Ti Wonen met Kunst in het teken van Licht www.schiedam.nl Geen paniek na alarm Bestuurlijk bezoek Woudhoek en Spaland/Sveaparken Sport- en Vrijwilligersgala 2006 Schiedamse Jongerenprijs 2006 Wonen met Kunst in Schiedam gemeente Schiedam 2ii— Week 42 Woensdag 18 oktober 2006 Het Sport- en Vrijwilligersgala wordt gehouden op vrijdag 24 november van 19.45 tot 23.30 uur in Sporthal Groenoord Uiterste inschrijfdatum Jongerenprijs nadert!!! Beschikking rijksmonument Zaterdag 28 en zondag 29 oktober Zaterdag 4 en zondag 5 november 2006 12.00 - 17.00 uur Avondopenstelling op 28 oktober van 17.00 - 20.00 uur www.wonenmetkunstschiedam.nl Wet bodembescherming Wet bodembescherming (volgt) m m Gemeenteberich tM Afgelopen vrijdag de 13e oktober is in de Stadswinkel, de bibliotheek en het archief aan het Stadserf het alarm afgegaan. Op dat moment waren er op die locaties ongeveer 75 mensen aanwezig. Volgens het draaiboek zijn de medewerkers vervolgens begonnen met een ontruiming van de locaties, wat heel soepel verliep. De aanwezigen werkten goed en zonder wanklank mee en het draaiboek werkte goed. Achteraf bleek het om een loos alarm te gaan. De gemeente Schiedam waardeert de goede medewerking van de bezoekers en bedankt hen voor hun begrip. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam en de Dienst Sport en Recreatie orga- niseren dit jaar een gala om vrijwilligers te danken voor hun inzet en sporters te huldigen voor hun bijzondere prestaties. Tijdens dit gala zullen de sportman of sportvrouw, de sportploeg en het sporttalent van het jaar gekozen worden. Daarnaast wordt bekendgemaakt wie zich vrijwilliger van het jaar mag noemen. Naast de prijsuitreikingen is er een spetterende show met veel zang, dans, humor en swingende muziek en wordt u getrakteerd op een hapje en een drankje. Kaarten aanvragen Kaarten voor het gala zijn gratis, maar ze zijn uitsluitend aan te vragen via de vrijwilli- gersorganisatie waarvoor u actief bent. Alle organisaties die werken met vrijwilligers kun- nen tot 1 november vrijwilligers aanmelden. Inschrijfformulieren zijn per post verstuurd, maar kunnen eventueel ook telefonisch of per e-mail aangevraagd worden. Als er teveel aanmeldingen zijn, zal het aantal kaarten per organisatie worden beperkt. Vrijwilliger van het jaar Voor de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het jaar' kan iedereen tot 1 november kandi- daten aanmelden. Een aanmeldingsformulier is telefonisch of per e-mail aan te vragen. Een onafhankelijke jury zal een selectie uit de kandidaten maken. Sporters van het jaar Ook voor kandidaten voor de titels Sportman of Sportvrouw, Sportploeg en Talent van het jaar is bij de Dienst Sport en Recreatie een aanmeldingsformulier aan te vragen. De winnaars worden op de avond van het gala bekendgemaakt. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam en de Dienst Sport en Recreatie hopen veel bijzondere Schiedammers die een belangrijke bijdrage leveren aan de Schiedamse samen- leving te kunnen begroeten! Voor vragen over het Sport- en Vrijwilligersgala kunt u terecht bij Bianca Weber van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, telefoonnummer 010-246 5652 of e-mail b.weber@schiedam.nl of bij het secretariaat van de Dienst Sport en Recreatie, telefoon nummer 010-208 2323 of sport@schiedam.nl. Ben jij tussen de 14 en 23 jaar? Heb jij organisatietalent en een leuk idee voor de stad? Doe dan nu mee aan de Schiedamse Jongerenprijs en maak kans op die 10.000,-, om dit plan uit te voeren. Het plan mag overal over gaan zolang het maar wordt bedacht door Schiedamse jongeren en wordt uitgevoerd in Schiedam. Ideeen voor bijzondere en nieuwe initiatieven maken natuurlijk de meeste kans. Inschrijving kan tot 1 november 2006. Waarom de jongerenprijs?! Schiedamse jongeren kunnen niet vaak genoeg positief in de picture komen!! Het plan moet natuurlijk aan een aantal voorwaarden voldoen; goede omschrijving van het idee, voor wie is het bedoeld waar wordt het uitgevoerd, door wie en wat het gaat kosten. Plannen voor het organiseren van evenementen zoals het organiseren van popconcerten dingen niet mee naar de prijs. De ingediende plannen worden verzameld en beoordeeld op haalbaarheid en of ze voldoen aan de voorwaarden. Het college van Burgemeester en Wethouders beslist uiteindelijk wat het winnende plan wordt. Informatie, voorwaarden en een inschrijfformulier is op te vragen bij de Gemeente Schiedam: Miranda van der Ven, afdeling Welzijn Gemeente Schiedam, telefoon: (010) 2465610 of per e-mail m.vd.ven@schiedam.nl. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van P.H. Meurs om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 9, 3111 CA Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van de voormalige binnenplaats en de hieraan gelegen gevels ten behoeve van het verbeteren van de functionaliteit van de begane grond. Daarnaast zal het beeld van de achtergevel hersteld worden door het vervangen van de huidige aluminium ramen door houten schuiframen en het restaureren van de gevelindeling van de serre. Het dak van de tuinkamer zal verlaagd worden waarop een dakterras wordt aangebracht. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikking vanaf 19 oktober 2006 t/m 20 november 2006 inzien in de stads winkel: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en don- derdag van 8.00 -20.00 uur. Zaterdag 14 oktober ging een aantal gemeenteraadsleden's ochtends op werk- bezoek in de wijken Woudhoek en Spaland/ Sveaparken. Daar fietste men samen met vertegenwoordigers uit de wijken door de straten en werd van gedachten gewisseld over een aantal knelpunten. De raadsleden lieten zich onder andere bijpraten over het ophogen van de wijk, de parkeerproblema- tiek, de overlast die jongeren op sommige plaatsen geven en de voortgang van de bouw van Sveaparken. In de middag sloten ook de wethouders Maarten Groene en Yorick Haan zich aan bij het gezel- schap. In twee groepen werd bij wijze van proef een 'buurtschouw' aan de wijk Spaland en Kethel gehouden. Dat is een nieuw middel, dat het col lege zal gaan inzetten om de leefbaarheid in de wijken in kaart te brengen en op peil te houden. In't Schepphuis in Kethel werd een toelichting op de buurtschouw gegeven. De wethouders vonden het bezoek aan Woudhoek en Sveaparken een mooie gelegenheid om alvast warm te draaien voor de reguliere buurtschouwen, waarmee in het nieuwe jaar op reguliere basis zal worden begon- Wonen met Kunst is een inspirerende route langs de leukste woonwinkels en galeries in de karakteristieke binnenstad van Schiedam. Kunstenaars en ont- werpers geven op zaterdag 28 en zondag 29 oktober, en zaterdag 4 en zondag 5 november hun persoonlijke visie op wonen, design en kunst. Twee weekenden lang is er een uitgebreid programma met tentoonstellingen, lezingen en work shops. Het thema hierbij is Licht. 'Tijdens Wonen met Kunst kan het publiek ervaren dat licht meer is dan alleen een lampje aandoen in de kamer', vertelt Julia Snikkers, projectleider Wonen met Kunst. 'Het wordt een beleving. Bezoekers krijgen een ander beeld van design en kijken na de route anders aan tegen ontwerpen.' Het programma is dit jaar uitgebreid met workshops en lezingen. In Pand Paulus kunnen gei'nteresseerden bij Monique Veldhoven de workshop Droge naald etsen volgen, in't Atelier van het Stedelijk Museum Schiedam kan iedereen binnenlopen om te tekenen en te schilderen, en bij de Co-Operatie kunnen mensen een eigen Rietveld lamp of interieurmoodboard maken. Kunst en licht 'Er is ook werk te zien van verschillende kunstenaars', gaat Snikkers verder. 'In Artoteek Schiedam staat bijvoorbeeld de interactieve installatie 'Nachtkamer' van Miriam Reeders. Hier kan een persoon per keer ontdekken dat er in het donker een schat aan verhalen, tekeningen, foto's, gedachten en geuren verborgen ligt. De gedachtewereld van de nacht heeft de dromen, zorgen en overpeinzingen van mensen die niet kunnen slapen, verza meld.' Bij 300'procent kunstgalerie zijn twee weekenden lang films te zien over idealen van vormgevers en kunstenaars over wonen. Op het programma staat bijvoorbeeld een film over de idealen van Bauhaus en de ideeen van Pop-Artkunstenaars over modern wonen. Wie de route wil uitbreiden met een heerlijk diner, kan aanschuiven bij Lepels Eten Drinken aan de gedekte tafel van vormgevers Ben Oostrum en Emile Estourgie. Marc Smeets, gastheer van Lepels Eten Drinken, serveert van zaterdag 28 oktober tot en met zondag 5 november zijn gasten aan deze tafel een speciaal NL menu waarbij hij zich heeft laten inspireren door de vormgevers. Er is plek voor maar twaalf personen, dus reser- veren is gewenst. Avondprogramma Nieuw dit jaar is de avondopenstelling op zaterdag 28 oktober van 17.00 tot 20.00 uur. In het Stedelijk Museum Schiedam is om 19.00 uur een gesprek met de kunstverzame- laars Han en Wouter Boswinkel. Het gesprek gaat over de uitdaging en de passie van het aankopen van hedendaagse kunst. Bij Han en Wouter Boswinkel mondde deze passie uit in de stichting Altena Boswinkel Collectie, een collectie met werken van Nederlandse kunstenaars als Pierre Cops, Gerrit Spijkerman en Ton Boelhouwer. Gespreksleider is Irene Constandse, kunsthistorica en medewerker van het Stedelijk Museum Schiedam. Vanaf 19.00 uur draait de filmklassieker 'Mon Oncle' (1958) bij 300procent kunstgalerie. Deze hilarische film van de Franse filmregisseur Jacques Tati laat zien welke verwarrin- gen nieuwe vormgevingsideeen kunnen veroorzaken in het dagelijkse leven. Ontwerper Bertjan Pot viert twee weekenden feest bij Galerie Emmy Miltenburg met 'Its my party (and I cry if I want to!)'. Hij nodigde collega-ontwerpers Frank Bruggeman, IvarTjon Sack-Kie, Sebastiaan Straatsma en Onno Donkers uit om mee te doen. Op zaterdagavond is er een speciale after party. Op de beide zondagen van Wonen met Kunst wordt een aantal bijzondere lezingen gehouden. Daarover leest u volgende week op deze plaats meer. Het totale pro gramma van Wonen met Kunst is bij de deelnemers verkrijgbaar en is te vinden op Wonenmetkunstschiedam.nl. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wet houders van Schiedam een nazorgplan ontvangen voor de locatie Sveaparken. Het betreft alle kadastrale percelen welke binnen het deelplan Sveafors zijn gelegen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nazorg plan hebben besloten dat: Het nazorgplan voldoet aan artikel 39d Wbb; Het bevoegd gezag periodiek dient te worden gei'nformeerd over de resultaten van het nazorgplan. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woensdag 18 okto ber 2006 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl onder de link: http://www.schiedam.nl/smarrsite.shtml? id=5 8265. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Richard de Kok van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op:(010) 246 56 27. Wbb-code: DC060600207 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openlngstljden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Bulten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3