Meepraten over extra geld voor Nieuwland en Groenoord Actieve bewoners welkom Inrichting van het plein Land van Belofte www.schiedam.nl Talkshow Maasverhalen in Pand Paulus Pianiste Hanna Shybayeva opent Westvest90-serie Nieuwe sponsor voor Stichting Woonpromotie Schiedam gemeente Schiedam Ill Voorbereidir Bekendmaking Week 40 Woensdag 4 oktober 2006 Zondagmiddag 8 oktober vindt de eerste talkshow plaats in het kader van de expositie Maasverhalen, die nog tot en met 29 oktober te zien is in Pand Paulus. De expositie laat tekeningen, foto's en schilderijen van de Rotterdamse kunste- naars Marita Beukers, Eric Ruijgers en Willem van Hest zien. Zij zijn aangesloten bij de Schiedamse Stichting KunstWerkt. Deelnemers aan deze talkshow zijn Charlie Dee, Hugo Bongers, Ello de Brieder en Trudie van Zanten. Er is muziek van de Junkyard Angels, die oldies, folk en eigenzinnige covers ten gehore brengen. Verder kunt u luisteren naar de dichters Bram Uil en David Boelee en Manuel Kneepkens met Rotterdamse gedichten en Piet Paaltjens variatie's. Gespreksleider is Kees Vrijdag. De talkshow begint om 16.00 uur. De tweede talkshow zal worden gehouden op zondag 29 oktober. Dan zijn onder andere Jack Kerklaan, Bob de Kuyper en Frans Eikenbroek te gast bij gespreksleider Chris Zijdeveld. De expositie Maasverhalen is te bezoeken tijdens de openingsuren van Pand Paulus, van vrijdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Pand Paulus, Korte Haven 125, Schiedam. Vrijdag 6 oktober om 20.15 uur vindt het eerste concert in de serie 2006 - 2007 van de Stichting Westvest90 plaats. De uitzonderlijk begaafde pianiste Hanna Shybayeva zal de serie openen. Het concert wordt gegeven in de Westvest90- kerk aan de Westvest 90 te Schiedam tegenover molen 'De Walvisch'. Haar eerste triomf vierde Hanna Shybayeva al toen ze elf jaar oud was en in Italie een Internationaal Concours op haar naam schreef. Ze kwam naar Nederland om af te stu- deren. Dat deed ze in 2005 met de hoogst mogelijke waardering. Een door haar uitge- brachte cd was toen al door de gehele pers jubelend ontvangen. Het door Hanna Shybayeva gekozen programma, sonates van Schubert en van Beethoven en de briljante Symfonische Etiiden van Schumann zal u een onvergetelijk recital bezor- gen. Met haar muzikale betrokkenheid en haar buitengewone technische controle ver- overt zij alle harten. Toegang: 13,00; 11,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en programmatoelichting. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl. VW Schiedam en Vlaardingen. Tel. 0900 - 1192192 Boekhandel van Leeuwen, Jongen's Boeken en Post Scriptum in Schiedam en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. De Stichting Woonpromotie Schiedam heeft in Rabobank Schiedam-Vlaardingen een nieuwe hoofdsponsor gevonden. Het contract daarvoor werd onlangs ondertekend. De Stichting Woonpromotie Schiedam is uiteraard blij met de samenwerking met deze nieuwe partner. Daardoor kan men de promotie van Schiedam als woonstad weer een extra impuls geven. Tien jaar geleden is de Stichting Woonpromotie Schiedam opgericht om de nieuwbouw, die in Schiedam wordt gerealiseerd, onder de aandacht van een groot publiek te brengen. De stichting is een samenwerkingsverband tussen makelaars, overheid, projectontwikke- laars, woningcorporatie en notarissen. Door middel van themadagen, een website en het informatieloket Woon Informatie Centrum in de Stadswinkel krijgen woningzoekenden alle informatie over bouwplannen in Schiedam. Het sponsorcontract omvat niet alleen een financiele bijdrage. Rabobank Schiedam- Vlaardingen zal de activiteiten van de Stichting Woonpromotie Schiedam ook via haar eigen informatiemiddelen onder de aandacht van de klanten brengen, bijvoorbeeld door vermelding op de website van de bank en in brochures. De Stichting Woonpromotie Schiedam wordt naast de Rabobank verder ook nog gesponsord door Van der Valk Netwerk Notarissen en door Van Oppen Partners. Themadag De hoofdsponsor zal zich presenteren tijdens de eerstvolgende themadag in het Woon Informatie Centrum (WIC) in de Stadswinkel aan het Stadserf op zaterdag 14 oktober. Woningzoekenden zijn tussen 12.00 en 16.00 uur welkom om zich te laten informeren over alle nieuwbouwplannen. Door middel van tekeningen, bouwplannen en maquettes kan men zich een goed beeld vormen van een toekomstige woning. Aan deze themadag van de Stichting Woonpromotie Schiedam werken alle aangesloten makelaars, project- ontwikkelaars en Woonplus mee. De toegang is gratis. Het WIC is goed bereikbaar met bus en tram. Parkeren kan in de ABC parkeergarage. Meer informatie vindt u ook op www.WoneninSchiedam.nl. Het WIC is geopend op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. De wijken Nieuwland en Groenoord kunnen een extra bedrag van ruim 2 V2 miljoen euro besteden aan activiteiten die het leefklimaat in de wijk verbeteren. Deze zomer is een projectvoorstel gemaakt waarin hiervoor heel veel ideeen zijn opgenomen. Dit projectvoorstel heeft Schiedam twee miljoen euro rijkssubsidie opgeleverd. Woonplus legde daar nog eens 550.000,- bij. De ideeen uit het projectvoorstel moeten nu worden uitgewerkt en uitgevoerd. Hiermee wordt op maandag 9 oktober gestart. Tijdens een kick-off bijeenkomst spreken wethouder Maarten Groene (Wijkgericht wer ken) en Karin van Dreven (directeur-bestuurder Woonplus) met de wijkbewoners die een bijdrage hebben geleverd aan de totstandkoming van het projectvoorstel. Actieve bewo ners uit Nieuwland en Groenoord zijn dan ook van harte welkom tijdens deze bijeen komst, die plaatsvindt in het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor aan het Stadserf. Aanvang: 19.30 uur. Ruim 7 jaar geleden is gestart met de definitieve plannen voor de realisering van woningbouw met commerciele ruimtes op het Land van Belofte. Door diverse oorzaken is de start van realisering destijds sterk vertraagd. Inmiddels is de uit- voering zover gevorderd dat binnenkort de woningen zulten worden opgeleverd. Om te voorkomen dat de nieuwe bewoners hun huizen alleen via het bouwterrein kunnen bereiken zal op korte termijn moeten worden begonnen met de aanleg van de bestrating en openbare verlichting, voorafgegaan door de aanleg van de ondergrondse infrastructuur. Complexe factor in de uitvoering is het grote tijdsver- schil tussen de oplevering van de eerste en de laatste woning. Door dit verschil is de kans groot dat het bouwverkeer de nieuw aangelegde bestrating weer kapot rijdt. Bij de uitvoering zal hiermee rekening worden gehouden en zal voor som- mige delen eerst een tijdelijke bestrating worden aangelegd. Bij de inrichtingsontwerpen van de Boterstraat en de Kreupelstraat is zoveel mogelijk overeenstemming gezocht met de bestaande en nieuw te realiseren aansluitende straten zoals de Broersvest, Lange Kerkstraat, Overschiesestraat en Grofbaan. Daarnaast wordt voor de Kreupelstraat een bestratingmateriaal gekozen, dat zo min mogelijk geluid en tril- lingen veroorzaakt en toch snelheidsremmend werkt. Het basisontwerp. De voornaamste bouwstenen voor dit ontwerp zijn: a. Samenhang in ruimte, gebruik en inrichting van het maaiveld tussen het Stadserf en het plein Land van Belofte. Er worden dezelfde bestratingmaterialen toegepast de 'loper' van het Stadserf wordt over de Broersvest uitgerold naar het Land van Belofte (is gerealiseerd). Deze loper (voetgangersroute) van rose natuursteen wordt 'opgevan- gen' en ingekapseld in de sfeer van het oude centrum: bestrating, verlichtingsarmatu- ren, straatmeubilair, etc. b. Evenals het Stadserf wordt het plein Land van Belofte als voetgangersdomein ingericht. Het Broersveld wordt daarbij als het ware doorgetrokken langs de nieuw bouw aan het plein. Het resultaat is een centraal verblijfsgebied (luwte) met boom, waterobject en molenmarkering als bijzondere elementen. c. De inrichting van het pleintje is ook de resultante van een adequate inrichting van de weekmarkt. De marktopstelling gaat uit van lange looplijnen i.p.v. een onoverzichte- lijk veld, de mogelijkheid van een rustplek voor ontmoeting en het nuttigen van een kleine consumptie en het concentreren van de (vervuilende) viskramen. De loop- routes sluiten zoveel mogelijk aan op de voetgangersoversteekplaatsen van de Broersvest, waardoor gevaarlijk oversteken wordt voorkomen. d. Een waterobject (naar het voorbeeld van de bedriegertjes in de 'Koopgoot' in Rotterdam) ligt als het ware in het scharnierpunt van de nieuwbouw en brengt leven in de brouwerij, met of zonder markt. Andere belangrijke elementen die de nodige aandacht kregen bij het ontwerp zijn: 1. Het hoogteverschil in het terrein Het terrein kent een hoogteverschil van bijna een meter tussen het plein en de Boterstraat. Er zijn meerdere mogelijkheden het hoogteverschil in het terrein te overbruggen. Dit kan met trappen, talud of keerwand gecombineerd met trappen. Er is in dit ontwerp uitgegaan van een keerwandje langs de Broersvest omdat voor trappen te weinig ruimte resteert Op het pleintje is in dit ontwerp gekozen voor trappen. Bij deze trappen zijn ook voorzieningen gepland voor gehandicapten. 2. De weekmarkt Dit aspect brengt met zich mee dat bij de keuze van bestratingmateriaal rekening moet worden gehouden met extreme omstandigheden voor wat betreft vervuiling en schoonmaken. Er is daarom gekozen voor een niet poreuze natuursteen met een coating op de plek waar de viskramen en de 'smulplek' worden gesitueerd. Verder wordt er een aantal aansluitpunten voor water en elektriciteit aangebracht. Ook is bij de lay-out rekening gehouden met de routing van de markt, de bevoor- rading van de kramen en het beschikbaar zijn van voldoende ruimte voor de brand- weer om tijdens de weekmarkt de omliggende gebouwen te bereiken. Aandachtspunt is de fundering van het plein aangezien de zware verkoopwagens veel van het plein zullen vergen. 3. Toegankelijkheid waardetransportauto bankfiliaal Aan de toegankelijkheid voor de geldtransporten van en naar het bankfiliaal in de onderbouw van de nieuwbouw worden hoge eisen gesteld. Bij de voorliggende inrichtingsplannen voor het pleintje is hiermee rekening gehouden. Bij de verdere detaillering moet extra aandacht worden besteed aan de routering van de looproutes langs de gevels. Voorkomen moet worden dat deze abrupt worden onderbroken door de oprit voor de waardetransportauto. Voor de weekmarkt op vrijdag zullen nadere afspraken worden gemaakt. 4. Fietsers Uit een oogpunt van handhaving en verkeersveiligheid dient het (brom)fietsverkeer tussen het Oude Kerkhof en de Broersvest fysiek over een fietspad te rijden, geschei- den van het drukke voetgangersverkeer ter plaatse. Voor een vrijliggend fietspad (verlaagde ligging) in twee richtingen wordt de standaardmaat van 3,5 m gehan- teerd. Uit een oogpunt van het functioneren van de bestaande terrasjes en een goede doorstroming van voetgangers, om te voorkomen dat mensen struikelen, bijvoor beeld tijdens de wekelijkse markt en voor rolstoel- en rollatorgebruikers en ook uit een oogpunt van multifunctioneel gebruik van de openbare ruimte in de binnenstad is een ongelijkvloerse inrichting van intensief gebruikte verblijfsgebieden gebruikson- vriendelijk en niet wenselijk. Het fietsverkeer uit de Lange Kerkstraat wordt daarom afgeleid via het Broersveld en de Kreupelstraat/Boterstraat. Fietsers van en naar de Broersvest dienen af te stappen. 5. De Kreupelstraat Deze straat is de ontsluitingsweg voor twee parkeergarages, twee supermarkten en diverse andere winkels. De hoeveelheid en soort verkeer maken het noodzakelijk het verkeer hier te scheiden in een zone voor voetgangers en een voor auto- en fiets verkeer. In deze straat is daarom gekozen voor een verhoogd liggend trottoir. 6. De Boterstraat Bij de inrichting van de Boterstraat is vooral rekening gehouden met de inrichtings plannen voor de in het verlengde van de Boterstraat liggende Overschiesestraat. Ook hier is gekozen voor een verhoogd liggend trottoir gelet op de ondergeschikte positie van de voetganger ten opzichte van de intensiteit van het auto- en vrachtver- keerr in deze straat. Daarnaast moet rekening worden gehouden met de tweerich- tingsstatus van de Boterstraat. 7. De Broersvest De inrichting van de Broersvest is afgestemd op de bestaande inrichting van de rest van de Broersvest. Hiermee wordt het totale project afgerond zonder dat het concept wordt aangetast. 8. De Lange Kerkstraat De inrichting van het resterende deel van de Lange Kerkstraat tussen Kreupelstraat en Oude Kerkhof is qua indeling en materiaalgebruik afgestemd op de onlangs gereali- seerde inrichting van de rest van de Lange Kerkstraat. Voor de concrete inrichtingsvoorstellen en voorgestelde materialen verwijzen wij om kort te gaan naar de ontwerptekening van ONS, die op de gebruikelijke wijze voor u ter inzage ligt. Hierbij gaat het in de besluitvorming vooral om de hoofdlijnen. De tekening zal op details nog wijzigen tijdens de verdere uitwerking en mede gelet op het aanstaande overleg met de omwonenden en ondernemers. 9. De verlichting Er is erg veel aandacht besteed aan de openbare verlichting. Daartoe heeft de gemeen te het bureau LICHTvormgevers ingeschakeld. Uitgangspunten daarbij zijn o.a. het doorzetten van de nieuwe nostalgische verlichting langs de Lange Kerkstraat en de Boterstraat. Op het plein en in de binnentuin een lichtbeeld dat na zonsondergang een sfeer van rust en veiligheid uitdraagt. Niet alleen voldoende lichtniveau op het grondoppervlak maar ook zullen verticale lichtaccenten een gevoel van orientatie geven op het plein. Indirect licht vanuit het waterelement, onder de banken en de bomen zorgen voor een lichtbeeld dat sfeer uitstraalt. 10. Fietsenstalling Land van Belofte In het ontwerp zijn alleen nog fietssteunen langs de Broersvest opgenomen. Dit mede om te voorkomen dat hier een rij ontsierende paaltjes nodig is om het autover- keer te weren van het pleintje. In een later stadium, na overleg met de omwonenden en na besluitvorming over de ondergrondse fietsenstalling zal concreet een voorstel kunnen worden gedaan.voor meer fietssteunen. Informatie Voor verdere (detail)informatie over voorgaande zaken en de actuele stand van zaken met betrekking tot de uitvoering kunt u contactleggen met de ambtelijk projectleider P. Persoon van de afdeling REO, telefoon (010) 2465645. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 September 2006, heeft besloten dat een bestemmingsplan in voorbereiding is voor het gebied waarbinnen het geluidsscherm langs de A20 zal worden opgericht. Het voorbereidingsbesluit, met een geldigheidsduur van een jaar, treedt in werking met ingang van de dag volgend op de dag van publicatie en ligt met de daarbij behorende tekening met ingang van 5 oktober 2006 voor een ieder ter inzage ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Rechtsbescherming. Degenen van wie het belang rechtstreeks bij het besluit is betrokken, kunnen binnen zes weken na de dag van publicatie een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de gemeenteraad van Schiedam. Omdat een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft, kan door de indiener van een bezwaarschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden gedaan bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere waarden vast te stellen als bedoeld in artikel 82A van de Wet Geluidhinder, in verband met de bouw van een clubgebouw en een woonhuis aan de Stadhouderslaan 121 in Schiedam. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde zoals aangegeven in de Wet Geluidhinder, door geluidbelasting van twee gezoneerde industrieterreinen wordt over- schreden. Het verzoek ligt van 4 oktober 2006 tot en met 19 oktober 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders t.a.v. het Hoofd van de Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Op 11 oktober 2006 van 11.00 tot 12.00 wordt een openbare zitting gehouden in kamer 12.10 op de twaalfde etage van het Stadskantoor, waarbij een ieder de gelegenheid krijgt om opmerkingen te maken over het ontwerp verzoek. Indien u gebruik wilt maken van de openbare zitting wordt u verzocht dit te melden bij Mw. A.M. Nix onder telefoonnummer 010-2465440 of mailadres am.nix@schiedam.nl. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ni Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 f Gemeenteber

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3