Wonen met Kunst www.schiedam.nl Verdere herstructurering Spaanse Polder en 's-Graveland-Zuid r 3^; Wonen met Kunst in Schiedam Dubbelspel in de bibliotheek De raadscommissies gemeente Schiedam i itTT-1 jjBehee^^ Agenda Week 43 Woensdag 25 oktober 2006 Frequentie rampenzender gewijzigd Stedelijk Museum verwelkomt 40.000ste bezoeker Violiste Liza Ferschtman in Westvest90-serie Route langs tentoonstellingen, workshops en lezingen in centrum Schiedam Zaterdag 28 en zondag 29 oktober Zaterdag 4 en zondag 5 november 2006 12.00 - 17.00 uur Avondopenstelling op 28 oktober van 17.00 - 20.00 uur www.wonenmetkunstschiedam.nl P Gemeenteberi tjL -dfk A en Middelen Binnenstad Maandag 30 oktober 2006: Aanvang 20.00 uur Commissie Beheer en Middelen seer. dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788 e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Deze openbare commissievergadering vindt plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Dinsdag 31 oktober 2006: Aanvang 20.00 uur Commissie Binnenstad en Schieveste Proveniershuys seer. dhr. B.T. de Winter, tel. (010) 2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Deze openbare bijeenkomst vindt plaats in het Proveniershuys (zaal open om 19.30 uur). Op de agenda van de commissie Binnenstad en Schieveste staan geen officiele stukken. Daarom gaat de commissie informeel vergaderen in het Proveniershuys. Gesproken zal worden over onder andere: - de trambrug over de Schie; - de locatie van de weekmarkt; - kort parkeren aan de Grofbaan, de Baan en de Lange Kerkstraat; informatie over de tussenstand van de planvoorbereiding en de inspraakresultaten; in december worden de reacties en het commentaar van het college in de commissie besproken - daarna komt er een definitief voorstel naar de raad; - problemen en oplossingen rond de inrichting van Koemarkt en Broersvest; toelichting op de stand van zaken; - visie van het college op actualisering van het binnenstadsbeleid. Tijdens deze bijeenkomst is er geen rondvraag voor het publiek. Informatie Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen.U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. o' De frequentie van Radio Rijnmond op de Schiedamse kabel, waarop u kunt afstemmen als de sirene gaat, is gewijzigd. De nieuwe frequentie van de rampenzender is nu 102,9 MHz. In de ether blijft de zender onveranderd op 93,4 MHz uitzenden. De verandering komt doordat kabelexploitant CAIW alle frequences voor zowel radio als televisie op het Schiedamse kabelnet heeft veranderd. Het Stedelijk Museum Schiedam verwelkomde woensdag 18 oktober de 40.000ste bezoeker. De 17-jarige Joell Rouss, die met haar school - het Thorbecke College uit Rotterdam - in het kader van de CKV-dag het museum bezocht, was de gelukkige. Rouss werd ontvangen door wethouder Menno Siljee en museumdirecteur Diana Wind. Zij kreeg een museaal cadeaupakket met onder meer de catalogus van de Schiedamse CoBrA-collectie. Met het aantal van 40.000 sinds de opening van het gerenoveerde gebouw in april van dit jaar heeft het museum inmiddels het streefaantal voor 2006 behaald. Op vrijdag 27 oktober vindt in de concertserie 2006-2007 van de Stichting Westvest 90 een optreden plaats van violiste Liza Ferschtman met pianist Inon Barnatan. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover de molen 'De Walvisch'. De Nederlandse violiste Liza Ferschtman is uitdagend, sprankelend en uitbundig. Het stadium van jong en veelbelovend is deze ervaren en veelzijdige violiste reeds voorbij. In een enerverend muzikaal samenspel met pianist Inon Barnatan schittert ze in Schiedam met een mooie bloemlezing uit de muziekliteratuur voor viool en piano. Naast vioolsonates van Beethoven en Saint-Saens zullen Ferschtman en Barnatan de harten van het publiek veroveren met werken van Webern en Schubert. Toegang: 13,00; 11,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en programmatoelichting. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl. VW Schiedam en Vlaardingen.Tel. 0900 - 1192192. Boekhandel van Leeuwen, Jongen's Boeken en Post Scriptum in Schiedam en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Afgelopen vrijdag stond wethouder Maarten Groene stil bij de toppersubsidie van 2,1 miljoen die de gemeente afgelopen zomer ontving van het Ministerie van Economische Zaken. Mede dankzij deze subsidie kan verder worden gegaan met de her structurering van de Spaanse Polder en s-Graveland-Zuid. Het gebied gaat flink worden opgewaardeerd. De samenwerking tus- sen de gemeente en de gevestigde of de nog te vestigen onder- nemers speelt daarbij een belangrijke rol. Er is veel overleg tussen de gemeente en de ondernemers, juist ook wat betreft de verdere herstructurering. Dit overleg zal uiteraard ook de komende jaren worden voortgezet. De Spaanse Polder en s-Graveland-Zuid gaat verder omgevormd wor den tot een modern bedrijventerrein. Het wordt een gemengd gebied waar plaats is voor verschillende vormen van industrie. Door gedeelte- lijk ook in de hoogte te bouwen ontstaat er extra ruimte in het gebied. Er kunnen zich zo meer bedrijven vestigen. Oude panden worden opgeknapt en nieuwe panden worden bijgebouwd, onder meer op nu vervallen of braakliggend terrein. Door de toename aan bedrijvigheid zal er ook plaats zijn voor meer werknemers in de Spaanse Polder en's- Graveland-Zuid. Maar liefst 1000 tot 1500 nieuwe banen zullen door de herstructurering gecreeerd gaan worden, dat is ongeveer een verdub- beling van het aantal mensen dat nu in het gebied werkt. Ook een goede bereikbaarheid van het gebied behoort tot de speerpunten, zodat aan- en afvoer van goederen, woon-werkverkeer en klantenverkeer snel en gemakkelijk kan verlo- pen. Ook krijgt het gebied aantrekkelijke entrees waardoor men uitgenodigd wordt verder te komen het gebied in. Daarnaast speelt de veiligheid een belangrijke rol in het gebied, die zal door de opwaardering van het gebied toenemen. Wethouder Groene begint vast met de sloop van een vervallen pand, zodat er straks op die plaats een nieuwe onderneming gevestigd kan worden. De route Wonen met Kunst start op zaterdag 28 oktober aanstaande om 12.00 uur. in vijftien woonwinkels en galeries in de binnenstad van Schiedam geven kunstenaars en ontwerpers twee weekenden hun visie op wonen, design en kunst. Het thema van de route is 'Licht'. Wonen met Kunst begint bij Artoteek Schiedam waar de interactieve installatie 'Nachtkamer' van Miriam Reeders te bezoeken is. 'Nachtkamer' laat een schat aan ver- halen, tekeningen, foto's en gedachten zien. Gewapend met een zaklamp kan het publiek deze gedachtewereld van de nacht ontdekken. Vervolgens gaat de route Wonen met Kunst langs de designlampen van de Galleryshop, de kunstwerken van Jacques Tange en een spe- ciaal filmprogramma over idealen van vormgevers en kunstenaars bij 300procent kunst- galerie aan de Dam. Een paar deuren verderop is de Co-Operatie Woon- en Werkkunst 'Licht Gevoelig'. Hier zijn presentaties van Kunstlicht, lichtkunst vanaf 1920. Tijdens een workshop kunnen creatievelingen een eigen Rietveldhanglamp of interieurmoodboard maken. Kunstenaar Henny van Leeuwen hield een aquareldagboek bij tijdens zijn reizen in Tunesie en Turkije en laat dit zien bij Galerie Van Loenen. Rembrandt van Rijn werkend met licht Bij Pand Paulus staan het eerste weekend van Wonen met Kunst de tentoonstelling 'Maasverhalen', een workshopreeks met Monique Veldhoven en een talkshow op het pro- gramma. Als speciaal onderdeel van de tentoonstelling 'Maasverhalen' presenteren Marita Beukers, Eric Ruygers en Willem van Hest portretkunstwerken die een innerlijk licht uitstralen. Monique Veldhoven geeft workshops Droge naald etsen. De workshopreeks begint op zaterdag en zondag om 12.00 uur. Een workshop duurt een uur. Op zondag- middag vindt er om 16.00 uur een talkshow plaats naar aanleiding van de tentoonstel ling 'Maasverhalen'. In de Oud Katholieke Kerk is er deze zelfde zondag om 15.00 uur de bijzondere lezing 'Rembrandt van Rijn; een Hollands genie werkend met licht' door kunsthistorica en schilder Bernadette Derksen. Rembrandt van Rijn (1606-1669) was een meester in het werken met licht en Derksen besteedt hier speciale aandacht aan tijdens Wonen met Kunst. Verder behandelt Derksen het leven van Rembrandt, culturele achter- gronden van de Gouden Eeuw en de kenmerken van Rembrandts schilderwijze. Interieur en lichtsculpturen Wonen met Kunst voert het publiek verder langs Lepels Eten &t Drinken, Galerie Emmy Miltenburg, het Stedelijk Museum Schiedam en Nico van der List. Van der List heeft ontwerpers Astrid van Deusen en Joni Deelen uitgenodigd. Beiden hebben een fascinatie voor licht en dat levert verrassende combinaties op, in deze olielampenwinkel. Van Dop Mathot architecten toont een selectie van interieurprojecten en beeldend kunstenaar Frans Huisman laat in zijn atelier een aantal lichtsculpturen zien. De sculpturen zijn samengesteld uit ijle glazen buizen gevuld met neongas en zware houten onderdelen. Bij Van Meurs Binnenhuisadviseurs is werk te zien van Sjef van Duin en op het eindpunt van de route, bij Chris Coppens Slaapcomfort, kunnen kinderen luisteren naar verhaaltjes. Kunstenares Yvon Koopman maakte in de aanloop naar Wonen met Kunst samen met de kinderen bedlampjes. Deze zijn te zien in de winkel. Afterparty Vanaf zaterdag 28 oktober tot en met 5 november, dus ook de dagen tussen de weekenden van Wonen met Kunst, staat bij Lepels Eten Drinken een speciale tafel klaar om aan te schuiven voor een heerlijk diner. Ontwerper Ben Oostrum en edelsmid Emile Estourgie kleden de tafel aan en gastheer Marc Smeets serveert een speciaal NL menu waarbij hij zich laat inspireren door de vormgevers. Er is plek voor twaalf personen, dus reserveren is gewenst. Na het diner op zaterdag 28 oktober, kunnen gei'nteresseerden door naar het avondprogramma van Wonen met Kunst. Om 19.00 uur is in het Stedelijk Museum Schiedam een gesprek met de kunstverzamelaars Han en Wouter Boswinkel over de uitdaging en de passie van het aankopen van hedendaagse kunst. Op datzelfde moment draait 300procent kunstgalerie de filmklassieker 'Mon Oncle' (1958) van de Franse filmregisseur Jacques Tati. Bij Galerie Emmy Miltenburg viert ontwerper Bertjan Pot feest met 'It's my party and J cry' if I want to!', maar dan wel tranen van plezier. Het werk van Pot en de door hem uitgenodigde exposanten is blij en optimistisch. Wie langer kijkt, ziet ook een cynische knipoog. Zo blijkt de vrolijke circustent van fotograaf Bas Princen een gigan- tisch operatielaken te zijn waaronder een huis een chemokuur tegen termieten ondergaat. De prachtige potten en vazen van Sebastiaan Straatsma dienen helaas alleen als 'Dustcollectors'. Pot zijn eigen bijdrage aan de feestvreugde bestaat onder meer uit een karton- nen konijnlamp en een in zichzelf gekeerde discobol. Hij selecteerde bestaande ontwerpen en maakte enkele nieuwe lampen voor It's my party'. Om de lampen en het overige werk optimaal te laten schit- teren, organiseert Galerie Emmy Miltenburg een afterparty op zaterdagavond. Bertjan Pot zijn feest duurt tot zondag 12 november. Ben Oostrum en Emile Estourgie kleden een tafel aan bij Lepels Eten Drinken Fotocredits: Zomertijd Met het in ontvangst nemen van een exemplaar van het boek Dubbelspel' in de bibliotheek aan het Stadserf gaf wethouder Yorick Haan afgelopen vrijdag het startsein voor de actie 'Nederland leest'. In het kader van die actie kan ieder lid van de bibliotheek vanaf 18 jaar, en scho- lieren vanaf 16 jaar, nog tot en met 17 november op ver- toon van zijn of haar eigen pas een gratis exemplaar van 'Dubbelspel' krijgen (zolang de voorraad strekt). Het hele land wordt zo uitgenodigd om hetzelfde boek te lezen en er met elkaar over van gedachten te wisselen. Bibliotheek Waterweg heeft voor deze campagne 2000 boeken besteld en verspreid over de vestigingen Stadserf, Noord en Zuid. 'Nederland leest' wordt in Schiedam afgesloten op zaterdag 18 november in Bibliotheek Noord. Dan geeft Laurieke de Koning een lezing over de Nederlandse Antillen en het boek 'Dubbelspel' en zal zij de speciale discussie over de verschillende thema's uit het boek begeleiden. De avond wordt aangevuld met Antilliaans entertainment, hap- jes en drankjes. Bibliotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam. 20.00 uur. Toegang gratis. Directeur Karin Visser van Bibliotheek Waterweg overhandigt het eerste exemplaar van Dubbelspel aan wethouder Yorick Haan. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 g i5

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3