maasstad wojk ©en ©te©fe Indiase geneeswijze Ayurveda ook in Schiedam Spetterende opening van De Contrabas Honderdjarige geniet van elke dag Bruidsbeurs in zaal Beatrix Forza makelaars kiest voor NVM n maasstad Griezelen in Plaswijckpark ledereen leest Dubbelspel Leeuwen en tijgers op school Startersbridge bij de Studiekring '66 El 'Veel mensen hebben genoeg van de gevestigde geneeswijze' Nieuwbouw waar muziek in zit Open Huys 25-jarig Burchthuys Woensdag 18 oktober 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 door Ted Konings SCHIEDAM - Steeds vaker valt of verschijnt ook in Schie dam de term 'Ayurveda'. Maar de spellingscontrole van de computer herkent het woord niet en het kost wat moeite om iemand te vinden die meer kan vertellen over Ayurveda. Maar dan gaat er ook een wereld open. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Mail en win MILIEUBERICHT UIT UW REGIO 4 JTL1 SCHIEDAM - De landelijke cam- pagne 'Nederland leest' gaat vrij- diig 20 oktober van start, ledereen wordt uitgenodigd om in de campagneperiode van 20 ok tober tot en met 17 november het- zelfde boek te lezen en hierover te discussieren. Het boek dat be- sproken wordt is 'Dubbelspel' van Frank Martinus Arion. Bibliotheek Waterweg neemt uiter- aard deel aan deze campagne. Alle leden van de bibliotheek krij- gen op vertoon van hun pasjes vanaf 20 oktober het boek 'Dubbelspel' gratis (zolang de voorraad strekt). Op zaterdag 18 november vindt om 20.00 uur in Bibliotheek Noord een feestelijke afsluiting van de cam pagne plaats. Laurieke de Koning geeft een le- zjng over de Nederlandse Antillen en het boek 'Dubbelspel' en zal de speciale discussie over de verschil- iende thema's uit het boek begelei- den. De avond wordt aangevuld met Antilliaans entertainment, hapjes en drankjes. SCHIEDAM - Openbare basis- school Het Startblok neemt donder- dag 19 oktober feestelijk afscheid van de Kinderboekenweek 2006 die als thema 'De leeuw is los' had. ledereen is welkom op de inloop- avond van 15.15 tot 17.00 uur. Naast alle werkstukken, presen- taties en rondleidingen is er een echte boekwinkel ingericht en kan er worden meegedaan met het Let- terpret-spel. SCHIEDAM - Denk je dat bridge leren moeilijk is? Bridgeclub Stu diekring '66 wil een eind maken aan dit misverstand. Met medewerking van de Neder landse Bridge Bond begint deze club een experiment: 'Starters- bridge'. Hier leer je al kaartend spe- lenderwijs de eerste beginselen van bridge. Deze cursus is gratis. Als het je bevalt, is de stap van de startersbridgecursus naar de bridge- biedcursus zo gezet. Na kennisma- king met Startersbridge, worden de deelnemers lid van Studiekring '66 aan de Westfrankelandsestraat 11 in Schiedam, tel. 426 45 35. Startersbridge start op donderdag 9 november bij voldoende aanmel- dingen. Meer weten? Neem dan contact op met Franka van Tuil, tel. 233 21 42, fvantuil@quicknet.nl. www.pcmlokalemedia.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 0653786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Amrika Anroedh is psycholoog en pedagoog en werkt sinds een half jaar als ayurvedisch therapeut in Schiedam. Hij opende een praktijk met de naam Swasthya (een woord uit het Sanskriet dat 'gezondheid' betekent) aan de Swammerdamsin- gel. Ook op andere plaatsen in de stad kunnen mensen ervaring op- doen met Ayurveda, bijvoorbeeld een massage bij De Thermen en verschillende soorten behandelin- gen bij het Therapiecentrum voor Natuurgeneeskunde in de Burge- meester Knappertlaan. Ayurveda staat voor een Indi ase genees- en leefwijze", legt An roedh uit. De term stamt van de woorden 'ayur', dat 'leven' betekent, en've- da', dat staat voor "kennis'. Kennis over het leven, die leidt tot een ge- zond leven, dat is de kern van wat Ayurveda is, aldus Anroedh. De oudste geschriften waarin werd gesproken over Ayurveda, stam- men uit het jaar 3000 voor Chris- tus. Door de eeuwen heen ontwikkelde, in eerste instantie in India, deze leefwijze zich. Vandaag de dag we ten ook veel mensen buiten India Ayurveda te waarderen. De Ieef- en geneeswijze gaat uit van de vijf elementen waaruit een mens bestaat: vuur, water, ether, lucht en aarde. Die elementen zijn niet in gelijke mate aanwezig. „Zij zijn samen verantwoordelijk voor bepaalde functies en vormen in het menselijk lichaam drie werkzame principes, te weten: vata (beweeglijkheid), pitta (transformatie) en kapha (bin ding)." Amrika Anroedh heeft een praktijk in Schiedam waar hij sinds kort werkzaam is als ayurvedisch therapeut. Volgens Anroedh hebben veel mensen een beetje genoeg van de gevestigde geneeswijze ('de allopa- thie'). ..Die behandelt de sympto- men, gooit er een paracetamolletje in en klaar. Ayurveda wil op zoek naar de oorza- ken." Die kunnen lichamelijk, gees- telijk of sociaal zijn. „Ik kijk naar het totaalbeeld van iemand. hoe die iff het leven staat, wat zijn of haar leef- en eetgewoonten zijn." De oorzaken van lichamelijke klachten hebben vaak van doen met onze lichamelijke constitutie. „A1 op het moment van bevruch- ting van zaad- en eicel wordt be- paald welke constitutie je hebt". aldus Anroedh. Ayurveda gaat uit van een zeer holistische ('als een geheel beschouwen', red.) visie op de mens, beaamt hij. Ayurveda onderscheidt zo tien type mensen. Kunst is om te leven naar wat jouw 'type' nodig heeft. „Waarom is de een nooit ziek, en heeft een ander geestelijke pro- blemen?" Dat hangt af van hoe zeer je jouw type respecteert, wil Anroedh maar zeggen. Zo is een droge huid een echte klacht van een 'vata', terwijl rode vlekken op de huid bij 'pitta'-types veel voor- komen. Door je leefpatroon (slaap!) en wat je eet aan te passen aan de kenmerken van jouw lichaam, val- len de meeste van dit soort klach ten te voorkomen. „Een mango is bijvoorbeeld goed voor een pitta- type, maar slecht voor een kapha", legt Anroedh uit. Zout, zuur en zoet zijn voor de meeste mensen slecht, maar voor een echt vata-type niet. Volgens Anroedh groeit de be- kendheid van Ayurveda ook in Europa snel. In Nederland alleen al zijn volgens hem tenminste drie- honderd mensen die kunnen optre- den als Ayurveda-therapeut. Een opleiding hiertoe op HBO-niveau, Foto: Roger van der Kraan wordt verzorgd door het European Institute for Scientific Research and Ayurveda. Ook Anroedh volgde daar een op leiding van twee jaar en is nu bezig aan een derde jaar dat hem de titel 'practitionair' oplevert. Hij besloot zich in Ayurveda te verdiepen toen hijzelf kampte met een pijnlijke arm. „Er zat een zenuw bekneld. Valium hielp me niet meer, maar toen een Ayurvedisch arts me behandelde, zakte de pijn diezelfde dag nog flink." Na afronding van zijn studie besloot Anroedh zijn werk als bedrijfstrainer inzake ziekte- verzuim geleidelijk af te bouwen, ten gunste van een eigen praktijk in Schiedam. SCHIEDAM - Het is de 'talk of the town'. De nieuwe 'Bas' in Groenoord en de rest van het nieu we winkelcentrum aan de Laan van Bol Es. Werkelijk iedereen is dolenthousiast. Over de vormge- ving, het winkelaanbod en de ople- ving van het gebied in Groenoord- Zuid. Burgemeester Verver opende nieuwbouweomplex De Contrabas afgelopen zaterdag op spetterende wijze, omringd door artiesten en allerlei welkomsfestiviteiten. Naast de nieuwe winkels, waaron- der naast de Bas, ook een nieuw filiaal van Kruidvat, Fox Kappers, slagerij Van Vliet, de Plantenbeurs, Totaal Gemak en binnenkort ook Tuyp's Volendammer Vishandel, zijn er negen inmiddels verkoch- te stadswoningen te vinden en 52 (huur-)appartementen in een woon- toren. Tussen ll.30 en 16.00 uur presen- Er werd natuurlijk ook geproost op de toekomst van De Contrabas. Foto: Roger van der Kraan Mevrouw Ten Hove was als een pauw zo trots op het bezoek van de burgemeester. SCHIEDAM - Tot haar 21e woonde ze in Duitsland. Tot ze in 1927 vanwege haar man naar Nederland kwam en hier haar leven opbouwde. Op 5 oktober werd Hedwig Auguste Katarina Ten Hove-Hille honderd jaar en dat werd natuurlijk gevierd in Huize Schiewaegh. Mevrouw Ten Hove trouwde in 1928 en kreeg drie kinderen: twee zonen en een dochter. Helaas overleed de dochter al op 2,5 jarige leeftijd. Haar echtgenoot overleed in 1971. Ruim twaalf jaar geleden werd me vrouw Ten Hove in Schiewaegh opgenomen, waar haar twee zonen regelmatig op visite komen. Natuur lijk bracht burgemeester Verver de honderdjarige een bezoekje op haar verjaardag. teerde Kevin Brouwer een door- lopend muziekprogramma. Onder andere de Amazing Stroopwafels en een Dance Classic Party zorgden voor een vrolijke middag. Met de quiz 'Sla je Rijk' konden deelne mers een minuut gratis winkelen bij Bas van der Heijden winnen, maar ook prijzen van de andere winkeliers in De Contrabas. Na tuurlijk was er speciaal aan de kin deren gedacht. Voor hen was er een luchtkussen, schminkkraam en de dames Klieder en Klodder. Bezoe- kers die gelnteresseerd waren in een huurwoning in De Contrabas konden deze dag ook een modelwo- ning bekijken. Op de parkeerplaats aan de Valeri- usstraat kunnen bezoekers voorlopig nog even gratis parkeren. Binnen kort zal voor het eerste en tweede uur parkeergenot een bijzonder laag tarief worden gehanteerd, wat naar- mate het aantal uren verstrijkt flink oploopt. Dit om langdurig parkeren op de parkeerplaats tegen te gaan. Bus 51 stopt vrijwel voor de ingang van het winkelcentrum en de Trams 21 en 23 stoppen vlakbij aan de Prinses Beatrixlaan. SCHIEDAM - In zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat wordt zondag 29 oktober voor het eerst een Bruidsbeurs gehouden. Op deze beurs, georganiseerd door Linda's Cadeaushop, vinden aanstaande bruidsparen alles wat voor deze mooiste dag zo belang- rijk is. Ongeveer dertien bedrijven en de' gemeente Schiedam zijn aanwezig met alle informatie over trouwen, ook zullen er bruidsmodeshows worden gegeven. De beurs is open van 12.00 tot 16.00 uur, entree is gratis. Spe ciaal voor deze Bruidsbeurs is er een website gemaakt, waarop alle nodige informatie alvast te vin den is: http://trouweninschiedam. come2me.nl Van oudsher staat Burchthuys be- kend om topkwaliteit meubelen. Niet langer alleen klassieke woon- programma's maar, meegaand met de tijd, heeft Burchthuys sinds enke- le jaren ook modern design in haar collecties opgenomen. Eigenaar R. Seip: „Verantwoorde combinaties van klassiek en modern geven ver- rassende resultaten, een nieuwe di- mensie aan het interieur." Dwalend door de vele toonkamers krijg je de onbeteugelde behoefte je woning opnieuw in te richten. Groot voordeel is dat Burchthuys complete woninginrichting biedt, waardoor kleuren, materialen en stijlen naadloos op elkaar zijn af te stemmen. Van gordijnstoffen, harde en zachte vloerbedekking, tot woon- en slaap- meubelen. De vele rnerken verte- genwoordigen een uitgebreide keus in het hogere segment. Zoals een van de paradepaarden 'Schramm slaapsystemen'. „Het familiebedrijf Schramm vervaardigt al vier gene- raties alles met de hand, matras- sen kunnen zelfs aangepast worden aan individuele behoeften." De adviseurs van Burchthuys nemen alle tijd u te adviseren bij het juis- te slaapsysteem. Zo gaat dat bij alle afdelingen, al 25 jaar. 25 Jaar Burchthuys is dan ook 25 jaar wo- nen met passie en plezier. Burchthuys viert feest met haar klanten en heeft alle toonkamers sfeervol ingericht voor het Open Huys dat nog de gehele maand ok tober voortduurt. U bent van harte uitgenodigd nieuwe ideeen op te doen. Mocht u tot een aanschaf overgaan dan mag u een vaas kie- zen uit de schitterende vazencollec- tie die voor Burchthuys, in bauhaus stijl, zijn beschilderd door de Itali- aanse kunstenaar Michele Fatone. Liever een van de vele andere ac cessories: zoekt u maar uit en veel plezier met uw nieuwe aankoop! Burchthuys Wonen en Slapen, Berlagestraat 235, Rotterdam- Alexander, tel. 456 48 22. www.burchthuys.nl De kracht achter uw woonwensen; Michiel de Jager, Anton Breur en Laurens de Koning. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Forza Makelaars heet voortaan Forza NVM Make laars en dat is, zegt algemeen direc teur Laurens de Koning: een goede stap voorwaarts. „Sinds de beedi- ging van makelaars is afgeschaft is het voor de consument moeilijk een onderscheid te maken tussen kaf en koren. NVM komt daarin tegemoet door aan haar makelaars strenge eisen te stellen en het kwali- teitskeurmerk in te voeren. Je moet aan heel wat voorwaarden, waaron- der betrouwbaarheid, voldoen wil je aangesloten kunnen worden bij de NVM. Alle NVM makelaars, in totaal 3700. staan ingeschreven in het Vastgoed/Cert, een register dat in het leven is geroepen na de afschaffing van de beediging. In het Vastgoed/Cert worden alle beedigde makelaars en makelaars die strenge praktijktoetsen hebben doorstaan, vermeld. Voor de con sument een houvast bij de keus van een goede, betrouwbare makelaar." Forza Makelaars is gevestigd in het centrum van Schiedam, tegenover de entree van de Passage. Het kan- toor is voorzien van ruim 20 meter presentatieruimte waar dagelijks honderden mensen passeren. „A1 25 jaar langs zijn wij actief in het adviseren van het aan- en verko- pen van woningen, kantoren en be- drijfsruimten. Naast de aankoop en verkoopbegeleiding of wellicht een combinatie van beide met ons spe ciale woningwisseltarief verzorgen wij ook deskundige taxaties van woningen en/of bedrijfsmatige on- roerende zaken. Persoonlijke aan- dacht en zakelijke deskundigheid gaan bij ons hand in hand." Forza NVM Makelaars BV, Broers- vest lOd - 12a Schiedam, tel. 273 12 22. www.forza-makelaars.nl Griezel mee met Maasstad weekbladen in het Plaswijckpark. ROTTERDAM - Het Plaswijck park staat komende herfstvakantie (van 21 tot en met 29 oktober) in het teken van Halloween. Maasstad weekbladen griezelt lekker mee en verloot onder haar lezers 80 x 2 kaarten. Heksenbezems, spoken en Trick-or-Treat: je kan het zo span- nend niet bedenken! Het Halloween-programma van het Plaswijckpark staat bomvol. Kinde ren kunnen zich er verkleden, laten schminken of meedoen aan een reeks wonderlijke avonturen. Loop bijvoorbeeld mee met het verwar- rende Trick-or-Treat-Oefenparcours of stap in de Spooktrein voor een angstaanjagend rondje door het fa- miliepark. Verder is er de niets aan de verbeelding overlatende ex- positie 'Alle Vleermuizen op een Stokje!'. Op zaterdag 21 en 28 oktober vanaf 19.45 uur is Plaswijckpark het toneel van griezelige avondtochten. Na de tochten is de speeltuin geopend om even stoom af te blazen. Voor deze activiteiten hoeft niet te worden gereserveerd. Kosten: 3,50 per per- soon, inclusief een leuk cadeautje. Ook Graaf Dracula is van de partij in het Plaswijckpark. Woensdag 25 oktober richt hij vanaf 18.45 uur een banket aan van onsmakelijke hapjes en drankjes. Reserveren verplicht. Entree: 10 euro per persoon. Gratis naar het familiepark? Mail dan uw naam, adres en telefoon- nummer naar prijsvraag@maasstad. nl o.v.v. 'Plaswijckpark' en ding au- tomatisch mee naar twee vrijkaar- ten. De entree van Plaswijckpark en de attracties zijn geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Het park is geopend tot 18.00 uur. Voor meer informatie 418.18.36 of surf naar www.plaswijckpark.nl. De DCMR Milieudienst Rijnmond ontvangt in 2006 gemiddeld 437 klachten per week. In de week van 9 tot 16 oktober behandelt de meldkamer van de DCMR 336 klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. In verband met ontvangen klachten en weersvooruitzichten steltde DCMR aan het einde van de week stankcode I in. Higronder een korte toelichting. Stankcode ingesteld Vrijdag 13 oktober steltde DCMR vanaf 16.00 uur stankcode 1 in voor de industrie in het hele Rijnmondgebied. De code wordt Uitgegeven in verband met het aantal ontvangen klachten op vrijdag en de stabiele weersom- standigheden. Er is weinig wind en een hoge luchtvochtigheid. Flierdoor blijft luchtverontreiniging (rookgassen van verkeer en industrie) hangen en is de stankoverlast grater dan onder andere weersomstandigheden. Vrijdagmorgen is in grate delen van het gebied een bruingouden waas waarneembaar. Code weer ingetrokken De luchtvochtigheid is in de nacht van vrijdag op zaterdag een stuk lager en de stankoverlast daardoor ook minder. Zondag steekt een ftinke wind op en komen geen klachten meerbinnen. Reden om stankcode 1 om 12.00 uur in tetrekken. In totaal heeft de meldkamer hierover 22 stankklachten behandeld. De klachten komen uit het hele Rijnmondgebied met omschrijvingen als uitlaat- gassen, olie, industrielucht, benauwd, misselijkmakend en smogachtig. Voorwaarschuwing Het codesysteem van de DCMR heeft 4 codes waarvan code 1 de voor- waarschuWlngscode is. Bij code 1 moeten bedrijven de actuele verlading van stinkende producten aan de DCMR opgeven. Verder moeten zij alert zijn bij stankverwekkende werkzaamheden, zoals starten en stoppen van het productieproces en schoonmaakwerkzaamheden. Bij volgende codes moeten bedrijven verdergaande maatregelen nemen om uitstoot van rook gassen te voorkomen. Het is de derde keer dit jaar dat de DCMR code 1 heeft ingesteld. Code 2 is in juli 2005 voor het laatst uitgegeven. Op onze website www.dcmr.nl leest u meer over het codesysteem. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9