m T Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Plein Land van Belofte nadert start uitvoering Fietspad later klaar Rotonde Nieuwe Haven gereed www.schiedam.nl Gemeenteraad bekijkt reacties Feest van de Democratie De culinaire kant van gemeente Schiedam De raadscommissies vergaderen Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl 5 Week 41 Woensdag 11 oktober 2006 Agenda e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Per abuis is vorige week op deze plaats een oud beleidsstuk over het Land van Belofte geplaatst. Hiervoor onze excuses. Onderstaand artikel geeft de actuele stand van zaken na de inspraakronde weer. Hip n if n w 1 E b A Gemeenteberi Maandag 16 oktober 2006: Aanvang 20.00 uur Commissie Bestuur en Cultuur seer. dhr. B.T. de Winter tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 17 oktober 2006: Aanvang 20.00 uur Commissie Wonen en Groen seer. dhr. H.C. Jansson tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 18 oktober 2006 Aanvang 20.00 uur Commissie Bevolking en Onderwijs seer. dhr. J. Pegtel tel. 010-2465338 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Donderdag 19 oktober 2006 Aanvang 20.00 uur Commissie Ruimte en Verkeer seer. dhr. H.C. Jansson tel. 010-2465434 Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Bestuur De agenda van de commissie Bestuur en Cultuur bevat deze maal buiten de standaard agendapunten geen onderwerpen die openbaar worden behandeld. Wonen Bevolking en Onderwijs Problematiek schip Tegenstroom/L. Sprong Betreft problematiek van de ligplaats van het MS De Tegenstroom aan de Nieuwe Haven van de familie Sprong. Wethouder Siljee is uitgenodigd de commissie te informeren over de stand van zaken. Evaluatieverslag "inburgering in Schiedam, Evaluatie 2000-2005" De behandeling van dit verslag gaat vooraf aan een presentatie over de nieuwe Wet Inburgering. Deze presentatie zal de aspecten van deze nieuwe wet bevatten. Ruimte en Verkeer Erfpachtproblematiek bedrijventerrein Nw. Mathenesse/ verzoek J.M. Medina Betreft problematiek van diverse bedrijven in Nw. Mathenesse met betrekking tot het aflopen van het erfpachtcontract. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeenteiijk Informatiepunt in de Stadswinkei. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Op 9 September jl. vond het drukbezochte Feest van de Democratie plaats in Schiedam. Een van de onderdelen waaraan u tijdens dit evenement kon mee- doen was het plakken van gele blaadjes op een grote luchtfoto van Schiedam met daarop uw wensen, ideeen en reacties. Onder andere op deze manier kon u die dag direct meedenken over zaken die in onze stad spelen. Veel Schiedammers hebben hieraan meegedaan en momenteel wordt gekeken welke van de hierbij naar voren gebrachte opmerkingen al in het collegewerkprogramma (CWP) zijn opgenomen. De fractievoorzitters van de verschillende partijen bekijken vervolgens of het voldoende is om er via het werkprogramma aandacht aan te geven of dat er nog apart naar die reacties gekeken moet worden. Alle reacties met opmerkingen die nog niet in het CWP staan komen in een commissievergadering aan de orde. Het is niet mogelijk om op alle afzonderlijke opmerkingen te reageren. In de meeste gevallen is er namelijk geen naam en adres genoteerd, wat ook niet de bedoeling was. Via de gemeentepagina en de gemeentewebsite www.schiedam.nl zal de gemeenteraad aan iedereen laten weten wat dit onderdeel van Feest van de Democratie aan acties ople- vert. Na de inspraakronde en de besluitvorming door het college van burgemeester en wet- houders over de inspraakreacties, heeft nu ook de raadscommissie voor de Binnenstad groen licht heeft gegeven voor de uitvoering van de herinrichting van de omgeving van het bouwplan Land van Belofte. Bij de ONS en in het Stadskantoor worden nu de nodige voorbereidingen getroffen om met de uitvoe ring van deze in het oog springende klus te kunnen beginnen. Bestektekeningen worden gemaakt, materialen worden besteld en tech- nische zaken worden verder uitgewerkt. Wat gaat er gebeuren? Het is opvallend bij dit soort projecten dat veel kosten worden gemaakt voor dingen die onder de grond zitten en dus nooit zichtbaar zijn. Te denken valt daarbij uiteraard aan de normale gas-, water-, telefoon, CAI- en elektriciteitsleidin- gen. Maar er zit nog veel meer onder de grond, zoals de stroom- en watervoorziening voor de weekmarkt, de riolering, alle apparatuur voor de 'bedriegertjes', de vuilcontainers, de kabels voor de openbare verlichting en de detectielussen voor het openbaar vervoer. Maar ook boven de grond gaat het een en ander veranderen. Centraal op het plein staat een boom, die gehandhaafd blijft. Rondom deze boom komen bankjes te staan. Nabij deze 'hangplek' voor jong en oud zullen de 'bedriegertjes' komen: kleine fonteintjes die op onverwachtse momenten in groepjes van drie opspuiten en zo een verrassend en speels element op het plein vormen. Tussen deze fonteintjes en de bankenkrans rond de boom komt een cirkel, die de plek markeert waar ooit de Oostmolen heeft gestaan. Deze cirkel zal s nachts verlicht zijn door kleine led-lichtjes en overdag zichtbaar gemaakt met de specifiek Schiedamse wegdekna- gels die ook elders op de Broersvest te zien zijn. Verder wordt er ook veel aandacht besteed aan de openbare verplichting, die compleet vernieuwd wordt. Op de oude historische gevels komen nostalgische wandlantaarns, zoals rond de Grote Markt en op de rest van plein komt openbare verlichting die aansluit bij het karakter en de uitstraling van de verlichting op de Broersvest. De bestratingmaterialen zullen bestaan uit natuursteen en baksteen, dus geen betontegels. Betontegels worden overigens bij nieuw in te richten terreinen in de binnenstad geheel niet meer toepast. De fietsers vanaf de Lange Kerkstraat naar de Broersvest krijgen een oversteek bij de tram/bushalte, ongeveer op plaats van de huidige voetgangersoversteekplaats. Deze voet- gangersoversteekplaats wordt daartoe samen met de tramhalte iets opgeschoven richting kruispunt. Het fietspad langs de Broersvest wordt weer in ere hersteld. Langs het fietspad bij het plein komen de nodige fietssteunen en ook komt er een overdekte fietsenstalling in de Kreupelstraat. Wanneer gaat er iets gebeuren? Hoewel de besluitvorming nu is afgerond, betekent het niet dat er 'morgen' al kan wor- 1," Hi t i I JL ■yrr-0*^- den begonnen met de uitvoering. Dit vergt nog de nodige voorbereidingen. Toch wil de gemeente snel starten. Begonnen zal worden in de Lange Kerkstraat. Deze straat is reeds voor een groot deel heringericht maar het gedeelte van het Oude Kerkhof tot de Kreupelstraat moet nog op de schop. De gemeente heeft ervoor gekozen nu nog niet te starten met de Boterstraat en de Kreupelstraat, omdat het drukke winkelseizoen er weer aan zit te komen, waardoor de winkeliers het de gemeente niet in dank zouden afnemen als deze straten zouden worden opgebroken. In het begin van het nieuwe jaar zal met deze straten worden begonnen, gevolgd door het pleintje. Op dat moment zijn de werkzaamheden erg afhankelijk van het weer, waardoor een harde planning moeilijk te maken is. De gemeente doet er echter alles aan om de werkzaamheden in de tijd gezien zoveel mogelijk te bekorten en zo de overlast tot een minimum te beperken. Volgens planning wordt in februari 2007 de ABN-AMRO Bank in de onderbouw van de nieuwbouw geopend. Op dat moment zal het voetgangersgebied rond de nieuwbouw dus ook gereed moeten zijn. Als alles volgens planning verloopt zal voor de zomervakantie het gehele gebied rond het Land van Belofte zijn heringericht, behalve de Boterstraat. Die straat komt later aan bod. Dit heeft te maken met de aanleg van Tramplus, waarvoor het gehele kruispunt bij het Proveniershuis en de Boterstraat op de schop gaat. Dit zal na de zomervakantie van 2007 gebeuren en is afhankelijk van de voortgang van de uitvoering van Tramplus richting Overschiesestraat. Er wordt al enige tijd gewerkt aan de Nieuwe Haven. Om de aanleg van een fietspad mogelijk te maken en om de verkeerssituatie ter plaatse in zijn geheel veiliger te maken is de Nieuwe Haven sinds april van dit jaar geheel of gedeelte- lijk gestremd. Volgens de oorspronkelijke planning hadden de werkzaamheden in de loop van September afgerond moeten worden. De maand September is echter voorbij en op de Nieuwe Haven wordt nog gewerkt. Vertraging "Volgens de oorspronkelijke planning zouden eerst van zuid naar noord de fietspaden worden aangelegd.", zegt Joep Lax, die namens de gemeente projectleider is, "Daarna zou in de periode juni-juli gewerkt worden aan een nieuwe kademuur en als laatste zou de rotonde bij de Burgemeester Knappertlaan worden aangelegd." Aan het begin van de zomer bleek echter dat het werk aan de kademuur nog niet kon worden uitgevoerd. Er bleek een nieuw technisch ontwerp nodig te zijn. Gevolg was, dat opnieuw een vergunning moest worden aangevraagd. Dat is eind juli gebeurd. Rond deze tijd zal de vergunning worden verleend. Om toch te kunnen doorwerken is besloten de volgorde van de deelprojecten te veran deren. Terwijl aan de aanleg van het fietspad werd gewerkt op het deel van de Nieuwe Haven tussen BK-laan en de Sint Liduinastraat, is ook begonnen met het aanleggen van de rotonde bij de BK-laan. De ingebruikname daarvan heeft inmiddels plaatsgevonden op 29 September. Nieuwe planning Door de noodgedwongen gewijzigde plannen heeft het project een aanzienlijke vertra ging opgelopen. In overleg met ONS Infra, dat verantwoordelijk is voor de uitvoering van de werkzaamheden, is nu een nieuwe planning opgesreld. In de periode half okto ber tot begin november zal worden gewerkt aan de aanleg van de fietspaden tussen Sint Liduinastraat en Westfrankelandsestraat. Joep Lax: "De fietspaden tussen de rotonde en de Westfrankelandsestraat zijn bijna af, dus die zullen in de eerste helft van november wor den geasfalteerd. Het is verder de bedoeling, dat half november de Nieuwe Haven tussen BK-laan en Sint Liduinastraat weer voor alle verkeer wordt opengesteld." In november zal ook een begin worden gemaakt met de bouw van de kademuur op het noordelijke deel van de Nieuwe Haven. Naar verwachting zullen die werkzaamheden half februari zijn afgerond, waarna ter plaatse het fietspad kan worden aangelegd. De afron- ding van de reconstructie van het gedeelte tussen Sint Liduinastraat en Vlaardingerdijk staat nu gepland voor half april. In het hart van Oud Schiedam wordt op zaterdag 14 oktober een gezellige culi naire markt gehouden. Het thema is duurzaam genieten'. Op deze markt kunt u door zien, ruiken en proeven kennismaken met kwaliteitspro- ducten uit het hele land, zoals bekende en onbekende groenten, biologische zuivel en streekeigen producten uit eigen land. Denk bijvoorbeeld aan zuivel uit het Groene Hart, Zeeuwse streekproducten, streekeigen producten uit het Waddengebied, droge worsten van een natuurslagerij, diversen vleessoorten van kwaliteitsrassen, maar ook specialiteiten van diverse Schiedamse ondernemers. De restaurants presenteren op deze dag gerechten en hapjes van ingredienten, die ook te koop zijn op de markt. Voor de kinderen is er een smaakvolle verrassing. Het initiatief voor deze markt is genomen door Restaurant EET'ns Jurriaans, Cafe van Diggelen, Restaurant de Plegtigheit, Restaurant het't Stadhuys en Stichting de Parlevink. De markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Colofon Openlngstijden Stadswinkei Gemeenteiijk informatiepunt Stadswinkei, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: lnfo@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veliigheidszaker Tel.; (010) 246 54 00 1 y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3