Bulletin Let goed op uw toeslag-envelop U wilt uw toeslag stoppen? Welke veranderingen moet ik doorgeven? Meer weten over de toeslagen? Belastingdienst Toeslagen ■-a:;?" Wijzigingen doorgeven makkelijk gemaakt: in een keer tegelijk voor al uw toeslagen Uw zorgverzekering in 2007 i-Srsrss— De BelastingTelefoon op zaterdag .^«S< Kinderopvangtoeslag Meer weten over uw toeslag? Kijk op www.toeslagen.nl of bel met de BelastingTelefoon: 0800-0543. Maandag t/m donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. De BelastingTelefoon is tijdelijk ook op zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Let op: alleen in december en alleen voor vragen over huur-, zorg- en kinderopvangtoeslag. Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker. Belastingdienst Toeslagen November 2006 Belangrijk bericht over de toeslagen Hoeveel toeslag krijgt u in 2007? Huurtoeslag, zorgtoeslag en kinderopvangtoeslag. Als u nu een of meerdere van deze toeslagen ontvangt, dan zorgen wij ervoor dat uw toe- slag in 2007 automatisch doorloopt. U hoeft geen nieuwe aanvraag in te dienen. Voor het einde van het jaar krijgt u bericht van de Belastingdienst/Toeslagen. Daarin kunt u zien hoeveel toeslag u in 2007 krijgt. Bovendien staan in het bericht de gegevens vermeld waarop uw toeslag is geba- seerd. Het is belangrijk dat u deze gegevens goed contro- leert. Als uw gegevens in het bericht niet kloppen, of zijn verouderd, kan het zijn dat u te veel of te weinig toeslag gaat ontvangen. Het is dus van belang dat u deze wijzi- gingen aan ons doorgeeft. Voor elke toeslag waar u recht op heeft, krijgt u een apart bericht. U ontvangt dit voor 31 december 2006. Rond 20 december 2006 wordt uw toeslag voor januari 2007 6# 7 •£i j Hummer T"**sm gsinkom tUnuari t/m Vot>r to'Qtue%tan b<) foe„, Htl to<**'ny$lrkrZ "V'rtomen W*WfA0Oarm#r 0a9'«ten(ng ****«*<r>t>er20O6 p»9<n9 »/95 .\1«* .10v0 O®" -• 4*° irt0S ,.«<1 V* 6°°' gestort op het rekeningnummer dat u aan de Belastingdienst/Toeslagen heeft doorgegeven. Met de juiste toeslag het nieuwe jaar in Is er in 2006 iets in uw situatie veran- Als u nu huur-, zorg- en/of kinder opvangtoeslag ontvangt, valt er binnenkort een envelop van de Belastingdienst/Toeslagen bij u in de brievenbus. Het gaat om een belangrijk bericht, waarin u kunt zien hoeveel toeslag u in 2007 ontvangt. Per toeslag krijgt u apart bericht. In het bericht staan ook uw gegevens vermeld, waarop uw toeslag is gebaseerd. Het is belangrijk dat u deze gegevens goed controleert en mogelijke onjuistheden aan ons doorgeeft. Alleen dan kunnen wij ervoor zorgen dat uw toeslag actueel is. Hoe controleer ik mijn gegevens? Bij het bericht dat u ontvangt, wordt een Leeswijzer meegestuurd. Daarin kunt u precies lezen hoe u de gege vens het makkelijkst controleert. Waarom is het belangrijk dat ik mijn gegevens goed controleer? De hoogte van uw toeslag is afhan- kelijk van uw gegevens zoals die bij de Belastingdienst/Toeslagen be- kend zijn. Voor het berekenen van uw toeslag over 2007 gaan we uit van de gegevens die wij van u hebben ontvangen. Maar inmiddels kan er natuurlijk van alles veranderd zijn. Laat het ons daarom zo snel mo- gelijk weten als er gegevens in het bericht niet juist zijn. Wij passen uw toeslag dan aan. Zo voorkomt u dat u in 2007 te weinig toeslag ontvangt, of later misschien geld moet terug- betalen. derd en heeft u dat nog niet aan ons doorgegeven? Doet u dat dan alsnog. Dan zorgen wij dat u over 2006 toch nog de toeslag ontvangt waar u recht op heeft En we passen meteen uw toeslagbedrag voor 2007 aan. In dat geval krijgt u twee berichten van ons: een over uw toeslag voor 2006 en een over uw toeslag voor 2007. Is er iets in uw situatie veranderd, maar twijfelt u eraan of de wijziging voor de Belastingdienst/Toeslagen van belang is, kijk dan in de rode kolom op deze pagina. Daar staan de wijzigingen die u verplicht bent aan ons door te geven. Of kijk in de Leeswijzer bij het bericht over uw toeslag in 2007. Ook daarin worden de wijzigingen genoemd waar de Belastingdienst/ Toeslagen van op de hoogte moet zijn. War doe ik als alles klopt? Als alle gegevens in het bericht kloppen, hoeft u niets te doen. Eind december ontvangt u alvast uw toe slag over de maand januari 2007 op de bank- of girorekening die u aan de Belastingdienst/Toeslagen heeft doorgegeven. Wat doe ik als er iets niet klopt? Als een van de gegevens in het bericht niet klopt, of inmiddels is veranderd, laat het ons dan zo snel mogelijk wSten. Dit gaat het snelst en makkelijkst via hetaanvraag- en wijzigingsprogramma dat u kunt downloaden van www.toeslagen.nl. Zorg daarbij dat u het juiste programma gebruikt. Heeft u een wijziging die ingaat in 2006, dan geeft u de wijziging door met het aanvraag- en wijzigingsprogramma 2006. Wijzigt uw situatie in 2007? Gebruikt u dan het programma voor 2007. Geeft u de gegevens Never door op papier? Vraag het wijzigingsformulier dan aan via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Heeft de Belastingdienst Toeslagen mijn wijziging ontvangen? Als u een wijziging heeft doorge geven, krijgt u binnen acht weken een bericht toegestuurd. Per toeslag krijgt u apart bericht, met daarin uw nieuwe toeslagbedrag. Controleert u de gegevens in dit bericht goed. Zo weet u zeker dat uw wijziging ook goed is verwerkt. Het kan zijn dat u op een bepaald moment geen toeslag meer wilt ontvangen. Bijvoorbeeld omdat u verwacht dat u door een verandering in uw situatie in de loop van het jaar geen recht meer heeft op toeslag (zie ook de rode kolom op deze pagina]. U kunt op elk moment van het jaar aan ons doorgeven dat u geen toeslag meer wilt ontvangen. Zo voorkomt u dat u achteraf geld moet terugbetalen. U kunt uw toeslag stopzetten via het aanvraag- en wijzigingsprogramma dat u kunt downloaden van www.toeslagen.nl. Of vraag het wijzigingsformulier aan via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Het kan gebeuren dat er iets in uw huishouden verandert, of dat uw inkomen stijgt of daalt. In zo'n geval moet uw toeslag worden aange- past. Is er iets in uw situatie veran derd? Geef het dan zo snel moge lijk aan ons door. De wijzigingen die u verplicht bent aan ons door te geven, staan op deze pagina in de rode kolom. Als u uw wijziging doorgeeft voor uw huurtoeslag en zorgtoeslag, gebruikt u het programma Aanvragen en wijzi- gen huur- en zorgtoeslag' op www.toeslagen.nl. Ontvangt u ook kinderopvangtoeslag, dan hoeft u de wijziging niet nog een keer apart aan de Belastingdienst/Toeslagen door te geven. Wij zorgen ervoor dat uw wijziging voor al uw toeslagen wordt doorgevoerd. Ook als u de wijziging via een papieren formulier doorgeeft, hoeft u dezelfde wijziging niet apart voor alle toeslagen door te geven. Een formulier is voldoende. Heeft u meerdere wijzigingen? Gaan de wijzigingen op dezelfde datum in, dan kunt u de wijzigingen voor al uw toeslagen in een keer doorgeven, via internet of met een papieren formulier. Gaan de wijzi gingen op verschillende data in, geef deze dan per ingangsdatum apart aan ons door. Voorbeeld: uw huur en uw adres veranderen tege lijk, per 1 april, dan geeft u dat in een keer elektronisch door (of op een papieren formulier]. Wilt u ver- volgens uw toeslag per 1 mei op een andere bank- of girorekening ontvangen, dan geeft u dat apart aan ons door. Ga daarvoor opnieuw naar het aanvraag- en wijzigings programma op www.toeslagen.nl (of gebruik een tweede papieren formulier]. Wat zijn de veranderingen waar u de Beiaslingdienst/ Toeslagen van op de hoogte moet houden? De hoogte van uw toeslag hangt immers van veel verschillende zaken af. Hieronder vindt u per toeslag de wijzigingen die u verplicht bent aan ons door te geven: Huurtoeslag U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen. U en uw partner gaan uit eikaar. U krijgt een andere toeslagpartner. Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner, medebewoner of inwonend kind verandert. Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte, U ga?t verhuizen of uw correspondentieadres verandert. Uw huur gaat omhoog of omlaag. Er komt iemand bij u wonen (een medebewoner] of een medebewoner vertrekt. U krijgt een onderhuurder of deze vertrekt. U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de huurtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner of medebewoner komt te overlijden. Zorgtoeslag U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen. 0 en uw partner gaan uit eikaar. U krijgt een andere toeslagpartner. Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner verandert. Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte. U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de zorgtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner komt te overlijden. Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner verandert. Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte. Uw kind gaat naar een ander soort kinderopvang. Het aantal uren of het uurtarief van de kinderopvang verandert. Uw kind maakt geen gebruik meer van geregistreerde kinderopvang, maar u ontvangt nog wel kinderopvangtoeslag voor dit kind. U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen, U en uw partner gaan uit eikaar. De bijdrage van uw uitkeringsinstantie of gemeente verandert, U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de kinderopvangtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner komt te overlijden. Wie is mijn toeslagpartner? Wat is mijn toetsingsinkomen? Is mijn onderhuurder ook mijn medebewoner? Het antwoord op deze en nog veel meer vragen vindt u op www.toeslagen.nl. U kunt ook bellen met de BelastingTelefoon: 0800-0543. ledereen in Nederland moet zich verzekeren tegen ziektekosten. De zorgtoeslag komt u tegemoet in de kosten. Mocht u vragen hebben over de zorgverzekering, kijkt u dan op www.denieuwezorgverzekering.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 17