imti maasstad Griezelen met Halloween Belastingvrije tunnel voor jenever 'Je mag alles -echt zrrklr=; alles- aanraken' maasstad Nieuwe plannen met oude Costerpand VVV wordt grondig verbouwd 'Kunstkerkt' in Pand Paulus Verkeers- borden naar eigen ontwerp Wonen met Kunst in het teken van licht Optocht door het centrum Literaire middag in de bieb PvdA op bezoek in West Karatetitel Kathy Melsen Vlietland zonder MRSA-bacterie Woensdag 1 november 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Komt een al- lochtone man de Artoteek binnen vallen. 'Is dit de apo- theek?' 'Nee, die is hiernaast'. Een logische vergissing van de man want de entree van de artoteek is een wachtkamer. Net als bij de tandarts met stoelen, tafel en tv. Alleen zit- ten hier kunstliefhebbers voor de Nachtkamer: een interac- tieve installatie voor maar een persoon tegelijk. De kunstena- res biedt de wachtenden 'een rustig kopje nachtthee' aan. De klok wijst drie uur's mid- dags aan. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Het pand van de VVV Schiedam aan de Buitenha- venweg wordt de komende maan- den grondig verbouwd. De VVV verhuist daarom tijdelijk naar een andere locatie. In verband met de verhuizing is de VVV Schiedam op vrijdag 3 en zaterdag 4 november niet bereikbaar en is het kantoor gesloten. Tot april 2007 is de VVV te vinden op de Rotterdamsedijk 441. Daarna verhuizen ze terug naar de Buiten- havenweg 9. SCHIEDAM - De Oud-Katholieke Kerk aan de Dam wordt sinds deze zomer gerenoveerd. In november is het interieur aan de beurt. Daarom worden de kerkdiensten van de pa- rochie van 5 november tot en met eind maart in Pand Paulus gehou- den. De kerkdiensten hebben Yvon Koopman op voorhand al gei'n- spireerd om de jaarlijkse uitwis- selingstentoonstelling dit jaar te organiseren met de Oud-Katholieke Kerk. Iedere kunstenaar die aan deze expositie meedoet heeft een deel van een verzaagde kerkbank gekregen waar hij of zij iets moois van moet maken. op nummer 427 81 23. SCHIEDAM - Wethouder Yo- rick Haan zal vrijdagmiddag 3 november tussen 14.00 en 15.00 uur samen met leerlingen van de St. Jozefschool enkele bijzonde- re verkeersborden onthullen bij de voetgangersoversteekplaats op de Schoolstraat. Veel leerlingen van de Jozef school moeten meerdere keren per dag de Schoolstraat overste- ken. Hoewel er ter hoogte van de school een voetgangersover steekplaats is, passen toch niet alle automobilisten hun rijge- drag hierop aan. De extra ver keersborden moeten de aandacht van de automobilist vestigen op overstekende voetgangers. Voor het ontwerp van de borden is de afgelopen tijd op school een ontwerpwedstrijd gehouden. Op 3 november zullen de prijswin- naars worden bekendgemaakt. www.pcmlokalemedia.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. xq 52 Ontdekkingsreis in donkere kamer met zaklantaarn door Frank Willemse Het thema dit jaar is 'Licht van de Manifestatie, Wonen met Kunst' dat vorig weekend gratis in het centrum van Schiedam te zien was. Maar ook nog komend weekend bij een vijftiental winkels, galeries en kunstinstellingen. Daar hangen schilderijen, beel- den: alles wat met wonen en kunst te maken heeft. Maar ook met workshops zoals die van Henny van Leeuwen bij woonwinkel Van Loenen of een lezing over Giso- lampen in het Stedelijk Museum. Met - nieuw dit jaar- dat op za- terdagavond de kunstwinkels ook open waren. In de Nachtkamer is het moeilijk kijken. De vierkante ruimte is heie- maal afgedekt tegen elk lichtstraal- tje. Bovendien krijgt de solo-kijker een blinddoek om en instructies mee. „Je mag alles - ja, alles- aan- raken en dat bij kunst. Gebruik al je zintuigen: ruiken en proeven en betasten." Het enige hulpmiddel is de zak- lamp waarmee het avontuur in de zwarte kamer kan beginnen. „Je bent geen bezoeker, maar on- derzoeker," zo verklaart de kun- stenares haar kunstzinnige eigen gemaakte kamer. Ze wil een per- soonlijke sfeer creeren waar de In de nachtkamer liggen persoonlijke dingen. Boeken, tekeningen en kaarten, waardoor je je soms net een voyeur voelt. Foto: Roger van der Kraan bureau maar daar aankomen - wat best mag - dat durven de kunstkij- kers niet. Wei de radio aanzetten, aan tafel gaan zitten of aan potjes toeschouwer in zijn eentje op on- derzoek uit gaat. Maximaal 15 minuten mag je in haar donkere droomkamer vertoeven. Het voelt als een dief in de nacht. Of als een voyeur schroom maar nieuwsgierig rondwaart in iemands ruiken. En in -soms erg persoon lijke - frutsels als boeken, tekenin gen en Post-It briefjes kijken. Met heel persoonlijke teksten als 'En morgen ga ik het beter doen', 'Ik wou dat ik onzichtbaar was' of 'Ik lijk wel gek maar dat is niet zo'. kamer. He, daar een ventilator, daar wat oude foto's en in de hoek een plant met een garderobekast. Duidelijk een woonkamer die ge- bruikt wordt. Zelfs een fles whisky staat op het De organisator van Wonen met Kunst, Julia Snikkers, is spin in het web van deze kleinschalige kunst zinnige route dwars door oud- Schiedam. Het is nu de vierde maal dat Wonen met Kunst wordt ge houden. Dit jaar in twee weekenden en dus volgende week ook nog te zien. Waar vijftien kunstenaars en meer dere woon- en interieurwinkels aan meedoen. Kunst, vaak toegepaste kunst, zo als bij restaurant Lepels waar twee vormgevers twee grote tafels heb ben versierd en gedekt met design bestek en lampen. Op het speciale 'NL-menu' voor deze manifesta tie staan Hollandse gerechten als kabeljauw en pastinaak. Een an dere tip is de lezing die dr. Andre Koch geeft over de Gisolamp ofwel hoe dit melkglas zo populair kon worden bij designers als Gispen. Zondagmiddag om 15.00 uur in het Stedelijk Museum. Wonen met Kunst nog zaterdag 4 en zondag 5 november zie voor winkels en tijden de gratis gids of www. wonemetkunstsch iedam .nl Halloweenoptocht in Schiedam. Ook hier was het devies: hoe griezeliger, hoe beter! Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Halloween, dat op 31 oktober gevierd wordt, heeft een rijk en tot ver in het verle- den reikende geschiedenis. Het kan worden beschouwd als een van de oudste feestdagen tot op heden, met wortels die duizenden jaren terug- gaan. Eigenlijk is Halloween een combinatie van drie feestelijkhe- den, 'Samhain' (Kelten), 'Pomona' (Romeinen) en 'Allerheiligen Allerzielen' (Christendom). Maar de Verenigde Staten hebben het feest de status gegeven die het nu heeft. Daar was het tientallen jaren gele- den al gewoonte om op 31 oktober de deuren langs te gaan en te vragen om een 'Trick or Treat'. Vandaag de dag wordt Halloween gevierd met zoetigheden, pompoe- nen, zwarte katten, magie, kwade geesten, spoken, skeletten en doods- koppen. Het is een feest waarbij kleine kinderen als spoken worden verkleed en met uitgesneden pom- poenen als lantaarns langs de hui- zen gaan en vragen om een traktatie of dreigen met een grap. Er wordt de laatste jaren ook in Nederland steeds meer aandacht besteed aan de aankleding. Zo zijn er al weken van te voren slingers te koop en zijn er pompoenen in alle soorten en maten. Ook de heksen- hoeden en -neuzen zijn populair. In het algemeen geldt: hoe griezeliger, hoe beter. De laatste decennia heeft Hallo ween vanuit Amerika zich lang- zaam maar zeker over heel West Europa verspreid, vooral onder in- vloed van griezelfilms, televisiese- ries en de commercie. Ook in Schiedam wordt en werd er natuurlijk aan Halloween gedaan. Zo was er zaterdagavond al een Halloweenoptocht door het cen trum, waar heel veel zeer griezelige types aan deelnamen. door Frank Willemse SCHIEDAM - Wordt het oude Cos terpand het keerpunt in de vernieu- wing van de Hoogstraat? Burgers maken spontaan plannen voor een nieuwe bestemming van de plek waar tot voor kort De Schoenenreus huisde. Wethouder Siljee wil het liefst nieuwe winkels met wonin- gen erboven. Burger Ineke Govaart maakte plannen voor een 'parel'- pleintje daar. En nu komt kroegei- genaar Rob Klaarwater met plan nen om het pand geschikt te maken voor Jeugdtheater en Filmclub. De plannen van Coster met nieuw- bouw wordt een ramp. Weer winkels erbij en dan twee jaar bouwverkeer hier. Dan kan ik mijn Jenevercafe wel sluiten," aldus Klaarwater. Hij ziet er meer in het pand zo te laten en alleen binnen te verbouwen tot een kleine bioscoop en een theater eronder. „Daarmee zijn de Filmclub en jeugdtheater onder dak en krijgt de Hoogstraat een druk punt erbij met al deze culturele instellingen bij elkaar." Volgens Klaarwater zijn de kosten (hij denkt aan drie ton) een fractie van dure nieuwbouw. Het gaat alleen om verbouwen en hij laat zijn werktekeningen zien. Wethouder Menno Siljee is min der enthousiast. Hij vreest dat deze plannen te laat komen. Immers SCHIEDAM - De feestelijke finale van de door bibliotheek Waterweg georganiseerde Schrijfwedstrijd Piet Paaltjens vindt zondag 5 no vember plaats in bibliotheek Noord. Meer dan honderd verhalen, uit Ne derland en Belgie, zijn ingezonden. Het belooft een echte Schiedamse Literaire middag te worden. Behal- ve de prijsuitreiking staat namelijk een optreden van Cornelis Pons en Anton Swaneveld op het program- ma met door hen op muziek gezette gedichten van Piet Paaltjens. Ook Piet Paaltjenskenner Pieter van Til- burg komt langs. Het programma begint om 14.00 uur, de toegang is vijf euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Bibliotheek Noord en Boekhandel Post Scrip- turn. Coster zelf heeft nieuwbouwplan- nen die al door de 'Welstand' zijn. Het gaat dan, volgens Siljee, om moderne winkeloppervlakten: waar wel vraag naar is. „Zeker als er een normale huurprijs wordt gerekend. En woningen erboven zijn gewild bij het publiek. Voorlopig is onze eerste inzet de onderhandelingen met de eigenaar." Wel is hij te spreken over het plan van Ineke Govaart om de poort naast de kerk weer te gaan gebrui- ken. Vroeger was daar de Hoog- straat-ingang van de Havenkerk. Via deze historische ingang krijg je dan toegang naar het mooie, oude binnenplein van het Jenever- museum. SCHIEDAM - PvdA-raadsleden, een aantal vrijwilligers en het Twee- de Kamerlid Mariette Hamer, gaan zaterdag 4 november op bezoek in West. Het bezoek staat in het teken van het thema 'De kracht van de samenleving', waarbij vrijwilligers centraal staan. 's Morgens om 10.00 uur gaan de PvdA' ers eerst om de tafel in wijk- centrum de Erker met bestuursleden van de bewonersvereniging, mede- werkers van de Stichting Welzijn Schiedam en vrijwilligers die actief zijn in en voor de wijk. Daarna gaan de politici, beroeps- krachten en vrijwilligers aan de slag om een klus in en voor de wijk te klaren. SCHIEDAM - Kathy Melsen is sinds afgelopen zondag de Neder- lands kampioen karate. De geboren en getogen Schiedamse pakte de na- tionale titel in de klasse tot 13 jaar. Het 13-jarige talent komt uit voor de Rotterdamse sportschool Unity'99. Rotterdam Topsport startte onlangs een samenwerking met Unity'99, de sportschool van Patrick van Daalen, vanwege de sterk toegenomen kwa- liteit van de lessen. VV7/ hebben als bestuur, en leden van vereniging het Beurtschip de berichten in de verschillende kranten over het drama van de familie Sprang, met het schip de Tegenstroom aandachtig gevolgd. Wij zijn net als de familie Sprong blij dat er een oplossing is gevonden waar bij zowel de ge- ->:.>>■>: meente Schiedam als de familie "e een goed gevoel hebben. Het lezef enige dat ons wel blijft storen is dat de pers niet heeft gepoogd om het verhaal van de familie Sprong te verifieren bij vereniging het Beurtschip. Het gevolg hiervan is dat, naar onze mening, vereniging het Beurt schip alhoewel zij geen speler is in het spel toch zeer negatief in de pers komt. Het familiedrama is nu sinds 17 oktober opgelost, en zelfs na die tijd komt vereniging het Beurtschip nog steeds negatief in de krant. Af gelopen week is er in verschillende kranten melding van gemaakt dat het probleem over de ligplaats van de Tegenstroom is opgelost, maar in alle artikelen is er toch weer een negatieve zijsprong gemaakt naar vereniging het Beurtschip. Via deze weg wil ik aangeven dat wij geenszins een hekel hebben aan de familie Sprong, en dat wij vanaf het moment dat de familie Sprong met hun schip de Tegenstroom in Schiedam kwam volledig helder zijn geweest over de status van het schip de Tegenstroom. Het schip kon geen ligplaats in onze haven krijgen vanwege een aantal oorzaken. Een van die oorzaken is de lengte. Dit werd niet geac- cepteerd door de familie Sprong, maar het was zeker geen punt van discussie. Het zijn eisen waaraan ieder schip moet voldoen alvorens een ligplaats in onze haven te krijgen. Deze eisen zijn ons overigens voor een groot gedeelte opgelegd door de gemeente Schiedam, maar wel in overleg met ons vastgesteld. Hans Verel (lid vereniging het Beurtschip) door Bart Bos SCHIEDAM - In de mistige och- tenduren klinkt er een hoop kabaal uit de richting van de Buitenhave'n- weg. Bij een nader kijkje blijkt dat er in de haven twee rijen schotten worden geplaatst, waar het water tussenin wordt weggepompt. De firma Nolet bouwt hier aan een tunnel onder de Buitenhaven naar hun nieuwe pand aan de Buiten- havenweg, dat volgend jaar klaar moet zijn. Lijkt een dure onderneming, een Foto: Bart Bos tunnel naar een pand dat misschien 50 meter verderop staat. zou het niet voordeliger zijn om met een auto heen en weer te rijden via de Koninginnebrug? Niet echt, zo blijkt. Belastingtechnisch is de tun nel op de lange duur voordeliger, want iedere keer als de vrachtauto vplgeladen met jenever over de brug van het ene pand naar het andere rijdt kost dat geld aan de fiscus en zolang het in het pand blijft kost het niets. Een goede investering in de toe- komst dus. SCHIEDAM - De uitbraak van de gevreesde ziekenhuisbacterie MRSA in het Vlietland Ziekenhuis is onder controle. De laatste tests wijzen uit dat de bacterie niet langer op de Intensive Care in Schiedam te vinden is. De afdeling voor in- tensieve zorg is daarom weer open- gesteld. Vorige week zaterdag werd de IC gesloten omdat twee medewerkers besmet bleken met de MRSA bacte rie. Deze levert voor gezonde men- sen weinig problemen op, maar kan voor mensen met een verminderde weerstand erg gevaarlijk zijn. Zie- kenhuizen vrezen de bacterie des te meer omdat die bestand is tegen antibiotica. De besmette verplegers werden naar huis gestuurd. Op de afdeling werden de liggende patienten nog wel verzorgd, maar onder strenge omstandigheden voor de verplegers en artsen, die zich bijvoorbeeld aan strenge kleding- en hygienevoor- schriften moesten houden. Nieuwe patienten werden niet meer opge- nomen. Even werd gevreesd dat de bacterie zich ook een weg had weten te vin den naar de Vlaardingse IC. Perso- neel werkt vaak afwisselend op de IC's in Schiedam en Vlaardingen. Ook daar werden maatregelen in- gevoerd die de kans op een verdere besmetting zo klein mogelijk moest maken. Toen de resultaten van de tests bekend werden, bleek Vlaar dingen echter gevrijwaard geble- ven van de bacterie. Vorige week woensdag werd die afdeling al vrij- gegeven, afgelopen zaterdag volgde de Schiedamse IC. ^Heudienst RjJno,0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. In de week van 23 tot 30 oktober ontvangt de meld kamer van de DCMR een gemiddeld aantal van 413 klachten. Erzijn relatief veel horecaklachten (91). Opvallend zijn elf klachten over grijs-wit stof, dat Saharazand blijkt te zijn. In het weekend komen 23 klachten over het verwerken van compost binnen. Hieronder een toellchting op een deel van de ontvangen klachten. Relatief veel klachten over horeca Verspreid over de week komen relatief veel horecaklachten uit Rotterdam bij de meldkamer binnen. Geluidsoverlast van horecagelegenheden, zoals cafes, is een serieus probleem in Rijnmond, Daarom heeft de DCMR met verschillende gemeentes in het Rijnmondgebied afspraken gemaakt om de geluidsoverlast te verminderen. De DCMR wil met een duidelijke aanpak richting horeca en omwonenden voorkomen dat zij overlast van elkaar ondervinden. In het Informatieblad Geluidsoverlast van horecagelegen heden kunt u meer lezen over de aanpak van de DCMR (www.dcmr.nl). Vlekjes op ramen, auto's en tuinmeubilatr Vrijdagmorgen 27 oktober ontvangt de meldkamer uit het hele Rijnmond gebied klachten over stof en vlekjes op ramen, auto's en tuinmeubilair. De oorzaak is Saharazand dat met een sterke zuidelijke wind naar ons land is gevoerd. Het KNMI heeft op satellietbeelden de aanwezigbeid van deze stofdeeltjes geconstateerd. Composteringslucht in Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam Vrijdag en zaterdag kwamen 21 klachten over een zure en ontsmettings- lucht van bewoners van Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam. Onderzoek van de meldkamer wijst uit dat AVR Afvalverwerking in de Botlek bij het composteren van afvalstankoverlast veroorzaakt. De DCMR heeft het bedrijf hierop aangesproken. Meer informatie over de taken van de DCMR: www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 7