t Ivo Niehe met nieuwe show in Luxor Theater maasstad Richard III: Macht en onmacht in een duister universum Met fikse korting naar 'Celtic Soul' Leoni Jansen in Theater Zuidplein HDTV kabeltuner 199 Digitenne ontvanger 80GB tuner 139 Mzmmm 299 mm mm Castingdag Scheeps- jongens van Bontekoe Zondag 15 oktober m Woensdag 11 oktober 2006 tx 51 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam ROTTERDAM - Onder regie van de Duitse gastregisseur Andreas Kriegenburg speelt het ro theater momenteel "Ri chard III" van William Shake speare. Kriegenburg is hoofd- regisseur van het Hamburgse Thalia Theater, waar het Rot- terdamse gezelschap nauw mee samenwerkt. Voor de hoofdrol vroeg hij Rogier Philipoom, die eerder in voorstellingen van het ro theater te zien was. 'Meiskes en Jongens' leverde hem zijn eerste hoofdrol op in 'Richard III'. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u een ruim assortment aan schotels en satelliet tuners voor een uitstekend ontvangst. Tevens kan Correct zorg dragen voor de plaatsing van u satelliet schotelset met vrijzicht op het zuiden. -735T- Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding aSEeL VAN CORRECT JEEM 399T- geopend van 12.00-17.00 uur BERGWEG 110, ROTTERDAM door Vincent Wernke ROTTERDAM - Tijdens zijn nieuwe theatershow heeft Ivo Niehe het over een man die op zijn zestigste zonodig het theater in moest om zichzelf te bewijzen. De populaire presen- tator heeft het dan natuurlijk over zichzelf. Tot eind januari is Ivo Niehe niet op het scherm te zien, maar in theaters en schouwburgen door heel Ne- derland. Vorige week dinsdag speelde hij zijn eerste voor- stelling in een serie van vijf in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Wat gaat hij doen? Dat was toch wel de vraag die op de lippen lag van veel van de bijna 800 bezoe- kers van 'De Nieuwe Theatershow' van Ivo Niehe in het Oude Luxor Theater. 'Humoristische sketches en conferences, unieke beeldfrag- menten, met veel lach, emotie en een vrouwelijke band", zo staat op de flyer. Daarbij heeft hij voor zijn voorstellingen in het Oude Luxor Theater in Rotterdam telkens een gast op het affiche staan. Voor de eerste voorstelling van vanavond is dat Andre van Duin. Tijdens de voorstelling legt Niehe gekscherend uit dat de geboren Rotterdammer vooral gevraagd is omdat hij een voile zaal trekt. De bijzondere gast, nieuwsgierigheid over wat de avond te bieden heeft en lovende recensies in het vorige the- aterseizoen hebben er wel voor ge- zorgd dat het Oude Luxor Theater zo goed als vol zit. „Wat fantastisch dat deze zaal er nog is", zegt de gastheer aan het begin van de avond tegen het gemeleerde publiek. Want ook de jeugd is vertegenwoordigd. Dit past ook bij het thema van de avond: hoe blijf ik eeuwig jong? Ivo Niehe zelf lijkt aan zijn tweede jeugd begonnen. Hij is al 25 jaar op televisie te zien met de popu laire TV Show. Net als veel andere kijkcijferkanonnen maakte hij de overstap naar het Talpa van John de Ivo Niehe met zijn band. MqI. Daar is hij momenteel overi- gens niet te zien. Twee jaar geleden besloot hij namelijk de overstap te maken naar zijn grote liefde: het theater. Na de eerste try-out wist hij al dat het een goede beslissing is geweest. „Muziek maken en op- treden, dat is wat ik het allerliefste doe", zei hij in een interview. „AI Foto Roy Beusker die jaren bij de omroep heb ik dat weggeduwd. Nu is die tijd voorbij. In het theater ligt mijn toekomst." 'De Theatershow' van Ivo Niehe trok niet alleen voile zalen, maar ook de aandacht van de critici. Waar zij altijd zuinigjes reageerden op zijn televisieprogramma's, had- den zij lovende woorden voor zijn theaterdebuut. Het is daarom niet verwonderlijk dat hij dit seizoen te- rugkeert op het toneel. 'De Nieuwe Theatershow' heet het programma waarmee hij tot en met eind janu ari 2007 langs de Nederlandse en Vlaamse theaters trekt. Het best te omschrijven als een multimedi- ale voorstelling, waarin verhalen, conferences, televisiefragmenten en liedjes in elkaar overvloeien. Net als op televisie pakt Ivo Niehe zijn publiek vanaf de eerste minuut in. Met boeiende gasten, die op het videoscherm de revue passe- ren, hilarische wetenschappelijke experimenten, prachtige verhalen over zijn passies (mensen, muziek en taal) en een boodschap. Want hoewel we allemaal ouder worden, doen we moeite om jong te blijven. Waar sommige mensen daar allerlei chirurgische kunstgrepen voor van stal halen, is jong blijven volgens Niehe heel simpel: je moet steeds weer nieuwe dingen doen. Zo vertelt hij over een vrouw van 107 die scherp en energiek bleef door elke dag te schrijven. Maar het kan nog simpeler: „Draag je horloge eens aan je andere pols of poets je tanden eens met je andere hand." Hij wil er maar mee zeg- gen: als je jezelf blijft verrassen, blijf je vanzelf jong. Zie zijn ei- gen verrassende move van televisie naar theater maar als voorbeeld. Het levert een verrassende avond theater op, waarbij het publiek na afloop met een voldaan gevoel naar buiten stapt. Let ook op de heel aardige liedjes, die sterk worden vertolkt door Ivo Niehe zelf (achter de piano) en vooral zijn vijf jonge vrouwelijke muzikanten. De komende weken staat Ivo Niehe in het Oude Luxor Theater met als gasten Jorgen Raymann (17 okto ber), Lee Towers surprise guest (31 oktober), Gordon (7 novem- ber) en Paul de Leeuw (14 novem- ber). Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Daarna o.m. 18 januari in CC De Stoep in Spij- kenisse. Complete speellijst: www. detheatershow.nl. REGIO - De producenten van de nieuwe Nederlandse familiefilm 'De Scheepsjongens van Bontekoe' zijn nog op zoek naar de juiste acteurs voor de hoofdrollen Hajo, Padde en Rolf. Inmiddels zijn verschillende voorronden gehouden, maar de drie jonge acteurs voor deze hoofdrollen zijn nog niet gevonden. Zaterdag 14 oktober vinden daarom nationale audities plaats voor de drie rollen. Plaats van handeling is het VOC-schip De Batavia, dat in Lelystad ligt aangemeerd. De replica van het VOC-schip speelt ook in de film een belangrijke rol. De casting, die de hele dag duurt, vindt plaats onder leiding van Wim Serlie. Ook filmmakers Steven en Klaas de Jong zijn aanwezig. Wie in aanmerking wil komen voor een rol van een van de drie scheepsjongens van Bontekoe wordt gevraagd een e-mail met foto te sturen naar info@wimserlie.nl. Dit mailadres is ook beschikbaar voor vragen om aanvullende informatie. Na aanmelding wordt een uitnodi- ging voor de castingdag verzonden. De filmmakers Steven en Klaas de Jong, vooral bekend van de Kame- leon-films, nemen nu het beroemde boek van Johan Fabricius bij de kop. Fabricius liet zich begin 1900 inspireren door het oorspronkelijke scheepsjournaal van Willem Ys- brantz Bontekoe. Gebaseerd op dit verhaal schreef hij de geromanti- seerde versie De Scheepsjongens van Bontekoe. Het werd de beste verkochte jeugdroman ooit. Het ver haal beschrijft hoe Hajo, Padde en Rolf, drie oer-Hollandse jongens van ongeveer 15 jaar, meevaren op het VOC-schip van schipper Bonte koe en tijdens de roerige reis stor- men, een schipbreuk, moordaansla- gen, tropische ziektes en een tocht door de jungle moeten zien te over- leven. Hierdoor ontstaat een hechte vriendschap tussen de jongens. Scheepsjongen Hajo (14) is de held van het verhaal. Het avontuur lokt. Op het land is hij van het type twaalf ambachten, dertien ongeluk- ken. Padde (14) is de zwakbegaafde vriend van Hajo die per ongeluk aan boord verzeild raakt. Padde werkt zich, mede dankzij zijn te grote mond, geregeld in de nesten. Hajo schiet dan te hulp. Rolf (15) is de neef van Bontekoe. Hij is van betere huize dan Hajo. Door zijn grotere ervaring kijkt Hajo tegen hem op als tegen een oudere broer. Alle informatie staat ook op www. descheepsjongensvanbontekoe. nl. De filmopnames starten begin 2007. De film draait vanaf najaar 2007 in de bioscopen. door Vincent Wernke Het ro theater speelde 'Meiskes en Jongens' in Hamburg. Andreas Kriegenburg zag de voorstelling en zei meteen tegen artistiek leider Alize Zandwijk van het ro theater: met hem wil ik werken. Rogier Philipoom: „Het was op dat mo ment nog niet eens bekend wat hij zou gaan maken, alleen dat hij een voorstelling voor het ro theater zou regisseren. Waarom hij mij koos, heeft hij niet gezegd. Hij heeft het wel geprobeerd, maar kon het niet uitleggen. Ik houd daar wel van, als mensen iets niet onder woorden kunnen brengen. Ik vond het vlei- end genoeg dat hij zei: met hem wil ik dat maken." Het werd dus 'Richard III'. Na vijf jaar freelancen zijn eerste hoofdrol bij het ro theater, waar hij inmid dels tot het vaste ensemble behoort. Drie uur achtereen op het toneel, met een lap tekst van Shakespeare voor zijn kiezen. „Shakespeare heeft soms wel twintig zinnen no- dig om iemand 'ja' te laten zeggen, met beeldspraak en prachtige me- trums", zegt Philipoom. „Natuur- „lk sta drie uur op het toneel. Dat is wel een enorme berg die je voor je ziet en waar je overheen moet fietsen. Ik doe dat daarom bewust stapje voor stapje en ben helemaal niet bezig met wat voor me ligt", zegt acteur Rogier Philipoom. Hij speelt de hoofdrol in de voorstelling 'Richard III'. Foto Sjouke Dijkstra lijk had ik tijdens de repetities wel eens zoiets van: waar ben ik aan begonnen? Maar de opvatting van Kriegenberg is juist: een rol moet geen moeite kosten." ..Tijdens repetities loop je tegen dingen aan, maar ik ben niet meer zo dat ik dan vast blijf zitten of ga lopen wroeten. Dat doe ik niet meer. Ik wil niet met een depressief gevoel naar huis gaan. Of het een moeilijke rol is? Zoals ik het heb aangepakt niet. Ik sta drie uur op het toneel. Dat is wel een enorme berg die je voor je ziet en waar je overheen moet fietsen. Ik doe dat daarom bewust stapje voor stapje en ben helemaal niet bezig met wat nog voor me ligt. Langzaam kab- belt het dan af. zonder dat ik daar huishoog tegenop hoef te zien." „Na de premiere had ik wel last van mijn buikspieren. Het was dan ook een hectische week. Het is tekst van een hoog niveau die vanuit je buik moet komen, anders red je het niet. Ik voelde dus die spanning, in die zin was het zwaar. Maar aan de andere kant had ik na afloop een heel prettig gevoel." Tijdens het spelen gingen zijn gedachten soms zelfs een andere kant op: „Alsof ik boven mezelf zweefde. Terwijl ik bezig was met heel moeilijke tek- sten, dacht ik: het gaat wel aardig en zou die en die in de zaal zitten? Heel apart, inderdaad." Richard III is in het stuk van Shakespeare de incarnatie van het kwaad, een man die er alles voor over heeft om aan de macht te komen. Na de oorlog richt hij zich op zijn eigen familie en laat hij zijn twee broers en hun zonen vermoor- den. In de regie van Andreas Krie genberg is 'Richard IIP vooral een stuk 'over de grotere geschiedenis van macht en onmacht, in een duis ter universum". Aan Rogier Phili poom de taak om de nachtmerrie in Richards hoofd goed neer te zetten. Met hulp van regisseur Andreas Kriegenberg. Dat Kriegenberg geen Nederlands en amper Engels spreekt, was geen probleem. „Het was vooral heel erg leuk. Hij had de Duitse tekst altijd bij de hand, maar tekst werkt in het Nederlands soms toch an ders. Hij werkte daarom heel erg met melodieen, waardoor het bijna muziek werd. Als hij heel precies probeerde iets uit te leggen begon hij in het Engels, maar schakelde toch over op Duits omdat het hem anders niet lukte. Daardoor duurde het soms langer om elkaar te be- grijpen, maar uiteindelijk kwamen we er altijd uit." Taal is dan ook niet altijd belang- rijk om een stuk te laten werken. Philipoom vertelt over de voorstel ling "Onschuld" van Kriegenberg die hij in Duitsland zag: ..Dat stuk behoort inmiddels tot mijn top 3 van favoriete stukken. Ik verstond er heel weinig van. maar genoot er toch van. Van het taalgebruik en vooral hoe hard ze het speelden. Ik heb echt genoten en wist daarna zeker dat ik met hem wilde werken. Vooral door de manier waarop hij dat had geregisseerd." Later dit seizoen staat hij in 'Onschuld', on der regie van Alize Zandwijk. Ook is hij te zien in reprises van 'Platonov' en 'Meiskes en Jon- gens'. Een drukke agenda. „In- derdaad pittig, maar ik probeer het per dag te bekijken, zonder te veel vooruit te denken. Eigenlijk hetzelfde als met die tekst. Zo is het eigenlijk met alles. Ik probeer in het hier en nu te leven. Of dat lukt? Soms wel en soms niet. maar dat vind ik niet erg. Misschien ben ik wel onstabiel. maar anderen zeggen dan weer: je bent er zo tevreden over dat je onstabiel bent, dat het toch weer stabiel wordt. Misschien is dat wel zo. Of wordt het nu te vaag?" 'Richard IIP van het ro theater is van 11 tot en met 15, 19 en 20 oktober en 7 en 8 november te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Reserveren: 010-411.81.10. Infor matie: www.rotheater.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Met een gloednieuw theaterprogramma en een nieuwe cd toert Le oni Jansen de komende tijd langs de Nederlandse theaters. 'Heartstrings Loose Ends' heeft dezelfde ingredienten als haar vorige programma 'All by herself: krachtige nummers uit de Keltische muziek en de folk. Komende zaterdag 14 oktober staat ze in Theater Zuidplein in Rotterdam. Lezers van deze krant krijgen bij inlevering van dit artikel korting bij aanschaf van een kaartje voor 'Heart strings Loose Ends'. Leoni Jansen bracht in producties als 'She got game', 'Female Fac tory' en 'Made in Holland' muzi kanten uit alle delen van de wereld samen. Begin 2005 presenteerde ze haar eerste solo-cd 'All by herself waarop ze hoofdzakelijk folknum- mers vertolkte. Met het gelijknami- ge theaterprogramma toerde ze vijf maanden lang door het land. Terwijl de registratie van 'All by herself' onlangs verscheen op dvd, staat Jansen alweer in de theaters met een nieuw programma en (binnen- kort) een nieuwe cd: 'Heartstrings Loose Ends'. Haar eerste cd leverde haar lo vende recensies op. Zo schreef de GPD: „Qua expressie en overtui- gingskracht kan menig zangeres bij Leoni in de leer. En als entertainer weet ze van wanten. Bij Jansen is het betrekken van de zaal bij haar verhalen en liederen geen trucje Leoni Jansen is zaterdag met haar programma 'Heartstrings Loose Ends' te zien in Theater Zuidplein. foto: Nick van Ormondt of een poging om tijd te rekken. Ze vindt het echt leuk iets uit het donker terug te horen. En daar dan weer met precies de goede toon op in te spelen." En de bekende Schotse folkzangeres Annie Grace zei over haar Nederlandse collega: „Leoni has a Celtic soul." Zo'n vijf jaar geleden ontdekte Leoni Jansen dat haar muzikale bron ligt bij de Keltische muziek en folk. Tijdens een Benefietavond voor Novib in het Concertgebouw van Amsterdam zong zij een Schots slaapliedje. „Ik had er niet over nagedacht, maar terwijl ik zong nam het liedje het van me over", zei ze hierover in een interview in de Haagsche Courant. „Dit is wel de muziek waar ik me het meest in thuisvoel. Als we die nummers zingen, hoef ik geen moeite te doen. Niet met m'n stem, niet om me in te leven. Het is er gewoon, en het is goed." Ook in 'Heartstrings Loose Ends' speelt en zingt ze, omringd door topmuzikanten, recht uit het hart bijzondere traditionals, hedendaag- se composities en speciaal geschre- ven nummers. Met oude verhalen en legenden, mooie harmonieen en veel gitaren. De cd verschijnt op 22 oktober, maar wie hier niet op wil wachten kan haar komende za terdag al zien en horen in Theater Zuidplein. Lezers van Maasstad Weekbladen kunnen deze voorstelling voordelig bezoeken. Bij inlevering van dit artikel' betaalt u geen 17 euro, maar slechts 12,50 euro. Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere kortingen en/of op reeds gekochte kaarten. Reserveren kan via 010-203.02.03. Kijk voor meer informatie op: www.leonijansen.nl. Cfflet SAMSUNG DCB-H360R DVB-T KABELTUNER Digitale HD ontvanger voor de HD kabel uitzendingen van o.a. Essent, Casema, Multikabel en CAIW. Uitsluitend voor kabel i.c.m. digitaal abonnement excl. UPC verzorgings- gebied. In zwart of zilver. Afm. 35x6x23 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 314236 zwart Art.nr. 314240 zilver REBOX RE-1250 DVB-T ONTVANGER INCL. DIGITENNE PAKKET De Digitenne ontvanger beschikt over een S-VHS aansluiting waarmee de ontvanger uitermate geschikt is voor plasma schermen en LCD tv's. Naast de S-VHS aan- sluiting heeft de ontvanger 2 SCART aansluitingen. Afm. 2x40x19 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 301672 INVERTO IDL-7000S SATELLIET SCHOTEL SET MET SMARTCARD EN 80 GB HARDDISK De nieuwe High End Inverto Digital Labs IDL7000PVR satelliet- ontvanger combineert het gemak van een narddiskrecorder met een satellietontvanger en 2 ingebouwde tuners. Met de timeshift functie kunt u elke live-uitzending pauzeren. U kunt ook uw favoriete MP3 bestanden en foto's via deze USB aansluiting overzetten naar de IDL-7000PVR, zodat dit apparaat naast een satellietontvanger ook nog een heuse jukebox en fotoviewer wordt. Incl. 60 cm schotel, twin- lmb ontvangstkop en Canal Digitaal CIA en Smartcard. CORRECTPRIJS -Module Art.nr. 320452 569 SONY RDR-HX 520 DVD RECORDER MET 80 GB HARDDISK Geschikt voor opnemen op DVD-R/RW en DVD+R/RW. Interne 80 gigabyte harddisk. Mogelijkheid tot +R double layer opnamen (8.5 GB). Verder voorzien van o.a. auto start in mr hi -ri-nw^TiimnTiiTmiriiiiimTriiiiiFriiflri^iti^TMyiniMliTrn recording en optische digitale output. In zilver kleur. Afm. 43x6.5x32.8 cm. ALLEEN ZATERDAG 14 OKTOBER VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. *306592 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. Jr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 23