imti maasstad Moerasgebiedjes langs Vaart broedplaats voor Muskusratten? m Nebahat Albayrak komt naar Schiedam Wandelen in gebied Midden-Delfland Giga-sleutel voor eerste huurder Scouts zoeken contact via de lucht en internet Winkel- en uitgaansgids uit voor Schiedam KOOPIONDflfi GEOPIND Nieuwe Collecties Nipte nederlaag schakers Groenoord Ambachtelijk werk van Miedema Zn M r- 29 oktober van 12-17 uur zakelijk bekeken Jeugdtheaterschool De Teerstoof groeit ■I Inbreker bet rapt Slok op, rijbewijs kwijt Polen gewond in auto Gewapende overval op winkel Aso-controles gehouden A/ maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 25 oktober 2006 xq 52 WATERWEG - De herinrich- ting van de Holierhoekse pol der blijft de gemoederen in het gebied bezig houden. Het Actiecomite Behoud Woud- weg heeft haar bezorgdheid uitgesproken over de aanleg van twee moerasgebieden on- deraan de dijk langs de Vlaar- dingse vaart in de Holierhoek se polder. beeid met voor 'Rietkragen maakt werk er MEGA-STORES Rotterdam: Cor Kieboomplein TOO - bij 'Pathe De Kuip' tel. 010 - 497 33 40 www.sportsworld.nl MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Een 26-jarige inbre ker is in de nacht van zondag op maandag op heterdaad betrapt toen hij bij een drogisterij op de Hoog- straat had ingebroken. De man, zon- der vaste woon- of verblijfplaats, werd na een korte achtervolging aangehouden. Een tweede verdach- te is, na een uitgebreide zoektocht, niet meer aangetroffen. SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een alcoholcontrole gehouden op verschillende locaties. Ruim drie- honderd automobilisten werden ge- controleerd. Van hen kregen veer- tien bestuurders een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Zes van hen waren beginnend bestuur- der waarvan een direct het rijbewijs moest inleveren. Een bromfietser die eveneens werd bekeurd voor het rijden onder invloed stapte nadat hij een rijverbod had gekregen weer op zijn brommer waarna hij opnieuw werd bekeurd. SCHIEDAM - Er wordt een na- der onderzoek ingesteld naar een vechtpartij waarbij twee mannen steekwonden opliepen. Het tweetal, een 26- en een 28-jarige Pool, zijn in de nacht van zaterdag op zondag in een auto aan de Buitenhaven- weg aangetroffen. Het tweetal bleek licht gewond. Zij werden voor hun verwondingen overgebracht naar een ziekenhuis, waarna zij na be- handeling weer huiswaarts konden. De verwondingen waren opgelopen tijden een onenigheidje in het cen trum van Schiedam. SCHIEDAM - De politie stelt een nader onderzoek in naar een gewa pende overval op een winkel aan de Broersvest. Vrijdagmorgen rond 11.30 uur bedreigde een overvaller winkelpersoneel met een vuurwa- pen waarna hij een greep uit de kassa nam. Hierna ging hij er met een nog onbekend geldbedrag aan buit vandoor. SCHIEDAM - Om de verkeersvei- ligheid te vergroten en de overlast terug te dringen heeft de politie op verschillende locaties in de regio brom- en snorfietscontroles gehou den. In totaal zijn voor 109 overtre- dingen bekeuringen uitgeschreven. Zes bestuurders kregen een ASO- brief uitgereikt. www.pcmlokalemedia.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Peter de Jong Op de plaats waar boer Zonne- veld nog wat schapen en enkele pinken in het weiland heeft lopen, heeft de reconstructie-commissie het moerasgebied tot direct aan de sloot naast de Vaart ingetekend. Het ABW vreest dat dit de hin dering en absorberend vermogen van de dijkjes zal verzwakken. Bovendien bestaat de vrees dat de moerasjes een dankbaar leefgebied zullen worden voor muskusratten, waarbij de diertjes zich niets aan zullen trekken van de vereiste Del- tahoogte van de dijkjes. In het gebied van 't Woud, Zou- teveen en de Commandeurspolder zijn dit jaar al zo'n 250 muskusrat ten gevangen door speciale vangers van provincie en recreatieschap. Uit de bevindingen van die mensen blijkt dat de aantallen gevangen dieren nu al jaarlijks oploopt. Met de aanleg van de twee moeras gebieden langs de vaart zou juist het leefgebied van de Muskusrat ten aanmerkelijk worden vergroot, terwijl het er door de ontoegan- kelijkheid nog moeilijker zal zijn voor de vangers om de populatie te decimeren. Provinciaal vanger Gerrit Schut deelt de zorg van het actiecom- mite: „Er is enkele jaren geleden bij de inrichting van de Slinksloot en de Kromme Zwet een rapport Een muskusrattenvanger in actie. ringende rietkragen vormt een uit- stekende schuilplaats voor de mus- opgesteld hoe Eco-oevers en plas- bermen het best ingericht kunnen worden. Bijvoor- keursplaatsen waar de muskusrat graag niet makkehjker op' fourageerd en wtj dus makkelijk vangmiddelen kun- kusratten, terwijl deze gebieden nen plaatsen. Maar moerasoever voor de vangers nauwelijks toegan- met rietkragen maakt het er voor kelijk zijn" aldus Paul Meuldijk en ons niet makkelijker op." Kees Moerman van het ABW. „Het „De nieuwe natte natuur met om- rietmoeras vormt een enormevoed- selrijkdom voor de muskusratten wat zijn uitwerking niet zal missen op de groei van de populatie in de Holier hoekse polder. Een muskusrat verzet per jaar een kubieke meter grond, een wijfje baart per jaar in vijf worpen zo'n 25 jongen die binnen negen maanden zelf ook al nageslacht krijgen. Foto: Roger van der Kraan Als ze met hun woelwoede de dijken van de Vaart aantasten, is de kans op een dijkdoorbraak niet denkbeeldig." Burgemeester Bruinsma wees vo- rig jaar tijdens de presentatie van het burgerjaarverslag aan boord van de Fluisterboot al op de na- kende noodzaak tot onderhoud van de oude dijkjes en beschoeingen in het hele gebied van de Vaart en Vlieten. SCHIEDAM - Tweede Kamerlid Nebahat Albayrak, de running mate van Wouter Bos, komt donderdag 2 november naar Schiedam. Ze wordt om 12.00 uur ontvangen ter hoogte van de ingang van de Nieuwe Pas sage aan de Broersvest. PvdA-wet- houders Menno Siljee en Maarten Groene zullen haar met andere (lo kale) PvdA-politici en vrijwilligers bij een rondgang door de Nieuwe Passage en Hoogstraat begeleiden In de Nieuwe Passage zal ze op een zeepkist een speech houden. Het bezoek van Albayrak maakt deel uit van een tournee langs alle twaalf provincies in Nederland in het kader van de Tweede-Kamer- verkiezingen. „Juist nu kunnen we de groeiende verschillen tussen arm en rijk verkleinen. Ook kunnen we juist nu gaan zor- gen dat bijvoorbeeld ouderen in verpleeghuizen waardig oud kun nen worden. Over dit Soort dingen wil ik het graag gaan hebben als ik in Schie dam ben", aldus Albayrak. REGIO - Midden-Delfland is een gebied met uitstekende mogelijkhe- den om te wandelen en te genieten van natuur en cultuur. Overal is de stad dichtbij, maar toch is Midden- Delfland een nog tamelijk ongerept weidegebied met smalle polderweg- getjes omzoomd door grazige bo- men met knotwilgen. De Midden-Delfland Vereniging heeft twee mapjes met wandel- kaarten, inclusief achtergrondin- formatie, uitgebracht. De routes varieren van 7 tot 16 kilometer. De eerste serie heeft wandelingen als de Vockestaertroute, Broek- polderroute, Commandeursroute, Polderpadroute, Gaagpadroute en Kralingerpadroute. De tweede se rie heeft de Woudse-Polderroute, Hodenpijlroute, Holierhoekse route, Poldervaartroute, Lickebaertsroute en Ackerdijkroute. Voor nadere informatie: www.mid- dendelflandvereniging.nl, tel. 06 - 42 10 54 07. Mijnheer Van Oudheusden ontving als eerste een enorme huissleutel van Woonplus. SCHIEDAM - De heer Van Oud heusden heeft onlangs de officiele eerste sleutel ontvangen van een huurwoning in De Contrabas aan de Laan van Bol'es. Deze sleutel werd hem uitgereikt door Karin van Dreven, directeur van Woonplus, tijdens de opening van winkelcentrum De Contrabas, waar het nieuwbouw-complex on- derdeel van uitmaakt. Met trots liet de heer Van Oudheus den vervolgens zijn gloednieuwe appartement op de dertiende ver- dieping zien aan Burge-meester Verver. SCHIEDAM - Het evenement waar Scouting Nederland jaarlijks naar uitkijkt is JOTA, de Jamboree On The Air. Met zendapparatuur wordt gepoogd contact te krijgen met scoutingclubs over de hele wereld. Omdat de tijd niet stil is blijven staan, wordt JOTA tegenwoordig aangevuld met JOTA, Jamboree On The Internet. Een stuk gemakkelij- ker en moderner. Afgelopen week end werd ook bij de Taize-groep in Kethel veel aandacht besteed aan JOTA en JOTI. Op vrijdagavond werden de zonders regionaal aangelogd, waarna het feest kon beginnen. Op de zaterdag waren er ook andere activiteiten op de agenda gezet, zo- dat nieuwgierigen meteen konden zien wat scouting nog meer voor ze in petto heeft. Jong geleerd is oud gedaan. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Wethouder Menno Siljee overhandigt vrijdag 27 ok tober het eerste exemplaar van de winkel- en uitgaansgids 'Ontdek- schiedam.nu' aan burgemeester Verver. In de gids zijn bijzondere Schiedamse plekjes gebundeld en uitvoerig beschreven. Winkels, boetieks, restaurants, galeries en musea komen aan bod. Achterin de gids staat de Stegen- route. Deze verrassende wandel- route leidt door de vele stegen die de binnenstad rijk is. In juni 2006 lanceerde Schiedam de toeristische promotiecampagne 'OntdekSchiedam.nu'. Naast een uitgebreide outdoorcampagne met posters en trams, folders en een gelijknamige website is het nu tijd om de winkels, restaurants, galeries en musea te ontdekken. Dit kan met deze winkel- en uitgaansgids. Zaterdag 28 oktober wordt de gids tijdens Wonen met Kunst in de stad gepresenteerd door een promotie- team. Voor degenen die vermoeide voeten hebben van het winkelen en slenteren, zijn er zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur voet- en stoelmasseurs die gratis massage geven bij Chris Coppens Slaapcom- fort in de Oranjestraat. De gids is vanaf dit laatste weekend van ok tober te krijgen bij de verschillende winkels, boetieks, restaurants, ga leries en musea, de VVV en an dere openbare gelegenheden en te bestellen op de website. SCHIEDAM - Schaakvereniging Groenoord is de competitie in de overgangsklasse van de Rotter- damse schaakbond gestart met het kleinst mogelijke verlies, 3,5-4-5. De Schiedammers ontvingen het sterke derde team van SO Rot terdam. Hoewel verlies tegen deze ploeg was ingecalculeerd hield Groenoord lange tijd kans op een mooie stunt: een 4-4 gelijkspel. Op de valreep mocht dit toch niet zo zijn. Hans Uitenbroek had tegen de Rot- terdammers een miraculeuze ont- snapping en boekte knap een winst- partij. Jaco van Leeuwen haalde na een goed gespeelde partij meer dan verdiend een punt. Kees Sio en David van de Mast kwamen tot remise. Nederlagen waren er voor invaller Alexandfer Breugem, Ben Riksen en Leo van Steenoven. De laatste delfde het onderspit tegen oud-ploeggenoot John van Baarle. Bij een tussenstand van 3-4 lag het gewicht van de wedstrijd op de schouders van Arie Verschoor. Hoewel de Groenoorder zijn partij lang dicteerde kon Verschoor de winst niet uit het vuur slepen en moest berusten in een remise. Vrijdag 17 november speelt Groenoord tegen Spijkenisse 2. Te gen dit team met een vergelijkbare rating als de Schiedammers zijn er winstkansen voor Groenoord. SCHIEDAM - In de stoffeerderij- branche neemt Miedema Zn een uitzonderlijke plaats in. Een van de weinig overgebleven bedrijven waar nog steeds op ambachtelijke wijze gewerkt wordt. De vierde generatie van dit familiebedrijf zet inmiddels de succesformule voort met specia- lisaties in stoffeerwerk en restaura- tie van leer en antiek. U kent het wel, die bank die met de jaren alleen maar lekkerder is gaan zitten, maar er niet meer uit ziet. Of dat stoeltje met zoveel herinnerin- gen omdat het van overgrootmoe is geweest. Brengt u ze maar bij Mie dema, daar hebben ze al vier ge- neraties lang ervaring en veel hart voor het werk, voor uw meubelen. Bank, fauteuil en stoel, maar ook boot- en caravankussens en Deens dubbel stikwerk, alles wordt door Miedema opnieuw gestoffeerd. Doorgezakte banken en stoelen kunnen ook opgevuld worden met bijvoorbeeld koudschuim, veren en/ of dacron. Andere poot van het bedrijf is de restauratie van alle soorten kasten, kabinetten, tafels, stoelen en bu reaus. Waaronder opnieuw lijmen en verstevigen van stoelen, opnieuw aanbrengen van biezen of rieten zit- tingen en voorgoed verwijderen van houtworm. Ook in leerbewerking toont Mie dema zich een meester: opnieuw stofferen, diverse leerreparaties en op natuurbasis inkleuren van oud leer. Vanuit eigen atelier/winkel geeft Miedema interieuradviezen. In de winkel worden nieuwe meubels, voornamelijk kleinmeubelen, en een omvangrijk aanbod in stof- fen (ook vah leer) aangeboden. De nieuwste herfstcollecties tonen veel warme kleuren en dessins. Aar- detinten, bruin en oranje zijn dit najaar favoriet en naast moderne ontwerpen zijn ook de seventies weer terug. Miedema Zn, Dam 22, Schie dam, tel. 010 - 273 47 27 06 - 13 555 939 SCHIEDAM - Jeugdtheaterschool De Teerstoof is dit cursusjaar ge start met twintig procent meer leer- lingen ten opzichte van vorig jaar. Door het groeiende aantal leerlin- gen is het aantal cursusgroepen opgevoerd van 5 naar 8. Helaas heeft de theaterschool daarmee nog steeds niet alle leerlingen kunnen plaatsen en is er een wachtlijst inge steld. Maar, bij genoeg nieuwe aan- meldingen, wordt weer een nieuwe groep gestart. Inschrijven kan nog steeds door een inschrijfformulier aan te vragen via 246 59 32 of te mailen naar info@ deteerstoof.nl Op woensdag- en donderdagmiddag en -avond wordt er les gegeven. ^U.udinut De DCMR Milieudienst Rijnmond ontvangt in 2006 gemiddeld 437 klachten per week. In de week van 16 tot 23 oktober behandelt de meldkamer van de DCMR 350 klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toe- lichting op een deel van de klachten die deze week zijn binnengekomen. Composteringslucht in Hoek van Holland Dinsdag 17 oktober ontvangt de meldkamer van de DCMR negen klachten uit Hoek van Holland over een zure lucht. De uitrukdienst van de DCMR gaat op locatie op onderzoek uit. Het blijkt dat deze geur wordt veroorzaakt door een composteringsbedrijf dat op maandag 16 oktober een partij com post van een roosterveld naar een rijpingsveld verplaatst. Dit veroorzaakt in combinatie met een draaiende windrichting, de nodige overlast. Aardappel- en baklucht in Hellevoetsluis Op maandag 16 oktober en op donderdag 19 oktober komen er bij de meldkamer van de DCMR in totaal negen klachten binnen uit Hellevoetsluis over een bak- en aardappellucht. Deze lucht is afkomstig van aardappei- verwerkingsbedrijf Farm Frites in de omgeving, De overlast is emstiger dan normaal. Dit wordt veroorzaakt door de vochtigheid en de temperatuur- opbouw in de atmosfeer, gecombineerd met een ongunstige windrichting. De uitrukdienst van de DCMR onderzoekt dit voorvat. Meld milieuklachten bij de DCMR Veel inwoners van Rijnmond weten dat ze met milieuklachten 24 uur per dag en 365 dagen per jaar bij de DCMR terechtkunnen. De meeste klachten die binnenkomen, gaan over (vliegtuig)lawaai-, stank- of stofoverlast, mogelijke bodemverontreiniging of andere overlast door bedrijven. Als het mogelijk is, onderzoekt de meldkamer direct de klachten. Wordt de oorzaak van de klacht gevonden, dan proberen wij het bedrijf direct maatregelen te laten treffen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9