de Utrechtse partyorganisator Boemklatsch en op 21 oktober door Hiphopinje- smoel. Reserveren kan via het Luxor The ater, telefoon 010-484.33.33 of in ternet www.luxortheater.nl. Meer informatie is te vinden op www. Atalanta-experience.nl. Het is niet verrassend dat Joop van den Ende Theaterproducties de musical 'Cats' opnieuw uitbrengt. Eerdere versies waren zeer succes- vol, waardoor het uitbrengen van deze kattenmusical vrijwel zeker een hit zal opleveren. In 1987 was 'Cats' voor het eerst te zien in Nederland. Toen ter gelegenheid van het eeuwfeest van Koninklijk Theater Carre in Amsterdam. Het was met een budget van vijf mil joen gulden de grootste en duurste musical die tot dan toe in ons land was uitgebracht en slechts op een locatie te zien. 'Cats' werd met 183.000 bezoekers een enorm succes en de voorstel ling keerde nog twee keer terug in Carre. Het project van Andrew Lloyd Webber maakte niet alleen het Nederlandse publiek warm In musical 'Cats'spelen mensen katten die op hun beurt weer menselijke trekjes vertonen. 'Cats' is nog tot en met 4 november te zien in het nieuwe Luxor Theater. voor grootschalige musicals, maar zorgde er tevens voor dat bijvoor- beeld producent Joop van den Ende in de jaren erna risico's durfde te nemen met het uitbrengen van me- gaproducties als 'Les Miserables', 'Cyrano de Musical' en recent 'The Lion King". Ook Nederland bleek warm te lopen voor dit soort enter tainment. Op het Londense West-End was men in 1987 al lang gewend aan het succes van 'Cats'. Daar ging de musical op 11 mei 1981 in wereldpremiere. Pas 21 jaar later werd 'Cats' uit roulatie gehaald. Er waren toen 8.949 voorstellingen gespeeld, die door meer dan acht miljoen mensen werden bezocht. Dat 'Cats' zo'n enorm succes zou worden kon Andrew Lloyd Webber niet bedenken toen hij in 1977 be gon met het op muziek zetten van de beroemde kattengedichten van T.S. Eliot (1888-1965). „Ik begon aan deze klus omdat ik er zulke goede herinneringen aan bewaar uit mijn jeugd. Ik wilde die bijzondere gedichten heel graag op muziek zetten." In 'Cats' spelen mensen katten die op hun beurt weer menselijke trekjes vertonen. De voorstelling speelt zich af op een vuilnisbelt, waar de katten diep in de nacht samenkomen voor de viering van het jaarlijkse Jubikel Bal. Oom Deuteromium, de oudste en wijste kater, kiest tijdens deze nacht een kat uit die wordt wedergeboren en zo een nieuw kattenleven krijgt. In totaal strijden 23 katten om deze eer door zich van zijn beste kant te tonen. 'Cats' bevat onder meer het wereldberoemde lied 'Memory', dat inmiddels door meer dan 150 artiesten is gezongen zoals Barbra Streisand en Barry Manilow. Tijdens de premiere van 'Cats', komende zaterdag in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam, wordt 'Herinnering' gezongen door Anita Meijer. Daarna zal de rol van gla- mourkat Grisabella afwisselend worden vertolkt door Pia Douwes, Lone van Roosendaal, Vera Mann en Antje Monteiro. Andere grote namen in 'Cats' zijn Marco Bak- ker (Oom Deuteromium) en Anouk van Nes (Bomballerien). 'Cats' is echter vooral een voorstelling voor opkomend talent. Niet voor niets stonden inmiddels gevierde sterren als Pia Douwes, Stanley Burleson en Ruth Jacott in het begin van hun carriere in 'Cats'. Het zou dus best eens kunnen dat in de 'Cats' van nu. de musicalster- ren van de toekomst te zien zijn. Voor het eerst is 'Cats' de komende maanden te zien als grote reizende producties, die langs veertien grote Nederlandse theaters reist. Waar- onder natuurlijk ook in het Am- sterdamse Carre, waar het in 1987 allemaal begon. De premiere is komende zaterdag echter op Rotterdamse bodem. Daarom mag juist Anita Meijer in haar geboortestad de hoofdrol spelen. De voorverkoopcijfers beloven al- vast dat ook deze nieuwe "Cats' weer een succes zal worden. Pre- cies zoals het de afgelopen 25 jaar steeds het geval was met deze mu sical. 'Cats' is nog tot en met 4 november te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren kan onder meer via TopTicketLine 0900-300 5000 (45 cpm) of www.musicals.nl. ROTTERDAM - Swingen op ouderwetse disco hits of juist meezingen met de evergreens van de Beatles? Het kan al- lebei als op 4 november de tweede editie van het muziek- festijn 'Deja Vu' losbarst. En het mooiste is nog wel dat Maasstad weekbladen 5x2 kaarten onder haar lezers mag verloten. In Stadion De Kuip maakt or- ganisator Dennis van Keulen zich op voor een nieuwe muzi- kale flashback. 'Deja Vu' startte in april als een muziekfeest voor 30-plussers. De eerste editie leverde zo'n duizend bezoekers op en veel tevreden re adies. Centraal stond toen de band The Clarks. „We hadden een perfect publiek", kijkt Van Keulen terug. „Het was een mix van 25 tot 60 en ouder. Het ging heel goed samen. Ik hoop dat we weer veel mensen terug gaan zien." Nu komen er twee grote publieks- trekkers om de sferen van sixties en seventies te doen herleven. Van Keulen: „Het accent ligt weer op de jaren '70. Daar hebben we dit evenement voor opgezet: Met de Fabulous Wannabeatles willen we warme herinneringen oproepen. De gelijkenis is echt treffend en ze zijn helemaal op elkaar ingespeeld. Het zijn net de echte Beatles." „Daarnaast hebben we de band D.I.S.C.O., een fantastische negen- mans formatie die alle bekende disco hits speelt. Verder hebben we weer de roadshow van Radio 10 Win 5x2 vrijkaarten voor het nu al legendarische muziekfestijn Deja Vu. Gold en als verrassing een zangeres die sprekend op Tina Turner lijkt. Zij zingt in de Brasserie." Nieuw is dat bezoekers ook een ar rangement met diner vooraf kunnen reserveren. Voor 55 euro, inclusief toegangskaart voor Dej Vu, volgt een driegangen diner met drank inbegrepen. „En met een muziek- scherm brengen we iedereen alvast in de stemming", belooft Van Keu len. „We toveren het hele gebouw weer om en hebben ook acts tus- sendoor. Deja Vu wordt echt een begrip." Parkeren en garderobe bij De Kuip zijn gratis en dat maakt een bezoek aan dit nostalgische muziekfeest helemaal 'net als vroeger'. Reserve ren is wel te bevelen, aangezien het nog niet zeker is of op de bewuste avond kaarten aan de deur worden verkocht. Voor het diner moet snel worden gereserveerd, aangezien de belangstelling nu al groot is. Kans maken op een twee gratis kaartjes? Maasstad weekbladen geeft 5x2 entreebewijzen weg. Het enige wat u daarvoor hoeft te doen, is een mailtje sturen naar prijsvraag@maasstad.nl o.v.v. Deja Vu. Niet in de prijzen gevallen? Deja Vu vindt plaats op zaterdag 4 november. vanaf 21.00 uur in het Maasgebouw van stadion De Kuip. Kaarten kosten 22,50 (ex- clusief bespreekkosten) en zijn te bespreken bij Top Ticket Line, telefoon 0900-300 5000. Zie voor meer informatie www.dejavuindekuip.nl. PHILIPS HX-1511 SENSIFLEX ELEKTRISCHE TANDENBORSTEL Tandenborstel met het poetsdruksysteem en onafhankelijk bewegende Active Tip voor een prima gebitsreiniging. Inclusief een borstel, ophangbeugel en opbergmogelijkneid voor het snoer. CORRECT KOOPJES KELDERPRIJS Art.nr. 305606 16! PHILIPS HD-7840 SENSEO KOFFIEZETTER Altijd een vers kopje heerlijke koffie met deze Senseo in exclusieve aluminium uitvoering. CORRECT KOOPJES KELDERPRIJS Art.nr. 305121 139 w=iii'n n.OOMLLMd IB.00 PHILIPS HP-6318 DRY LADYSHAVE Deze Ladyshave trimt en scheert korte en lange haartjes tegelijkertijd. Werkt op batterijen voor snoerloos gebruik en op het lichtnet. CORRECT KOOPJES KELDERPRIJS Art.nr. 309727 25 MIELE BLACK PEARL 5000 STOFZUIGER 2200 Watt sotfzuiger met elektronische regeling, super-air-clean-nlter voor zuivere uitblaaslucht. Driedelige roestvrijstalen telescopische zuigbuis. Luxe zuigmond geschikt voor alle soorten vloeren en vloerbedekking. ALLEEN ZATERDAG 7 OKTOBER VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 310362 179 KOOPJES KELDER ZONDAG 8 OKTOBER GEOPEND VAN 12.00 - 17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. IEDERE ZONDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13