Stadswinkel Sinterklaas weer in aantocht Uw prent in het Groot Schiedams Prentenboek? Stemmen kan bij elk stembureau in Schiedam www.schiedam.nl Donderdag 16 november sluit de stadswinkel om 18.00 uur Volgende week heeft u het voor het zeggen! 22 november. Tweede KamerffflERKIEZINGENl I gemeente Schiedam Week 46 Woensdag 15 november 2006 Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl S Bouwzaken U heeft het voor het zeggen Singel 5 Kapvergunningen Mi I I Kapvergunningen (vervolg) Op zaterdag 18 november komt Sinterklaas weer naar Schiedam. We verwach- ten alle kinderen om 11.45 uur op't Hoofd in Schiedam-Zuid om de Sint en zijn Pieten een warm welkom te geven. Tussen 13.00 uur en 13.15 uur stapt de Sint weer aan boord voor een vaartocht door de Schiedamse havens via de route Voorhaven - Buitensluis - Buitenhaven - Koemarktbrug Lange Haven - Vismarkt. Het gezelschap zal hier tussen 14.00 uur en 14.15 uur arri- veren. Tussen 14.45 uur en 15.00 uur begint de Sint aan een rondrit via de route Appelmarkt - Hoogstraat - Broersvest - Boterstraat Stadhuis, Grote Markt. Hier komt hij rond 15.15 uur aan en zal dan om 15.30 uur officieel welkom worden geheten door de burge- meester van Schiedam, mevrouw W.M. Verver-Aartsen. Om 16.15 uur is het einde van het programma voorzien. Het lied van Sinterklaas De goedheiligman heeft dit jaar een speciaal verzoek: als hij naar Schiedam komt, wil hij dat er een speciaal Schiedams Sinterklaaslied is. En dat is er nog niet! Zwarte Piet is daarom vooruitgestuurd naar Schiedam om samen met burgemeester Verver-Aartsen en Jan Willem de Boer van LOOK TV op zoek te gaan naar een muzikant, die nog op tijd een lied kan maken. En nu maar hopen dat het lied niet door iemand wordt gestolen LOOK TV zendt "Het lied van Sinterklaas" op woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 november in drie delen uit, steeds net na het hele uur. In deze mini tv-serie spelen naast burgemeester Verver-Aartsen en Jan Willem de Boer ook de Schiedamse muzikan- ten Rens de Ronde, Arie Kuit en Noortje Kruijk een rol. it*./ mm Hie jv lot r>!,cirt^»M'Vonm Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. RECTIFICATIE: in de Maasstad van 1 november 2006 stond gepubliceerd een sloopaanvraag van de Gem. Schiedam, afd. Vastgoed voor de sloop van 11 flats, locatie Parkweg Noordoost, dit moet echter zijn 12 flats. Ingekomen aanvragen van 6 november 2006: Bouwaanvragen: Broersveld 113B, 3111 LE R.B. Bijl G. Blankenheymstraat 15, 3117 ZA J. Schmidt Stoelenmatterhof 11, 3123 EL G. Bonefaas Zandooghof 1, 3124 BW R.A.I.J. v.d. Swaluw Verleende bouwvergunningen: Verzonden 6 november 2006: Goteborg 20, 3124 TK J.P. van Dommelen Noordeinde 10, 3121 KG nabii Schiedamseweg Voorberghlaan 35, 3123 AX College van Kerkvoogden Hoogheemraadschap v. Delfland R.J. van Heijningen Verzonden 7 november 2006: Admiraal Trompstraat 2, 3115 HH V.d. Tempel Aannemersbedrijf B.V. Verleende sloopmelding: Verzonden 6 november 2006: Kerkweg 20, 3124 KE F.J.H. Giesen deur/pui vervangen deur in gevel plaatsen woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten raam in zijgevel plaatsen (van rechtswege) kerkgebouw gedeeltelijk veranderen (van rechtswege) rioolgemaal gedeeltelijk veranderen (van rechtswege) verlichte reclamezuil plaatsen (van rechtswege) magazij ngebouw oprichten asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Het Gemeentearchief Schiedam is van plan om in de loop van volgend jaar een boek uit te brengen met topografische prenten en tekeningen van Schiedam. De meeste stukken komen uit de eigen collectie, maar ook particulieren met unieke stukken krijgen de kans om een bijdrage te leveren. Historie leeft in Schiedam. Niet alleen in de prachtige historische panden die alom in de stad te vinden zijn, maar ook in Schiedammers zelf. Als iets dat aantoonde was het wel het hoge aantal bezoekers dat op de Landelijke Archievendag naar het Gemeentearchief kwam. Daar de oproep voor "Liduina's" ook een succesvol resultaat had, doet het gemeentearchief opnieuw een beroep op uw medewerking! Prentenboek Het Gemeentearchief is van plan om volgend jaar mei een 'Groot Schiedams Prentenboek' uit te brengen. De uitgave zal worden verzorgd door Stichting Musis, ter- wijl publicist Henk Slechte (bekend van het boek 'Staken en Stempelen') de inleiding zal schrijven. In het Groot Schiedams Prentenboek zullen ongeveer honderdvijftig van de mooiste prenten en tekeningen van Schiedam met een historisch karakter worden opge- nomen, van oud tot recent. Uw bijdrage Wellicht heeft u een mooie afbeelding van Schiedam thuis of op kantoor aan de muur hangen of heeft u nog een tekening van de stad die niemand anders heeft? Dan is dit de kans om uw prent of tekening met meer dan alleen uw bezoekers of huisgenoten te delen. Kom langs bij het Gemeentearchief, mail naar archief@schiedam.nl of bel 010-246 5757. Indien uw bijdrage door de selectie komt en in het boek wordt opgenomen ontvangt u naast eeuwige roem ook een gratis exemplaar van het Groot Schiedams Prentenboek! Een van de 11.000 prenten en tekeningen uit onze collectie: "Nieuwe Haven, Handelsdepot" door C.W.K. Aussems uit 2004. Gezicht op de Nieuwe Haven op de achterzijde van het Handelsdepot (Het pakhuis 'De Nederianden' aan de Lange Nieuwstraat). Alle stukken zijn kosteloos te bekljken in onze studlezaal! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de arch [EF nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Op woensdag 22 november worden de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer gehouden. Bij deze verkiezingen is de gang van zaken iets anders dan u tot nu toe gewend was. Zo kunt u voor het eerst gaan stemmen in een willekeu- rig stembureau binnen Schiedam, maar er zijn meer veranderingen. We zetten de belangrijkste punten nog even voor u op een rijtje. Stemmen bij een willekeurig stembureau Met uw stempas, die u begin november toegestuurd is, kunt u terecht op elk stembureau binnen Schiedam. U hoeft dus niet noodzakelijkerwijs te gaan stemmen bij het dichtstbij- zijnde stembureau; het kan ook bij een stembureau in een andere wijk. Uw stempas kwijt of beschadigd? Voorheen kon u zonder oproepingskaart naar het stembureau gaan en toch stemmen. Dat kan deze keer niet! U moet in het bezit zijn van een stempas, anders kunt u niet stemmen. Mocht uw pas beschadigd of kwijt zijn, dan kunt u een vervangende pas krij gen. Daarvoor moet u langskomen bij het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) in de Stadswinkel. Dat kan tot uiterlijk maandag 20 november 16.00 uur (let op: op maan- dagochtend is de Stadswinkel gesloten). Als u een vervangende pas ontvangt, wordt uw oorspronkelijke pas onbruikbaar, zelfs als die weer wordt teruggevonden. Machtigen Als u zelf niet in de gelegenheid bent te gaan stemmen, dan kunt u iemand anders mach tigen. Dat moet iemand uit Schiedam zijn. Vul de achterkant van uw stempas in en zet uw handtekening. Geef uw stem niet zomaar aan iemand, maar alleen aan iemand die u goed kent en vertrouwt. Identiteitsbewijs Als u gaat stemmen of als u bij het GIP een nieuwe stempas wilt ophalen, kan u gevraagd worden om een identiteitsbewijs. Zorgcentrum Frankeland Wijkcentrum De Erker Wijkcentrum De Erker Jacobs Gasthuis Zorgcentrum Fr. Haverschmidt Basisschool De Kring De Wegwijzer NS Station Schiedam-Centrum Zorgcentrum Schiewaegh (vh.Thurlede) Magnalia Dei Kerk Wijkcentrum Dreesplein Basisschool Het Windas Schoolwoning De Vlinder Recr.zaal Van Beethovenflat Zorgcentrum Spaland Wijkcentrum De Blauwe Brug Dienstencentrum De Woudhoek Verenigingsgebouw De Stuurhut Verpleeghuis Driemaasstede Basisschool De Klinker Basisschool De Klinker Ontmoetingscentrum De Werf Schoolwoning De Violier St. Liduinastraat 10 Jan van Avennesstraat 32 Jan van Avennesstraat 32 Burg. Knappertlaan 59 Willem de Zwijgerlaan 35 Frarjs Halsplein 33 Burg. Honnerlage Gretelaan 498 Stationsplein Nieuwe Damlaan 759 Albardastraat 67 Dr. Willem Dreesplein 1 ingang Leeuweriksingel Stockholm 8 Van Beethovenplein 161 Willem Andriessenlaan 2 Bachplein 590 Heijermansplein 35 Nijhoffplein 21 Voorberghlaan 35 Bernardus IJzerdraatsingel 1 Bernardus IJzerdraatsingel 1 Kerkweg 46c Stockholm 8 Adressen van alle stembureaus Stadswinkel Basisschool De Singel Parochiecentrum Wilgenburg Stadswinkel Wijkgebouw Kluphuis Oost Dependance De Peperklip Dependance De Peperklip Klubhuis Zuid Klubhuis Zuid Bethelkapel Stadserf 1 (hoofdingang rechts) Land van Ris 6 Stadserf 1 (hoofdingang links) Boerhaavelaan 79 Fahrenheitstraat 6 Fahrenheitstraat 6 Dwarsstraat 42 Dwarsstraat 42 Nieuwe Maasstraat 68d Openingstijden De stembureaus zijn geopend tussen 7.30 en 21.00 uur. De enige uitzondering hierop is het extra stembureau, dat zich bij station Schiedam-Centrum bevindt. Dit is geopend van 6.30 tot 20.00 uur. Oefenen Als u wilt oefenen met de stemmachine, bent u op woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 november welkom in de Stadswinkel. U kunt dan uitleg krijgen over de werking van de stemmachine. Verkiezingsbijeenkomst De gemeente Schiedam organiseert een verkiezingsbijeenkomst op 22 november. Iedereen is van harte welkom om in het bedrijfsrestaurant van de gemeente aan het Stadserf de uitslagen af te wachten. Op een groot scherm zullen de Schiedamse tussenstanden en de eindstand worden getoond. Verder zijn ook de landelijke uitslagen te volgen. U bent wel kom vanaf 20.00 uur. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - Een Bolacacia, staande bij de kruising Mariastraat Huijsmanstraat, in verband met het aanleggen van ondergrondse afvalcontainers - Een Acacia, staande op de Nassaulaan ter hoogte van nummer 27, in verband met het aanleggen van ondergrondse afvalcontainers* -• Twee Esdoorns, staande op de parkeerplaats aan De Genestetstraat, zijde Albert Kuipstraat, in verband met het aanleggen van ondergrondse afvalcontainers - Een Meelbes, staande op de hoek Van Ostadelaan Burg. Knappertlaan, in verband met het aanleggen van ondergrondse afvalcontainers - Een Judasboom, staande op de Nic. Beetstraat ter hoogte van nummer 9, in verband met het aanleggen van ondergrondse afvalcontainers* de boom mag slechts gerooid worden als de alternatieve locatie voor de container niet haalbaar blijkt Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel. (010) 2465487. M a» Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 j Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schledam.nt Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 -"in ate?* J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2