maasstad podlt itLDurra Speciaal aanbevolenJ +c Win kaartjes voor Terra Latina Beklemmende blik in de taxiwereld 'In 'Closer' zie je voornamelijk scherven' licST 6 miljoen pixels digitaal printer Cwtle ffiCcmcfte 5 miljoen pixels met onaen/rater j behuizing J El Ch gevoeligheid Zondag 22 oktober DE KEUKEN IS AAN U... KYOTO© www.chungching.nl Canon BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 18 oktober 2006 ing U kunt nu reserveren voor de feestdagen. 6-gangendiner 87,50 p p. excl. wijnarrangement a 25,- p.p. HET WILDSEIZOEN IS GEOPEND Mail en win speeld door Bracha van Does- lurgh, Eva Duijvestein, Daan Schuurmans en Roef Ragas. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitale foto/video afdeling van de Randstad. Meer dan 150 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 in Rotterdam. jm.- J2A&7- -49<57- geopend van 12.00-17.00 uur t 4~Mt" V Chinees Specialiteiten Restaurant Traditionele Chinese keuken. Uitgebreid wokbuffet. Gebruik van uitsluitend dagverse producten. Gerechten bereid door onze Chinese meesterkoks Heerlijk relaxed eten op het terras met uitzicht over de Bergse plas. Gratis parkeren op onze ruime parkeerplaats. Japans restaurant Heerlijk dineren in stijlvolle Japanse ambiance. Ruime keuze uit traditionele Japanse gerechten, bereid uit gegarandeerd dagverse producten. Teppanyaki eten, ook zeer geschikt voor grote en/of kleine groepen. Voor meer informatie zie onze website. Straatweg 107 Rotterdam-Hillegersberg Telefoon: 010 - 422 30 40 Cafe Sleotawuint Siintmisch tDelfihauen SUuich Openingstijden alle dagen vanaf 10.00 uur. 3)ine>i Voor meer info kunt u ons bellen. Vowfiauen 17 tPcudijen 3025 JiC ffiattwcdam jBecUijfafeeiteit Sleavauyung.: 010-4772050 ROTTERDAM - Samba! Wie denkt bij dit woord nou niet aan Brazilie en het kleurrijke carnaval in Rio de Janeiro? De zinnenprikkelende show Terra Latina neemt je mee naar dit warmbloedige Latijns-Ameri- ka. Ook behoefte aan wat exo- tisch vermaak? Terra Latina staat vrijdag 20 oktober om 20.00 uur in het Oude Luxor- theater. Maasstad weekbladen verloot 3x2 kaarten onder haar lezers. Het Mexico van de Azteken, het Brazilie van de salsa en de samba en het Argentinie van de tango. Zelden worden de mambo, cha cha cha, rumba, merengue, tango, salsa en samba met zoveel enthousiasme en perfectie uitgevoerd. Uw gidsen voor deze reis zijn de betoverende danseressen en dynamische, acro- batische dansers, die worden bege- leid door getalenteerde muzikanten, zangers en zangeressen. De glinsterende kleurenpracht van de weinig verhullende kostuums van het Carnaval van Rio lijken zo te zijn meegenomen. Duizen- den pailletten reflecteren het licht, glanzend en stralend in alle kleuren van de regenboog. De dames met uitbundige hoofdtooien zijn een lust voor het oog, net als de opzwe- pende ritmes van de Latijns-Ame- rikaanse muziek een streling voor Ai caramaba! Terra Latina staat vrijdag 20 oktober om 20.00 uur in het Oude Luxortheater. foto: Interpresario het oor zijn. Sensuele dansen, een demonstratie van samba-instrumen- ten zoals de Cuica, de Tamburin en de Pandeiro en een spectacu- laire Capoeira-demonstratie (een Braziliaanse vechtsport waarbij men acrobatische vechtbewegingen maakt zonder elkaar aan te raken) completeren het geheel. De opzwepende ritmes, aansteke- lijke muziek en de prikkelende dans van Terra Latina verbeelden een kleurrijke reis door diverse Latijns- Amerikaanse landen. Van de aan- komst van de Europese veroveraars in het land van de Azteken via hun trektocht door centraal Amerika tot de verscheping naar Zuid-Amerika. In de Braziliaanse muziek komt de ze samensmelting van de Indiaanse, Europese en Afrikaanse cultuur tot uiting. Laat de Latijns-Amerikaanse geschiedenis spetterend herleven, en geniet van Terra Latina! De shows van Brasil Tropical geven een boeiend beeld van de Brazili aanse folklore. De verhalende bal- letten en de prachtige choreografie maken dit gezelschap tot het beste in zijn genre. Met een vernieuwde show wordt topentertainment gele- verd en bewijst Brasil Tropical dat ze niet voor niets al ruim 30 jaar aan de top staat. Kans maken op gratis kaarten. Maasstad weekbladen geeft 3x2 en- treebewijzen weg voor de show van 20 oktober. Aanvang 20.00 uur in het Oude Luxortheater. Stuur een email met naam, adres en telefoon- nummer naar prijsvraag@maasstad. nl en ding mee! Meer informatie over Brasil Tropi cal is te vinden via www.interpresa- rio.nl of www.brasil-tropical.com. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Met 'Nacht- fit' heeft regisseur Dana Ne- chushtan een bijzonder sterke film afgeleverd. Een psycho- iogische thriller en een soci- aal drama ineen, waarin de Amsterdamse taxioorlog wordt gebruikt om aan te tonen wat voor gevolgen politieke beslis- singen kunnen hebben op het leven van een gewone taxi- chauffeur. Het rauwe en rea- listische 'Nachtrit' van Dana Nechushtan is zonder twijfel de beste Nederlandse film van dit jaar. In de film 'Nachtrit' zit een gewel- -dige scene die precies aangeeft waar het Amsterdamse taxiconflict dat zich rond 2000 afspeelde om draai- de. Taxichauffeur Dennis (Frank Lammers) rijdt door het nachtelijke Amsterdam en denkt een ritje te hebben. Net op dat moment pikt een concurrerende taxicentrale zijn Jdanten in. Dennis aarzelt niet, rijdt de taxi klem en probeert het stel uit de taxi te rukken. In luttele secon- den staat de staat vol met vechtende taxichauffeurs, terwijl Dennis de wagen van zijn concurrent aan gort slaat. Deze gebeurtenis raakt de kern van het conflict, dat draaide om het toe- laten van concurrenten op de taxi- markt. De 'nieuwe' taxichauffeurs kwamen immers aan de boterham van de bestaande chauffeurs. De gesloten taxiwereld bestond tot dat moment bij de gratie van opportu- nisme, zo vertelt Dana Nuchushtan in de persmap: „Op elk niveau ge bruikt men elkaar om er uiteindelijk beter van te worden. maffia-achtige structuren die men alleen maar kent uit Italiaanse of Amerikaanse films blijken in Nederland heel normaal te zijn." In dat wereldje rijdt Dennis al jaren pacht voor Joris (Hans Kesting). Hij droomt er echter van om zelf een taxivergunning te bezitten. Alleen dan kan hij samen met zijn broer Marco (Fedja van Huet) zijn droom waarmaken: een eigen limousine- service. Deze Marco, automonteur in een louche garage, woont samen met zijn vrouw Elize (Peggy Jane de Schepper) en hun dochtertje. Dennis komt er vaak over de vloer. Ze hebben het niet breed en daarom willen de broers niets liever dan hun eigen lucratieve zaak beginnen. Tegen de zin van Marco koopt Den- Hoofdrolspeler Frank Lammers kreeg onlangs volkomen terecht het Gouden Kalf voor beste acteur uitgereikt voor zijn prestaties in de film 'Nachtrit'. nis voor heel veel geld een taxi vergunning. Hij sluit hiervoor on der toeziend oog van de Godfather van de taxiwereld, de directeur van taxicentrale Motax (Henk Poort), een lening af tegen woekerrente. Hij koopt een splinternieuwe auto, een net pak en gaat de straat op. In het begin gaat het goed en krijgt hij veel goed betaalde ritjes toegewe- zen. Dan blijkt echter dat er nieuwe regels worden ingevoerd. In een klap is de peperdure vergunning van Dennis waardeloos. De komst van een concurrerende taxicentrale gooit zijn toekomst definitief in duigen. Dana Nechushtan ('Total Loss' en 'Dunya en Desie') zet het taximilieu op overtuigende wijze neer. Het is duidelijk dat de meeste chauffeurs het niet breed hebben, waardoor de concurrenten hun leven onze- ker maken. Blind voor de dubieuze praktijken van de leiders van hun taxicentrale, geven de chauffeurs de concurrenten de schuld van hun problemen. Het scenario van Fran- ky Ribbens richt zich op een klein deel van een groter verhaal en deze aanpak werkt zeer goed. 'Nachtrit' is een rauw drama, dat inzoomt op de persoonlijke gevolgen van politieke beslissingen voor man van de straat. Naast het overtuigende scenario en de sterke vorm van de film wordt de kracht van 'Nachtrit' vooral be- paald door hoofdrolspeler Frank Lammers. Wie hem bezig ziet kan zich moeilijk voorstellen dat de makers de roUin eerste instantie vergeven hidden aan Daniel Bois- sevain. Lamthers njaakt het leed van de opportunistische Dennis, die uitblinkt in het nemen van net de verkeerde beslissingen, voelbaar. Hij speelt, zonder dat hij dit door- heeft, met vuur en brengt daardoor niet alleen zichzelf, maar ook zijn familie in gevaar. Lammers kreeg onlangs volkomen terecht het Gouden Kalf voor beste acteur uitgereikt. Ook Fedja van Huet (Gouden Kalf beste mannelij- ke bijrol) en Peggy Jane de Schep per (nominatie Gouden Kalf beste vrouwelijke bijrol) leveren sterke prestaties. 'Nachtrit' is een echte, rauwe en beklemmende film. Een groot conflict, wordt in een klein en persoonlijk verhaal voelbaar ge- maakt. Het zou mij verbazen als er dit jaar een nog betere film van eigen bodem verschijnt dan 'Nachtrit'. door Vincent Wernke ROTTERDAM - De verfil- fning met Julia Roberts en Jude Law draaide vorig jaar in de Nederlandse bioscopen en nu is het toneelstuk 'Closer' van Pa trick Marber ook (weer) in het theater te zien. Centraal staat de dubbele agenda van de mo- derne moraal. Eerlijk zijn ver sus leugentjes om bestwil. De hoofdrollen in 'Closer' van het Nationale Toneel worden ge- g In de eerste scene van 'Closer' arriveren schrijver Dan (Schuur- mans) en stripper Alice (Bracha van Doesburgh) in het ziekenhuis. Hun toevallige ontmoeting vormt het beginpunt van een verhaal waarin de levens van vier personages el kaar kruisen. Naast de schrijver en •de stripper zijn er fotografe Anna 3b uijvestein) en huidarts Larry (iRagas). In hoog tempo worden elaties aangegaan en weer verbro- ken. In 'Closer' onder regie van Antoine Uitdehaag is de waarheid de grootste vijand van de liefde. Dit stuk van de Engelse schrijver Patrick Marber is een van de meest gespeelde stukken van de laatste decennia. ,,'Closer' zit verbazingwekkend knap in elkaar", vertelt Roef Ragas. „Verwikkelingen, liefdes en lagen grijpen in elkaar, en verschillende gebeurtenissen spelen zich tege- lijkertijd af of keren op een later moment terug. Het is een zeer hecht geconstrueerd stuk en het bevat voor acteurs een heleboel scenes waar je je tanden in kunt zetten. Als een scene begint, staat er net iets te gebeuren, Er is nooit rust. En ook tussen de scenes door zijn er verwikkelingen. waarvan je weet dat ze gebeurd zijn. In het stuk zijn de personages nooit gelukkig, ter wijl je als toeschouwer voelt dat die momenten er wel geweest zijn." Het thema van 'Closer' is volgens Ragas, die dermatoloog Larry speelt, waarheid tegenover leugens. „Draait een relatie om de alles verzengde waarheid of keur je een leugentje om bestwil goed? 'Clo ser' gaat over de keuzes die je hebt wanneer je verliefd bent. Sommige mensen zeggen dat verliefd worden ook een keuze is, maar dat geloof ik niet. Je wordt verliefd, de keuzes „lk vind het kinnesinne om een stuk af te rekenen op het feit dat er televisie-acteurs in zitten. Aan die recensies moet je overigens niet te zwaar tillen. De dag erna wordt er vis verpakt in die kranten en moeten wij nog drie maanden spelen", aid us acteur Roef Ragas. foto Leo van Velzen komen daarna: doe je er wel of niet iets mee? De personages in 'Closer' gaan er bepaald niet voorzichtig mee om. Je ziet daardoor voorna melijk scherven. Toch is het geen cynisch stuk. Wel herkenbaar, hef- tig, grof en grappig." Dat lang niet iedereen de vorm van 'Closer' (een opeenvolging van korte scenes, van elkaar gescheiden door harde muziek en met decor- stukken sjouwende hoofdrolspelers) merkten de acteurs tijdens de pre miere in Den Haag. De zwarte hu mor, rijkelijk aanwezig in 'Closer', sloeg niet aan bij het overwegend oudere publiek. „Het kwam totaal niet over, dat merkte ik al na een paar minuten", herinnert Ragas zich. „Ik denk dat dit vooral een stuk is voor mensen tussen de 25 en 40 jaar. Ouderen herkennen de thematiek, maar vinden de vorm waarschijnlijk minder. De.meeste voarstellingen die we gespeeld heb ben liepen echter als een trein. Maar het maakt absoluut verschil of er veel ouderen of jongeren in de zaal zitten." Roef Ragas kreeg in de recensies van de vier spelers de meeste lof toegezwaaid. Verder was er vooral aandacht voor het feit dat vier 'te-r levisie-acteurs' nu op het toneel staan. „We hebben alle vier de toneelschool doorlopen en toneel gespeeld. De een misschien wat meer dan de ander. Ik vind het echter kinnesinne om een stuk af te rekenen op het feit dat er televi sie-acteurs in zitten. Aan recensies moet je overigens niet te zwaar tillen. De dag erna wordt er vis verpakt in die kranten en moeten wij nog drie maanden spelen. Na de premiere hebben we gelukkig alleen maar goede reacties gehad en voile zalen." Hoewel Ragas inmiddels jaren er- varing heeft op het toneel. kent het grote publiek hem vooral van de televisieserie 'Grijpstra en De Gier'. Toch besloot hij eerder dit jaar te stoppen met deze populaire RTL4- serie. „We filmden telkens een half jaar achtereen. Jack Wouterse en ik zaten in vrijwel elke scene. Omdat ik ook nog een gezin heb, was er geen tijd over om theater te doen. Ik heb 36 afleveringen van 'Grijpstra en De Gier' gemaakt en vond het genoeg geweest. Het was overigens geen gemakkelijke beslissing, want het was plezierig werken, vooral ook met Jack. Maar ik was nu ge- woon toe aan iets anders." Wat dat wordt als 'Closer' er eind december op zit. weet hij nog niet. ,.Een goede filmrol zal ik zeker niet weigeren, maar een televisieserie hangt van veel factoren af. Ik ben kritischer dan voorheen, omdat ik dat net anderhalf jaar gedaan heb. Voorlopig heb ik vooral zin in the ater. Als er een plek is waar je kunt laten zien wat je in je mars hebt, dan is dat het toneel. Ik vind het bo- vendien prettig om een verhaal niet in flinters te vertellen, maar van be gin tot eind zoals het geschreven is en dan met publiek voor je neus." 'Closer' van het Nationale Toneel is op 25 en 26 oktober te zien in de Rotterdamse Schouwburg (010- 411.81.10) en op 17 november in Theater Het Kruispunt in Baren- drecht (0180-615958). Kijk voor meer informatie op www.nationa- letoneel.nl. Correct fofo/video CANON POWERSHOT A-95 DIGITALE FOTOCAMERA MET 5 MILJOEN PIXELS EN ONDERWATERHUIS De PowerShot A95 maakt volledig automatisch al uw foto's en biedt daarnaast een groot aantal handmatige functies voor uw creatieve kant. Voorzien van: 5,0 Mega- SONY SONY DSC-W30 DIGITALE FOTOCAMERA De Sony W30 biedt scherpere resultaten bij het fotograferen van bewegende onderwerpen of binnenopnamen. In combinatie met de Carl Zeiss Vario-Tessar 3x optische zoomlens en een Sony Super HAD CCD van 6 Megapixel zorgt deze technologie voor pixel sensor, 3x optische zoom, 14 opnamemethoden, VGA videoclips met geluid. Incl. onderwaterhuis. CORRECTPRIJ S Art.nr. 315353 scherpe, levendige foto's. Voorzien van een 6x precisie digitale zoom en 13x VGA Smart Zoom. Groot LCD display van 5.1 cm. Afm. 5.9x8.9x2.3 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 306153 179 foj i L-..3 OLYMPUS FE-170 DIGITALE FOTOCAMERA Een resolutie van 6,0 miljoen pixels zorgt onder alle omstandigneden voor zeer gedetailleerde opnamen. U kunt inzoomen met de 3x optische zoom of met de 4x digitale zoom. LCD display van 6,4 cm. Afm. 9x6.3x3.1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 318238 SONY DPP-FP30 FOTOPRINTER Digitale fotoprinter oluti van 300x300 dpi en 16.7 miljoen kleuren per met een resolutie )0 dp n kle ixel voor haarscherpe en leurijke foto's. Mogelijk- heid van randloos printen. Directe camera aansluiting dankzij Pictbridge. Afm. 17.5x6x13.7 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 287893 99 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30- 18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00- 18.00 uur. ELKE ZONDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13