\m f v Heet hangijzer: witte versus zwarte scholen SCHIEDAM 2 J" Rabobank Kerstverlichting los door hevige storm L Sinterklaas is in aantocht Verzin naam nieuwe islamitische school Sinte, sinte Maarten Rijnmondband groot in Londen schiedam ZONDAG 19 NOVEMBER GEOPEND TEGEL-PALACE SCHIEDAM Q /M7FMIT1 I I SI Vrouwenvolleyballers Rijnmond ten onder 101-Jarige geniet van bijzondere verjaardag de winst Veel moties, weinig discussie begrotingsraad GEIWEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT kilo 2.99 s 6-daagse Rotte rda rw TO PS PORT SHOW MUZIEK Jongens aangehouden De spanning stijgt... Polen vernielen auto's Snoeien van fruitbomen Assistenten te gast in ziekenhuis Het lied van Sinterklaas .stolk-bv.nl Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) 15 november 2006 13e Jaargang nr 46 Schiedam A||es voor i tiki XL 1 W* www.vleeschhouwerii.nl Last-minute aanbieding Mooie magere Speklappen m/zw I www.vleeschhouwerij.nl TEGEL-PALACE Tegels Plavui?en Jaarverslag Honki Ponk 2005 bij de beste tien! Zie de advertentie elders in deze krant. war, wwmmmmmm. Innki im ilk AHOY ROTTERDAM maasstacfl Gratis afhalen Van Loenen Decokav Dam 37-45 Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0,45 p/m) of www.zesdaagserotterdam.nl f VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN Bij iedere kilo 250 gram kalfsleverworst 0.99 op—op en max. 2 kilo per klant Geldig van 16 nov. t m 22 nov. www teael-paliee •Alle soorten wand-en vloertegels Plavuizen - Manner - Natuursteen VIoerverwarmingen lit I OPENINGSTIJDEN: Di. t/mvr. 9.30-17.30 uur. 'sAvondsopafspraak. Za. 9.30-17.00 uur. Tel. 010-426 69 25 Fax 010-2732032 Jan Evertsenweg 24 3115 JA Schiedam (Industrieterrein de Vijfsluizen) Gratis parkeren door Frank Willemse SCHIEDAM - Veertig moties en vier amendementen was de opbrengst van de jaarlijkse begrotingsraad. Een twintigtal haalae de eindstreep met een raadsmeerderheid. Hebben de politieke partijen Burgemeester en Wethouders eens flink op de vingers getikt? Nou nee, er was weinig discussie in de belangrijkste ver- gadering van het jaar. De Algemene Beschouwingen over het geld en beleid voor het komend jaar. De meeste raadsleden toonden hun goede wil en waren tevreden over de plannen. Slechts enkele moties bevatten werkelijk kritiek. De PvdA, als grootste partij, was (natuurlijk) lovend over de begro- ting 2007. Een begroting met een overschot, jubelde Mario Stam. Bo- vendien werden al zijn moties una- niem overgenomen. Zoals die met extra inzet en geld voor probleem- wijk Oost. En 12.000 euro voor de noodleidende fluisterboten en een extra vijf ton voor het opknappen van de Groenelaan. Waren er dan geen politiek twist- punten? Weinig. Wei een heet hang ijzer: net als in de landelijke politiek de kwestie van toenemende 'zwarte en witte' scholen. Drie moties wer den ingebracht door PvdA, SP en WD die alien tegen segregatie of het uiteenvallen van basisscholen zijn. Allemaal voorzichtig opge- steld zoals die van PvdA die steun vraagt voor 'brede buurtscholen die de belangen van individuele scho len overstijgen'. Doel om met de schoolbesturen een lokaal educatief akkoord t£ sluiten. En het samen- brengen van de zwarte en witte scholen. Ook voorzichtig was de SP-motie om voor 1 april te komen met een plan van aanpak tegen deze segregatie. Het is een politiek punt tussen christelijke partijen als het CDA die voor speciaal (lees religieus) onderwijs zijn en partijen als WD en PvdA die algemeen onderwijs willen. Met als sociaal probleem dat blanke kinderen vaak naar christelijke scholen gaan. Niet voor de religie maar voor het 'goe de' onderwijs. Waarbij er slechte, zwarte, scholen overblijven in soci aal zwakke wijken. De WD komt met het plan om in Nieuwland voor drie basisscholen een nieuwbouw te realiseren. Waar wel de eigen identiteit behouden blijft. Behalve CDA, GroenLinks en vier SP- leden was een ruime meerderheid voor. Zo lauw als de vergadering voort- dreinde zo fel werd de PvdA tegen uitspraken van Joop Gouweleeuw als nieuwe fractievoorzitter van Leefbaar Schiedam. Die noemde de wijk Oost 'een ghetto' en in tweede termijn ook Groenoord- Zuid. Hij verwees naar uitspraken van mi nister Winsemius die waarschuwde tegen '40 slechte wijken in Neder- land'. Kort door de bocht en zwaar beledigend voor die wijken, meende man kiiiiit'H in aim de PvdA.. De kleine partijtjes als AOV, D66 en Leefbaar Schiedam zagen hun moties in de prullenbak verdwijnen omdat ze geen steun kregen van grote partijen. Slechts een motie voor veilige fietsroutes naar school van GBS kreeg steun van een meer derheid. De grote partijen kregen wel hun zin. Het CDA met het voorstel tot 'beginspraak' waarbij de burger zo vroeg mogelijk bij gemeentelijke plannen wordt betrokken. En een motie voor prestatieafspraken van culturele instellingen als Artotheek en Museum. De SP kreeg haar zin met de bevriezing van de OZB- belasting voor 2007. Dit juist weer tegen de zin van coalitiegenoot PvdA. De grootse oppositiepartij de WD waarschuwde vooral tegen teveel optimisme. Zo denkt deze partij dat de WMO Schiedam zeker 1,5 mil- joen extra gaat kosten. Ook bruggen en sluizen worden slecht onderhou- den zodat de gemeente later flink in de financiele problemen kan komen. Kortom, geen deugdelijke begroting volgens de WD. SCHIEDAM - Het gonsde al weken door Schiedam. Wie zou de nieuwe prins worden van carnavalsvereniging De Rietzeilers? De meestgenoemde naam was die van Reinier Scheeres, maar afgelopen zaterdag kwam aan al het wachten dan toch een eind. Op de Elfde van de Elfde. het begin van het carnavalsseizoen, werd bekend dat in Schiedam dit jaar Prins Robertus de Eerste en prinses Caecilia de scepter zwaaien. Het Openingsbal begon met de bekendmaking van Jeugdprins Andre I en prinses Amber. Prins Robertus is in het dagelijks leven bekend als Rob Oosthof en zijn prinses als Wil Wijzenbroek. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - De politie heeft za- terdagavond drie jongens, van 14 jaar, aangehouden omdat ze klinkers op de rijbaan van de Burgemeester Knappertlaan hadden gelegd. De knullen werden overgebracht naar een politiebureau, waar hun ouders werden gebeld. Rabobank SCHIEDAM - Na een goede sei- zoensstart is de klad gekomen in de prestaties van de vrouwenvolleybal lers van Rijnmond. Na het onnodige verlies vorige week tegen Geevers/ VCL ging de ploeg van nieuwe trai ner Matt van Wezel ook tegen Tau rus ten onder, 1-3. Taurus toonde zich met degelijk spel sterker van de wat mat ogende speelsters van Rijn mond Volleybal. Binnen de ploeg lijkt met de mindere resultaten ook wat wrevel te ontstaan. Spelverde- ler Esther van der Kruk kon zich bijvoorbeeld niet vinden in haar rol als reserve nu Cynthia Peek na haar rugblessure weer het vertrouwen van Van Wezel kreeg. Breekpunt in de wedstrijd was voor Rijnmond echter de onfortuinlij- ke enkelblessure die Leora Donk halverwege de eerste set opliep. Rijnmond raakte zichtbaar de con- centratie kwijt en zag in korte tijd Taurus drie sets op rij winnen, 22- 25, 17-25 en 18-25. Pas in de vierde set kwamen de Rijnmond vrouwen weer iets tot zichzelf. Vechtend voor elk punt werd in het slot van de ontmoeting met Taurus nog een punt uit het vuur gesleept, 25-17. Het punt verhulde echter niet dat Rijnmond volleybal haar slechtste wedstrijd sinds twee seizoenen af- leverde. Met de tweede nederlaag op rij trekt men binnen Rijnmond de con- clusie dat de ploeg van coach Matt van Wezel dit seizoen aan kwaliteit heeft ingeboet. Het vertrek van de passer-lopers Pamela Domselaar en Annelies Ko- ning naar de eredivisie is onvol- doende gecompenseerd. De voor- genomen omscholing van Bianca Gommans en Anouk Schouten tot passer-loper verloopt nog niet naar wens. SCHIEDAM - De brandweer moest tijdens het stormachtige weer van afgelopen zaterdag uitrukken naar de Hoogstraat om gevaarlijk han- gende kerstverlichting los te knip- pen. De nog maar net opgehangen versiering had het begeven onder druk van de gierende wind. Met de ladderwagen werd het decorstuk Foto: Roger van der Kraan naar beneden gehaald. Eenmaal op de grond bleken de verlichte takken van stevig formaat. De spuitgasten leken even genood- zaakt om de versiering mee naar de kazerne te nemen, maar gelukkig was er nog een winkelier die het verlichtingselement in zijn zaak kon stallen. SCHIEDAM - Vorig jaar vierde ze nog haar eeuwfeest, maar haar lOle verjaardag op donderdag 9 november was niet minder feeste- lijk. Hoogtepunt deze dag was voor mevrouw Collignon - Broeders, die in Huize Frankeland al sinds 1989 goed verzorgd wordt, het bezoek van burgemeester Verver. „Een on- Foto: Roger van der Kraan gedwongen, hartelijk bezoek dat ons en mijn moeder erg getroffen heeft", vertelt een dochter van de jarige. De verjaardag werd verdeeld over de dag gevierd met veel familie, waaronder de twee dochters, vijf kleinkinderen, schoonzussen, een zwager en neven en nichten. SCHIEDAM - Sinterklaas is op weg naar Nederland. Nog een paar daagjes en dan is het eindelijk weer zover. Zaterdag 18 november wor den alle kinderen om 11.45 uur op't Hoofd in Schiedam-Zuid verwacht om de Sint en zijn Pieten een warm welkom te geven. Tussen 13.00 en 13.15 uur stapt de Sint weer aan boord voor een vaartocht door de Schiedamse ha vens via de Voorhaven, Buitensluis, Buitenhaven, Koemarktbrug, Lange Haven en Vismarkt. Het gezelschap zal hier tussen 14.00 uur en 14.15 uur arriveren. Tussen 14.45 uur en 15.00 uur be- gint de Sint aan een rondrit via de Appelmarkt, Hoogstraat, Broers- vest, Boterstraat, Stadhuis en Grote Markt. Hier komt hij rond 15.15 uur aan en zal dan om 15.30 uur voor het eerst kennismaken met burgemees ter Verver. Om 16.15 uur is het feest afgelopen, kan Sinterklaas even uitrusten en kunnen 's avonds de schoentjes worden gezet. SCHIEDAM - De Stichting Isla- mitisch College opent het komende schooljaar (2007-2008) een nieuwe islamitische basisschool in Nieuw land. Het stichtingsbestuur looft drie prij- zen uit voor degenen die de beste naam voor deze school verzinnen. Iedereen, jong en oud, wordt uit- genodigd om mee te doen en zijn creativiteit de vrije loop te laten. De hoofdprijs is een volledig ver- zorgde Oemrah (kleine bedevaart) naar Mekka en Medina (kinderen alleen onder begeleiding van een betalende volwassene). De tweede en derde prijs bestaan uit een islamitisch boekenpakket en een waardebon voor islamitische kleding. Ideeen kunnen tot en met 30 novem ber worden gestuurd naar: Stichting Islamitisch College, ter attentie van 'Prijsvraag', Eduard van Beinum- laan 61, 3122 TK in Schiedam. De prijsuitreiking vindt eind dit jaar plaats. w«ekbladen AH Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshoo Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikoebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM - Na een melding, zaterdagavond laat, dat er vernielin- gen werden gepleegd in de Profes sor Kamerlingh Onneslaan, stelde de politie direct een onderzoek in de omgeving in. Van enkele auto's waren de ruiten ingegooid. Door een duidelijk signalement konden twee mannen, Polen van 34 en 38 jaar, worden aangehouden. SCHIEDAM - In voorlichtings- centrum De Groene Raat wordt zaterdag 25 november een work shop snoeien en opkweken van fruitbomen gegeven. De workshop wordt van 10.00 tot 12.00 uur gegeven en er is een herhaling van 13.00 tot 15.00 uur. Na een demonstratie mogen de deelnemers ook zelf aan de slag. Deelname aan de cursus is gratis. Het maximum aantal deelnemers is vastgesteld op 14 cursisten per dagdeel. Wie wil deelnemen kan zich tijdens kantooruren opgeven via nummer 06-53 86 49 59. SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis organiseert vrijdag 17 november een DoktersAssi- stentenMiddag (DAM) voor alle assistentes in de regio. Er zijn workshops en presenta- ties over onderwerpen die voor doktersassistenten interessant zijn, zoals echotechnieken, long- functieonderzoeken, fundusfoto- grafie en fototherapie. Ook zijn er stands waar infor- matie is te krijgen. Er hebben zich ruim 110 deelnemers aan- gemeld. De polikliniek in Vlaardin- gen is die middag gesloten; in Schiedam en Maassluis zijn de spreekuren enigszins aangepast. SCHIEDAM - Sinterklaas komt zaterdag 18 november aan in Schiedam. De goedheiligman heeft echter wel een speciaal verzoek: hij komt alleen naar Schiedam als er een speciaal Schiedams Sinterklaaslied is. En dat is er (nog) niet. Zwarte Piet is daarom vooruitge- stuurd naar Schiedam om samen met burgemeester Verver en Jan Willem de Boer van LOOK TV op zoek te gaan naar een muzi- kant, die nog op tijd een lied kan maken. En nu maar hopen dat het lied niet door iemand wordt gestolen. LOOK TV zendt 'Het lied van Sinterklaas' op woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 no vember in drie delen uit, steeds net na het hele uur. In deze mini tv-serie spelen naast burgemees ter Verver en Jan Willem de Boer ook de Schiedamse mu- zikanten Rens de Ronde, Arie Kuit en Noortje Kruijk een rol. SCHIEDAM - De traditionele St. Maarten-optocht is afgelopen za terdagavond met storm en wind toch gelopen in Schiedam-Noord en -Zuid. In Noord werd gestart bij ba sisschool De Vlinder waar eerst het Foto: Roger van der Kraan verhaal van Maarten, de Roimeinse legerofficier, werd verteld die zijn mantel in tweeen sneed en de helft aan een bedelaar gaf. Daarna werd er in optocht door Sveaparken ge lopen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1