maasstad Succes amateurvoetbalsite verrast de initiatiefnemers Spalandloop stuurt koploper verkeerd CION verrast VVK FOCUS! maasstad goed doel Win een weekend of midweek in een Kuierstee! 2250 0909 - 50 10 699 maasstad sportflitsen V- m Unieke lezersaanbieding 25% KORTING naar CARAVANS €285 i i I I L Met maar liefst Vrouwen zijn handiger met een computer www.corolie.nl cor oiie 3* \Naatdg Woensdag 11 oktober 2006 xq 55 Lynne Maas ook oppermachtig in ZZ licht Gyselle Lovelock-Korpel naar Orioles Futsallers Groenoord blijven winnen Moeizame winst Rijnmond Volleybal Schiedams korfbal Veld en Bosloop in Broekpolder -0 ?j 4 s "VM"" - 3- Jiofferdarris AmateurMoetballi nage ~rrr weekblade SPECTACULAIRE HUISSHOW van 9 t/m 12 november Een maf avondje uit eten? Avondvullend. f Onbeperkt eten. f drinken en entertainment. BRUNCHVoordee/ LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl .^erhof 't Knierp«<(tfeM Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 33 is: kroket. De winnaars van de compacte friteuse van Inventum hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. PAARDENSPORT - Dressuurruiter Lynne Maas maakt samen met haar paard Salo een stormachtige ontwikkeling door. Na haar Nederlandse titel in de klasse Z2 is de Schiedamse ruitercombi- natie overgestapt naar 'ZZ licht'. Ook in deze categorie blijken Maas en Salo oppermachtig. In deze categorie net onder de Nederlandse top heeft de amazone inmiddels deelgenomen aan vijf wedstrijden en er evenzoveel gewonnen. Lynne Maas is eigenlijk al rijp voor een promotie naar de klasse 'ZZ zwaar' maar de Schiedamse stelt deze stap nog even uit omdat zij in januari 2007 ook Nederlands kampioen wil worden in 'ZZ licht'. Afgelopen weekeinde won Maas in Zevenaar de tweede wedstrijd van de ZZGP-cup. Met haar score 70,43 procent imponeerde zij de Nederlandse top in deze klasse. SOFTBAL - Gyselle Lovelock-Korpel gaat vanaf volgende maand aan de slag bij honk- en softbalvereniging The Orioles in Bergschenhoek. De trainer/coach die onlangs afscheid nam bij BTS/Schiedam moet proberen het momenteel in de vijfde klasse spelende vrouwenteam naar een hoger plan te brengen. Zowel Lovelock-Korpel als de ambitieuze clubleiding gaan daarbij uit van een meerjarige samenwerking. FUTSAL - Het eerste futsalteam van zvv Groenoord tekende vorige week alweer voor de vierde overwinning op rij in de hoofdklasse. Het team van coaches Audi Sedoc en Jerry Monkou versloeg in de Margriethal Westlan- dia 2, 5-4. De Schiedammers die door blessures met twee jeugdspelers moesten aantreden. namen een flinke voorsprong, 5-2, maar zagen in de slotfase Westlandia nog gevaarlijk dichtbij komen. VOLLEYBAL - De vrouwenvolleyballers van Rijnmond Volleybal speel- den afgelopen zaterdag in Vught een lastige wedstrijd tegen het uit de eredivisie gedegradeerde VVC. De Schiedamsen startten de wedstrijd goed maar na een eenvoudige winst in de eerste set verhinderde VVC dat Rijnmond Volleybal haar vaste pa- tronen nog langer in stelling kon brengen. Een vijfde set bleek daardoor nodig om een beslissing te forceren. Op dat moment was Rijnmond weer bij de les en konden met een 12-15 setwinst de punten mee naar Schiedam worden genomen, 2-3. KORFBAL - De korfballers van ssc Harga maakten afgelopen zondag een vergeefse reis naar Eindhoven. De wedstrijd in de tweede klasse werd reeds na 2 minuten en 28 seconden gestaakt wegens aanmerkingen op de leiding van Harga-zijde. OD1 maakte bij Reflex wel de reguliere speeltijd vol maar moest in de slotfase van de gelijkopgaande strijd in de vierde klasse L toestaan dat de thuisclub in de laatste minuut een verdiend gelijkspel omzette in een overwinning, 8-7. ATLETIEK - Atletiekvereniging Fortuna schiet zaterdag 14 oktober om 14.00 uur de atleten in gang die deelnemen aan de Veld en Bosloop van de Vlaardingse club. In de Broekpolder is een nieuw parkoers uitgezet voor de 5 en 10 kilome ter lange prestatieloop over grasveld, bospad en koolaspad. De start vindt plaats nabij de Watersportweg ter hoogte van kanovereniging Natsec. Inschrijven kan komende zaterdag vanaf 12.30 uur in sportcomplex Polder- poort aan de Watersportweg 11 in Vlaardingen. Het inschrijfgeld is 2,00 (5 kilometer) of 3,00 euro (10 kilometer). door Norbert Veringmeier REGIO - De website www.hetrot- terdamsamateurvoetbal.nl is in korte tijd uitgegroeid tot een 'hit' onder voetballiefhebbers in de regio. Dit succes verrast initia tiefnemers Dennis Oosterom en Rene van Son enigszins. Toen zij een maand geleden starten met de website verwachtten zij vooral vanuit de voor hen meeste beken- de regio Schiedam/Vlaardingen/ Maassluis te gaan bouwen aan de site. „Maar wij krijgen meteen al reacties uit de hele Rotterdamse regio. We ontvangen zelfs wed- strijdverslagen van clubs die wij voorheen niet eens kenden." Dennis Oosterom, 28 jaar en speler bij Schiedamse hoofdklasser Excel- sior'20, en Rene van Son, 29 jaar en speler bij de Vlaardingse tweede- klasser HVO, gingen deze zomer in op een vraag van de makers van een soortgelijke Haagse voetbalwebsite om dit concept ook in de regio Rot terdam te lanceren. Van Son: „Wij hadden het er onderling wel eens over hoe het voetbal beter naar bui- ten uitgedragen kan worden. In de media is er natuurlijk op zich wel veel aandacht voor voetbal maar dan komen toch vooral de hoger spelende clubs aan bod. Wij willen op de website juist clubs van alle niveaus de ruimte geven." De twee voetbalvrienden hadden bij hun toezegging te starten met de site vooral een idealistisch doel. Oosterom: „Wij werken allebei 40 uur in de week en we doen het er gewoon in onze vrije tijd naast. Maar inmiddels zijn wij wel zo enthousiast geworden van alle po- sitieve reacties dat het ons wel wat lijkt om hiervan te kunnen leven." Beide voetbal lers beseffen dat dit voorlopig nog wel even een wens zal blijven. „Het zal eerst zaak zijn dit in de komende jaren verder uit te bou wen en er meer structuur in aan te brengen." Momenteel worden op de website vooral van wedstrijdverslagen aan- geboden. Daarnaast verschijnen voorafgaand aan het weekeinde voorbeschou- wingen op de te spelen wedstrijden en zijn er verschillende rubrieken zoals de Wedstrijd van de Week, De Confrontatie, Voetballende Broers *id Bewerken Be-dd Fevatieten Extra Help J^j http:f/wwwJw5otter<L«msama»«iivoetbaixiE "3 S3" Zoekeiv, rri»fH«JZEN 100 de Broers tatie older* aart en Jack er online h*bb*r 9 gasten ontinp km ho de Rr<jm Drooduln t Rutanecc Club deal* mogabjkhald err uv raArtde netverk DV VO broers y Bij offer tie de bests ateoectub in reqie Scidaml (Qua (euqd t< *uren) r- Bvrenctredst PR5 Leu »al xclusiex 90S het *<t er» dit oroct orri hu Start) sttexeo ten' •v. stokers: 2?6~1 Om ij«? qrfirogen op te fraen: voor dtt ttt-r. komeri towel jitugdspsiers als taieoten, die uitkonen tn het le en 2e elltal vac sen BVO in aan marking Dit geldt oek voor taienten, die bij ametaurdubs zijn doorgebrofeen en de potenbe hebben om cp korte tsrmijr jn Sportkunst over SO sporfen van 40 :Liictsn>aic Rene van Son (links) en Dennis Oosterom hebben volop plannen hun website verder uit te breiden. Foto Roger van der Kraan en Toptalent uit de Regio. „Omdat de reacties zo overweldigend zijn, moesten wij het al snel gestructu- reerd gaan aanpakken. Allebei hebben we nu afzonderlijke taken. Rene heeft veel regionale voetbalkennis en maakt de voorbe- schouwingen. Ik richt mij meer op de interviews. De verslagen worden veelal aange- leverd of komen van clubwebsites", aldus Dennis Oosterom. Bang voor een tekort aan onderwerpen is het duo niet. „Alleen al voor de onderdelen Top- talent en Voetballende Broers zijn zoveel tips en verzoeken binnenge- komen dat wij wel een jaar vooruit kunnen." Inmiddels trekt de website www. hetrotterdamsamateurvoetbal.nl meer dan 1000 bezoekers per dag. In het weekeinde zijn dat er zelfs 1700/1800 per dag en op vrijdagen worden zo'n 1200 bezoekers geteld. Door deze bezoekersaantallen voelt het voor het duo haast als een ver- plichting de site steeds up-to-date te houden. „Afgelopen zaterdag had den wij een feestje waardoor wij geen mogelijkheid hadden nieuwe dingen op de site te zetten en dan voel je je echt schuldig." Het succes van de site is ook bij po- tentiele sponsors opgevallen. „Het geld dat wij daarmee binnenhalen, willen wij vooral gebruiken om de site verder uit te bouwen. Een deel van dat spaarpotje willen wij echter gaan gebruiken om arm- lastige clubs te steunen. Daarvoor hebben wel al contact met de Stichting Rotterdam Support welke clubs met mensen en advie- zen ondersteunt." Voor de komende tijd willen de mannen van www.hetrotterdams- amateurvoetbal.nl de bekendheid van de site verder vergroten. .Voor al in Rotterdam moeten wij nog meer contacten gaan leggen. Eigenlijk zijn wij per club op zoek naar een 'ambassadeur' die ons van het nieuws van zijn club op de hoogte houdt." Oosterom en Van Son willen zich ook gaan toeleggen op andere, aan de website gekoppel- de, activiteiten zoals voetbalclinics en de organisatie van een voetbal- gala. „Dat is nog even toekomstmu- ziek maar wij zijn vorige week wel gestart met een voetbaltoto. Daarvoor hebben zo'n 70 deelne- mers zich al ingeschreven." Door alle drukte met de site lijkt het haast onmogelijk dat Rene van Son en Dennis Oosterom nog zelf aan voetballen toekomen. Van Son: „Misschien komt het wel goed uit dat we momenteel allebei gebles- seerd zijn. Zelf ben ik al drie jaar aan het kwakkelen en speel ik nog zel- den een wedstrijd." Oosterom: „Ik speel wel bijna wekelijks en vind het normaal heel vervelend als ik geblesseerd ben. Nu is dat toch wat anders. Door het enthousiasme voor onze web site voelt het deze keerwat minder erg." SCHIEDAM - Triatleet Richard de Groot spoedde zich afgelopen zon dag in een bijzonder snelle tijd naar de finish van de '15 van Spaland', 52 minuten en 53 seconden. De Schiedammer die sinds enige weken weer volop in training is, verraste zichzelf met dit goede resultaat. Wat hem nog meer verraste was dat hij als winnaar over de streep kwam in de loopwedstrijd van winkelcen- trum Hof van Spaland. Tot kort voor de finish had De Groot niet in de gaten dat hij op kop liep. Hij had immers meteen na de start toplo- per Neals Strik gedecideerd afstand zien nemen. De atleet van GAC uit Hilversum was echter in de begin- fase door de voorrij motor verkeerd gestuurd waardoor de gedoodverfde winnaar een zodanige achterstand opliep dat de overwinning aan zijn neus voorbij ging. Organisator Martin de Jong baalde flink van deze smet op het ambi tieuze loopevenement. „Ben je het hele jaar bezig een goede wedstrijd neer te zetten, gebeurt ons zoiets doms. Gelukkig hebben we het kun nen oplossen met Neals door hem ook de premie voor de winnaar te geven. Hij gaf gelukkig aan de wed strijd goed georganiseerd te vinden en volgend jaar best te willen te- rugkeren." Bij de vrouwen ging de overwin ning naar de Amsterdamse Fa Adda die het parkoersrecord op de 15 kilometer fors scherper zette, 58 minuten en 12 seconden. SCHIEDAM - VVK heeft afge lopen zaterdag in de regioderby tegen CION haar ongeslagen status verloren. De Kethelse ploeg van trainer Ronald Scholte stak tegen de furieus opererende Vlaardingers schril af in werklust en de wil om te winnen. Mogelijk was het ook iets van onderschatting want CION was de competitie matige gestart en had in vijf wedstrijden slechts vijf punten behaald. VVK kwam al snel op een voor sprong en kreeg goede kansen op de 2-0. Mogelijk wakkerde dit over- Foto Roger van der Kraan wicht de onderschatting nog verder aan. Feit was in ieder geval dat CION het initiatief kon overnemen en na een kwartier de wedstrijd daadwerkelijk kantelde, 1-1. In de tweede helft maakte CION het kar- wei ondubbelzinnig af, 1-4. Door het verlies moet VVK op de ranglijst van de vierde klasse C nu concurrenten KMD en GDA naast zich dulden. Mogelijk kan VVK komende zaterdag het geschonden vertrouwen weer wat opvijzelen in de uitwedstrijd tegen het laagge- klasseerde Wanica Star. Muziekgroep Focus is terug van (lange tijd) weggeweest. De band groeide met haar unieke progressieve rock gedurende de zeventiger jaren uit tot het succesvolste en meest ge- waardeerde exportproduct van de Nederlandse popmuziek. Hoofdzakelijk instrumentale singles als Hocus Pocus, House of the King en Sylvia wisten probleemloos hun weg naar de top van de internationale hitlijsten te vinden. Nu laat Focus weer van zich horen met een nieuwe cd getiteld Focus 9/New Skin en een theatertournee door Nederland. Met oprichter en muzikaal genie Thijs van Leer op Hammond- orgel en dwarsfluit, Pierre van der Linden, de virtuoze drummer die nog altijd wordt beschouwd als een van de beste slag- werker van Nederland, bassist Bobby Jacobs en de jeugdige Niels van der Steenhoven, die zich nu al kan meten met menige (interjnationale gitaarvirtuoos. Op 26 oktober a.s. staat de muziekgroep in het Fortis Theater aan de Schie, aanvang 20.15 uur. Lezers van Maasstad week- bladen kunnen hier extra voordelig naar toe. Een eersterangs- kaartje kost bij inlevering van onderstaande bon geen 20,- maar slechts 15,-! Fortis Theater a.d Schie Stadserf 1 in Schiedam (010) 246 74 67 www.theateradschie.nl KORTINGSBON Ja, ik maak gebruik van de 25 korting Naam:4m/v Adres: Woonplaats: De korting is uitsluitend geldig bij vertoon van deze advertentie direct bij de kassa. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet in combinatie met andere acties. REGIO - Een nationaal onder- zoek onder 5.000 computerge- bruikers heeft uitgewezen dat vrouwen doorgaans handiger zijn met een computer zijn dan mannen. Opvallend is dat deze conclusie niet geldt voor de regio Rotterdam. Bij hetopsplitsen van de resultaten naar regio bleek dat mannelijke computergebrui- kers in het onderzoek beter voor de dag komen dan vrouwen. Het onderzoek werd uitgevoerd onder 5000 computergebruikers die in de periode van 25 augus- tus tot l oktober de hulp inrie- pen van een probleemoplosser. Voor het onderzoek werd geke- ken hoeveel tijd de ingehuurde hulptroepen nodig hadden om het probleem op te lossen. Uit de resultaten bleek dat een com- puterprofessional gemiddeid 37 minuten nodig heeft om bij een vrouw de problemen op te los sen. Als een man problemen heeft gaat dat sneller name- lijk gemiddeid 27 minuten. De meest voorkomende problemen waarvoor computerhulptroepen uitrukken zijn virussen, spyware en emailproblemen. De problemen die mannen had den met de computer waren significant sneller op te lossen dan de problemen die vrouwen hadden. ..Vrouwen weten een he- leboel van de veel voorkomende problemen zelf op te lossen", concludeert onderzoeker Car- leen Bakker van Guidion. In Rotterdam en omgeving wa ren de resultaten precies omge- keerd. Computerprobiemen bij mannen bleken daar gemiddeid in ruim 33 minuten oplosbaar terwijl de ingehuurde compu- terprofs bij vrouwen gemiddeid in 22 minuten waren geholpen. In de steekproef in Rotterdam en omgeving werden computer probiemen bij 237 mannen en 141 vrouwen in het onderzoek meegenomen. 29 procent van de problemen bij mannen werden in minder dan 10 minuten opgelost, 41 procent tussen 10 en 40 minu ten en 30 procent in meer dan 40 minuten. Bij vrouwen werden 61 procent van de computerprobie men opgelost in minder dan 10 minuten, 25 procent in 10 tot 40 minuten en 14 procent in meer dan 40 minuten. Voor nieuwe of gebruikte caravans C R E A 1 Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Elke zondag v.a. 11.30 uur: fc-fc# p.p Gezellig Brunchen voor slechts Inclusief royaal Dessert Buffet Kinderen van 4 t/m 12 jaar 12,50 Maak meteen een gratis tochtje over de plas met onze salonboot. Reserveer tijdigi Zie onze website voor het complete programma. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 musicus T rivierschip land in Zuid- Amerika stevig Grieks eiland gave aan een godheid j 8 reparatie- plaats voor auto's vakantie van de Kamer meisje dierengeluid 1 steflig herkauwer diep snijden asielzoekers- centrum miljoenvoud tekenbe- nodigdheid 1 7 gigantisch schuine reep plaats in Gelderland zonderling ontevreden- heid bedwel- mingsmiddel 5 T inwonend onlangs bezittelijk voornaam- woord aangezien 3 dun slagader keurkorps boom haar- kleurmiddel mispunt Europese hoofdstad 4 verharde huid schutsluis 2 zeifkant van weefsels nagesladit erg somber 6 Amsterdams Peil werk- weigeraar metselspecie pas raadzaam 9 Pallieterhof is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouderste ontlasten kunnen de kinderen hiertijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl In de mooie bos- en heiderijke omgeving van Drenthe ligt Rekreatiepark't Kuierpadtien. De ideale lokatie voor een korte vakantie voor het hele gezin. U kunt heerlijk relaxen, wandelen of gebruik maken van de diverse sport- en spelfaciliteiten die het park te bieden heeft. Drie winnaars verblijven een weekend of midweek met max. 6 personen in een comfortabele Kuierstee. Bedlinnen, een handdoek- en keukenset, belastingen en de eindschoonmaak zijn inbegrepen. Kijk voor meer informatie op: www.kuierpadtien.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 11 t/m dinsdag 17 oktober 2006 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterhof! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9