iRodfAktie! schiedam Laatste poging tot Cultuur Verzamelgebouw SCHIEDAM carina Eerste verlies HBSS in eigen huis Van der Burg derde in Residentiecup Cafe's beledigd door winkelgids Schiedam Ervaring enKennis in verhuizen Eerste paal voor nieuwbouw Windas ZONDAG 26 NOVEMBER GEOPEND WilflflilUAIJ ZONDAG 26 NOV. OPEN Rabobank WM 6 Zit jij ook op zo'n bruisende school? m Sim 4 - 9 JANUARI 2007 Paarden kogelbiefstuk H.van Dijke Verhuizingen 6-daagseRotterda Media Markt deelt cadeaubonnen uit! Afgeslankt glascentrum met theaters en ateliers GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Schiedam-Noord OPEN Zondag 26 november a.s. om 12.30 uur SPARTA-AJAX Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. maas Gratis afhalen Uitstapje in kerstsfeer kilo 4.88 Titel voor ongeslagen Groenoord Geld voor brug Veranderingen subsidie evenementen Cultuurscout in West Let op voor zakkenrollers Tijdelijke zorg voor een kind TOPSPORT SHOW MUZIEK Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 22 november 2006 13e Jaargang nr 47 JOAN (Lange Nieuwstr.) Kon je nummer niet vinden. Lees je dit of ken je haar? Bel mij a.u.b.i! 06 - 54203799 Ronald www.vleeschhouwerii.nl Zie advertentie elders in deze krant! AHOV ROTTERDAM 1 Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Kijk in de flyer of op internet weekbladen Zondag 26 november van 10.00 tot 17.00 uur Zie de advertentie elders in deze krant! 's-Gravelandseweg 363, Schiedam www.gamma.com door Frank Willemse SCHIEDAM - Een compromis is het. Een voor de hand liggend vergelijk want iedereen wordt er beter van. Dat is de mening van wethouder Menno Siljee over zijn nieuwe plannen voor het Wen- nekerpand. Dit keer met een kleiner, afgeslankt glasmuseum en een samengaan met het Filmhuis Schiedam en Jeugdtheater De Teerstoof. Maar ook met ateliers-voor kunstenaars. Zodat verbou- wing en exploitatie dan wel te betalen zijn. Voorlopig staat het Wennekerpand, Vijgensteeg achter de Grote Markt. al jaren te verpauperen. Vol met graffiti. Twee jaar geleden kwam Cees van Olst uit Hoogeveen hier- heen om zijn glasmuseum te vesti- gen. Schiedam zou zo een toeristi- sche attractie rijker zijn. De werkelijkheid is anders. Cees van Olst voelt zich inmiddels be- lazerd door de gemeente en 'zijn' bestuur. Hij zit overspannen thuis en daagt nu deze instanties voor de rechter. Zijn plannen voor een glazen museum met ovens, ateliers en dakterras zijn om zeep gebracht door gemeente en bestuur. Veel beloftes maar geen steun. Zelfs een tweede -minder ambitieus - plan Kijk voor meer informatie elders in deze krant. waterbedrijf SCHIEDAM - HBSS is afgelopen zaterdag opgelopen tegen de eerste thuisnederlaag van dit seizoen. Een week eerder wist de Schiedamse vijfdeklasser nog een knap aan te sturen op een puntendeling met koploper cvc Reeuwijk. Subtopper Hermandad bleek voor de ploeg van trainer Ed van der Most echter ditmaal een te stugge opponent. Tegen het verdedigend ingestelde en op de counter loerende Hermandad moest HBSS het spel maken. Dit leverde HBSS wel enkele kansen op maar deze bleken meestentijds niet aan de Schiedammers besteed. Naar mate de wedstrijd vorderde kreeg Hermandad meer grip op het spel van HBSS. Door de pro- fiteren van HBSS-fouten kwamen de Rotterdammers op voorsprong, 1-3. Invaller Ramon Bos maakte nog wel de aansluitingstreffer maar daar bleef het bij voor HBSS dat in de slotfase met tien man kwam te staan, 2-3. Door de nederlaag raakt HBSS de aansluiting kwijt bij koploper Reeuwijk en begint het de hete adem in de nek te voelen van stad- genoot Hargasport dat een over- tuigende overwinning boekte op hekkensluiter Rijnstreek, 1-4. Het verschil tussen HBSS en Hasrgas- port is nog maar drie punten. SCHIEDAM - Met zijn ploeggeno- ten van de gewestelijke selectie van Zuid Holland heeft de Schiedamse schaatser Niels van der Burg op de Haagse Uithof een derde plaats gehaald in de Residentiecup. De wedstrijd waarin de beste vier A- en B-junioren per gewest tegen elkaar uitkomen, bestaat uit een 500 meter, een 1500 meter en een ploegenachtervolging. Na de eerste twee onderdelen stond het Gewest Zuid-Holland vierde maar door een derde plaats op de zes rondjes tel- lende ploegenachtervolging pakten Van der Burg en zijn ploeggenoten alsnog de bronzen medaille. Een en twee werden de gewesten Noord Holland/Utrecht en Friesland. van architect Mick Eekhout werd door de politiek afgeschoten. Nu probeert Siljee het met een derde plan om het gemeentelijke pand een cultuurfunctie te geven. Wederom afgeslankt maar wel met nieuwe inwoners. „Het geeft voor iedereen voordelen", vindt Siljee. De kosten worden gedeeld. De totale verbou- wing kan dan simpeler. Bijvoor- beeld met een centrale ingang en gezamenlijke publieksfuncties als horeca en toiletten. Met de ateliers komt er bovendien 's avonds oqjs levendigheid en dus veiligheid in de wijk. De wijkbewoners willen geen ver- krottend pand maar wel een glas museum. Het idee om de film- en theaterclub erbij te halen komt ook van twee wijkbewoners. Met de fikse subsidie van 1,5 ton per jaar voor het Film- en Jeugdtheater zou de exploitatie rondkomen. Een commissie van ambtenaren gaat de komende maand de plannen met de vier partijen overleggen. Daarna zal de gemeenteraad - die al eerder verklaarde 'geen cent meer aan het glasmuseum' te willen geven- over- tuigd moeten worden. wetkbUdenj Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiiknebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkwea Parkweg 404 Bewonersvereniaina Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnaael St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM - De Stichting Welzijn Schiedam organiseert vrijdag 1 de- cember een uitstapje in kerstsfeer. Om 09.00 uur wordt er vanaf De Blauwe Brug vertrokken naar tuin- centrum Groendijk in Zoetermeer. Daarna wordt om 11.30 uur een be- zoek gebracht aan restaurant Kaas- zicht waar een koffietafel klaar- staat. Tot slot gaat de bus richting Scheveningen waar iedereen lekker uit kan waaien op de boulevard. Om 16.30 uur is de groep terug in Schiedam. Opgeven kan tot en met 29 novem ber. Kosten zijn twintig euro. SCHIEDAM - Wat een schitterend weer had Sinterklaas afgelopen zaterdag bij zijn intocht in Nederland. Gevolg was wel dat de Schiedamse Maasboulevard's morgens afgeladen vol stond met kinderen en ouders en dat het's middags in het centrum niet minder dringen was. Gezellig, vond de Sint, die er zichtbaar zin in had om al die kinderhandjes weer te schudden. Pieten haalden meteen de raarste capriolen uit en sprongen spontaan bij politieagenten op de motor of klommen in bomen. Aan het eind van de middag kon Sint pas even uitrusten en dat was hard nodig want's avonds moesten er nog een heleboel schoentjes gevuld worden. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - De winkelgids 'Ont- dek Schiedam.nu', die onlangs ge- presenteerd werd, is een plaatje ge- worden. Een schitterend full-colour boekje dat Schiedam presenteert als een stad waar het goed toeven is op het gebied van bijzondere winkeltjes en uitgaansgelegenhe- den. Menno Siljee verwoordt het, als wethouder Binnenstad, mooi in zijn voorwoord: „In deze gids zijn unieke Schiedamse plekjes gebun- deld' en uitvoerig beschreven. Van winkels, boetieks en restaurants tot galeries en rnusea., Gebruik deze gids en de website en 'ontdek Schie dam nu'." Maar waarom ontbreken tussen al deze Schiedamse zaken de namen van al die toonaangevende Schiedamse horecazaken. Cafe's die er al sinds jaar en dag zitten en bij wie het uitspreken van de naam alleen al Schiedamse associaties oproept. Waarom is ook Joke van der Vlies van De Amsterbron een raadsel. Samen met de eigenaren van onder andere het Sterretje en Het Vierkantje kan ze zich er nog boos om maken. ..Vriendjespolitiek, vinden we het. De gemeente is al langer bezig om van ons plein een verdomhoekje te maken en dit is weer zo'n actie die dat bevestigt. Alles draait alleen nog maar om het plein bij het stadhuis." Natuurlijk is ze direct na de uitrei- king van de gids al verhaal gaan halen. „Ik kreeg te horen dat onze zaken geen uitstraling hadden. Een aantal dames was op pad geweest WWW.VLEESCHHOUWERII.nl Last-minute aanbieding Bij iedere kilo 250 gram kalfsleverworst 0.99 op=op en max. 2 kilo per klant Geldig van 23 nov. ym 29 nov. It Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 12 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl SCHIEDAM - De eerste paal voor de nieuwbouw van basisschool Het Windas zit in de grond. Afgelopen vrijdag werd deze onder grote be- langsteliing geslagen door direc- teur Peter Jonkers van de Stichting Primo, terwijl uit honderden kelen Foto: Roger van der Kraan het speciale 'Paallied' klonk. Aan de bestaande locatie op de Nachtegaallaan worden drie loka- len gebouwd, zodat de dependance in de Iepenlaan (Tuindorp) overbo- dig wordt. om zaken te selecteren en wij vielen dus buiten de boot. Maar hoe kun je dat nou zeggen? 't Sterretje zit er al sinds 1870, het gaat hier wel om ge- renommeerde bedrijven." Ook voor het excuus van de gemeente dat de winkelgids een winkelroute is door het centrum en dat hun zaken nu eenmaal niet op die route liggen, is Van der Vlies niet gevoelig. „Als het dan een stegenroute is, hoe kom je dan in vredesnaam uit bij Thermen Holiday. Dat is pas uit de buurt." Van der Vlies, die ook uit naam van Horeca Nederland spreekt, vindt het in ieder geval schandalig. Volgens een woordvoerder van de gemeente zal er binnenkort een gesprek worden gepland tussen de gemeente en Koninklijke Horeca Nederland. „Wij vinden het jam mer dat deze gevoelens bestaan en zullen daarom een gesprek regelen. Het zijn externe mensen geweest die de winkels geselecteerd hebben. maar het is natuurlijk altijd goed om in geprek te blijven." SCHIEDAM - De futsallers van zvv Groenoord behaalden afgelopen maandag in Rozenburg de eerste prijs van dit seizoen. De nog onge slagen hoofdklasser mocht zich na de winst op Rozet, 2-4, de winnaar van de eerste periodetitel noemen. In een wervelende wedstrijd die zeer snel op en neer golfde kwam de thuisploeg op voorsprong maar de tegentreffers van Groenoord lieten niet lang op zich wachten, 1-2. Na de pauze bleef Rozet op zoek naar de winst en hield aansluiting bij Groenoord. Uiteindelijk werd het 2-4 voor Groenoord. SCHIEDAM - Over de Appel markt- brug breek je je benen. hij moet nodig opgeknapt worden. Hiervoor heeft de gemeente een extra be- drag van 77.000 euro beschikbaar. Zodat, naast het slechte brugdek, ook de onderbouw en balans van de brug vernieuwd kan worden. Voor het houten bovendek was al 88.000 euro gereserveerd. Nog pas zijn er tijdelijk stroeve platen op het wegdek geschroefd want voetgangers en fietsers gingen regelmatig onderuit. In plaats van 'een beetje maken' gaat de brug nu toch helemaal gerestaureerd wor den. 'Kom naarde Amvest Open Huizen Route op zaterdag 25 november a.s.' Kijk voor meer info elders in deze uitgave Zo wil ik wonert SCHIEDAM - Strenge regels, een nieuwe beoordelingscommissie en minder bonussen. Dat zijn de nieuwe plannen voor subsidie van evenementen in Schiedam. B&W stelt voor dat er in plaats van drie ambtenaren een commissie van vijf externe personen komt die de aan- vragen gaat beoordelen. Met de nieuwe criteria staan de bedragen vast. Bijvoorbeeld 35.000 euro voor een (top)Premium eve- nement als de Brandersfeesten. En voor een klein, C, evenement 3.500 euro. Er is nog plek - maar niet in de overvolle septembermaand - voor een nieuw groot evenement. De raad moet het nieuwe evenemen- tenbeleid nog goedkeuren. VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR SCHIEDAM - De wijk intrek- ken en zoeken naar nieuwe doel- groepen voor kunst- en cultuur- activiteiten, om vervolgens te adviseren over bijvoorbeeld sub sidies en juiste locaties. Dat is de rol van cultuurscouts. Schiedam gaat een stap verder. De cultuur scout krijgt hier nu ook de ruim- te om zelf voorstelien te doen voor activiteiten op hdt gebied van kunst en cultuur. Beeldend kunstenaar en kunsthistoricus Ineke Hagen gaat deze functie vervullen in West. Als cultuurscout heeft ze de op- dracht gekregen te onderzoeken wat de culturele behoefte en po- tentie is in West. Binnenkort trekt Hagen de wijk in om men- sen die hier wonen en werken te interviewen. Dit om te onder zoeken wat er aan creativiteit aanwezig is in de wijk. SCHIEDAM - De politie waar- schuwt juist in deze tijd het winkelend publiek voor zakken rollers. Een zakkenroller onderscheidt zich door zijn of haar kijkge- drag. Ze hebben meer oog voor de tassen van de potentiele slachtoffers dan voor de uitge- stalde koopwaar. Ze gebruiken een voorwerp. bijvoorbeeld een jas of een plastictas, om het daadwerkelijk rollen aan het zicht te onttrekken. Ze zoeken de drukte op, gaan dicht tegen de mensen staan, terwijl er el ders ook plek is. Vaak wordt na de diefstal het goed direct aan een handlanger overgegeven die er mee vandoor gaat. De waardevolle spullen haalt hij eruit en ontdoet zich van de rest. Een afleidingsma- noeuvre behoort dikwijls tot de werkwijze. Zakkenrollers zijn vooral actief tijdens drukke evenementen en marktdagen, bij kleedkamers en kassa's in winkels. bij het in- en uitstappen van openbaar ver- voer, in wachtrijen en rondom pinautomaten. SCHIEDAM - Het Centrum voor Pleegzorg Rotterdam is op zoek naar pleeggezinnen in de Stadsregio Rotterdam. Nog steeds wachten rond de 1000 kinderen in Nederland op een plek in een pleeggezin. Pleeggezinnen bieden een thuis aan kinderen of jongeren die voor korte of langere tijd niet thuis kunnen wonen. De op- vangperiode kan varieren van bijvoorbeeld een weekend per maand tot enkele jaren of zelfs tot de volwassenheid van het pleegkind. Voor aanvraag van een informa- tiepakket: Centrum voor Pleeg zorg, tel. 271 88 88 of via e-mail: info@rotterdam.pleegzorg.nl. A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Rotterdam open van 11.00 uur tot 17.00 uur Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 <€o.45P/m) of www.zesdaagserotterdam.nl Rabobank

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1